Çeyrek Altın Çeyrek

Çeyrek Altın

10:00:16
4.100,5200
% 1,34
* Piyasaların kapalı olduğu gün ve saatlerde veri akışı bulunmamaktadır.

1 Çeyrek Altın Kaç Türk Lirası Hesapla

Çeyrek AltınÇeyrek - Çeyrek Altın
TRY TRY - Türk Lirası
1 Çeyrek =
4.100,5200 TRY

Bu ay Çeyrek Altın Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Çeyrek Altın Nedir? Geleceği ve Yorumları

1 Çeyrek Altın Fiyatı Ne Kadar? Güncel Çeyrek Altın Fiyatları.

Çeyrek Altın, Çeyrek altın en basit tabir ile tam altının çeyreği olarak tanımlanır. Altın uzun yıllardan beri hediyelik olarak, ziynet olarak ve yatırım aracı olarak kullanılmaktadır. Altının değeri evrenseldir. Nereye gidilirse gidilsin altın değerli metal olarak işlem görür.

Bu neden ile insanlar altına yatırım yapmakta ve paralarının değerini korumak istemektedirler. Ülkemizde birçok altın birçok farklı çeşitte üretilerek halka sunulmaktadır. Takı eşyası olarak üretilen altın ağırlığına ve saflık derecelerine göre 14, 18, 22 ve 24 ayar olarak sınıflandırılırlar.

Gram, çeyrek, yarım ve tam altın olarak ifade edilen altınlar ise ağırlıklarına göre sınıflandırılırlar.

Yatırımcılar çeyrek altın bugün fiyatı ne kadar? Sorusuna da cevap ararlar. Bu doğrultu da çeşitli araştırmalara girişirler.

Çeyrek altın en çok tercih edilen altınlar arasındadır. Çeyrek altın fiyatı, ons altın ve dolar nedeni ile etkilenmekte ve sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Bu neden ile sürekli olarak takip edilmelidir.

Çeyrek Altın Kaç Para
Çeyrek Altın Kaç Para

Çeyrek Altın Nedir?

Ağırlıklarına göre sınıflandırılan altınlar arasında yer alan çeyrek altın, tam altının dörtte biri olarak da adlandırılabilmektedir. Çeyrek altın Türkiye Cumhuriyeti tarafından basılmaktadır. Çeyrek altının özellikleri şu şekildedir;

Çeyrek altının ön yüzünde Atatürk’ün portresi ve yaldız işlemeleri bulunur.

Dairenin kenarları defne yapraklı çiçeklerle bezenmiştir.

Altının arka yüzeyinde ise altının basım yeri olan Türkiye Cumhuriyeti Darphanesi yazmaktadır.

Küçük altın olarak da isimlendirilen çeyrek altın, oldukça fazla bir şekilde hediyelik olarak verilmektedir. Çeyrek altın fiyatları nedeni ile de yatırım aracı olarak kullanılabilmektedirler.

Çeyrek altın kullanılarak yapılan yatırımlar arasında;

  • Altın vadeli mevduat hesabı açmak.
  • Altın yatırım fonu açtırmak.
  • Altın tahvili almak.
  • Altına dayalı emeklilik fonu almak.

Yer almaktadır.

Çeyrek Altın Kaç Gram?

  • Çeyrek altın fiyatı, birçok altın çeşidine göre düşüktür. Bu neden ile en çok kullanılan altın ürünüdür. Düşük bütçeye sahip olan kişiler bu altın türüne rahatlıkla yatırım yapabilirler. Çeyrek altın fiyatı bugün ki güncel satış fiyatlardan takip edilmelidir. Çeyrek altın özellikleri şu şekildedir;
  • Çeyrek altın 22 ayardır.
  • Çeyrek altının kulpla birlikte ağırlığı 1.81 gramdır.
  • Çeyrek altının kulpsuz ağırlığı 1.75 gramdır.
  • Çeyrek altında yer alan has altın miktarı 1,605 gramdır.
  • Çeyrek altının çapı 18 mm’dir.

Çeyrek altın kaç TL? Sorusuna net bir cevap vermek söz konusu değildir. ONS altın ve doların etkilediği altın fiyatlarında arz talep dengesi son derece önemlidir. Günlük olarak sürekli bir şekilde fiyatların takibi oldukça önemlidir.

Çeyrek Altın Grafik

Çeyrek altın grafik verileri ile, Anlık, 1 Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık olacak şekilde Çeyrek altın grafik verisine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Çeyrek altın grafik ekranından oluşturacağınız teknik analizlerinizi diğer kullanıcılarımız ile paylaşabilirsiniz.

1 Çeyrek Altın Kaç TL?

1 Çeyrek Altın fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 4.100,5200 TL'dir.

1 Çeyrek Altın Fiyatı Ne Kadar? Güncel Çeyrek Altın Fiyatları. Kuyumcular çeyrek altın fiyatı. 1 tane çeyrek Altın ne kadar? 1 çeyrek altın fiyatı canlı grafik.

Çeyrek Altın Yorum

Güncel Çeyrek Altın yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Çeyrek Altın yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Çeyrek Altın yükselir mi? Çeyrek Altın düşer mi? Çeyrek Altın ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Çeyrek Altın Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.