Solana SOL

Solana

20:20:25
169,7082
% 7,9637
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri78.790.474.353 $
24S Değişim %% 7,9637
Dolaşan Arz464.270.327 $

1 Solana Kaç Dolar Hesapla

SolanaSOL - Solana
Dolar USD - Dolar
1 SOL =
169,7082 $

Bu ay Solana Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Solana Nedir? Geleceği ve Yorumları

Solana Coin Kaç Dolar? Geleceği & Yorumları ve Grafiği

Solana Coin Nedir?

Solana, izinsiz blok zinciri üzerine açık kaynaklı bir projedir. Son derece işlevseldir ve merkezi olmayan finans (DeFi) çözümleri sunar.

Solana blok zincirini destekleyen ve geliştiren Solana Vakfı için önemli bir odak noktası, merkezi olmayan finansmanı kitleler için erişilebilir kılmaktır.

Solana ağı, Ethereum'un cüzi 13 tps ve fahiş GAS maliyetlerine kıyasla, işlem başına 0.00025 USD gibi düşük bir maliyetle saniyede 65.000'e kadar işlemi (tps) işleyebilir.

Solana'nın yerel simgesi olan SOL, Ethereum blok zincirindeki GAS'a benzer şekilde ağdaki ücretleri ödemek için yakılır. 

SOL jetonları, blok zincirini güvence altına almak için bir teşvik olarak ödüller kazanmak için de kullanılabilir.

Solana'nın arkasında kim var? 

Solana, Qualcomm'un eski kıdemli personel mühendisliği müdürü Anatoly Yakovenko tarafından oluşturuldu . Daha sonra, meslektaşı Greg Fitzgerald ile birlikte daha sonra Solana olarak adlandırılacak bir proje üzerinde çalışmaya başladığı Dropbox'ta yazılım mühendisi olarak yeni bir pozisyona girdi.

Solana'nın amacı nedir? 

Solana, meslekten olmayanların terimleriyle ağın verimini ve hızını artıran (bu da ağ üzerindeki işlemlerin maliyetini azaltan) geçmiş kanıtı (PoH) sunarak ölçeklenebilirliği iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Bunu yaparak, ağı kullanma maliyeti Ethereum gibi daha yavaş, daha az ölçeklenebilir ve daha pahalı ağlara kıyasla daha az engelleyici hale geldiğinden, merkezi olmayan uygulama (DApp) oluşturma hem kullanıcılar hem de geliştiriciler için teşvik edilebilir.

 • Öngörüler:
 • Solana, Solana'nın hibrit protokolü (hem Proof-of-Stake hem de Proof-of-History) sayesinde hem işlem hem de akıllı sözleşme yürütme için doğrulama sürelerini azaltabilir. Yıldırım hızındaki işlem süreleriyle Solana, çok fazla kurumsal ilgi gördü.
 • Hem küçük zamanlı kullanıcılar hem de kurumsal müşteriler, ölçeklenebilirliği ve hızlı işlemeyi garanti ederken, düşük işlem maliyetlerine sahip olacak şekilde tasarlandığından Solana protokolünden yararlanabilir.
 • Birleştirilebilirlik (bir sistem içindeki bireysel bileşenlerin birbirleriyle birlikte çalışma yeteneği) sağlanır ve farklı ekosistem projelerinin birbirleriyle sorunsuz bir şekilde etkileşime girmesine izin verilir.
 • Kullanıcılar, ödüller karşılığında ağı güvenceye almak (yani staking) için bir Solana kümesine bağlanabilir.
 • Riskler:
 • https://solanabeach.io/supply Solana, 10.000'den fazla SOL bakiyesine sahip nispeten yüksek balina cüzdan konsantrasyonuna sahiptir, ancak bu cüzdanların büyük çoğunluğu doğrulayıcı düğümler veya Solana Vakfı Rezervi içindir.
 • Solana, işlemlerin işlendiği ana blok zinciri olan bir katman-1'dir; bu, Ethereum, Cardano ve Polkadot gibi diğer mavi çiplerin beğenisine karşı rekabet ettiği anlamına gelir. Google'ın 2000'lerin başında diğer tüm arama motorlarını yamyamlaştırmasıyla aynı şekilde, SOL'un benimsenmesi (ve buna bağlı olarak fiyatının) bu nedenle, baskın katman-1 olarak pazar payını yakalama yeteneğine bağlı olacaktır.
 • Haberler ve Güncellemeler:
 • Solana, 1 Ocak'ta 1,61 dolardan az olan meteorik yükselişinin bir sonucu olarak Eylül 2021 itibariyle CoinMarketCap sıralamasında 7 numarada yer alıyor ve 200 doların biraz altında bir zirveye ulaştı.
 • FTX US, 11 Ekim 2021'de kullanıcıların platform aracılığıyla Solana blok zincirine dayalı NFT'leri basmasına, ticaretine, açık artırmasına ve kimliğini doğrulamasına olanak tanıyan bir Solana NFT'lerine desteğini duyurdu.

