Zilliqa ZIL

Zilliqa

18:58:55
0,0214
% 1,9699
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

0,0207 - 0,0217

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)21.000.000.000 $
Piyasa Değeri340.232.760 $
24S Değişim %% 1,9699
Dolaşan Arz15.867.699.447 $

1 Zilliqa Kaç Dolar Hesapla

ZilliqaZIL - Zilliqa
Dolar USD - Dolar
1 ZIL =
0,0214 $

Bu ay Zilliqa Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Zilliqa Nedir? Geleceği ve Yorumları

Zilliqa Coin Nedir? Kaç Dolar? Geleceği, Yorum, Grafik ve Haber

Zilliqa Coin Nedir?

Zilliqa coin (ZIL) , birçok insanın bugün piyasadaki en sıcak kriptolardan biri olarak gördüğü Zilliqa blok zincirinden yerel bir kripto para birimidir.

Son 30 gün içinde Zilliqa madeni para fiyatı %250'den fazla arttı.

Zilliqa'da Metapolis olarak da bilinen metaverse-as-a-service projesi (MaaS) hakkında yayınlanan son haberler de bu katman-1 ağını küresel üne kavuşturdu.

Peki, ZIL'in etrafındaki tüm hype ile, uzmanların 2022 Zilliqa fiyat tahminleri nelerdir? Bu yıl yükseliş devam eder mi ?

Zilliqa (ZIL) Haber Güncellemesi

Zilliqa'nın bir ekip üyesi olan Valenhin, Zilliqa'nın gelecekteki oyun ekosistemi için yaptığı planlar hakkında “Blockchain üzerinde Stream veya Epic games mağazası gibi bir şey hayal ediyoruz” dedi. Bu, Zilliqa ekosisteminin yönünü gösterir.

ZIL, Haziran ayının ilk haftasında 0,05326 ABD Dolarından 0,04933 ABD Dolarına %7'lik bir fiyat düşüşüyle ​​bir düşüş yaşadı.

Zilliqa, Unity 3D Engine için ilk oyun yazılımı geliştirme kitini (SDK) piyasaya sürdü.

Zilliqa, fon sağlayarak en umut verici projeleri çekebilen ve ölçeklendirebilen, en iyi girişimcileri, geliştiricileri ve yenilikçileri bir araya getiren Web3 Alliance'ı başlattı.

Zilliqa (ZIL) nedir?

Kısa cevap: Ölçeklenebilirlikle ilgili sorunları çözmeyi amaçlayan Zilliqa blok zincirinde akıllı bir sözleşme.

Zilliqa (ZIL) , Singapur Ulusal Üniversitesi araştırmacıları tarafından 2017 yılında oluşturulmuş bir akıllı sözleşme , katman-1 platformudur. Blok zinciri ağlarında ölçeklenebilirlikle ilgili sorunları çözmek için oluşturulmuştur. Zilliqa kripto, akıllı bir sözleşme dili olan Scilla'yı kullandığı için benzersizdir.

Katman-1 ağı: Geliştiricilerin bunun üzerine başka ağlar, protokoller ve uygulamalar oluşturabileceği bir blok zinciri ağı. 

Akıllı sözleşme: Önceden belirlenmiş koşullarda işlemleri otomatik olarak yürütecek bir blok zinciri ağındaki programlar

Bu protokol, Proof-of-Work (PoW) konsensüs mekanizmasını Pratik Bizans Hata Toleransı (PBFT) mekanizmalarıyla benzersiz bir şekilde birleştirir. Zilliqa'ya göre, ağı yalnızca güvenlik önlemleri için PoW ve fikir birliği için PBFT kullanıyor. 

Platform ayrıca, PBFT'nin parçada çok daha hızlı fikir birliğine varabileceğini , ödülleri madencilere daha eşit dağıtabileceğini ve PoW'dan daha düşük enerji izine sahip olduğunu açıkladı . Ancak Zilliqa, ağına yönelik Sybil saldırılarını önlemek için PoW konsensüsüne de güveniyor.

