Polkadot DOT

Polkadot

20:44:55
6,2889
% 2,7961
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri8.741.060.198 $
24S Değişim %% 2,7961
Dolaşan Arz1.389.912.436 $

1 Polkadot Kaç Dolar Hesapla

PolkadotDOT - Polkadot
Dolar USD - Dolar
1 DOT =
6,2889 $

Bu ay Polkadot Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Polkadot Nedir? Geleceği ve Yorumları

Polkadot Coin Kaç Dolar? Geleceği & Yorumları ve Grafiği

Polkadot Coin Nedir?

Polkadot coin, Web3 Foundation tarafından kurulan ve Parity Technologies ve ChainSafe dahil olmak üzere 100'den fazla geliştiriciden oluşan bir çok zincirli paylaşım protokolüdür.

Herhangi bir veriyi veya varlık türlerini zincirler arası (örneğin BTC'den ETH'ye) aktarabilir ve bu, kripto para birimlerinde zincir köprüler ve sarma ile yalnızca kısmen hafifletilmiş olan ve hala geçerli bir sorundur.

Kullanıcılar, tamamen merkezi olmayan ve özel bir web'i kolayca kontrol edebilir ve Polkadot'ta yeni uygulamalar, kurumlar ve hizmetler oluşturabilir.

Polkadot blok zincirleri, protokol genel ve özel zincirleri, izinsiz ağları, oracle'ları ve gelecekteki teknolojileri birbirine bağladığı için tamamen bağımsızdır.

Polkadot'un yerel DOT belirtecinin üç ana işlevi vardır: ağ yönetimi (blok zincirinde hangi değişikliklerin/gelişmelerin olacağını belirleme), stake etme (ağın güvenliğini sağlama/doğrulama) ve bağlama (DOT belirteçlerini kilitleyerek paralel zincirler oluşturmak için) 

Polkadot'un arkasında kim var?

Polkadot, Web3 Vakfı ekibi Dr. Gavin Wood, Robert Habermeier ve Peter Czaban tarafından kuruldu.

Web3 Vakfı'nın başkanı olarak Wood, aynı zamanda Ethereum'un kurucu ortağı ve akıllı sözleşme kodlama dili Solidity'nin yaratıcısı iken, Habermeier ve Czaban, son derece uzmanlaşmış fintech endüstrilerinde zengin deneyime sahip, şu anda bir yeni nesil dağıtılmış teknoloji.

Polkadot'un amacı nedir?

Polkadot'un temel amacı, açık kaynaklı bir proje olarak tamamen işlevsel ve kullanıcı dostu merkezi olmayan bir web'i kolaylaştırmaktır. Ayrıca, birkaç zincir üzerinde birçok işlemi paralel olarak (parachains) işleyerek ölçeklenebilirliği geliştirmeyi amaçlar.

 • Öngörüler:
 • Polkadot'un dört temel bileşeni vardır:
 • Röle Zinciri: Farklı zincir oluşturucuların ağı genelinde fikir birliği, birlikte çalışabilirlik ve paylaşılan güvenlik.
 • Parachains: Kendi jetonlarına sahip olabilen ve belirli kullanım durumları için optimize edilebilen bağımsız zincirler.
 • Parathread: parachainlere benzer, ancak ekonomik bir kullandıkça öde modeline dayalı esnek bağlantıya sahiptir;
 • Köprüler: Parachainlerin ve parathreads'lerin Ethereum gibi harici blok zincirleriyle bağlantı kurmasına ve iletişim kurmasına izin verir.
 • Ağ, işlemleri birden çok paralel blok zincirine yayarak kullanıcılara benzeri görülmemiş ekonomik ölçeklenebilirlik sağlayan birden fazla blok zincirini güvence altına almak için ortak bir doğrulayıcı kümesine olanak tanır.
 • Polkadot, kullanıcıların zincirlerini bağlamak için Substrate çerçevesini kullanır. Buna göre, kullanıcılar dakikalar içinde güvenli bir şekilde özel bir blok zinciri oluşturabilirler.
 • Polkadot, yeni özellikleri entegre etmek veya hataları düzeltmek için hard fork kullanmadan yükseltme yapabilir. Bu, protokolün kendisini gelecekteki teknolojilere kolayca uyarlayabileceği anlamına gelir.
 • DOT token sahipleri, protokol yükseltmeleri ve düzeltmeleri gibi istisnai olayları yönetmek de dahil olmak üzere protokol üzerinde kontrole sahiptir.
 • Riskler:
 • Ethereum, Cardano, Tron vb. gibi merkezi olmayan uygulamalara (yani katman-1'ler) sahip diğer akıllı sözleşme blok zincirlerinden çok sayıda rakip var. Bu nedenle, Polkadot kripto para biriminin en rekabetçi alanlarından birinde ve pazarı ele geçirmek için savaşmak zorunda kalacak. Paylaş.
 • Haberler ve Güncellemeler:
 • Liquid Crowdloan DOT (lcDOT), Polkadot'un likidite merkezi Alaca tarafından piyasaya sürüldü ve kullanıcıların DOT likiditelerine erişmelerini sağladı. 
 • Polkadot, 11 Kasım 2021'den bu yana Kusama ağında parachain müzayedelerini duyurdu. Ekip, ilgili blok zinciri projelerine Polkadot'ta başlama şansı vermek için protokoldeki ilk müzayede setini yapmaya hazırlanıyor.

