Tezos XTZ

Tezos

21:53:00
1,0800
% -0,0372
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

1,0660 - 1,1400

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)23.678.175 $
Piyasa Değeri989.485.207 $
24S Değişim %% -0,0372
Dolaşan Arz0 $

1 Tezos Kaç Dolar Hesapla

TezosXTZ - Tezos
Dolar USD - Dolar
1 XTZ =
1,0800 $

Bu ay Tezos Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Tezos Nedir? Geleceği ve Yorumları

Tezos XTZ Con Nedir? Fiyat, Grafik, Yorumları ve Geleceği.

Tezos (XTZ) Coin Nedir?

Tezos, akıllı sözleşmeleri yürütmek için oluşturulmuş bir blok zinciri ağıdır, ancak altyapısı ile kendisini Ethereum gibi blok zincir ağlarından ayırır.

Tezos, hard fork alma tehlikesi olmadan zaman içinde gelişebilir ve gelişebilir.

XTZ tokenine sahip olan herkes, Tezos yaratıcılarının öne sürdüğü protokol yükseltmeleri için oy kullanma yeteneğine sahiptir.

Tezos, Tez (XTZ) adlı bir dijital tokeni birbirine bağlar ve madencilik tabanlı değildir, bunun yerine Liquid Proof of Stake (LPoS) konsensüs mekanizmasına dayanır.

Tezos'un ICO'su 1 Temmuz 2017'de başladı ve 232 milyon dolar kazandı ve onu tüm zamanların en büyük ICO'larından biri yaptı. 

Tezos'un (XTZ) arkasında kim var? 

Tezos blok zinciri, ilk olarak 2014 yılında Dynamic Ledger Solutions aracılığıyla karı koca Arthur ve Kathleen Breitman tarafından oluşturuldu. Tezos ekibi, ilk madeni para teklifinde (ICO) 232 milyon dolar topladı. Tezos Vakfı'nın merkezi şu anda proje ve herhangi bir stratejik kaynakla ilgilendikleri İsviçre'de bulunuyor.

Tezos'un (XTZ) amacı nedir? 

Tezos blok zinciri, geliştiricilerin yazılımını özel programlama mantığını çalıştırmak için kullanmalarını sağlamak için oluşturuldu. Bu, geleneksel ürünler veya hizmetlerle benzer amaçlara hizmet etmesi amaçlanan merkezi olmayan uygulamalar (dApp'ler) biçiminde yeni programlar tasarlamak amacıyla akıllı sözleşmelerin kullanılmasıyla gerçekleştirilir.

Tezos, blok zincirini güvence altına almak için Liquid Proof of Stake (LPoS) kullanıyor.

Öngörüler:

  • Tezos, paydaşların protokol yükseltmelerini onaylaması için yönetişim kuralları oluşturma biçiminde farklıdır, oysa eski blok zincirler geliştirme ekiplerine güvenir. Bu, blok zincirini merkezi olmayan ve demokratik bir ağ yapar.
  • Sistem Proof-of Stake kullandığından tokenlar çıkarılmaz.
  • Tezos'un mimarisi, kendisini değiştirebilen, değiştirebilen ve yükseltebilen modüler bir blok zinciri ağı stilidir.
  • Tezos (XTZ) dijital belirtecine tez veya tezzie denir.


Riskler:

  • Tezos'un token vermede gecikmesi var, bu da kullanıcıların bilgilendirilmeden ödülleri kaçırmasına neden olabilir. 
  • Tezos oylama gücü, bir kullanıcının sahip olduğu XTZ'ye göre belirlenir ve bu da onu merkezi hale getirebilir.
Haberler ve Güncellemeler:
  • 6 Ağustos'ta, "Granada" olarak bilinen Tezos'a yapılan 7. yükseltmenin yayına girdiğini gördük. Blok sürelerini %50 kısalttı, gaz iyileştirmeleri ekledi ve akıllı sözleşmelerde gaz tüketimini azalttı. Ayrıca, kamu mallarını sağlamak için yönetişim mekanizmalarını ve teşvikleri güçlendiren likidite pişirmeyi de ekledi.
  • XTZ haberlerinden alınan verilere göre, 14 Ekim'de Tezos, sektördeki en gelişmiş ikinci ilgi alanı haline geldi ve küresel markalar, sanatçılar ve daha fazlasının öncülüğünde benimsenmede patlayıcı bir büyüme gördü.
  • 20 Ekim'de kurumsal bir NFT çözümleri sağlayıcısı olan Sweet, Tezos entegrasyonunu duyurdu. 

