Zcash ZEC

Zcash

18:26:55
40,6833
% -0,3358
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

40,1246 - 40,7758

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)21.000.000 $
Piyasa Değeri664.287.052 $
24S Değişim %% -0,3358
Dolaşan Arz16.328.269 $

1 Zcash Kaç Dolar Hesapla

ZcashZEC - Zcash
Dolar USD - Dolar
1 ZEC =
40,6833 $

Bu ay Zcash Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Zcash Nedir? Geleceği ve Yorumları

ZEC Coin Nedir? Kaç Dolar? Geleceği, Yorum, Grafik ve Haberler

Zcash Coin Nedir?

Zcash (ZEC), yüksek işlem hacmine sahip popüler bir kripto para birimidir. Sıfır bilgi prova teknolojisinin kullanımı sayesinde Zcash platformu, üstün işlem gizliliği ve anonimlik sağlar.

Bir çatal olmasa da Zcash, Bitcoin'in ( BTC ) açık kaynak protokolleri üzerine inşa edilmiştir. Bu nedenle, iş kanıtı (PoW) konsensüs yöntemi ve benzer tokenomikler dahil olmak üzere birçok benzerliği vardır.

Ancak gelişmiş işlem gizliliğinin yanı sıra Zcash, BTC'den sekiz kata kadar daha hızlı blok süreleri ve daha ucuz işlem ücretleri sağlar. Bu nedenle Zcash, 2016'da lansmanından bu yana tüccarlar arasında yüksek benimseme oranları elde etti.

2018/19'da blok zamanı verimliliğini artırmayı amaçlayan ağ yükseltmelerinin ardından Zcash , daha fazla güvenlik, verimlilik, merkeziyetsizlik ve çevresel faydalar temelinde hisse kanıtı (PoS) konsensüs yöntemine geçme niyetini açıkladı.

Bu iyi bilinen kripto para biriminin giriş ve çıkışlarına kapsamlı bir bakış için ayrıntılı kılavuzumuza gidin. Veya Zcash fiyat tahminine daldığımızda burada bizimle kalın.

Zcash belirteçleri

ZEC şu anda 51$ civarında işlem görüyor. ZEC'in piyasa değeri neredeyse 754 milyon dolar ve kripto listelerinde 54 numaraya yerleşiyor. Yakın zamanda yaklaşık 50 milyon dolarlık yüksek bir işlem hacmi, piyasa değerinin yaklaşık %7'siydi ve bu, sağlıklı işlem faaliyetinin sağlam bir göstergesiydi.

Tıpkı BTC gibi, ZEC'in de maksimum arzı 21 milyon. Bu rakamın 14,8 milyondan fazlası dolaşımda, yani toplam arzın yaklaşık %71'i.

Zcash, 2017'deki ICO patlamasından önce piyasaya sürüldüğü için ilk madeni para arzı (ICO) rotasından aşağı inmedi. Bunun yerine, proje başlangıçta Silikon Vadisi yatırımcılarından fon aldı. Kasım 2020'de Zcash topluluğu, projenin devam etmesini sağlamak için madencilik ödüllerinin %20'sini kuruculara ve geliştiricilere tahsis etmek için oy kullandı.

Madencilik ödülleri, enflasyonu kontrol altında tutmak için her dört yılda bir yarıya indirilir.

Zcash Teknik Analiz

Zcash Protokol Spesifikasyonu belgesi Ocak 2021'de yayınlandı ve 164 sayfa uzunluğunda.

Teknik incelemede şu ifadeler yer alıyor: "Zcash, güvenlik düzeltmeleri ve performans ve işlevsellik iyileştirmeleri ile Merkezi Olmayan Anonim Ödeme planı Zerocash'in bir uygulamasıdır."

Devam ediyor: “Bitcoin tarafından kullanılan mevcut şeffaf ödeme planını, sıfır bilgili, kısa ve etkileşimli olmayan bilgi argümanları (zk-SNARK'lar) ile güvence altına alınan korumalı bir ödeme planıyla birleştiriyor. Equihash hafızalı çalışma kanıtı algoritmasını kullanarak madenciliğin merkezileştirilmesi sorununu çözmeye çalıştı.”

Zcash'in temel ilkeleri bu şekilde ortaya konmuştur. Şimdi grafiklere ve olası fiyat tahminlerine bir göz atalım.

