En İyi Maaş Veren Bankalar, 3 Ayda Bir Çift Maaş Veren Bankalar

En İyi Maaş Veren Bankalar, 3 Ayda Bir Çift Maaş Veren Bankalar

Serkan Çorum Serkan Çorum
Pazartesi, 25 Temmuz 2022

En İyi Maaş Veren Bankalar, 3 Ayda Bir Çift Maaş Veren Bankalar Hangileri? Yapı Kredi Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Banka; tanım olarak, mevduat kabul eder ve kabul ettiği mevduatı, en kazançlı şekilde kredi işlerinde kullanmak sureti ile hazırlayan aynı zamanda uygulayan kurum ve kuruluşların genel adıdır.

Bankacı maaşları, içinde bulunduğumuz 2022 yılında özellikle işsizliğin artması, koronavirüs ve ekonomik darboğaz ile beraber en çok merak edilen konular arasında yer almakta.

Bu yazımızda bankacılık sektöründe çalışanların aldıkları maaşları ve yan hakları hakkında bilgiler paylaşmayı hedefliyoruz.

Banka en basit haliyle faizle para transferi yapan, faiz ile para alıp veren, iskonto yapıp, kambiyo işleri sağlayan, kasalarında nakit para, döviz, değerli belge ve değerli eşya bulunduran ekonomik etkinlik ve hareketlilikte bulunan kurum ve kuruluşlardır.

Yaptığımız bu genel bilgilendirme sonrası şimdi gelin, bankacılık maaşları ne kadar, hangi bankalar çift maaş veriyor, çalışılan pozisyonlara göre maaşları ne kadar ve banka çalışanları ne kadar maaş alır bunlara bakalım.

Bankacıların Maaşları Ne Kadardır?

Banka çalışanlarının maaşlarına bakıldığında, diğer sektörlere göre maaşların nispeten daha iyi olduğu gözlenmektedir. Bankalarda çalışan personellerin maaşları yer almış oldukları görev ve sorumluluklarına göre değişmektedir.

Ayrıca her sektörde olduğu gibi, banka çalışanlarınında sektördeki tecrübeleri ve çalışmış oldukları pozisyonlar alacakları maaşı etkileyen önemli faktörlerdendir.

En İyi Maaş Veren Bankalar

Daha öncede belirttiğimiz gibi son zamanlar da internette en çok aranan konulardan biri en iyi maaş veren bankalar sorusu olmaktadır. Bankada çalışmak ve yüksek maaş alabilmeniz için öncelikli olarak, üniversitelerin bankacılık veya iktisat bölümlerinden iyi bir dereceler ile mezun olmanız ve ardından bankacılık alanında tecrübe edinmeniz gerekmektedir.

Tüm bankalarda bazı küçük farklar olsada 2022 yılı için 4.500 TL ile 50.000 TL arası değişmektedir. Aşağıda her banka için çalışanlarına pozisyonları için ne kadar maaşlar ödediklerini sizlere aktarıyor olacağız.

Görevi En Düşük Maaş En Yüksek Maaş
Banka gişe görevlisi 4.500 TL 5.600 TL
Banka gişe asistanı: 4.800 TL 5.800 TL
Banka müşteri temsilcisi: 4.900 TL 7.000 TL
Banka şube müdürü: 7.600 TL 20.000 TL
Genel müdür: 12.000 TL 50.000 TL
Müfettiş maaşı: 5.600 TL 9.800 TL
En iyi maaş veren bankalar listesi
Bankacı Maaşları 2022

Garanti Bankası Bankacı Maaşları

Garanti Bankasında görev alan gişe memurları başlangıç olarak asgari ücret almaktadırlar. Müşteri temsilcilerinin aldığı maaş ise gişe memurlarına nazaran biraz daha yüksektir. Bankada çalışan müdür maaşları ise tecrübe yıllarına göre 7.600 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir. Garanti Bankası'nda prim, yol ve yemek ücretleri gibi diğer ödemeler de maaşlara yansıtılmaktadır.

Ziraat Bankası Bankacı Maaşları

Ziraat Bankasında gişe görevlisi asgari ücret ile başlamaktadır. Gişe asistanı maaşları ise gişe görevlilerinden daha fazla 5.800 TL civarındadır.

Ziraat Bankası müfettiş maaşları ise 5.600 TL ile 9.800 TL civarındadır. Müdür maaşı ise her bakada farklılık göstermek ile beraber 12.000TL ile 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Ziraat Bankası Çift Maaş Ayları

Ziraat Bankası çift maaş ayları hangileri diye baktığımızda :

  • Mart
  • Haziran
  • Eylül
  • Aralaık
ayları olarak bilinmektedir.

Yapı Kredi Bankası Bankacı Maaşları

Yapı kredi bankasında da en düşük maaşı gişe görevlileri almaktadır. Yapı kredi bankası gişe görevlisi maaşları asgari ücret ya da asgari ücretin biraz daha üzerindedir. Yapı kredi bankası müşteri temsilcisi maaşları asgari ücretin üstünde 7.000 TL civarındadır. Yapı Kredi Bankası Müfettiş maaşları ise 10 bin ile 15 bin TL arasında değişiklik göstermektedir.

Yapı Kredi Bankası Genel Müdür maaşları ise 25 bin TL civarlarında seyretmektedir. Verilen bu değerler bankada çalışma yılı, çalışma süresi, işteki verimlilik ve tecrübe gibi faktörlere göre değişiklik gösterecektir.

İş Bankası Bankacı Maaşları

İş Bankası gişe görevlisi olarak başlangıç yapan gişe görevlileri genel olarak asgari ücret almaktadır.

İş Bankası gişe asistanı gişe görevlilerinden biraz daha fazla alarak 4.500 TL ile 6.000 TL civarındadır.

Çift Maaş veren Bankalar hangileridir?

Bankalar arasında maaş haricinde çift maaş veren banka Garanti bankasıdır. İlerleyen zamanlarda Garanti bankasına ilave bankalar da eklenebilir. Genellikle verilen bu çift maaşlar 3 ayda bir çift maaş veren bankalar olarakda geçmektedir.

Devlet Bankalarında Çalışanlar Ne Kadar Maaş Alır?

Devlet bankalarında görevli personellerin, özel bankalara göre daha yüksek, en düşük olacak şekilde ise 4.500 TL maaş aldıkları bilinmektedir. Unutmayalım ki özel bankaların bazı zamanlarda kazancın bir kısmını personellerine prim olarak verdiği ve bu sayede maaşların 5.500 TL seviyelerine gelmektedir.

En Yüksek Maaş Veren Banka
En Yüksek Maaş Veren Banka

En Yüksek Maaş Veren Banka

En yüksek maaş veren bankalar, bankada çalışacağınız pozisyona ve yıla göre değişkenlik gösterecektir. Yine de ortalama olarak baktığımızda en yüksek maaş veren bankalar içinde Garanti Bankası'dır diyebiliriz.

Banka Personeli Nasıl Olunur?

Bankalar, işe alım prosedürlerinde öncelikle önlisans veya lisans programlarından mezun olma şartı istemektedir. Başvuru yapan adaylar arasından ise önce yazılı sınav ardında sözlü mülakat ile alım yapmaktalar.

İlginizi Çekebilir : En Çok Para Kazandıran ve Yüksek Maaş Alan Meslekler

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.