Bitcoin BTC

Bitcoin

02:50:22
66.445,6339
% -0,7139
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)21.000.000 $
Piyasa Değeri1.308.033.798.262 $
24S Değişim %% -0,7139
Dolaşan Arz19.685.775 $

1 Bitcoin Kaç Dolar Hesapla

BitcoinBTC - Bitcoin
Dolar USD - Dolar
1 BTC =
66.445,6339 $

Bu ay Bitcoin Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Bitcoin Nedir? Geleceği ve Yorumları

Bitcoin Dolar | Bitcoin Fiyat, Grafik ve Yorum. Bitcoin Ne Kadar?

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, bankalar veya hükümetler gibi merkezi otoritelere olan ihtiyacı ortadan kaldıran bir dijital nakit biçimidir. Bunun yerine Bitcoin, satın alımları doğrudan kullanıcılar arasında onaylamak için eşler arası bir internet ağı kullanır.

2009 yılında Satoshi Nakamoto olarak bilinen gizemli bir geliştirici tarafından başlatıldı. Bitcoin (BTC), kripto para birimleri olarak bilinen, gelişmekte olan varlıklar sınıfına ilk ve en değerli giren oldu.

Bitcoin nasıl çalışır?

Her Bitcoin, bir bilgisayar veya akıllı telefondaki dijital cüzdanda saklanan bir dosyadır. Kripto para biriminin nasıl çalıştığını anlamak için bu terimleri ve biraz bağlamı anlamak yardımcı olur:

Blok Zinciri: Bitcoin, kurcalamayı önlemek için birlikte "zincirlenen" "bloklar" halinde düzenlenen ortak bir işlem geçmişi oluşturan blok zinciri olarak bilinen açık kaynak koduyla desteklenmektedir. Bu teknoloji, her işlemin kalıcı bir kaydını oluşturur ve her Bitcoin kullanıcısının, kimin neye sahip olduğu konusunda aynı anlayışla çalışması için bir yol sağlar.

Özel ve genel anahtarlar: Bir Bitcoin cüzdanı, sahibinin işlemleri başlatmasına ve dijital olarak imzalamasına izin vermek için birlikte çalışan bir ortak anahtar ve bir özel anahtar içerir. Bu, Bitcoin'in temel işlevinin kilidini açar - sahipliği bir kullanıcıdan diğerine güvenli bir şekilde aktarır.

Bitcoin madenciliği: Bitcoin ağındaki kullanıcılar, yeni işlemlerin geçmişte tamamlanmış diğer işlemlerle tutarlı olduğunu doğrulamak için tasarlanmış madencilik olarak bilinen bir süreç aracılığıyla işlemleri doğrular. Bu, sahip olmadığınız veya daha önce harcadığınız bir Bitcoin'i harcayamamanızı sağlar.

Bitcoin nasıl para kazanıyor?
Yeni Bitcoin'ler, işlemleri doğrulamaya yardımcı olan bilgisayar sistemlerini işleten kişilere kazançlı bir ödül olarak sunulduğu Bitcoin madenciliği sürecinin bir parçası olarak yaratılır.

Yeni Bitcoin'ler, işlemleri doğrulamaya yardımcı olan bilgisayar sistemlerini işleten kişilere kazançlı bir ödül olarak sunulduğu Bitcoin madenciliği sürecinin bir parçası olarak yaratılır.

"Düğümler" olarak da bilinen Bitcoin madencileri, her bir işlemi bağımsız olarak onaylayan ve sürekli büyüyen "zincire" tamamlanmış bir "blok" ekleyen yüksek hızlı bilgisayarların sahipleridir. Her Bitcoin işleminin kaydı.

Madencilere çabaları için Bitcoin olarak ödeme yapılır, bu da merkezi olmayan ağı her işlemi bağımsız olarak doğrulamaya teşvik eder. Madencilerin çoğunluğunun, "iş kanıtı" olarak bilinen bir süreçte, blok zincirine eklenmeden önce her bir veri bloğunun gerçekliğini doğrulaması gerektiğinden, bu bağımsız madenci ağı, sahtekarlık veya yanlış bilgilerin kaydedilme şansını da azaltır. "

Bitcoin madenciliğine nasıl başlarım?

Bitcoin'in popülaritesi ve değeri arttıkça, madenciliğin sunduğu ödüller için rekabet daha da arttı. Çoğu madenci artık sadece bu amaç için tasarlanmış özel bilgisayarlar kullanıyor. Bu ekipman, giriş için başka bir engel olabilecek bir maliyet olan büyük miktarda enerji kullanır.

Tüm bunlar, Bitcoin madenciliğinin yeni başlayanlar için zor bir teklif olduğu anlamına geliyor, ancak bazı küçük operatörler, ödüller için rekabet etmek amacıyla bilgi işlem güçlerini başkalarıyla birleştirdikleri madencilik havuzlarına katılmayı seçiyor.

