Ata Altın Ata

Ata Altın

20:00:37
14.400,0000
% 0,41
* Piyasaların kapalı olduğu gün ve saatlerde veri akışı bulunmamaktadır.

1 Ata Altın Kaç Türk Lirası Hesapla

Ata AltınAta - Ata Altın
TRY TRY - Türk Lirası
1 Ata =
14.400,0000 TRY

Bu ay Ata Altın Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Ata Altın Nedir? Geleceği ve Yorumları

Ata Altın Fiyatı Kaç TL? Ata Lira Ne kadar? | Finansmix

Ata Altın Nedir?

Ata Altın, değerli bir yatırım aracı olduğu için günlük olarak en çok sorulan sorular arasında ata altın ne kadar olmakta. Sayfamız üzerinden ata altını fiyat verisine erişebilirsiniz. Dünya piyasasında olan birçok şey altın piyasasındadır. Özellikle sağlıklı bir şekilde para kazanmak ve uygun fiyata satmak isteyenler dünyanın her yerine altın satma imkânına sahiptir.

Ata altınına büyük ve ağır altın olarak bilinmektedir. Altın rezervlerinin dünya çapında bol miktarda bulunan bir rezerv olduğu bilinmektedir. Dünyanın altın meteor yağmurları ile elde edilir. Aşağıdaki kitleye ulaşmak birçok kişi için çok uygun ve kolaydır. Ancak bugün, küresel borsalar tarafından yönlendirilen yükselen altın fiyatları nedeniyle Ata altınına olan ilgi arttı.

Ata altının çok önemli ve çok pahalı bir altın olduğu bilinmektedir. Üzerindeki Atatürk resminden dolayı Ata Altın olarak da bilinir. Altın ata gram ve diğer özellikler bakımından çok ağır bir tür olarak bilinir.

Ata Altın ile Cumhuriyet Altını Arasındaki Fark

Ata altını, en ağır altın türlerinden biridir. Ata altını ağır bir altın olduğu için gelir ve gider tablolarında çok fazla oynaklığa neden olur. Kesin olmak gerekirse, ata altının gramı 7216’dır. Oldukça pahalı olan bu altın, Cumhuriyet altınına göre daha ağırdır.

Ata altınını genelde düğün, nişan, düğün ya da doğum gibi özel günler için de en ideal hediye seçeneklerinden biridir. Ata altını, çekici tasarımı ve zamanla artan değerleri nedeniyle genellikle en başarılı yatırım seçenekleri arasındadır. Ata altını türleri;

  • Ata çeyrek altın
  • Ata tam altın
  • Ata lira altın
  • Ata iki buçuklu altın

Ataların Altın Özellikleri Nedir?

Ata altınına çeşitleri her yıl 29 Ekim'de üretilir. Bu ürünler piyasada Cumhuriyet altını olarak da bilinmektedir. Ürünler, T.C Başbakanlık Hazine Müsteşar Yardımcısı, Döviz ve Damga Basım Genel Müdürlüğü tarafından her yıl basılmaktadır.

Ata altınının basım tarihi, cumhuriyetin kuruluşundan bu yana geçen yıl sayısı esas alınarak hesaplanmıştır. Temelde kulplu ve kulpsuz olmak üzere iki ayrı gruba ayrılır. Kulpsuz piyasaya sürülen, yani pazarlanan ürünlere, kullanım amacına göre isteğe bağlı olarak kulp elemanları eklenebilir. Ürünün arka yüzünde basıldığı tarih yerine kaç kez basıldığı yer almaktadır. Arkada ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün profilini yer almaktadır. 22 ayar olma özelliğini taşıyan bu altın 22 mm çapındadır.

Ata Altın Grafik

Ata altın grafik verileri ile, Anlık, 1 Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık olacak şekilde Ata altın grafik verisine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ata altın grafik ekranından oluşturacağınız teknik analizlerinizi diğer kullanıcılarımız ile paylaşabilirsiniz.

1 Ata Altın Kaç TL?

1 Ata Altın fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 14.400,0000 TL'dir.

Ata Altın Fiyatı Kaç? Ata Lira Ne kadar? Ata Altın Fiyatı Ne Kadar? Ata altın fiyatları bugün ne kadar? Kapalı çarşı'da ata lira ne kadar?

Ata Altın Yorum

Güncel Ata Altın yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Ata Altın yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Ata Altın yükselir mi? Ata Altın düşer mi? Ata Altın ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Ata Altın Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.