Polkadot Coin Yorum

Polkadot'un başarılı ICO'su Ekim 2017'de kükreyen bir başarı ile karşılandı ve 140 milyon dolardan fazla para topladı ve 10.000.000 DOT arzı sattı. ICO sırasında DOT/USD 0.30$'da sabitlenirken, kullanıcıların satın alma eğilimi Ağustos 2020'nin sonunda 6$ direnç seviyesine getirdi.

Tarihsel Polkadot fiyat tahminleri Eylül ortasında 5.20 dolardan işlem görmeye başladı ve daha da düştü. Ekim 2020'nin ilk yarısında aşağı doğru sarsılarak 4,42 dolardan işlem gördü ve Ekim ortasında 3,86 dolara daha da düştü. Ekim ayının sonunda, 4,15 dolar civarındaydı. Bununla birlikte, gerileyen Pandemi, madalyonun en iyi değerini ortaya çıkardı ve Polkadot (DOT) fiyatı, Kasım 2020'de 5,88 $ ile yükseliş yolculuğuna başladı ve o zamandan beri bir daha geriye bakmadı.

Geçen yıl boyunca, Polkadot, DOT fiyatının son Mayıs ortasında fiyatını 47$'a çıkaran keskin bir artış göstermesiyle muazzam bir büyüme kaydetti. Bundan sonra, Polkadot'un fiyatı reddedildi ve bir ayda yaklaşık 11 dolar düştü. Bununla birlikte, DOT madeni para kaybettiği ivmesini yeniden kazandı ve geçen Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 55 doları kaydetti. Daha sonra, Polkadot önemli bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı ve bugüne kadar düşüş eğiliminde ticaret yapmaya devam etti.

DOT'un fiyatı 2022'de 28 dolardan başladı. Bir ay sonra, Polkadot 19 dolar civarında aşağı yönlü işlem gördü. Yukarıdaki DOT/USD fiyat tablosunda gösterildiği gibi, kripto para geçen Kasım ayında 55$'lık ATH'ye ulaştıktan sonra önemli bir düşüş kaydetti. Ancak, bu yılın başından bu yana, Polkadot ılımlı dalgalanmalar kaydetti. Şu anda, DOT fiyatı hafif bir yukarı ivme ile 18$ civarında işlem görüyor. DOT kripto yukarı doğru işlem görmeye devam ederse, %23.60 fib seviyesine ulaşabilir ve 23$ fiyat işaretini geçebilir.

Aşağı yönde, 14 dolarlık aktif destek seviyelerine sahip ve 14 doların altında düzeltme yaparsa 10 dolarlık güçlü desteğe sahip. Tekniklere ve mevcut fiyat oluşumuna dayanarak, Polkadot fiyatı yakın gelecekte yukarı yönlü hareket kaydedebilir. Önümüzdeki yıllar için DOT tahminlerini inceleyelim.

Polkadot Coin Geleceği

Polkadot Fiyat Tahmini 2022

Kendi araştırmalarımıza ve tarihsel verilerimize dayanarak , Polkadot 28 dolardan işlem gördü ve Polkadot'un DOT fiyatının kendi blok zinciri platformuyla ortaya çıkabileceğine dair bir tahmin bile var. 2022'de 25 dolar olacak ve 2022'nin sonunda Polkadot fiyatı 38 dolara çıkacak. Ekosistem, özellikle bu yılın sonuna kadar ittifaklar için sıçramalar ve sınırlar içinde büyüyebilir.

