Tam Altın Tam

Tam Altın

14:28:52
16.065,2500
% -1,51
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

1 Tam Altın Kaç Türk Lirası Hesapla

Tam AltınTam - Tam Altın
TRY TRY - Türk Lirası
1 Tam =
16.065,2500 TRY

Bu ay Tam Altın Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Tam Altın Nedir? Geleceği ve Yorumları

Tam Altın Ne Kadar? Tam Altın Fiyatı Kaç TL? Grafik ve Yorum

Tam Altın Nedir?

Tam Altın, Altın yıllardır bir yatırım aracı olarak kullanılır. İnsanların en çok değer verdiği ve özellikle de kadınların çok sevdiği ve talep ettiği bir şeydir. Yıllardır kadınların zaafı olan altın aksesuar takı olarak kullanırlar. Aynı zamanda her gün biraz daha değerlenen altın ne şekilde olursa olsun değerine değer katar.

İster işlenmiş takı şeklinde ister cumhuriyet çeyrek altın ve ya tam altın olarak alınsın her şekilde alıcıya kar katar. Risksiz bir yatırım olan altın insanların en çok yaptığı yatırımlar arasındadır. Altının birçok çeşidi ve ayarı vardır. Ayarına göre ve gramına göre değer verilen altın arasında tam altın nedir kaç ayardır ve kaç gramdır? Diğer altınlardan farkı nedir açıklayalım.

Tam Altın
Tam Altın Fiyatı Ne Kadar?

Tam Altın ve Cumhuriyet Altın Farkı Nedir?

Tam altın genellikle cumhuriyet altını ile karıştırmaktadır. İkisinin aynı özellikte olduğu düşünülüyor. İkisi de yatırım olarak en çok tercih edilen altınlardandır.

Tam Altın Kaç Gram?

Tam altın 22 ayardır ve 7. 16 gramdır. Çapı ise 33 mm'dir. Tam altın görüntüsü ise bir tarafı Türkiye Cumhuriyeti ve basım tarihi yazılır. Diğer tarafta ise Atatürk resmi ve kenarındaki süslemeler bulunur. Cumhuriyet altının bir diğer adı da ata altındır.

Cumhuriyet Altını İle Tam Altın Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tam altın ile Cumhuriyet altınını karıştıranlar için arasındaki farkı anlatalım. Fakat anlatmadan önce cumhuriyet altınını anlatalım. Cumhuriyet altını bir tarafı Türkiye Cumhuriyeti ve ülkemizin Kurtuluş tarihi olan 1923 tarihi ve cumhuriyet altının basım tarihi yazılır.

Diğer tarafında ise hâkimiyet milletindir yazısı var. Ve Ankara yazılır. 22 ayar olan Cumhuriyet altını 7. 216 gramdır. Tam altın ile Cumhuriyet altını arasındaki fark, tam altın çapı 30 mm iken cumhuriyet altını çapı 22 mm'dir.

Tam altın Cumhuriyet altınına oranla 7 mm daha geniştir. Fakat cumhuriyet altını tam altından 0.2 gram daha ağırdır. Aralarında ağırlık olarak çok az bir fark bulunuyor fakat genişlik olarak tam altın biraz daha büyüktür. Bu nedenle ikisi arasında çok az bir fiyat farkı bulunuyor.

Tam Altın Grafik

Tam altın grafik verileri ile, Anlık, 1 Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık olacak şekilde Tam altın grafik verisine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Tam altın grafik ekranından oluşturacağınız teknik analizlerinizi diğer kullanıcılarımız ile paylaşabilirsiniz.

1 Tam Altın Kaç TL?

1 Tam Altın fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 16.065,2500 TL'dir.

1 Tam Altın Ne Kadar? Tam Altın Fiyatı Kaç TL? Grafik ve Yorumları. 1 Tam Altın Kaç Gram? | Finansmix

Tam Altın Yorum

Güncel Tam Altın yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Tam Altın yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Tam Altın yükselir mi? Tam Altın düşer mi? Tam Altın ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Tam Altın Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.