Sybil saldırıları , çevrimiçi ağları hedef alan güvenlik tehditleridir. Saldırganlar, büyük miktarlarda sahte kimlikler oluşturarak bir ağ üzerinde kontrol elde etmeye çalışacaklardır. Saldırgan, blok zinciri ağının hesaplama gücünün veya hash oranının yaklaşık %51'ini elde etmeyi başardıysa, işlem sırasını değiştirebilir, tüm etkinliği önleyebilir ve hatta tersine çevirebilir.

Zilliqa haberine göre, bir düğümün ağına katılabilmesi için önce ağa giriş bileti görevi gören PoW'u yürütmesi gerekiyor. 

ZIL, Zilliqa ağının yerel belirtecidir. Bu kripto varlığı, işlemleri finanse etmek ve ağda akıllı sözleşmeler yürütmek için kullanılır. Zilliqa ağındaki  çeşitli Merkezi Olmayan Uygulamalarda (DApp'ler) ürün ve hizmet satın almak için de kullanılabilir .

Zilliqa hakkında okumak, kripto yolculuğunuza başlamanız için size ilham verdiyse, Zipmex'in Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, USDT ve USDC dahil 80'den fazla varlık için en iyi fiyatlara ve en düşük spreade sahip olduğunu size bildirmekten memnuniyet duyarız. Buradan kaydolun   ve uygulamayı indirin. Zipmex uygulaması  Google Play Store  ve  App Store'da mevcuttur . 

Zilliqa (ZIL) Fiyat Analizi

2018 boyunca Zilliqa (ZIL) Fiyatı

Zilliqa, piyasaya ilk olarak Ocak 2018'in sonuna doğru 0,14 ABD doları ile girdi. Ancak, Zilliqa'nın fiyatı Mart ayında hızla 0.03 ABD Dolarına düştü. Yine de uzun sürmedi. Bir ay sonra, madeni para geri sıçradı ve piyasa değeri 1 milyar ABD dolarının üzerine çıktı.

Tıpkı diğer kripto para birimleri gibi, Zilliqa jeton fiyatı da yılın geri kalanında dalgalandı. İkinci çeyrekten başlayarak, madeni para yıl sonunda 0,03 ABD Dolarına ulaşana kadar düşüş eğilimine girdi. O yılın Ocak ayına kıyasla, ZIL o yıl yaklaşık %86 düştü.

2019 boyunca Zilliqa (ZIL) Fiyatı

Ocak 2019'un başlarında 0,025 ABD Dolarından başlayan ZIL, Mart ayında 0,015 ABD Dolarına geri döndü. Madeni para daha sonra Nisan ve Haziran ayları arasında fiyatı 0,028 ABD dolarına geri getiren bir ralliye girdi. Yılın geri kalanı, madeni para için daha düşüş eğilimi gösterdi. Yıl sona ererken, ZIL %77 kayıpla 0,0045 ABD$'da kaldı. 

Ralli: Bir varlığın fiyatı yukarı doğru ivmenin devam ettiğini gördüğünde.

2020 boyunca Zilliqa (ZIL) Fiyatı

Ocak 2020'de ZIL 0,005 ABD Dolarına ulaştı ve Şubat 2022'de 0,01 ABD Dolarına yükseldi. Ancak, bir aydan kısa bir sürede %45'ten fazla düştükten sonra 0,002 ABD Doları ile en düşük noktasına ulaştı. 

İndirimden sonra ZIL, 0,03 ABD Dolarına ulaştığında sonraki ay boyunca toparlandı. Beş ay sonra, ZIL'in fiyatı 0,013 ABD Doları ile 0,029 ABD Doları arasında dalgalandı. Fiyat rallisi daha sonra Kasım ayında gerçekleşti ve madeni parayı o yılın sonuna kadar 0,08 ABD dolarında sabit tuttu. Fiyat önemsiz olabilir, ancak madeni para bu yıl %1,800'den fazla büyüdü.