Polkadot Fiyat Tahmini uzmanlarına göre, DOT jeton fiyatı 2022'nin ilk çeyreğinde 20$'a ulaşacak; Kripto, 2022'nin sonunda 27 dolar kazanarak ikinci çeyrekte 24 dolarlık yükseliş eğilimini daha da gösterebilir. Teknik tahminimiz, tüm yıl için olası bir iyimser senaryo öneriyor.

Polkadot Fiyat Tahmini 2023

2022'nin ilk yarısını 2023'ün ilk yarısıyla karşılaştırırsak arada çok büyük fark olabilir. Yıl sonu tahmini 2023, özellikle Polkadot için kripto para birimleri dünyası için tüm olumsuz ve karamsar eğilimlere veda edebilir. İyimserlik dolu bir umut ve vaatler çağının başlangıcı anlamına gelebilir. Polkadot madeni para fiyat tahmini, değerli varlığın 26 ila 37 dolar arasında herhangi bir yere yükseleceğini gösteriyor.

Polkadot Fiyat Tahmini 2024

Kripto para birimleri dünyasında, bir mucize tahmini olabilir ve kısa vadede sihir de olabilir. 4-5 yıl uzun bir süre. Uzmanların raporuna göre pandemi aşısının öne çıkmasıyla DOT alım satımları için bir patlama zamanı gelebilir. 2024'ün sonunda, Polkadot kripto parasının fiyatı, Polkadot kripto fiyat tahminine göre 40 dolara kadar çıkabilir.

Polkadot Fiyat Tahmini 2025

Kripto para birimlerinin uzman yatırımcıları, her zaman kısa vadeden ziyade uzun vadeli kazanç potansiyelini planlar . Bu fiyatlandırılmış kripto para biriminin Polkadot'un tüm engelleri aşmayı ve zamanın testine dayanmayı ve yılın ikinci yarısına kadar 46 $ 'lık bir zirve ölçeklendirmeyi hedeflemesi abartı olmaz. Pandemi sonrasında kendilerini sürdüremeyen itibari para birimleri ile bu, tüm Polkadot yatırımcıları için onları DOT fiyat tahmininde işlem yapmak için yüksek umutlar ve özlemler yoluna götüren bir erteleme olarak gelebilir .

Biraz sabır ve uzun vadede umutları yüksek tutmakla, yatırımcılar, Polkadot'un deneyimli bir oyuncu olacağı zaman, benimseme katlanarak artacağından, 2025'in sonunda bir geri dönüş bekleyebilirler.

Yeni ve yüksek volatiliteye sahip bir varlık olan Polkadot'un fiyatını tahmin etmek nafile bir iştir - en iyi cevap kimsenin bilmediğidir. Yatırımcıların direnç seviyesine göre kendi akıllı kararlarını vermeleri için her zaman kendi durum tespitlerini yapmaları ve mevcut fiyat trendlerini gözden geçirmeleri önerilir.

Polkadot Fiyat Tahmini 2026

Polkadot tahminlerinin ifade ettiği görüşlere göre, Polkadot için yıl sonu şimdiye kadarki hiçbir yılın olmadığı kadar yüksek olabilir; fiyatta ciddi bir artış olabilir ve 52$'a yükselebilir. Fiyatta böyle bir artış hem kamu hem de özel zincirlerde nadirdir.

Polkadot Fiyat Tahmini 2030

Uzmanın Polkadot fiyat tahminine göre, Polkadot (DOT) fiyatı yılın ilk yarısında 86$'a, ikinci yarısında ise 85$'a ulaşabilir. Polkadot tahminimiz, madeni paranın fiyatının 91$'a kadar yükselebileceğini ve 84$'ın üzerinde işlem görmesi bekleniyor.

Yatırımcılara herhangi bir finansal karar vermeden önce kripto paranın fiyat oynaklığını göz önünde bulundurarak Polkadot fiyat analizlerini yapmaları önerilir.


1 Polkadot (DOT) Kaç Dolar?

1 Polkadot fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 6,2889 USD'dır.

Canlı Polkadot fiyatı ve teknik analizlerini inceleyip, canlı Polkadot fiyat grafiği için takipte kalın. Polkadot değeri Finansmix.com'da!

Polkadot Yorum

Güncel Polkadot yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Polkadot yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Polkadot yükselir mi? Polkadot düşer mi? Polkadot ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Polkadot Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.