Altın Hesaplama ve Çevirici, Gram Altın ve Çeyrek Hesaplayıcı

Altın Hesaplama aracı ile altın borcu hesaplama işlemleriniz hızlıca yapabilir. Canlı altın fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Altın Hesaplama

Altın hesaplama ve Çevirici aracı ile sahip olduğunuz altınların güncel fiyatlar üzerinden ne kadar Türk Lirası’na denk geldiğini veya yine altın hesaplama aracılığı ile sahip olduğunuz Türk Lirası’nın hangi altın türünden ne kadara denk geldiğini ve altın borcunuzu hesaplayabilirsiniz.

Kısaca güncel altın fiyatları hesaplama işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirin.

Bu sayfayı telefonunuzun ana sayfasına ekleyerek, altın hesaplama makinesi yerine kullanabilirsiniz.

Örneğin gram altın fiyatlarını merak ediyorsanız finansmix.com’dan gram altın hesaplama işlemi yaparak gram altın fiyatının bugün ne kadar olduğunu görebilirsiniz ve diğer tüm altın hesaplama işlemlerini finansmix.com’da yapabilirsiniz.

Altın Fiyatları Hesaplama

Altın fiyatları hesaplama işlemleri için doğru adres Finansmix. Altın TL hesaplama işlemi için yapmanız gereken elinizdeki altın miktarını ilgili alana girmek ve TL sonucunu görmek. Altın hesaplama Finansmix'te bu kadar basit.

Altın Gram Hesaplama

Altın gram hesaplama ile elinizdeki gram adedi ile kaç TL'ye denk geliyor öğrenebilirsiniz.

22 ayar gram altın hesaplama

Diğer ayardaki altınların ihtiva ettiği altın oranını bulmak için, altının ayar mertebesini 24'e böleriz. Örneğin, 22 ayar altının içerdiği altın oranı (22/24=) 0.91666'dır.

Gram altın fiyatı nasıl hesaplanır?

Altının gramı hesaplama yapmak için, 1 ons fiyatı / 31,1034768 formülü ile, 1 gram altın fiyatı bulunmaktadır.

1 ONS kaç gramdır?

Dünya standartlarında kabul görülen, 1 ons toplam 31,1034768 gram'a denk gelmektedir.

Çeyrek altın kaç gram ve kaç ayardır?

Genellikle sıkça kullanılan diğer adı da "küçük altın"dır. 22 ayar ve toplam 1,754 gram'dır. Çeyrek altının içinde ortalama olarak 1,605 gram saf Au içermektedir.

Çeyrek altın hesaplama işlemlerinizi bu sayfa üzerinden hızlı bir biçimde yapabilirsiniz.

Gram Altın Hesaplama
Gram Altın Hesaplama

Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Altın hesabı, ya da bilinen diğer ismiyle altın mevduat hesabı, altınlarınızı bir banka hesabında muhafaza etmenizi ve altın yatırımı yapmanızı sağlamaya yaramaktadır. Hesap türü vadeli altın mevduat hesabı ve vadesiz altın mevduat hesabı olarak ikiye ayrılmakta. Altınlarınızı bankaya götürerek altın hesabı açtırabileceğiniz gibi aynı zamanda paranızı da altın üzerinden değerlendirmek için altın hesabı da açtırabilirsiniz.

Altın mevduat hesabı, altın biriktirirken bir yandan da değerlenmesini yaramaktadır. Normal vadeli mevduat ile aynı mantığa sahip olan bu mevduat hesabında, yatırdığınız ya da aldığınız altınlar ile belli bir vade boyunca işlem yapmamanız durumunda belli bir faiz oranında getirisi elde edebilirsiniz. Ayrıca altının değerinin sürekli artmasıyla da ekstra kazanç sağlayabilirsiniz.

Elinizdeki altın varlıklarınızı, bankaya teslim ederek (vadeli/vadesiz) hesap açtıracağınız da, yatırmış olduğunuz altınların, bankanızdan aynı şekilde geri alamayacaksınız (Bazı bankalar hariç). Bankanıza yatırdığınız altınlarınız, banka tarafından eritilerek külçeye altına dönüştürülür.

Size hesabınızda yatırmış olduğunuz altınlarınızın gram karşılığını görür ve bunun üzerinden işlemler yapabilirsiniz. Mevcut altın hesabınızı kapatmak istediğinizde, hesabınızdaki gram altının güncel karşılığı olan TL tutarı size ödenir. Canlı altın fiyatlarını finansmix’den (30 saniye aralıklar ile güncellenir) anlık ve canlık olarak takip edebilirsiniz.

altın tl hesaplama
Altın TL Hesaplama

Altın Borcu Hesaplama

Bu hesaplama aracı ile sahip olduğunuz altının güncel fiyatlar üzerinden ne kadar Türk Lirası’na denk geldiğini hesaplayarak, ne kadar altın borcunuz var öğrenebilirsiniz.

22 Ayar Bilezik Gram Fiyatı Hesaplama

Kuyumcularda satışta olan altın bilezikler genellikle 22 ayar altın olarak geçmektedir.

Elinizdeki bilezikler 22 ayar altın ise, yukarıdaki 22 ayar bilezik gram fiyatı hesaplama aracımız ile elinizdeki bileziklerin ne kadar TL yaptığını bulabilirsiniz.

Toplu Altın Hesaplama

Toplu altın hesaplama işlemlerinizi hızlı bir şekilde, canlı güncel altın fiyatları üzerinden basitçe gerçekleştirin.

Altın Bozdurma Hesaplama

Unutmayın ki; altın bozdurma hesaplama işlemi yaparken kuyumcu hesaplamaları veya bankaların alım ve satım fiyatları farklıdır. Bu sebeple altın hesaplama işlemi yaparken hesaplama tutarını girdikten sonra Alış ve Satış seçeneğini seçmelisiniz. Sayfamızı telefonunuzun ana ekranına ekleyerek "altın hesap makinesi" olarak kullanabilirsiniz.

Çeyrek Hesaplama

Elinizdeki çeyrekler ne kadar ediyor? Bu hesabı hızlıca ve toplu şekilde çeyrek hesaplama alanına elinizdeki çeyrek adedini girerek ne kadar TL ettiklerini hesaplayabilirsiniz.