İkibuçuk Altın İkibuçuk

İkibuçuk Altın

15:00:29
41.639,5900
% 0,0000
* Piyasaların kapalı olduğu gün ve saatlerde veri akışı bulunmamaktadır.

1 İkibuçuk Altın Kaç Türk Lirası Hesapla

İkibuçuk Altınİkibuçuk - İkibuçuk Altın
TRY TRY - Türk Lirası
1 İkibuçuk =
41.639,5900 TRY

Bu ay İkibuçuk Altın Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
İkibuçuk Altın Nedir? Geleceği ve Yorumları

Canlı İkibuçuk Altın fiyatları Ne Kadar? İkibuçuk Altın Kaç Para?

İki Buçuk Altın Nedir?

İki Buçuk Altın, İki buçuk altınların ön yüzeylerinde Atatürk portresi arka yüzünde ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ibaresi ve ne zaman basıldığına dair tarihi yazılmaktadır. Bir diğer adıyla 2,5 altın Cumhuriyet altını basım zamanı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin cumhuriyet ilanı yani 1923 yılından itibaren toplanılarak bulunmaktadır.

İki buçuk altın Türkiye Cumhuriyeti Darphanesi ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafınca denetim ve kontrollü bir şekilde basımı gerçekleştirilir. İki buçuk altının cinsi ata 2,5'ludur. 2,5 altının ağırlığı 18.00 gramdır. Ve iki buçuk altının altın ayarı ise 22 ayardır.

İki Buçuk Altın Kaç Gram?

İki buçuk altın kaç gram diye baktığımızda, 22 Ayar, 40 mm çapında ve 18.40 gramdır.

2.5 Altın Ayarı ve Altın Ayarı Nasıldır?

2,5 altın ayarı 22 gramlık saf altın ayarıdır. Altın içerisinde herhangi başka bir madde içermediği için en pahalı altınlar arasında da yer alır. Bu altınları kullanım şeklinize göre İstediğiniz zaman hem tasarruf amacıyla hem de kar amacıyla rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Altın ayarları hakkında bilgiye gelirsek eğer altın ayarı dünyada karat olarak da denilebilir.

Altın yumuşak bir madde olduğu için bu maddenin münevverlikte kullanımı oldukça zordur. Bu altınları takı setleri yüzük kolye bilezik gibi çeşitli amaçlarda kullandığımız zaman altının saflığı da böylelikle değişmiş olur.

Bunun sonunda da altın ayarı denilen bir kavram ortaya çıkar. Saf altının genellikle 24 ayar altın olarak bilinir. Doğa üzerinde %100 saf olan herhangi bir altın yoktur. Bu yüzden saf altınlar %99.99 ya da %99.95 saflık ayarındadır.

Altınlar Nasıl Bulunur?

Dünyanın yaklaşık binde bir milyonundan birini altınlar oluşturur. Genelde kuvars kayalıklar olarak bilinen kaya çeşitlerinde altın damlaları içerebilir. Ayrıca volkanik yerlerde deniz diplerinde ve yeryüzünde de altın bulmak mümkündür.

Altınlar doğada 3 çeşit şekilde bulunur. İlki uzaktan algılama yapma yöntemidir. Öylece altın bulunması yüksek olan hedef kısımlar belirlenir. Diğeri ise yer üstü aramalarıdır. Yer üstü aramalarında da hedef kısımlar belirlenir. Ve en çok altın çıkabilecek yerler işaretlenir.

En son olarak ise yeraltı aramaları yapılır. Bu aramalar genellikle sondaj tarafından yapılarak altının çıkarılması sağlanır. Şunu unutmamak gerekir ki altınlar yöntem çeşidine göre, yerin yapısına, yerin derinliğine ve dağılımına göre de bulunma yerleri arasından değişiklik gösterebilir.

İki buçuk Altın Grafik

İki buçuk altın grafik verileri ile, Anlık, 1 Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık olacak şekilde İki buçuk altın grafik verisine ulaşabilirsiniz. Ayrıca İki buçuk altın grafik ekranından oluşturacağınız teknik analizlerinizi diğer kullanıcılarımız ile paylaşabilirsiniz.

1 İkibuçuk Altın Kaç TL?

1 İkibuçuk Altın fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 41.639,5900 TL'dir.

Canlı İki buçuk Altın fiyatları Ne Kadar? İki buçuk Altın Kaç Para ? İki buçuk altın ne demek ? İki buçuk altın kaç gram.?

İkibuçuk Altın Yorum

Güncel İkibuçuk Altın yorumları ile siz de diğer üyelerimizin İkibuçuk Altın yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. İkibuçuk Altın yükselir mi? İkibuçuk Altın düşer mi? İkibuçuk Altın ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık İkibuçuk Altın Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.