Cardano ADA

Cardano

20:41:55
0,4368
% 2,2265
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)45.000.000.000 $
Piyasa Değeri15.678.223.335 $
24S Değişim %% 2,2265
Dolaşan Arz35.889.884.032 $

1 Cardano Kaç Dolar Hesapla

CardanoADA - Cardano
Dolar USD - Dolar
1 ADA =
0,4368 $

Bu ay Cardano Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Cardano Nedir? Geleceği ve Yorumları

Cardano Coin Nedir? Yorum & Geleceği Grafik Verileri Finansmix

ADA (Cardano), POS (Proof Of Stake) algoritması üzerinde çalışan açık kaynaklı, halka açık bir blok zinciridir. Cardano, merkezi olmayan uygulamalara en yüksek düzeyde güvenlik ve sürdürülebilirlik sağlamak için akıllı sözleşmeler geliştirmeyi amaçlamaktadır ve ADA, Cardano blok zincirinin yerel bir simgesidir.

Ada Cardano Coin Nedir?

Cardano fiyatı çok fazla spekülasyona tabi çünkü Cardano, daha iyi güvenlik ve ölçeklenebilirlik sağlamak için benzersiz bir iki katmanlı mimariden yararlanan üçüncü nesil bir blok zinciri ve kripto para projesi. Aynı zamanda, hakemli akademik araştırmalara dayalı olarak tasarlanmış ve inşa edilmiş ilk blok zinciri platformudur.

Ethereum'un kurucu ortaklarından Charles Hoskinson tarafından kavramsallaştırılan Cardano projesi, kripto para birimlerinin merkezinde yer alan düzenleme ihtiyacı ve ademi merkeziyetçilik ilkeleri (gizlilik dahil) arasındaki orta yolu bulmak amacıyla 2014 yılında ortaya çıktı.


Eylül 2015'ten Ocak 2017'ye kadar Cardano, yaklaşık 72 milyon dolar toplayan ada jetonunun uzun bir kitlesel satışını gerçekleştirdi. 2017'de işlem görmeye başladığından beri, Cardano fiyatı büyük ölçüde dalgalandı (o sırada kripto piyasasının geri kalanı gibi). Cardano şu anda kripto para birimi piyasa değerinin ilk on arasında yer alıyor. Cardano fiyatı, bir Cardano'nun 1,18$'dan işlem gördüğü 4 Ocak 2018'de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Cardano'nun hem destekçilerden hem de geliştiricilerden oluşan güçlü ve aktif bir topluluğa sahip olduğunu unutmayın.

Cardano'nun diğer blockchain projelerinden farkı nedir?

Cardano protokolü, kripto para birimi alanında ortaya çıkan bazı büyük sorunları ele almak için tasarlanmıştır:

Ölçeklenebilirlik:  Hem Bitcoin hem de Ethereum blok zincirleri (piyasa değerine göre en büyük iki kripto projesi), işlem maliyetlerini artırmak da dahil olmak üzere birkaç nedenden dolayı sorunlu olabilen tıkanıklık yaşar. Ölçeklenebilirlik, her iki protokol için (ve diğer birçok kripto projesi için de) ciddi bir sorundur, ancak Cardano, ölçeklendirmeyi farklı bir blok zinciri mimarisi kullanarak ele almak için inşa edilmiştir. Cardano modeli, bir blok zincirinin tüm düğümlerinden fikir birliğine güvenmek yerine, fikir birliğine karar vermek için düğümleri seçer (merkezi olmayan bir biçimde).

Birlikte çalışabilirlik:  Cardano blok zinciri, bir İsviçre Çakısı gibi tasarlanmıştır. Amaç, diğer blok zincirleriyle birlikte çalışabilen ve çok çeşitli işlevler için kullanılabilen bir blok zincirine sahip olmaktır (sadece birine ödeme göndermekten, çoklu imzalarla karmaşık bir sözleşmeyi yürütmeye kadar). Bu vizyonu gerçekleştirmek için Cardano, blok zincirinin işlem kaydını gösteren bir defter gibi davranan Cardano Uzlaşma Katmanı ve tüm kuralları, imza bilgilerini ve işlemin diğer bileşenlerini içeren Cardano Hesaplama Katmanı olmak üzere iki katmana ayrılmıştır. Ayrı katman stilinin amacı, şu anda diğer blok zincirlerinde mevcut olmayan işlevselliği etkinleştirmektir.

