Bitcoin SV BSV

Bitcoin SV

22:12:30
35,3100
% 0,5286
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

34,8200 - 36,5800

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)18.750.064 $
Piyasa Değeri680.303.378 $
24S Değişim %% 0,5286
Dolaşan Arz21.000.000 $

1 Bitcoin SV Kaç Dolar Hesapla

Bitcoin SVBSV - Bitcoin SV
Dolar USD - Dolar
1 BSV =
35,3100 $

Bu ay Bitcoin SV Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Bitcoin SV Nedir? Geleceği ve Yorumları

Bitcoin SV Nedir? Grafik, Geleceği ve Yorumları. SV Kaç Dolar?

Bitcoin SV Nedir?

Bitcoin SV, 2009 yılında piyasaya sürülen Bitcoin blok zincirinin bir çatalının piyasa değeri ve çatalı ile en iyi kripto para birimlerinden biridir.

Bitcoin

'in yaratıcısı Satoshi Nakomoto, en eski ve en büyük kripto para birimi olan Bitcoin'in yaratılmasıyla tanınır. Bitcoin Whitepaper'da onun (ya da onların – Satoshi'nin kimliği olarak bugüne kadar doğrulanmadı) ortaya koyduğu vizyon devrim niteliğinde ve birçokları için ilham verici olduğunu kanıtladı.

Bitcoin'in popülaritesinin ve çevresindeki topluluğun artmasıyla birlikte, bu vizyonun en iyi nasıl gerçekleştirileceği konusunda tartışmalar ve nihayetinde anlaşmazlıklar geldi. Ağustos 2017'de Bitcoin, bugün Bitcoin Cash olarak bilinen şeyi yaratan bir hard fork geçirdi . Kasım 2018'de Bitcoin Cash , Bitcoin SV'yi – veya tam adıyla bilindiği üzere Bitcoin Satoshi's Vision'ı oluşturmak için tekrar çatallandı.

Bitcoin Cash'de olduğu gibi, Bitcoin SV'nin oluşturulması büyük ölçüde Bitcoin blok zincirini ölçeklendirme tartışmasıyla bağlantılıydı. Bitcoin blok zincirinden çatallandıktan sonra Bitcoin Cash, blok boyutunu ve dolayısıyla tek bir blokta kaydedilebilen ve onaylanabilen işlem sayısını 1 MB'den nihai olarak 32 MB'a çıkarmak için değişiklikler uyguladı.

Daniel Connolly ve Steve Shadders liderliğindeki nChain ekibi ve aynı zamanda Baş Bilim Adamı Craig S. Wright, blok boyutu sınırını daha da artırmaya başladı – 128 MB. Bu, Bitcoin'in daha büyük işlem hacmini kolaylaştırarak ve işlem ücretlerini düşük tutarak eşler arası bir elektronik nakit sistemi olacağı Satoshi'nin teknik incelemesinin orijinal vizyonunun korunmasına ve desteklenmesine yardımcı olmak anlamına geliyordu.

Wright ve Bitcoin Cash destekçisi Roger Ver arasındaki farklar sonunda yeterince güçlendi ve Wright ve destekçileri, sonunda 1 numaralı blokta gerçekleşen Bitcoin Cash blok zincirinin sert çatalını desteklemek için madencilik güçlerini yeniden yönlendirmeyi planladılar. 556766 .

Wright ve nChain, Jimmy Nguyen ve Mempool tarafından kurulan Bitcoin Derneği , Calvin Ayre'nin CoinGeek'i de dahil olmak üzere çeşitli geliştirici, endüstri ve madencilik gruplarının desteğiyle Bitcoin SV'nin ana destekçileri olmaya devam ediyor .

Bitcoin SV'nin (Satoshi'nin Vizyonu) adı, destekçilerinin hedefine işaret ediyor - Bitcoin Teknik Raporunda özetlenen modelde bir dünya parasını kolaylaştırmak. Bunu yapmak için, Wright liderliğindeki BSV topluluğu, Quasar yükseltmesiyle blok boyutunu daha da 2 GB'a çıkarmak için harekete geçti. Şubat 2020'de Bitcoin SV, diğer şeylerin yanı sıra blok boyutu sınırlarını kaldıran ve Bitcoin komut dosyası dilinin belirli işlevlerini geri yükleyen "Genesis" etiketli bir hard fork'tan geçti.

“Eşler arası” elektronik paraya odaklanılmasına rağmen, Bitcoin SV'nin paranın ötesinde çeşitli kullanım durumları için kullanıldığına dair göstergeler var.

BSV destekli bir uygulama olan WeatherSV , büyük miktarlarda hava ve iklim verilerini kaydetmek için blok zincirini kullanırken, Memo ve Twetch blok zinciri tabanlı bir sosyal ağ olarak hareket eder.

nChain'in kendisi, Şubat 2020'de Londra'da açıklanan EHR Verileri ile birlikte bir kavram kanıtı ile sağlık verilerini BSV blok zincirine taşıma olasılığı üzerinde çalışıyor.

Bitcoin SV Geleceği

Tartışmalı ve biraz sert bir başlangıçtan sonra, Bitcoin SV, piyasa değerine göre en iyi kripto para birimleri arasında (yazım sırasında) ilk beş sıraya yerleşti.

Bitcoin Cash'in hard fork'unun hemen ardından ve hash gücü için devam eden mücadeleler, kripto para biriminin fiyatının, başlangıçta yaklaşık 113 dolardan işlem gördükten sonra çarpıcı bir şekilde dalgalandığını gördü. Ayrıca başlangıçta çok daha büyük blok boyutuyla mücadele etti ve varlığının ilk birkaç ayında birkaç blok yeniden düzenlemesinden geçti.

Neredeyse bir yıl sonra, fiyat yazıldığı sırada 200 doların hemen üzerine düzeltmeden önce 400 doları aştığı için oynaklık devam etti.

Bununla birlikte, BSV topluluğu vizyonuna odaklanmaya devam ediyor. [Ortalama 0,00065 ABD doları işlem ücreti](https://bitinfocharts.com/bitcoin sv/) ile, dünya çapında işlemler için "zincir üzerinde ölçeklenebilirliğe sahip istikrarlı bir protokol" sağlama hedefi mümkün görünmektedir.

1 Bitcoin SV (BSV) Kaç Dolar?

1 Bitcoin SV fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 35,3100 USD'dır.

Bitcoin SV Nedir? Grafik, Geleceği ve Yorumları. SV Kaç Dolar? Son Dakika Bitcoin SV Haberleri.

Bitcoin SV Yorum

Güncel Bitcoin SV yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Bitcoin SV yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Bitcoin SV yükselir mi? Bitcoin SV düşer mi? Bitcoin SV ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Bitcoin SV Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.