Gremse Altın Gremse

Gremse Altın

20:13:51
42.454,7700
% -1,91
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

1 Gremse Altın Kaç Türk Lirası Hesapla

Gremse AltınGremse - Gremse Altın
TRY TRY - Türk Lirası
1 Gremse =
42.454,7700 TRY

Bu ay Gremse Altın Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Gremse Altın Nedir? Geleceği ve Yorumları

Gremse Altın Fiyatı Ne Kadar? Alış Satış Fiyatı | Finansmix

Gremse Altın Nedir?

Gremse Altın, günden güne artış gösteren altın fiyatları ile beraber altın herkes için iyi bir yatırım aracı olarak düşünülür. Altın çeşitli türleri ile beraber tasarruf açısından daima en güzel seçeneklerden olmuştur. Gremse altın, çeyrek altın, yarım veya tam altın altın türleri arasında en pahalıları olarak bilinir.

Gremse altın yaklaşık 10 çeyrek altın büyüklüğündeki altına verilen bir isim olmuştur. Yani yaklaşık 2,5 tam altın ve 5 yarım altın büyüklüğündeki bir altın çeşididir.

Gremse Altının Adının Geliş Yeri

Gremse altının adı geçmiş zamandaki Alman İmparatoru Kremintz tarafından geldiği söylenir. Gremse altının kelime anlamı ise 2,5'luk altındır. Gremse altınların ön yüzünde Atatürk portresi bulunur. Atatürk portresinin etrafında da 32 adet yıldız ve yıldızların üzerinde de çelenk motifleri yer alır.

Arka yüzünde de aynı şekilde 32 yıldız çelenkle çevrilidir. Ve Gremse altınların içinde de Türkiye Cumhuriyeti Darphanesi ibaresinin basılma zamanı da yer alır. Gremse altınlar çeyrek altınlar gibi 22 ayar bir altındır.

Gremse altında 0.916 saflığında bir altın kullanılarak Türkiye Cumhuriyeti darphanesi tarafından basımı gerçekleştirilmektedir.

Gremse Altınlarının Fiziksel Özellikleri

Gremse altınların fiziksel özellikleri şunlardır. Bu altınlar 22 ayarlık altın kullanılarak basımı gerçekleştirilir. Altın 0.916 saflığındadır. Bu altının has ağırlığı ise 16.05 gramdır.

Gremse Altın Kaç Gram?

Ayrıca gremse altınlar hem kulplu hem de kulpsuz olabildiği için de kulplu Gremse altının ağırlığı yaklaşık 18.15 gramdır. Gremse altınların çapı ise 40 milimetredir.

Gremse Altın Almanın Avantajları

Gremse altın fiyat bakımından diğer altınlara kıyasla yüksek olduğu için herkes tarafından yaygın alınan bir altın türü olmamıştır. Fakat bu altın çok değerli olduğu için hem tasarruf hem de yatırım amacı ile de kullanılabilir. Bu altınların temini diğer altınlar gibi kolay olmuştur.

Bu altınları ya bankalarda ya kuyumcularda ya da döviz bürolarında satın alabilirsiniz. Ayrıca bu altınlar düğünlerde de çok sayıda altın almak isteyen aileler için de pratiklik imkânı sunar.

Gremse altını normal durmasını istemiyorsanız bu altını kolye haline getirerek de boynunuza takabilirsiniz. Ayrıca bu altınlar güzel bir takı veya tasarruf amacıyla da saklanılması gerçekleştirilir.

Gremse Altın Grafik

Gremse altın grafik verileri ile, Anlık, 1 Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık olacak şekilde Gremse altın grafik verisine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Gremse altın grafik ekranından oluşturacağınız teknik analizlerinizi diğer kullanıcılarımız ile paylaşabilirsiniz.

1 Gremse Altın Kaç TL?

1 Gremse Altın fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 42.454,7700 TL'dir.

Gremse Altın Fiyatı Ne Kadar? Alış Satış Fiyatı. Gremse Altın Nedir ve Ne Demek? Gremse Altın Kaç Gram? | Finansmix

Gremse Altın Yorum

Güncel Gremse Altın yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Gremse Altın yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Gremse Altın yükselir mi? Gremse Altın düşer mi? Gremse Altın ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Gremse Altın Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.