Ethereum ETH

Ethereum

14:24:53
3.864,6019
% 3,5902
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri464.217.189.296 $
24S Değişim %% 3,5902
Dolaşan Arz120.120.311 $

1 Ethereum Kaç Dolar Hesapla

EthereumETH - Ethereum
Dolar USD - Dolar
1 ETH =
3.864,6019 $

Bu ay Ethereum Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Ethereum Nedir? Geleceği ve Yorumları

Ethereum Kaç Dolar? Yorum, Grafik ve Hesaplama. Fiyat tahmini.

Ethereum, kendi kripto para birimi olan Ether'e sahip, merkezi olmayan bir açık kaynaklı blok zinciri sistemidir. 

Ethereum Nedir?

Ethereum, Bitcoin'den sonra ikinci en büyük kripto para birimidir ve Ethereum da ikinci en büyük pazar payına ve ticaret hacmine sahiptir.

Ethereum yakın zamanda, Proof of Work'ten daha enerji verimli ve güvenli olan Proof of Stake'e geçerek Ethereum 2.0'a dönüştü. Proof of Stake ayrıca saniyede 100.000 işlemi destekleyebilir.

Ethereum, geliştiricilerin, kullanıcıların çeşitli işlem türlerine aracı olmadan erişebilecekleri akıllı sözleşme ve merkezi olmayan uygulamalar (Dapp) oluşturmasına olanak tanıyan açık kaynaklı, blok zinciri tabanlı bir platformdur. Ethereum açık kaynaklı bir platform olduğundan, Ethereum platformunda oluşturulan tüm tokenler aynı zamanda bir ERC-20 tokenidir.

Ethereum, Rus programcı Vitalik Buterin tarafından icat edilen blok zincirindeki kripto para birimlerinden biridir. Daha önce karmaşık bir akıllı sözleşmeyi destekleyen bir konsept öneren Bitcoin geliştirme ekibinden biriydi, ancak fikri reddedildi. Böylece Vitalik, günümüzde yaygın olarak Ethereum olarak bilinen kendi blok zinciri platformunu oluşturmaya başladı.

Ethereum'un arkasında kim var?

Ethereum'un toplam sekiz kurucu ortağı var - bir kripto projesi için alışılmadık derecede büyük bir sayı. İlk kez 7 Haziran 2014'te İsviçre'nin Zug kentinde bir araya geldiler.

Rus-Kanadalı Vitalik Buterin belki de grubun en iyi bilinenidir. İlk olarak 2013'te Ethereum'u tanımlayan orijinal beyaz kağıdı yazdı ve hala platformu bu güne kadar geliştirmek için çalışıyor.

Ethereum'un amacı nedir?

Ethereum'un kendi iddia edilen hedefi, merkezi olmayan uygulamalar için küresel bir platform haline gelmek ve dünyanın her yerinden kullanıcıların sansür, kesinti ve sahtekarlığa dayanıklı yazılımlar yazmasına ve çalıştırmasına izin vermektir.

Öngörüler:

Akıllı Sözleşme ve Dapp platformu, açık bir şekilde akıllı sözleşmeler kullanarak merkezi olmayan uygulamaların (Dapp) hesaplanmasını sağlayan dünya merkezi bilgisayarı.

ICO platformu, ICO'da satılmak üzere jetonlar üreten bir bağış toplama platformu.

USDT ve USDC gibi gerçek varlıklar dahil olmak üzere tokenları çıkarmak ve varlığın değerlerini aktarmak için kullanılan bir Varlık Basım Platformu.

Yeni nesil bir finans yaratan merkezi olmayan Finans (DeFi) platformu.

ERC-20, her Ethereum tabanlı belirteçle birlikte kullanılan ve onları Ethereum ağıyla uyumlu hale getiren bir dizi protokoldür.

Proof of Stake, bir tokenin blok zincirindeki bir sonraki bloğu doğrulamak için kripto paralarını stake edenlerden rastgele bir kullanıcı seçeceği bir süre boyunca bir tokenin kilitlenmesi anlamına gelir. Bir kullanıcının seçilme şansı genellikle sistemdeki stake edilen coin sayısına bağlıdır. Sistemde ne kadar çok jeton kilitlenirse, o kadar olasıdır.

Gaz ücreti, Ethereum'da ücretleri aşmamak için sınırlı bir işlem ücretidir.

Mevcut gaz ücreti, Ethereum blok zincirinin yoğunluğu nedeniyle önemli ölçüde arttı. Daha önce, en yüksek gaz ücreti 5,5 USD civarındaydı (Temmuz 2018 itibariyle), ancak gaz ücreti şu anda en yüksek seviyeye (Ocak 2021 itibariyle) 356,36 artarak 25,1 USD civarındadır.

