Reşat Altın Reşat

Reşat Altın

08:00:14
16.851,6600
% 1,4
* Piyasaların kapalı olduğu gün ve saatlerde veri akışı bulunmamaktadır.

1 Reşat Altın Kaç Türk Lirası Hesapla

Reşat AltınReşat - Reşat Altın
TRY TRY - Türk Lirası
1 Reşat =
16.851,6600 TRY

Bu ay Reşat Altın Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Reşat Altın Nedir? Geleceği ve Yorumları

Canlı Reşat Altın Fiyatları Kaç TL? Reşat Altın Ne Kadar?

Reşat Altın: Altın yüzyıllardan beri insanların en değerli eşyalarından biridir. İnsanlar altını hem yatırım hem de aksesuar olarak kullanmışlardır. Kadınlar tarafından çok sevilen ve kadınların vazgeçilmez aksesuarları arasındadır. Altın gün geçtikçe değerine değer katıyor. Altın fiyatları her geçen gün artış gösteriyor.

Risk alamadan parasına değer katmak isteyenler genellikle altına yatırım yaparlar. Altın yatırım çeşitlerinde birçok seçenek var.

Bunlar cumhuriyet altını, çeyrek altın, yarım ve ya tam altın olarak yatırım yapanlar olur. En çok da yatırımlarda kullanılan Reşat altındır. Peki, Reşat altın nedir ve kaç gramdır?

Reşat Altın Nedir?

Reşat altın, padişah Raşat'ın tahta çıkışının onuncu yılın anısına bastırılmış altın paradır. Diğer altın çeşitlerine göre ağırlığı ve görüntüsünde farklıdır. Eskiden altın para olarak kullanıldığı için para şeklindedir. Birçok altın çeşidi bulunduğu gibi Reşat altın bunlardan biridir. Diğer tam altın, yarım ve çeyrek altın çeşitleri gibi Reşat altınında büyüklüğü ve gram farklılığı vardır.

Tıpkı çeyrek altın, cumhuriyet altını çeşitleri gibi Reşat altın sadece 22 ayardır. 22 ayar altın içerisinde en çok altın oranı yüksek olan çeşitlerden bir tanesidir. Bilindiği gibi saf altın ayarı 24 tür.

Fakat saf altın elementi yumuşak olduğundan içerisine gümüş bakır gibi farklı elementler katılır. Altın dışında farklı element miktarı arttıkça altın oranı da düşer. En yüksek ayar 22 ayardır. Ve Reşat altın 22 ayar olarak üretilir.

Reşat Altın Ne Kadar?
Reşat Altın Ne Kadar?

Reşat Altın Kaç Gram?

Reşat kaç gram diye baktığımızda, altında diğer altın çeşitleri gibi farklı gramlarda üretiliyor. En büyük Reşat altın kaç gramdır? Kaç tane gram çeşidi vardır?

  • Reşat beşli altın, 36 gram ve 22 ayardır.
  • Reşat iki buçukluk altın, 18 gram ve 22 ayardır.
  • Reşat lira altın, 7.2 gramdır ve 22 ayardır.
  • Reşat yarım altın, 3.60 gram ve 22 ayardır.
  • Reşat çeyrek altın, 1.80 gram ve 22 ayardır.

Görüleceği üzere Reşat altın gramları diğer altın çeşitlerinden daha farklıdır. Reşat altın hem sağlanabilirliği kolay olduğu hem de değeri artış gösterdiğinde kazançlı olduğu için oldukça tercih edilmektedir.

Reşat Altın Grafik

Reşat altın fiyatı yanında grafik verileri ile, Anlık, 1 Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık olacak şekilde Reşat altın grafik verisine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Reşat altın grafik ekranından oluşturacağınız teknik analizlerinizi diğer kullanıcılarımız ile paylaşabilirsiniz. Yine Reşat Altın'ın son bir aylık fiyat performansına da bu sayfadan erişebilirsiniz.

1 Reşat Altın Kaç TL?

1 Reşat Altın fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 16.851,6600 TL'dir.

Canlı Reşat Altın Fiyatları Kaç TL? Bugün Reşat Altın Ne Kadar? Reşat Altın Kaç Gram?

Reşat Altın Yorum

Güncel Reşat Altın yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Reşat Altın yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Reşat Altın yükselir mi? Reşat Altın düşer mi? Reşat Altın ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Reşat Altın Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.