Bitcoin Cash BCH

Bitcoin Cash

19:15:25
112,3312
% 1,0305
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

110,6637 - 112,6006

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)21.000.000 $
Piyasa Değeri2.180.802.855 $
24S Değişim %% 1,0305
Dolaşan Arz19.414.044 $

1 Bitcoin Cash Kaç Dolar Hesapla

Bitcoin CashBCH - Bitcoin Cash
Dolar USD - Dolar
1 BCH =
112,3312 $

Bu ay Bitcoin Cash Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Bitcoin Cash Nedir? Geleceği ve Yorumları

1 Bitcoin Cash Nedir? Grafik, Tahmin, Yorum ve Kaç Dolar?

Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin (BTC), en popüler kripto para birimi olmaya devam ediyor, ancak kusursuz değil. Spesifik olarak, saniyede nispeten düşük işlem hacmine izin vererek, ödemeler için faydasını sınırlar.

Bitcoin Cash (BCH), bu sorunu çözmek için 2017'de ortaya çıktı ve ödemeleri işlemek için daha ucuz ve daha hızlı bir yol sundu. O zamandan beri, Bitcoin Cash bugün piyasadaki en iyi 25 madeni paradan biri haline geldi.

Bitcoin Cash, Bitcoin ile aynı blok zinciri üzerine kurulmuş bir kripto para birimidir . Madeni para, 1 Ağustos 2017'de Bitcoin blok zincirinin sözde "sert çatalı" aracılığıyla piyasaya sürüldü.

Bazı Bitcoin blok zinciri katılımcıları, Bitcoin'in daha fazla işlem hacmini işlemesine izin vermek için kuralları değiştirmeyi önerdi. Çoğu düğüm, kuralların değiştirilmesine karşı oy kullandı ve bu da hard fork ile sonuçlandı ve ortak bir kökene sahip iki blok zinciri yolu oluşturdu: Bitcoin ve Bitcoin Cash.

Dijital varlık sorumlusu Finoa'nın kurucu ortağı ve CEO'su Henrik Gebbing, “Neredeyse bir dinin parçalanması gibi hissettim” dedi. “Madenciler çabalarını hangi zincire tahsis edeceklerine karar vermek zorundaydılar, borsalar bu yeni forklanmış para biriminin ticaretini destekleyip desteklemeyeceğine karar vermek zorundaydı ve piyasa katılımcıları yeni para birimiyle herhangi bir ilgilerinin olup olmadığına ve adil fiyatının ne olması gerektiğine karar vermek zorundaydı."

Bitcoin Cash, Bitcoin'den daha büyük bir blok boyutu kullanır; bloklar, aynı anda blok zincirine eklenen işlem gruplarıdır.

Bitcoin, blokları saniyede yalnızca yaklaşık yedi işleme izin veren 1 megabayt (MB) ile sınırlar. Bitcoin Cash, blok boyutunu başlangıçta 8 MB'a ve daha sonra 32 MB'a genişletti ve bu da saniyede 100'den fazla işlemi gerçekleştirmesine izin verdi.

Blok boyutu ve işlem hızının ötesinde Bitcoin Cash, Bitcoin'e çok benzer şekilde çalışır. Açık kaynaklı, merkezi olmayan bir dijital defterdir. Madenciler, denklemleri çözmek için kriptografi kullanarak işlemleri onaylar ve blok zincirine ekler ve çalışmalarının ödülü olarak Bitcoin Cash jetonlarını alırlar. Daha sonra madeni paraları başkalarına satabilirler. Bitcoin Cash, tıpkı Bitcoin gibi sadece toplam 21 milyon jeton piyasaya sürecek.

Belirtildiği gibi, Bitcoin ve Bitcoin Cash arasındaki temel fark blok boyutudur. Bu ayarlama nedeniyle, Bitcoin Cash daha hızlı ve daha ucuz işlemlere sahip olabilir. Bir Bitcoin işleminin maliyeti ortalama 59$ iken, Bitcoin Cash bir kuruştan daha az maliyetlidir.

Her şeyi daha hızlı işlemenin dezavantajı, Bitcoin'den potansiyel olarak daha az güvenli olmasıdır. İşlemleri işlemek ve onaylamak için daha az madenciye ihtiyaç vardır, bu da Bitcoin Cash güvenliğinin tehlikeye atılmasını kolaylaştırabilir.

Hill Wealth Strategies başkanı Daniel R. Hill, “Bitcoin Cash, bir fincan kahve gibi bir şey için daha iyi olurdu, araba veya ev gibi daha büyük bir satın alma, Bitcoin gibi daha yavaş ve daha güvenli bir kripto para birimini garanti edebilir” dedi. Virginia.

Diğer bir fark pazar büyüklüğüdür. Yazım itibariyle, Bitcoin Cash'in toplam piyasa değeri yaklaşık 7,1 milyar dolar. Bu, Bitcoin'in 881 milyar dolarlık piyasa değerinin bir kısmı.

Bitcoin Cash mi, Bitcoin mi Almalısınız?

Bitcoin Cash mi yoksa Bitcoin mi satın almanız gerektiği, uzun vadeli bir yatırım mı yoksa işlemler için kullanılacak bir şey mi aradığınıza bağlıdır.

“BTC ile ölçüldüğünde, BCH fiyatı başlangıcından bu yana istikrarlı bir şekilde düştü. Orijinal Bitcoin'in daha güvenli bir yatırım olarak hizmet etmesi mantıklı” dedi Gebbing.