Başlamakla ilgileniyorsanız, ilk adım bazı popüler madencilik havuzlarını ve neye ihtiyaç duyduklarını araştırmak olacaktır.

Bitcoin nakite çevrilebilir mi?

Diğer birçok varlık gibi, Bitcoin de ABD doları gibi fiat para birimleriyle alınıp satılabilir. Fiyat, günden güne önemli ölçüde dalgalanabilen mevcut piyasa değerine bağlı olacaktır.

Bitcoin almak veya satmak istiyorsanız, birkaç seçeneğiniz var. Ancak yeni başlayanların çoğu için en basit yaklaşım bir kripto para birimi değişimi kullanmaktır.

Bunlardan bazıları çevrimiçi hisse senedi aracı kurumları tarafından işletiliyor ve diğerleri bağımsız. Ancak Bitcoin'in piyasadaki önemi göz önüne alındığında, onu kripto sunan hemen hemen her platformda takas edebilirsiniz.

Bitcoin almak ve satmak için diğer bazı seçenekler şunlardır:

Eşler arası işlemler: Birisi size bir ürün veya hizmet için Bitcoin ile ödeme yapabilir veya ödeme olarak nakit yerine Bitcoin'i kabul edebilir.

Bitcoin ATM'leri  ABD'de 32.000'den fazla Bitcoin ATM'si var. (Size yakın bir tane bulmak için Coin ATM Radar'ı arayın.)

Siz karar verin: Bitcoin iyi bir yatırım mı?

Kripto para birimi satın almak sizi değişken bir varlık sınıfına maruz bırakır. Yaygın bir kural, çeşitlendirilmiş bir portföyün yalnızca küçük bir bölümünü Bitcoin veya bireysel hisse senetleri gibi riskli yatırımlara ayırmaktır.

Bitcoin'in sizin için iyi bir yatırım olup olmadığı bireysel koşullarınıza bağlıdır, ancak burada Bitcoin'in dikkate alınması gereken birkaç artısı ve eksisi var.

Bitcoin artıları

  • Daha az olası ücretle her zaman özel, güvenli işlemler. Bitcoin'e sahip olduğunuzda, herhangi bir işlemin süresini ve potansiyel masrafını azaltarak, bunları istediğiniz zaman, istediğiniz yerde aktarabilirsiniz. İşlemler, ad veya kredi kartı numarası gibi kişisel bilgiler içermez; bu, sahte satın almalar veya kimlik hırsızlığı nedeniyle tüketici bilgilerinin çalınması riskini ortadan kaldırır.
  • Büyük büyüme potansiyeli. Para birimini satın alan ve elinde tutan bazı yatırımcılar, Bitcoin olgunlaştığında daha fazla güven ve daha yaygın kullanımın izleyeceğine ve dolayısıyla Bitcoin'in değerinin artacağına bahse giriyor.
  • Ademi merkeziyetçilik. Mali krizden ve Büyük Durgunluktan sonra, bazı yatırımcılar alternatif, merkezi olmayan bir para birimini benimsemeye hevesli - esasen normal bankaların, yönetim yetkililerinin veya diğer üçüncü tarafların kontrolü dışında olan bir para birimi.

Bitcoin eksileri

  • Fiyat dalgalanması. Bitcoin'in değeri yıllar içinde çarpıcı bir şekilde artarken, alıcıların servetleri yatırımlarının zamanlamasına bağlı olarak büyük ölçüde değişti. Örneğin, Bitcoin'in fiyatı 20.000 dolara doğru yarışırken 2017'de satın alanlar, kayıplarını telafi etmek için Aralık 2020'ye kadar beklemek zorunda kaldı. 2021 Bitcoin için güçlü bir dönem olmasına rağmen, o zamandan beri tüm zamanların en yüksek seviyelerinden önemli ölçüde düştü.
  • Destekçiler, Bitcoin'in arkasındaki blok zinciri teknolojisinin geleneksel elektronik para transferlerinden bile daha güvenli olduğunu söylese de, bir dizi yüksek profilli saldırı oldu. Örneğin Mayıs 2019'da, kripto para borsası Binance'deki birkaç yüksek net değerli hesaptan 40 milyon dolardan fazla Bitcoin çalındı. (Şirket zararları karşılamıştır.)
  • Sınırlı (ancak büyüyen) kullanım. Bir avuç yatırımcı, Bitcoin'i ödeme olarak kabul etmeye başladı. Ancak bu şirketler kural değil istisnadır.
  • SIPC tarafından korunmaz. Securities Investor Protection Corporation, bir aracı kurumun başarısız olması veya fonların çalınması durumunda yatırımcıları 500.000 dolara kadar sigortalıyor, ancak bu sigorta kripto para birimini kapsamıyor.

