USD Coin USDC

USD Coin

10:12:23
1,0005
% -0,0031
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri33.354.973.468 $
24S Değişim %% -0,0031
Dolaşan Arz33.338.692.145 $

1 USD Coin Kaç Dolar Hesapla

USD CoinUSDC - USD Coin
Dolar USD - Dolar
1 USDC =
1,0005 $

Bu ay USD Coin Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
USD Coin Nedir? Geleceği ve Yorumları

USDC | USD Coin Fiyat & Grafik ve Analiz Yorumları

USD (USDC) Coin Nedir?

USD Coin (USDC koduyla bilinir), 1:1 temelinde ABD dolarına sabitlenmiş bir sabit paradır. Dolaşımdaki bu kripto para biriminin her birimi, nakit ve kısa vadeli ABD Hazine bonolarının bir karışımında rezervde tutulan 1 dolar ile destekleniyor. Bu varlığın arkasındaki Merkez konsorsiyumu, USDC'nin düzenlenmiş finansal kurumlar tarafından verildiğini söylüyor.

USDC rezervlerindeki şeffaflık güvenilirdir ve aylık tasdikler Circle'ın web sitesinde bulunabilir.

Stabilcoin ilk olarak Eylül 2018'de sınırlı bir temelde piyasaya sürüldü. Basitçe söylemek gerekirse, USD Coin'in mantrası “dijital çağ için dijital para”dır ve stablecoin, nakitsiz işlemlerin daha yaygın hale geldiği bir dünya için tasarlanmıştır.

Dolaşımdaki tüm USDC'ler aslında Ethereum blok zincirinde bulunabilen ERC-20 jetonlarıdır. Buradaki en büyük avantajlardan biri, daha sonra Ethereum tabanlı uygulamalarla nasıl entegre edilebileceğidir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu stablecoin'deki güvenlik ve güven, ABD dolarının güvenli bir şekilde yedekte tutulduğunu kanıtlayarak sağlanır.

USD Coin'in arkasında kim var?

USDC, bir blockchain ödeme teknolojisi şirketi olan Circle ve Amerika Birleşik Devletleri'nde ünlü bir borsa olan Coinbase'in ortak girişim projesidir.

Circle, 2014 yılında Jeremy ve Sean tarafından, Coinbase ise 2012 yılında Brian ve Fred tarafından kuruldu.

USD Coin'in amacı nedir?

Amaç, USDC'nin mümkün olduğunca çok sayıda cüzdan, borsa, servis sağlayıcı ve dApp tarafından kabul edildiği bir ekosistem oluşturmaktır. Oynaklık zamanlarında kripto tüccarları için güvenli bir sığınak sağlamanın yanı sıra.

Öngörüler:

  • USDC, akıllı sözleşmenin bu üç blok zincirinin uygulamasına entegre edildiği Ethereum (ERC-20), Algorand (ASA) ve Solana'yı (SPL) destekler.
  • Akıllı sözleşmelerin kamusal doğası nedeniyle USDC'nin hızlı büyümesi birçok şirketin dikkatini çekti. USDC, dijital cüzdan, takas, DeFi protokolleri, tasarruf, borç verme ve ödeme hizmetleri gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.
  • Riskler:
  • Eşleştirilmiş para birimi, yani USD ve THB arasındaki oynaklık.
  • Tokenin güvenilirliği, fiat teminat yönetimi politikası gibi token veren protokollere bağlıdır.
  • USDCv fiyat mekanizması, merkezi bir sistem olan ve hükümet tarafından müdahale edilebilen veya kontrol edilebilen fiat para birimi ile sabitlemeden etkilenebilir.