Akıllı sözleşmeler:  Cardano geliştiricileri, mevcut blok zincirleriyle ilgili potansiyel güvenlik sorunlarını çözmek için protokolü sıfırdan oluşturuyor. Son birkaç yılda, akıllı sözleşmeler tarafından yönetilen merkezi olmayan uygulamaların devreye alınması, saldırılara ve fon hırsızlığına neden olan güvenlik açıkları gösterdi. Cardano'nun geliştiricileri, bu sorunları dil düzeyinde ele almayı ve özellikle güvenlikle ilgili olarak daha fazla esneklik ve işlevsellik sağlamak için bir dizi bilgisayar dili uygulamayı planlıyor.

Finansman:  Uzun vadeli sürdürülebilirliği göz önünde bulunduran Cardano, blok zincirinin gelecekteki gelişimini ve iyileştirilmesini teşvik etmek için bir hazine yarattı. Cardano blok zincirinin her yeni bloğu oluşturulduğunda, blok ödülünün bir kısmı hazineye gidecek. Bir geliştiricinin veya geliştirici ekibinin Cardano'yu geliştirmek için bir fikri varsa, o zaman hazineye çalışmayı desteklemek için hibe başvurusunda bulunabilecekler.

Ada Cardano Coin Yorum

Mevcut Cardano Fiyat analizine göre, ADA %5,27'nin üzerinde düştü. Cardano, 0,56 doların ADA için direnç seviyesi görevi gördüğü bir düşüş notu üzerinde işlem görüyor. Cardano'nun genel piyasa değeri yaklaşık %4.47 düştü. Özellikle, ADA şu an itibariyle YTD grafiğinde en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor.

ADA, 2 Eylül 2021'de 3.10$'lık bir ATH'ye ulaştı ve ardından fiyat, yılın geri kalanı için 3.01$-1.38$ aralığında işlem gören bir yükseliş piyasasına girdi. Ancak, 2022'nin ilk çeyreğinde ADA oldukça oynaklıkla karşı karşıya kaldı. 18 Ocak'ta 1.63$'a ulaştı ve Şubat ayında 0.75$'a geriledi. Mart ayında 1.23 dolara dokunarak bazı toparlanma belirtileri gösterdi. Bir geri çekilme, fiyatın 12 Nisan'da 0.98'e düştüğünü de gördü. Basın zamanında, ADA 0,56 dolardan el değiştiriyor, bu da Eylül 2021'deki zirvesi olan 3,16 dolardan yaklaşık %80 düşüş gösteriyor.

Ada Cardano Coin Geleceği

Mayıs 2018'de Cardano projesinin arkasındaki ana şirket olan IOHK, Etiyopya hükümetiyle ülkenin kahve endüstrisini geliştirmek için Cardano'yu kullanmak için bir anlaşma imzaladı. 

Amaç, tüm kahve tedarik zincirinin haritasını çıkarmak, benzeri görülmemiş şeffaflığa izin vermek, üçüncü tarafları ve verimsizlikleri ortadan kaldırmaktır. Dahası, kahve alıcıları, kahvelerinin çiftlikten bardağa kadar tüm üretim sürecini takip etmek için QR kodlarını kullanabilecekler.

Cardano'nun 2022'nin sonunda 0,71629326401831 $'a ulaşması bekleniyor. 2022 için beklenen ortalama ADA fiyatı, mevcut fiyattan %26,95'lik bir değer artışı olan 0,75703474865949 $'dır. 2022 için maksimum öngörülen fiyat, Haziran 2022'de ulaşılması tahmin edilen 0,98181290906118 $'dır.

1 Cardano (ADA) Kaç Dolar?

1 Cardano fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,4368 USD'dır.

Canlı Cardano fiyatı ve detaylı analizleri burada. ADA uzman grafik ve yorumlarını kapsamlı inceleyin. Cardano fiyatını görmek için sayfamızı ziyaret edin.

Cardano Yorum

Güncel Cardano yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Cardano yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Cardano yükselir mi? Cardano düşer mi? Cardano ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Cardano Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.