Hamit Altın Hamit

Hamit Altın

21:45:45
8.336,2300
% 0,92
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

8.204,0000 - 8.349,4300

1 Hamit Altın Kaç Türk Lirası Hesapla

Hamit AltınHamit - Hamit Altın
TRY TRY - Türk Lirası
1 Hamit =
8.336,2300 TRY

Bu ay Hamit Altın Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Hamit Altın Nedir? Geleceği ve Yorumları

Hamit Altın Fiyatları Ne Kadar? Hamit Altın Nedir ve Kaç Gram?

Hamit Altın Nedir?

Hamit Altın, 1876 senesinde padişah Abdülhamit tarafından bastırılan altın olarak bilinir. Halk içinde de Hamit altın olarak da bilinir. Hamit altınlar Reşat altınlara kıyasla orijinal ve gerçek basımları piyasa üzerinde bulunması çok zordur.

Hamit altınları ilk bakışta Reşat altınla aynı gibi gözükür. Fakat Hamit altın ve Reşat altından tuğraları ve basım zamanları aynı değildir. Bu altınlarda bulunan her tuğra o dönemin padişahının tuğrasıdır. Hamit altının arka tarafı ise Reşat altının arka tarafıyla aynıdır. 

Hamit altınları kulpsuz olarak üretilir. Fakat sonradan kullanım amacı değiştiği için bu altınlara kulp da eklenmiştir. Hamit altını Reşat altını ile neredeyse aynı ağırlığa sahiptir. Fakat bu altınların tarihsel değerleri dikkat edildiğinde Hamit altın biraz daha pahalıdır.

Yani hem altın değeri hem de tarihsel değeri göz önünde tutulur. Hamit altınları Cumhuriyet ve tam altına göre de daha da pahalı bir altındır.

Bir Altının Sahteliği Nasıl Anlaşılır?

Altınlar genelde manyetik bir yapıya sahip değildir. Bu yüzden bir altına bir mıknatısı yaklaştırdığınız zaman onlar arasında çekim gücü görülmez. Özgül ağırlığı fazla olduğu için altınlar taklit yapılan altınlara göre daha ağırdır. Ayrıca Hamit altın ve diğer altın çeşitlerinin sesi daha tok çıkar.

Sahte veya çok düşük ayarı sahip olan altınlarsa ses açısından daha tizdir. Ayrıca şunu da söyleyebiliriz ki gerçek ve hakiki bir altın veya işçilik bakımından az uğraşılmış altınlar hiçbir zaman piyasada satılan altın fiyatlarından daha ucuza satılamaz. Altınların piyasa üzerindeki değeri ne ise satın alacak müşterilere de o şekilde satışı yapılır.

Altın Fiyatlarında Neden Artış Görülür?

Piyasadaki ekonomik gelişmelerin ardından altın fiyatları da durmadan dalgalanıyor. Altın fiyatlarının dalgalanmasının en önemli sebebi ise müşterilerin arz ve talepleri oluyor. Yani bir altına ne kadar fazla talep olursa altın fiyatında da o kadar artış görülüyor.

Fakat altın fiyatını belirleyen sadece arz ve talep değildir. Dünya üzerinde meydana gelen küresel riskler enflasyon nakit artışları faiz oranları gibi çeşitli faktörler de altın fiyatlarındaki artışı belirleyen durumlar arasında yer alıyor.

Hamit Altın Grafik

Hamit altın grafik verileri ile, Anlık, 1 Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık olacak şekilde Hamit altın grafik verisine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Hamit altın grafik ekranından oluşturacağınız teknik analizlerinizi diğer kullanıcılarımız ile paylaşabilirsiniz.

1 Hamit Altın Kaç TL?

1 Hamit Altın fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 8.336,2300 TL'dir.

Hamit Altın Fiyatları Ne Kadar? Hamit Altın Nedir ve Kaç Gram? 5 lik Hamit altın fiyatı. Hamit altın kaç gram | Finansmix

Hamit Altın Yorum

Güncel Hamit Altın yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Hamit Altın yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Hamit Altın yükselir mi? Hamit Altın düşer mi? Hamit Altın ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Hamit Altın Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.