Bitcoinlerinizi saklama: Sıcak cüzdanlar ve soğuk cüzdanlar

Bitcoin almaya karar verirseniz, onu saklamak için bir yere ihtiyacınız olacak. Bitcoin'ler iki tür dijital cüzdanda saklanabilir:

Sıcak cüzdan: Genellikle kripto para birimini satıldığı borsalarda saklayabilirsiniz. Diğer sağlayıcılar bağımsız çevrimiçi depolama sunar. Bu tür çözümler, bir bilgisayar tarayıcısı, masaüstü veya akıllı telefon uygulaması aracılığıyla erişim sağlar.

Soğuk cüzdan: Bitcoin'lerinizi indirmenize ve taşımanıza izin veren, bir başparmak sürücüsüne çok benzeyen şifreli bir taşınabilir cihaz.

Temel olarak, internete sıcak bir cüzdan bağlanır; soğuk cüzdan değildir. Ancak Bitcoin'leri taşınabilir bir soğuk cüzdana indirmek için sıcak bir cüzdana ihtiyacınız var.

Bitcoin Geleceği

 Ana kripto para biriminde 20.000 dolarlık desteğin altına düşen Bitcoin fiyat tahminleri gelmeye devam ediyor, ancak BTC boğaları şimdilik bunun olmasını engelleyebildi. Perşembe gününü 20.370$ civarında kapattıktan sonra, Bitcoin fiyatı, yoğun bir haftanın en sessiz işlem günü olan Cuma günü daha istikrarlı bir şekilde davranıyor. Bu hafta sonu fiyat hareketi, şu anda çok takip edilen bir teknik göstergenin altında işlem gördüğü için en büyük kripto paranın kaderi için belirleyici olacak: 200 haftalık hareketli ortalama. 

FXStreet'teki kripto analisti Akash Girimath'ın bildirdiği gibi, "Bitcoin bu göstergeyi yalnızca beş kez etiketledi ve yalnızca altı haftalık mum çubuğunun altında kapandı ve her birinin ardından hızla toparlandı." 200 haftalık MA'nın altında bir kapanış ve üzerinde hızlı bir şekilde toparlanamama çok düşüş sinyali olacaktır. Aslında Girimath'a göre, "2017'nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.804 doların altındaki bir kırılma, %50'lik bir düşüşü daha hızlandırabilir."

ABD Merkez Bankası, enflasyonu düşürmek için daha şahin oran yolunun ilerlediğini onayladıktan sonra Bitcoin fiyatı, Ethereum ve diğer kripto para birimleri yataydan aşağıya ticaret yapmaya ayarlandı. Kripto para birimlerinin küresel finansal sistemle iç içe olduğu geçtiğimiz birkaç hafta içinde oldukça açık hale geldiğinden, kripto kışının ne zaman sona ereceğini belirlemenin anahtarı olan sadece iki faktör var. Her ayın ilk Cuma günü yayınlanan ABD iş raporu, bu faktörlerden biridir, özellikle son birkaç aydır küçülen ve kripto para birimlerine yatırım yapmak için daha az kullanılabilir nakit olduğuna işaret eden harcanabilir hane geliri bileşeni.

Bitcoin

(BTC) fiyatı yapıldı ve yakın zamanda 30.000 doların üzerinde işlem görmeyecek. 

Çarşamba akşamı yapılan Fed toplantısından sonra toz çöküyor ve genel olarak kripto para birimleri için pembe bir tablo çizmiyor. Yatırımcılar kışı atlatmak için daha fazla fon çekmeye çalıştıkça daha fazla baskı görmeyi bekleyin.

BTC fiyatı daha da düşecek ve neredeyse kaçınılmaz görünen bir şekilde yakında 20.000 dolarlık işareti test edecek. Bu düşüş trendi sağlam bir şekilde yerleştiğinden , geri dönüşü başlatmak için önemli bir yuvarlak sayıdan daha fazlası gerekecek. Bunun yerine, 19,036.23$'lık tarihi önemli seviye daha muhtemel bir aday veya 16.020,44$ gibi görünüyor ve bunun hemen altında aylık S2 desteği düşen bıçağı yakalamak için çifte destek olarak görünüyor.

1 Bitcoin (BTC) Kaç Dolar?

1 Bitcoin fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 66.445,6339 USD'dır.

Canlı Bitcoin fiyatı ve detaylı analizleri burada.BTC uzman grafik ve yorumlarını inceleyin. Bitcoin piyasa değerini görmek için sayfamızı ziyaret edin.

Bitcoin Yorum

Güncel Bitcoin yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Bitcoin yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Bitcoin yükselir mi? Bitcoin düşer mi? Bitcoin ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Bitcoin Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.