Zcash Coin Yorum

Yakın zamandaki alım satım faaliyetlerine bir bakış, Zcash fiyat tahminimiz için bize iyi bir temel sağlayabilir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ZEC, Nisan ve Mayıs aylarında muazzam fiyat artışları kaydederek 2021'in başlarındaki kripto boğa koşusunda başarılı oldu. Şimdiye kadar, kripto sahnesi için çok standart. Ancak Kasım ayında, ZEC bir kez daha fırlamaya başladı ve yalnızca 19 ve 25 Kasım 2021 arasında iki katından fazla değer katarak 304,90$'lık bir fiyat noktasına ulaştı. Artış, Zcash'in yakın gelecekte PoS konsensüs yöntemine geçmeyi planladığını açıklamasıyla aynı zamana denk geldi.

Ancak, Kasım ayının zirvesini bir düşüş modeli izledi ve kripto para 24 Ocak 2022'de 12 ayın en düşük seviyesi olan 82.28 $'a düştü. 8 Mart'ta GrapheneOS (gizlilik ve güvenli mobil işletim sistemine odaklanan, kâr amacı gütmeyen, açık kaynaklı bir proje) başladı. Zcash'i kabul etti ve 26 Mart'ta Zcash'in 212,17$'lık yüksek işlem seviyelerine ulaşmasıyla bir miktar toparlanma yaşandı.

27 Nisan'da ABD'li muhbir Edward Snowden, 2016'da gizlilik parasının piyasaya sürülmesine yardımcı olan Zcash kurulum töreninde yer alan altı kilit figürden biri olduğunu açıkladı. Zcash düşüş eğiliminde ve Mart ayından bu yana keskin bir düşüş yaşadı. 12 Mayıs 2022'de piyasa genelindeki bir çöküşün ardından token 70.10$'a düştü.

O zamandan beri zincir üzerinde bazı önemli gelişmeler oldu. Yeni bir yükseltme olan NU5, 31 Mayıs'ta kullanıcıları blok zincirindeki ödeme ayrıntılarını gizlemeye zorlamak yerine, işlemlerin varsayılan olarak korunmasına izin veriyor.

Bununla birlikte, ikinci çeyreğin sonuna doğru birden fazla piyasa çapında gerileme ve toplu satışların ardından, jeton 30 Haziran'da 51.99$'ın en düşük seviyelerinde işlem görüyordu. 13 Temmuz 2022 itibariyle ve yazı yazılırken, token şu anda 51.08 dolardan işlem görüyor.

Şimdi en son Zcash kripto fiyat tahmini için tahmincilere.

Zcash Coin Geleceği

CryptoNewsZ , 2025 için 480 $'lık bir Zcash fiyat tahmini listeleyen ılımlı bir görünüme sahip. Tahminci, Zcash'i “büyük potansiyele” sahip olarak tanımlıyor.

Dijital tahminci WalletInvestor , 2022 için madalyonun Ekim ayında yükselişe geçeceğini ve aynı ayda 200 doları aşmak için 100 doları aşacağını öne süren bir Zcash fiyat tahmini sunuyor. Beş yıl ileriye dönük olarak, tahminci 260.89$'lık bir fiyat hedefi sunuyor.

TradingBeasts'teki tahminciler, 2025 için bir tahminde bulunurken, CoinPriceForecast'e göre 2030 için yıl sonu Zcash fiyat tahmini 270,17 $ iken, madeni paranın yıl sonuna kadar 93,50 $ değerinde olması gerektiğini öne sürüyor.

DigitalCoinPrice'ın Zcash madeni para fiyat tahmini, 2029'un başlarında 200 dolarlık fiyat noktasının aşılabileceği ve 2025'te ortalama 97.25 dolar ve 2028'de 159.16 dolar ve 2030'da 232.86 dolara yükselebileceği yönünde.

Tahmincilerin ZEC fiyat tahminlerini yapmak için algoritmalar kullandığını lütfen unutmayın. Bir rehber olarak faydalı olmakla birlikte, gerçek bir finansal tavsiye teşkil etmezler.

Ayrıca bu makalenin yalnızca eğitim amaçlı olduğunu ve gerçek bir yatırım tavsiyesi teşkil etmediğini unutmayın. Lütfen herhangi bir işlem açmadan önce ZEC fiyat tahminini okuduktan sonra kapsamlı bağımsız analiz yapın.

1 Zcash (ZEC) Kaç Dolar?

1 Zcash fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 40,6833 USD'dır.

Canlı Zcash fiyatı ve teknik analizlerini inceleyip, canlı ZEC fiyat grafiği için takipte kalın. Zcash değeri ve yorumları Finansmix.com'da!

Zcash Yorum

Güncel Zcash yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Zcash yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Zcash yükselir mi? Zcash düşer mi? Zcash ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Zcash Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.