2021 boyunca Zilliqa (ZIL) Fiyatı

ZIL, bu yıl Ocak ayı boyunca fiyat konsolidasyonundan geçti. Zilliqa fiyatı daha sonra 0,05 ABD Dolarına çekildi. Şubat ayında fiyatı 0,1 ABD dolarının üzerine çıkarak piyasa değerini 1 milyar ABD dolarının üzerine çıkardı.

Mart ve Nisan başı arasında, ZIL'in fiyatı nispeten yükselişini sürdürdü. Bu kripto para, Nisan ayında 0,25 ABD dolarına bile sıçramayı başardı. Ancak kripto para, Nisan ayı sonuna kadar değerinin %50'sinden fazlasını kaybetti. Buna rağmen, bu kripto para 0,26 ABD dolarına ulaştıktan sonra 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) kaydetmeyi başardı.

O zamana kadar ZIL, 2021'de %216'dan fazla büyümüştü ve ilk kez madeni para piyasa değeri 2,6 milyar ABD dolarını aştı.

Ne yazık ki, yüksek ZIL fiyatı yılın geri kalanında kalmadı. Fiyat, Mayıs sonunda hızla 0,07 ABD dolarının altına düştü. Fiyat bir zamanlar Haziran başında 0,16 ABD Dolarına yükseldi, ancak değeri ay sonunda tekrar 0,06 ABD Dolarının altına düştü. Zilliqa (ZIL) daha sonra 2021'i madeni para başına 0.078 ABD Doları ile kapattı.

Peki, bugün Zilliqa (ZIL) ne kadar? Bu makaleyi yayınladığımızda, CoinMarketCap'e göre Zilliqa (ZIL) - USD fiyatı 0,053 ABD Doları idi .

Uzmanlara Göre 2022, 2025 ve 2030 Yılında Zilliqa (ZIL) Fiyat Tahmini

Cryptonewz , Zilliqa'nın (ZIL) fiyatının 2022'de 0,08 ABD Dolarına ulaşmasını bekliyor. Ayrıca, madeni paranın değerinin bu yıl 0,073 ABD Doları ile 0,086 ABD Doları arasında değişeceğini de tahmin ettiler. Bu yılın sonunda, kripto para biriminin 0,082 ABD dolarında sabitleneceğini tahmin ediyorlar.

Bu arada, PricePrediction'a göre Zilliqa'nın fiyatı 0,054 ABD Doları civarında olabilir. 2025'te 0,17 ABD Dolarına ulaşana kadar fiyatın yükselmeye devam etmesi muhtemeldir. Uzmanlar, aynı eğilimin 2030'da 1,10 ABD Dolarına ulaşana kadar devam edeceğini de öngörüyor.

Öte yandan DigitalCoin, ZIL tokeninin 2022'de 0,18 ABD Doları civarında işlem göreceğini tahmin etti. Tahminleri ayrıca bu tokenin 2025'te 0,29 ABD Doları ve 2030'da 0,65 ABD Doları ile en yüksek noktasına ulaşabileceğini belirtti.

Bununla birlikte, bu tahminler sadece bu - tahminler. Bu tahminler, yalnızca geçmiş sonuçların temel ve teknik analizine dayanır ve gelecekteki sonucu asla garanti edemez. Kendi araştırmanızı yapmak inanılmaz derecede önemlidir. Ayrıca, ZIL'i satın alma ve yatırım yapmaya başlama kararınızın, risklere nasıl tepki verdiğinize, piyasa yeterliliğinize ve yatırım portföyü çeşitliliğinize bağlı olduğunu daima unutmayın.

1 Zilliqa (ZIL) Kaç Dolar?

1 Zilliqa fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,0214 USD'dır.

Canlı Zilliqa fiyatı ve detaylı analizleri burada. ZIL uzman grafik ve yorumlarını inceleyin. Zilliqa piyasa değerini görmek için sayfamızı ziyaret edin.

Zilliqa Yorum

Güncel Zilliqa yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Zilliqa yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Zilliqa yükselir mi? Zilliqa düşer mi? Zilliqa ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Zilliqa Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.