Tezos (XTZ) Coin Yorum

Tezos'un fiyatındaki kademeli ancak istikrarlı artış, ona en yüksek kripto para ödülünü kazandırmamış olabilir, ancak akıllı yatırımcılar bu varlığın borsada harikalar yaratmasını ve harikalar yaratmasını beklemeyi ve izlemeyi öğrendi. Daha da önemlisi, Tezos'un son performansı zafere yükselen borsada fırlamamış olsa da, burada ortaya çıkan belirgin bir gerçek, Tezos'un burada kalmak, yükselmek ve tam anlamıyla pazarlarda büyümek için burada olmasıdır.

Zorlu pazarlarda rekabet eden ve güçlenen XTZ, lojistik veya eyalet sınırları kısıtlaması olmayan dijital veya sanal bir varlık olarak adlandırılan, kendi itibarını yükselten dijital bir kripto para birimidir. Merkezi hükümet baskılarına boyun eğmeyi veya kusurlu ve düzenleyici parasal prangalara zincirlenmeyi reddeden bir kripto para birimidir. Pandemi, yatırımcılara XTZ biçiminde bir işaret veren bir teknolojik devrimi ön plana çıkardı ve tahmin edin ne oldu? Hepsi sadece bir internet bağlantısı ve bir akıllı telefon ile! Tezos, herkesin manipülasyona dayanıklı bir para biriminde değer depolamasını ve transfer etmesini mümkün kılmıştır.

Tezos, kurumlardan güç alma ve daha iyi hizmet verme fırsatını gördü ve halk karşılık verdi. XTZ evrensel olarak çalışır, yani ilk kez küresel bir para birimi olasılığı vardır. Gerçekten uluslararası bir para birimiyle, küresel ekonomik büyüme ve sosyal eşitlik olanakları sonsuzdur.

Gelişmiş bir merkezi olmayan anlaşma ve güçlendirilmiş ağ ile desteklenen XTZ, ödül mekanizmasını dağıtarak kullanıcılarına köklü bir avantaj sunmayı hedefliyor. Vizyon, XTZ'deki merkezi olmayan uygulamalara yardımcı olmak, daha az enerji tüketerek ve daha fazla güvenilirlik sunmaktır - hepsi çok yüksek bir hızla. Yine de bu vizyon, XTZ'nin ana ağının bitmeyen kapasitesini sağlayarak elde edilir.

Dünya teknoloji haritasını değiştirmek için çok çalışan tüm ekosistem, katılımcıların blok zinciri özellikli işlevsel avantajlardan faydalanmasını sağlar. XTZ kazanımları kolaylaştırır ve umut yaratır; XTZ kolaylık sağlar ve inancı besler, kullanıcıların farklı Merkezi Olmayan Uygulama işlevlerini dağıtarak servet oluşturmalarına yardımcı olur. Geliştiriciler takıma katıldıktan sonra, Tezos ağında dApp dağıtmak, işlerini katlanarak büyütmek, etkileyiciler ve düşünce liderleri olarak çekiş kazanmak da dahil olmak üzere çok çeşitli haklardan yararlanırlar.

Bu fiyatlandırılmış kripto para biriminin tüm engelleri aşabileceği ve zaman testine dayanabileceği ve 10 dolarlık bir zirve ölçeklendirebileceği abartı olmaz. Salgının ardından kendilerini sürdüremeyen itibari para birimleri ile bu, tüm XTZ yatırımcıları için onları Tezos'ta işlem yapmak için yüksek umutlar ve özlemler yoluna götüren bir erteleme olarak gelebilir. Bilgi amaçlı olarak, RSI seviyesi, bantları vb. ile teknik analizleri ve kripto piyasasının haber raporlarını okuyabilir ve her 24 saatte bir XTZ token fiyat tahminini takip etmeye devam edebilirsiniz.