Haberler ve Güncellemeler:

  • Dünyanın önde gelen ödeme kartı ağı işlemcisi Visa, USDC ve diğer stablecoin yoluyla ödemeleri destekleyerek kredi kartı sahiplerine kolaylık sağlamak için bir USDC ihraççısı olan Circle ile ortaklık yapıyor.
  • Kripto brokerlerinden Floating Point Group, müşteri şirketin fon transferi için Algorand'da USDC (USDCa) gibi stablecoin desteği ekledi.
  • Hibrit bir düzenleyici ve finans şirketi olan Fclude ile para birimleri ve ödemeler için açık kaynaklı bir ağ olan Stellar arasında, Stellar ağı kullanılarak bir ortaklık duyuruldu, Fclude, işletmelere ve bankalara USDC ödemesi sağlıyor.

USD (USDC) Coin Yorum & Geleceği

2018 yılının sonlarında piyasaya sürülen USDC, diğer tipik değişken kripto para birimlerinin aksine istikrarlı bir değer sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ancak USDC gibi sabit paralar bile fiyatta hafif değişikliklere eğilimli olabilir.

USDC'nin fiyatı Mayıs 2019'da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,19 $'a yükseldi ve Mayıs 2021'de tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,891848 $'a ulaştı. Stabilcoin'lerin 1 $'lık sabit fiyatlarından ayrılmasının ana nedeni arz ve talepteki değişiklikler. Yükseliş piyasası döngüleri sırasında USDC gibi istikrarlı değerli varlıklara olan talep düşer. Bu, USDC ve diğer ABD doları destekli stablecoin'lerin fiyatının bir doların altına düşmesine neden oluyor. Bununla birlikte, genel olarak, USD madeni para 1 $ 'da uzun istikrar dönemlerini korudu.

Yeni jetonlar talebe göre çıkarıldığından, maksimum veya toplam USD madeni para arzı yoktur.

Bir kullanıcı USDC'yi 1 ABD Doları karşılığında kullandığında, ekip uygun miktarda ABD Doları madeni parasını yakar (kalıcı olarak kaldırır) ve temel rezervlerden gelen fonlar müşterinin harici bankasına aktarılır.

USD madeni para, bir blok zincirinde ABD dolarını tokenleştirmeye hizmet eder. Hizmet, kripto borsası Coinbase ile finansal hizmetler sağlayıcısı Circle arasındaki bir işbirliğidir. ABD dolarını bir blok zincirine taşıma konusundaki ortak vizyonları, tüccarların yüksek oynaklık dönemlerinde kripto varlıklarını fiat para birimiyle değiştirmek zorunda kalmadan portföylerinin dolar değerini koruyabilmeleri anlamına geliyor. Ayrıca, token haline getirilmiş doların bir blok zinciri ağı üzerinden gönderilmesine izin verir - bu, eski bankacılık sistemi aracılığıyla dolar göndermekten çok daha hızlı ve daha ucuz bir şeydir.

USD madeni para, yalnızca belirteç verenin banka hesabına USD göndererek ve kullanmak istediği blok zincirindeki akıllı sözleşme ile etkileşime girerek oluşturulabilir. USDC'yi USD için kullanmak için süreç tersine çevrilir.

USDC, Ethereum, Solana, Algorand, Stellar, Tron ve Hedera dahil olmak üzere birden fazla genel blok zincirinde bulunur. Belirteç, merkezi olmayan finans ( DeFi ) ve akıllı sözleşmeler dahil, üzerinde bulunduğu halka açık blok zincirlerindeki tüm özelliklerle birlikte çalışabilir .

1 USD Coin (USDC) Kaç Dolar?

1 USD Coin fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 1,0005 USD'dır.

Canlı USD Coin fiyatı, piyasa hacmi ve işlemlerine hızlı erişin. USDC grafiği için Finansmix.com'u ziyaret edin. Güncel USD Coin analiz ve yorumları burada!

USD Coin Yorum

Güncel USD Coin yorumları ile siz de diğer üyelerimizin USD Coin yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. USD Coin yükselir mi? USD Coin düşer mi? USD Coin ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık USD Coin Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.