Gebbing, "İşlem yapmak için bir blok zinciri seçerseniz, BCH, BTC'yi kabul eden birçok yerde kabul edilir ve daha büyük blok boyutu ve bu zincirin daha az kullanılması nedeniyle sıfıra yakın ücretler için kullanılabilir." .

Herhangi bir kripto yatırımında olduğu gibi Star, dikkatli olmanız gerektiği konusunda uyarıyor. “Bitcoin veya Bitcoin Cash'e yatırım yapmayı düşünen herkes, kriptonun ne olduğu, değişken bir varlık sınıfını mideye indirip kaldıramayacaklarını düşünmelidir.” Ayrıca kripto ve gelişen teknolojiler hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlerin, ufuklarını Bitcoin ve Ethereum gibi en popüler seçeneklerin ötesine genişleterek fayda sağlayabileceğini belirtti.

Bitcoin Cash'in arkasındaki konsept bir miktar potansiyele sahip olsa da, orijinal Bitcoin'i değiştirme konusundaki yüksek hedefine hala ulaşmadı. Daha kabul gören bir değişim aracı olarak yükselmeye başlarsa, ağabeyine daha zorlu bir koşu verebilir.

Bitcoin Cash Geleceği

Bitcoin Cash, 1 Ağustos 2017'de meydana gelen Bitcoin blok zincirinden bir hard fork veya yan üründür. Bölünme, Bitcoin topluluğu, daha fazla işleme izin vermek için ağ kapasitesini artırma teklifi üzerinde fikir birliğine varamadığı için ortaya çıktı. 

O sırada bitcoin tutan herkes, maksimum blok boyutu daha yüksek olan bitcoin nakit aldı. Protokol başlangıçta blok boyutunu 1MB'den 8MB'ye çıkardı ve şimdi 32MB'a kadar blokları destekliyor. Geliştiriciler, “ büyük gelecek artışları ” olasılığını araştırıyorlar . Daha yüksek blok boyutu, bitcoin cash'in ücretleri düşük tutarken saniyede çok daha fazla işlem gerçekleştirmesini sağlar - bazı bitcoin kullanıcılarının yaşadığı ödeme gecikmelerine ve yüksek ücretlere bir çözüm.

Bitcoin Cash, Ekim 2017'de piyasaya sürülen ve büyük madencilik çiftliklerinin hakimiyeti altına girdikten sonra merkezi olmayan madenciliği restore etmeye odaklanan bitcoin altından farklı bir amaca sahip. BCH, küresel çapta para göndermek için düşük ücretlerle, kullanımı basit ve hızlı olan eşler arası elektronik nakit olmayı hedeflemektedir. Düşük ücretler, içerik oluşturuculara bahşiş vermek ve uygulama kullanıcılarını küçük miktarlarda ödüllendirmek gibi mikro işlemlere olanak tanır.

Kasım 2018'de, toplulukta işlemler için maksimum blok boyutu konusunda anlaşmazlıklar devam ettiğinden ve bitcoin SV'nin (BSV) oluşturulmasıyla sonuçlanan bir hard fork bitcoin cash vardı. Blok boyutu limiti sınırsızdır ve piyasaya göre ölçeklenebilir. Ağustos ayında, maksimum blok boyutu hızla 1 GB'lık bloklardan 18 Ağustos'ta işlenen 2 GB'lık bir bloğa yükseldi - şimdiye kadar halka açık bir blok zincirinde çıkarılan en büyük blok olduğu iddia edildi.

Bitcoin gibi, bitcoin nakit arzı 21 milyon jetonla sınırlandırılmıştır.  28 Nisan'da CoinMarketCap'e göre dolaşımda 19,05 milyon jeton vardı . Sabit arzın enflasyonu sınırlaması ve bitcoin cash'i sağlam bir değer deposu yapması amaçlanıyor. 

CoinCodex'e göre, BCH için kısa vadeli duyarlılık tarafsızdı ve fiyatın yazıldığı sırada (28 Nisan) 380 dolar civarındaydı. 22 düşüş sinyaline kıyasla yükseliş sinyali veren sekiz teknik analiz göstergesi vardı. Basit (SMA'lar) ve üstel hareketli ortalamalar (EMA'lar) satış sinyalleri gösterirken, hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) 46.74'te göreceli güç endeksi (RSI) gibi nötrdü.

Kısa vadeli bitcoin cash jeton fiyat tahmini, fiyatın 3 Mayıs'a kadar neredeyse 305$ değişmeyeceğini gösterdi.

Bu arada, Wallet Investor'ın BCH kripto fiyat tahmini yükselişteydi ve ortalama fiyatın bir yıl içinde 423 dolara ulaşabileceğini ve ardından 2027'de bu zamana kadar 782 dolara ulaşabileceğini öngördü.

1 Bitcoin Cash (BCH) Kaç Dolar?

1 Bitcoin Cash fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 112,3312 USD'dır.

1 Bitcoin Cash Nedir? Grafik, Tahmin, Yorum ve Kaç Dolar? Bitcoin Cash kısaltması nedir? Bitcoin cash geleceği ne olacak?

Bitcoin Cash Yorum

Güncel Bitcoin Cash yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Bitcoin Cash yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Bitcoin Cash yükselir mi? Bitcoin Cash düşer mi? Bitcoin Cash ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Bitcoin Cash Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.