ETH hash, Ethereum DeFi'nin bilgisayarlarının ve blok zinciri ağlarının madencilik gücüdür ve gaz ücretlerinde artışa ve daha yüksek bir ETH Hash Rate'e yol açar.

Akıllı sözleşme, bilgisayar programlama dilinde yazılmış, doğruluk, şeffaflık, daha yüksek güvenilirlik ve verimlilik sağlayan bir anlaşma terimidir. Çok çeşitli merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için bir kod da yazılabilir.

Bir ETH bloğu oluşturmak 12 saniye sürer ve ETH'nin hard fork'undan sonra, blok oluşturmak için daha kısa bir süre gerekir, çünkü daha fazla madencilik yapılır ve daha yüksek Ether enflasyon oranı.

İnsanlar DeFi'ye daha fazla ilgi göstermeye başladı ve konsept daha da geliştirilmesi için alındı. DeFi sistemlerinden biri aslında Ethereum blok zincirinde gerçekleşir. Ayrıca, MakerDao ve Compound gibi çeşitli madeni para türleri ile istikrarlı para kredisi ve teminat sunan birçok uygulama vardır.

Riskler:

  • Oynaklık, diğer dijital para birimleri gibidir ve bu, hiç kimse Ethereum'un doğru değerini tahmin edemediğinden hala bir endişe kaynağıdır.
  • Ethereum sistemi üzerinde ne kadar çok ICO fonu toplarsa, sistemin aynı anda çok büyük miktarda yatırımı destekleyebilme potansiyeli o kadar düşük olur.

Ethereum Geleceği & Yorum

Ethereum fiyatı, 28 Mayıs ve 3 Haziran'da 1.731 dolar destek seviyesini iki kez etiketledikten sonra çift dipli bir model oluşturdu. Bu kurulumdan gelen tepki, çalışmalarda daha fazla kazançla birlikte %9'luk bir yükselişe yol açtı.

Yatırımcılar, yükselişine devam etmeden önce Ethereum fiyatının geri çekilmesini ve 1.813 dolarlık dayanağı etiketlemesini bekleyebilirler. Bu seviye, özellikle ETH için kısa vadeli hedeflerin 2.164 $, 2.341 $ ve 2.412 $ olduğu göz önüne alındığında, teklif vermek için iyi bir yer olacaktır.

ETH/USD 4 saatlik grafiğe baktığımızda, Ethereum fiyatı 1.813 dolar destek seviyesinin üzerinde kalamazsa, ETH 1.731 dolar destek seviyesini süpürürken iyi bir satın alma alanı olacaktır. Bununla birlikte, 1.701 doların altına yakın dört saatlik bir mum çubuğu, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. 

Böyle bir gelişme, ETH'nin 1,543 dolara düşmesine neden olabilir.

Ethereum Fiyat Tahmini 2022

Avrupa Yatırım Bankası'nın Ethereum ağı ile 121 milyon dolarlık dijital bağına ilişkin son haberler, Ethereum fiyatının katlanarak büyümesine yardımcı oldu. Son zamanlarda, ETH tüm zamanların en yüksek seviyesi 4.891.70 $'a ulaştıktan sonra keskin bir düşüşle karşılaştı, ancak daha sonra kaybettiği ivmeyi yeniden kazandı ve 3000 $ fiyat işaretini geçti. Mevcut fiyat momentumuna göre, Ethereum 2022'nin sonuna kadar 4000 doları geçebilir.

ETH kriptosunun fiyat hareketini yönlendiren büyük bir Dapp benimsemesine tanık olmak. Ayrıca, ETH'nin bir başka uzantısı olan ETH 2.0 adlı bir güncelleme aşamalı olarak başlatıldı. Tahminlerimize göre bu, ağın ölçeklenebilirliğini saniyede 100.000 işleme taşıyacak ve blok zincirini enerji yoğun POW'dan POS'a taşıyacaktır. Ağ, üzerine inşa edilmiş çok sayıda projeyle süper popülerdir.

Ethereum Fiyat Tahmini 2023

Ortaklıklar, ittifaklar ve topluluk finansmanı ile piyasa, performans açısından ETH kriptosuna bakıyor ve fiyat açısından oldukça iyimser olan ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün olan 4500 $ seviyesine ulaşıyor.

Ethereum Fiyat Tahmini 2024

Politika ve düzenlemelerdeki herhangi bir değişiklikle, Ethereum da puslu günlerden payını alabilir. Ether kriptosunun destek seviyesini uzun vadeli hareketli ortalama 200 günlük sıkı bir şekilde tuttuğunu varsayalım. Bu durumda, alıcılar hayati seviyede 4800$'lık bir sonraki saldırı görevini gerçekleştirmek için yeterli zamana ve istikrara sahip olacaklar, bu da onu dibe vurmayıp istikrarlı bir şekilde oynamasını sağlayacak.

