18 Ayar Altın 18 Ayar

18 Ayar Altın

02:00:09
1.883,8600
% 1,03
* Piyasaların kapalı olduğu gün ve saatlerde veri akışı bulunmamaktadır.

1 18 Ayar Altın Kaç Türk Lirası Hesapla

18 Ayar Altın18 Ayar - 18 Ayar Altın
TRY TRY - Türk Lirası
1 18 Ayar =
1.883,8600 TRY

Bu ay 18 Ayar Altın Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
18 Ayar Altın Nedir? Geleceği ve Yorumları

Canlı 18 Ayar Gram Altın Fiyatı Kaç Para? 18 Ayar Altın Fiyatları.

18 Ayar Altın Nedir?

18 Ayar Altın, Altın en eski çağlardan bu yana her zaman çok değerliydi. Özellikle kadınlar için çok değerli ve sevilen bir element olmuştur. Altın sevmeyen kadın yoktur herhalde. Hem aksesuar olarak kullanılan hem de günümüzde en iyi yatırım aracı olarak kullanılır.

Çünkü sürekli altın fiyatları artış gösteriyor. Tabi böylesi kıymetli olan altın her zaman bütün insanların zaafı olmayı başarmıştır.

Altınlardaki Ayar Farkları Ne Anlama Geliyor?

Birçok insan 18 ayar altın ve ya 24 ayar altın duymuştur. Peki, bu ayarlar ne anlama gelmektedir. Birçok kişi altını ayar olarak bilmez. Ayarına göre değerinin arttığını anlamayanlar vardır. Özellikle son zamanlarda altının değeri zaten giderek artmakta fakat bu altın fiyatları da altının ayarına göre değişiyor. İnsanların en çok tercih ettiği yatırımlardan biri olan altın ayarı ve gramı düştüğünde fiyatı da düşmüş oluyor. Bu fiyat düşüklüğü yatırımlarda tabi ki zarar olmuyor.

Yine altın fiyatları arttıkça bütün altın ayarlarında da fiyat artışı yaşanmış olur. Ve bir de altının gramı var o ayardan çok daha farklıdır. Yani gram derken zaten altının ağırlığından bahsedildiği anlaşılır. Gramı yüksek olan altında her bir gram olarak değer kazandığı için daha fazla değerlenmiş olur.

18 Ayar Altın Ne Anlama Gelir?

Altını ayarlara bölerek içindeki altın oranı azaltılarak yapılan altındır. Fiyatına göre insanların alım gücüne göre altın ayarları yapılmıştır. Ve saf altın ayarı yani 24 ayar altın yumuşak olduğu için genellikle 22 ayar 18 ayar ve 14 ayar altın olarak işlenir.

Çünkü altın genellikle takı aksesuar olarak kullanıldığı için yumuşak olması yani 24 ayarda işlenmesi kullanışlı olmaz. İçine farklı elementler koyarak altını daha sert hale getirirler. Altının içine karıştırılan elemente ne kadar çoksa altın ayarı da o kadar haliyle düşer. Ayarı düşen altın fiyatı düşer.

Altın Ayarlara Dönüştürülürken İçerisine Hangi Elementler Karıştırılır?

Bütün saf altınlar yani işlenmemiş altın 24 aylardır. Altın 22 ayara dönüştürülünce çerisine altın hangi renge dönüşecekse ona göre element karıştırılır. Örneğin 18 ayar bilezik sarı renk olacaksa içine 18 oranında altın 6 oranında da gümüş karıştırılır. Gümüş sarı rengi verir. Altına bakır kırmızı renk olur. Nikel veya platin karıştırılırsa da beyaz altın olur.

18 Ayar Altın Grafik

18 Ayar altın grafik verileri ile, Anlık, 1 Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık olacak şekilde 18 Ayar altın grafik verisine ulaşabilirsiniz. Ayrıca 18 Ayar altın grafik ekranından oluşturacağınız teknik analizlerinizi diğer kullanıcılarımız ile paylaşabilirsiniz.

1 18 Ayar Altın Kaç TL?

1 18 Ayar Altın fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 1.883,8600 TL'dir.

Canlı 18 Ayar Gram Altın Fiyatı Kaç Para? 18 Ayar Altın Fiyatları. 18 ayar 1 kg altın ne kadar eder? 18 ayar altın gram ne kadar? 18 ayar altın kaç ayar?

18 Ayar Altın Yorum

Güncel 18 Ayar Altın yorumları ile siz de diğer üyelerimizin 18 Ayar Altın yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. 18 Ayar Altın yükselir mi? 18 Ayar Altın düşer mi? 18 Ayar Altın ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık 18 Ayar Altın Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.