Solana Coin Yorum

Bugün, Solana SOL'un şu anki fiyatı, 52.460.028.598 $ piyasa değeri ve 1.396.660.724 $ mevcut ticaret hacmi ile 170 $ civarında bulunuyor. Solana 2022 fiyat tahmini verilerine göre, SOL kısa vadeli işlemler beklenenden daha düşük ancak şu ana kadar momentum için olumlu bir duygu gösteriyor. Çeşitli kripto para birimi uzmanlarının Solana fiyat tahminleri, Solana jetonunun rakiplerini hiçbir şekilde geride bırakmasını engellemiyor. Solana pazarı, merkezi olmayan borsalarda, NFT pazaryerlerinde, getiri toplayıcılarda ve çevrimiçi oyunlarda vb. son gelişmelerin yanı sıra fiyatları için daha yüksek kriterler belirledi.

Solana madeni paraları, bu platformu son derece etkileşimli ve basit bulan tüm kripto para yatırımcılarının beklentilerini aşacaktır. Solana haber güncellemelerine göre, SOL borsasının lansmanı, Ethereum ekosistemine bir alternatif olma olasılığını yansıtıyor. Önümüzdeki yıllar için fiyat tahminleri aşağıda speküle edilmiştir:

Solana Coin Geleceği

Solana Fiyat Tahmini 2022

Elliott Dalga Prensibi'ne (EWP) dayanarak, son düzeltme dalgasının 2022'nin başı için 109-123$ aralığının altına düşebileceğini tahmin ediyoruz. Bundan sonra Solana'nın fiyatı toparlanmayı başlatabilir ve 160$'a kadar yükselebilir. 2022'nin ortasına kadar.

Bir dizi ortaklık, ittifak ve topluluk finansmanı ile piyasa, 2022'de 250 $ seviyesine ulaşan bir kripto para birimi fiyat değişikliği ile performans göstermek için Solana madeni parasına bakıyor ve önemli bir piyasa değeri ile 245 ila 280 $ arasındaki tahmin aralığına göre değişebilir. Ethereum, Bitcoin, vb. gibi diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında oldukça iyimser ama şüphesiz uygulanabilir.

Solana Fiyat Tahmini 2023

Solana hızlı, güvenilir bir ağ kurmuştur ve ürünün kullanıcı deneyimi ile çalışmaktadır. Bu özellikler, SOL/USD'nin çok daha yüksek fiyatlar elde etmesine yardımcı olabilir, örneğin piyasa fiyat tablosunda 320$. 2023 öngörüsüne göre, işlevsel kripto için sürücü 2023'e kadar devam ederse, Solana tokeninin fiyatı yatırım için bir paradigma acelesi görebilir.

Solana Fiyat Tahmini 2024

Piyasada bu kripto para birimi SOL için ileriye dönük epeyce spekülasyon verisi var. Özellikle teknolojik duyurular ve şirketin tasarladığı ilerlemeler açısından bakıldığında, fiyatlarının 400$'a ulaşabileceği varsayımları var. İyilik, diğer kripto para birimlerine kıyasla büyük ölçüde güvenlik ve ölçeklenebilirlik özellikleriyle yapılır. Heyecan verici promosyon girişimleri, yatırımcıların kazançları toplamasını sağlayarak gerisini halledebilir.

Solana Fiyat Tahmini 2025

Hükümetteki herhangi bir değişiklikle. Politikalar ve düzenlemeler, Solana'nın da puslu günlerden payı olabilir. Solana markası sakin bir şekilde 440$'dan yelken açmalı veya maksimum 415$ seviyesindeki fiyatlara düşmelidir, bu da onu dibe vurmadan istikrarlı bir şekilde oynamasını sağlar. SOL fiyatının bir gün 510$'lık bir zirveye ulaşacağını bulmak abartı olmaz, ancak aynısı çok abartılı ve canlı bir erişim olarak adlandırılamaz. Solana'nın önümüzdeki yıllarda büyük bir büyüme beklentisi var. Fiyat ufku Solana için oldukça parlak.

Solana Fiyat Tahmini 2026

2026 yılında, Solana tahmini fiyatı ortalama 530$'a ulaşabilir. Tüm iyimser projeksiyon senaryosu göz önüne alındığında, 600 dolara ulaşma potansiyeli var. Yeni ortaya çıkan girişimler ve ortaklıklar, şirketin beklenen 490 ila 600 $ aralığında hedef fiyata ulaşma yeteneğini daha da artırabilir. Bahsedilen tavsiye ve bilgilerimiz, Solana'nın sonraki yılların fiyat tahminleri için yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir ve yatırımcıların direnç seviyesi, destek seviyesi, tarihi yükseliş için kendi araştırmalarını yapmaları ve ilgili riskleri en aza indirmek için diğer piyasa dinamiklerine dikkat etmeleri önerilir.

1 Solana (SOL) Kaç Dolar?

1 Solana fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 169,7082 USD'dır.

Solana Coin Kaç Dolar? Solana Geleceği & Yorumları ve Grafiği. Son Dakika Haberleri.

Solana Yorum

Güncel Solana yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Solana yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Solana yükselir mi? Solana düşer mi? Solana ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Solana Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.