Ethereum Fiyat Tahmini 2025

Platformun en son haber güncellemeleri, teknik güncellemeler, ETH fiyat tahmini ve yeni proje tahminlerine göre 2025 civarında birçok ortaklık ve entegrasyon bekliyoruz. Bu kripto pazarında ETH fiyatını artırabilir ve en iyi yatırım olacaktır. fiyat yaklaşık 5500 $ 'a ulaşabilir. Bununla birlikte, ETH fiyatı tersine dönerse, kritik desteği olan 5340$ civarında işlem görebilir.

Önümüzdeki dört yıllık fiyat tahminleri boyunca, siparişleri almak veya satmak için ek kısa vadeli, orta ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabileceğinden, doruğa ulaşmak ETH için o kadar zor olmayacak. Uzun vadede minimum 4800$'lık bir fiyatla başlayan bu, ETH fiyatının, tahminimize göre önümüzdeki beş yıl içinde 5800$'lık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydedebileceği anlamına geliyor ve dolayısıyla boğa yakın gelecekte geri gelecek.

Ethereum 2.0

Serenity olarak da adlandırılan ETH 2.0, işlevselliği ve farklı fiyatları iyileştirmek için eklenen özelliklerle Ethereum'un uzantısıdır. Ethereum blok zincirinde yükseltme için sırada. Yakında piyasaya sürülecek, kitlesel kabul ve kabul edilebilirliği görmek için piyasa testleri ve denemelerle aşamalı ve tutarlı bir aşamaya göre açıklanacak. ETH kripto para birimi V şeklinde toparlanmaya hazır olacak şekilde ayarlandı; ETH 2.0 için stake sürekli artıyor.

Daha fazla geliştirme ve verimliliğin öncüsü olarak 2.0, bir parçalama tekniği sunacak. İşlem maliyetini azaltmak ve işi hızlandırmak için karışıma parçalama eklemek, kaynak kullanım performansını büyük ölçüde artıracaktır. Bu, düğüm kümeleri arasında veri doğrulaması ile sağlanacak ve her biri, alınan verileri doğrulamaktan sorumlu olacaktır. Bu, genel kapasiteyi artırabilir. Ek olarak, Ethereum 2.0, yakında EVM'nin yerini alacak olan eWASM adını verdikleri bir sistemde web derleme dilini başlatacak, yani Ethereum Sanal Makinesi, blok zincirinde çalıştırmak için çeşitli dillerden kod yazmak için bir seçime izin veriyor.

İdeal olarak, bu, daha az erişilebilirlik sorunları olan ve rakiplere üstünlük sağlayan inanca dayalı bir sistem olacaktır. Ethereum yenilik sürecini yayarken, yeni şafak sökerken, Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesinin zamanla nasıl istikrarlı bir şekilde daha fazla ETH kripto para aldığını ve şu anda 1,2 milyonda olduğunu görebiliriz.

Haberler ve Güncellemeler:

  • Ethereum 2.0, büyük değişiklik olarak kabul edilen ilk hard fork için hazırlanıyor. Gelişmelerden biri, mobil cihazlarda en az kaynak ve destek gerektiren bir düğüm olan hafif istemcileri desteklemektir. Bu, Güven Azaltılmış Cüzdanların dış hizmet sağlayıcılara güvenmek yerine blok zincirini kendi başlarına doğrulamalarına yardımcı olacaktır.
  • Raporlar, kurumsal yatırımcının kripto piyasasındaki sermayesinin %80'inin Ethereum'a yatırıldığını ortaya koyuyor. Toplam yatırım, 8 Şubat 2021'de CME'nin ETH Future Exchange'inin açılışından önce gerçekleşen yaklaşık 195 milyon dolar iken, Bitcoin yatırımına sadece 41,9 milyon dolar gitti, bu da birçok yatırımcının kripto pazarındaki yatırımlarını çeşitlendirmeye başladığını gösteriyor.

Resmi Web Sitesi: https://ethereum.org/en/

1 Ethereum (ETH) Kaç Dolar?

1 Ethereum fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 3.864,6019 USD'dır.

Ethereum kaç dolar? Yorum, Grafik ve Hesaplama. Ethereum Fiyat tahmini ve Yorumları ile Finansmix'de.

Ethereum Yorum

Güncel Ethereum yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Ethereum yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Ethereum yükselir mi? Ethereum düşer mi? Ethereum ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Ethereum Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.