Ons Ons

Ons

21:53:57
1.972,5100
% 0,81
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

1.950,4700 - 1.974,9400

1 Ons Kaç Dolar Hesapla

OnsOns - Ons
Dolar USD - Dolar
1 Ons =
1.972,5100 $

Bu ay Ons Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Ons Nedir? Geleceği ve Yorumları

Altın Ons Fiyatı. Altın Ons Grafik ve Yorumları. Ons Altın Nedir?

Ons altın, ekonomi haberlerinde ve ekonomi çevrelerinde oldukça sık olarak karşılaşılan kavramlardan bir tanesidir. Kullanılan bu terimin doğru bir şekilde algılanması ile altın ile ilgili yapılan yorumların biraz daha iyi bir şekilde algılanması sağlanmış olur. Ons bir hesaplama aracıdır. Değerli madenlerin hesaplanmasında ons değeri son derece önemlidir.

Ons Altın Nedir?

Ons, genellikle para piyasalarında ons altın olarak geçmektedir. Altın başta olmak üzere gümüş, yakut, elmas gibi değerli madenlerin hesaplanmasında ons hesap değeri kullanılmaktadır. Ons aslında değerli taşlar ve madenlerin ölçülmesini sağlayan bir kütle birimidir. Ons birim fiyatı üzerinden yapılan hesaplama neticesinde altın, gümüş ve elmas gibi birçok değerli madenin asıl değeri ortaya çıkmaktadır.

Altın Ons Fiyatı

Bir ons kaç gram altın ettiği tüm dünya piyasasında sabit olarak belirlenmiştir. Tüm dünyada bir ons altın standartlara göre 3,103 gram olarak hesaplanmaktadır. Finansal piyasalarda ise bir ons altın 31,10 gram olarak hesaplanmaktadır.

Altın onsu 31,10 gram olarak baz alınmaktadır. Ancak ons altın farklı çeşitlere ayrılır. Özellikle Troya Ons altın en çok bilinen ve dünya genelinde geleneksel ağırlık birimi olarak yer almaktadır.

Altın Ons Grafik

Grafik sayısal verilerin çizgiler ile gösterildiği ve sayısal verilerin görselleştirildiği bir yöntemdir. Sayısal verilerin karşılaştırılmasına imkân sunarak, yatırımcıların gelecek hakkında ön görü sahibi olabilmesine yardımcı olan araçlardan biridir.

Canlı ons altın grafiği de en çok merak edilen grafik arasındadır. Bunun nedeni ise ons altın fiyatının tüm dünya ekonomilerine doğrudan etki etmesidir. Bu neden ile altın yatırımcıları ons altın grafiğini güncel bir şekilde sürekli olarak takip etmektedirler.

Yatırımcılar 1 ons altın kaç dolar? sorusunun cevabını grafikleri takip ederek anlık olarak görebilmektedirler.

Son günlerde inişli çıkışlı bir yol çizen ons altın bin 810 dolar ile bin 785 dolar arasında hareket etmektedir. Grafikler üzerinde bu tarz iniş ve çıkışlar görülebilmektedir.

Fed Faiz Artırırsa Ons Altın Ne Olur?

Altına yatırım yapmak isteyen kişiler 1 ons altın kaç gram ve altının son durumu hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler. 1 ons altının 31,10 gram olarak hesaplandığı altın piyasasında, merkez bankalarının sıkı para politikalarının altın fiyatını baskıladığı görülmektedir. Buna rağmen küresel eflasyonist riskin artması ve resesyon ihtimali altın fiyatını desteklemektedir.

Ons Altın Grafik

Ons altın grafik verileri ile, Anlık, 1 Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık olacak şekilde Ons altın grafik verisine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ons altın grafik ekranından oluşturacağınız teknik analizlerinizi diğer kullanıcılarımız ile paylaşabilirsiniz.

1 Ons Kaç TL?

1 Ons fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 1.972,5100 TL'dir.

Altın Ons Fiyatı. Altın Ons Grafik ve Yorumları. Ons Altın Nedir? 1 Ons altın kaç gram? 1 Ons altın Kaç Dolar?

Ons Yorum

Güncel Ons yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Ons yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Ons yükselir mi? Ons düşer mi? Ons ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Ons Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.