Tezos (XTZ) Coin Geleceği

Peki; Tezos coini gelecekte neler bekliyor.

Tezos Fiyat Tahmini 2022

Tüm piyasa faktörleri Tezos lehine dönerse, bu kripto para birimi fiyatı, yukarıda belirtildiği gibi zirveyi ölçeklendirerek coşkulu bir şekilde performans gösterecektir. Önümüzdeki yıl tüm sınırlamaları aşan, biraz durgun eğilimler gösterse de, yatırımcıları için mutlaka şans işaretleri gösterecektir. Sağlam akıllı sözleşmelerle desteklenen Tezos fiyatı kolayca 5,6 dolara ulaşabilir. 2022 yılı sonuna kadar.

Tezos Fiyat Tahmini 2023

Beyler, Tezos kripto para biriminin arkasındaki işlevselliği oyuyor. Bu nedenle, diyelim ki 3 yıllık bir süre boyunca, token diğer madeni paralarla 6-6,8 $ arasında bir fiyata ulaşmak için hızı artıracak şekilde ayarlandı. Bununla birlikte, yatırımcıların öngörülemeyen faktörlere dikkat etmesi gerekir. Salgını kimse tahmin edemezdi!

Tezos Fiyat Tahmini 2024

Perspektif açısından bakıldığında, kripto para piyasalarında bumerang etkisi yok, Tezos, yatırımcı topluluğu arasında önemli bir cazibe merkezi olarak güçlü konumunu teyit etmeye hazır. Önümüzdeki yol, yatırımcı güveninin patlamaya devam etmesi koşuluyla yapraklarla dolu, bu da Tezos madeni para fiyatına büyük bir baskı yaparak, tüm engelleri aşarak 8 $ ölçeklendirmesine neden oldu.

Tezos Fiyat Tahmini 2025

Özellikle yıllar boyunca gösterdiği tutarlı performans nedeniyle XTZ fiyatı için de dudak uçuklatan bir iyimserlik bekleniyor. Bu nedenle, ödüllü dijital varlık tüm beklentileri aşacağı ve ana direnç seviyesinin önüne geçeceği için bu yıl kripto para piyasası için bir mega bonanza olacak. Daha önce hiç olmadığı kadar bir yükseliş gören Tezos fiyatının, bugün bulunduğu yerden tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10 doları geçeceği kesin.

Tezos Fiyat Tahmini 2026

Hiç şüphe yok ki, kullanımı kolay bir Tezos (XTZ) iyidir; harcaması kolay olduğunda daha işlevsel ve umut vericidir. Tezos, hızlı, güvenilir bir ağ kurmuş ve ürünün kullanıcı deneyimi ile çalışmıştır. Bu özellikler, XTZ fiyatının 12$ civarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına yardımcı olabilir. İşlevsel kripto için sürücü 2026'ya kadar devam ederse, Tezos fiyat değişiklikleri önümüzdeki birkaç yıl içinde muazzam bir büyüme bile görebilir.

Birçok kripto piyasası danışmanı, bazı iniş çıkışlar görebileceğinden korkuyor. Ancak bu endişeler uzun sürmeyebilir. Son olarak, Tezos madeni parası, yatırımcılarına yiğit getiriler getirecek şekilde istikrar kazanacak. Her şey ekip etkinliğine, potansiyel teknolojik atılıma veya üst düzey ortaklıklara bağlıdır. Daha önce kararlaştırıldığı gibi, Tezos'un görünürlüğü artıran ve projeye daha fazla fon akıtan ortaklıklar ve işbirlikleri kurma konusunda büyük bir revizyon yapması gerekiyor, bu da onu tüm kullanıcılar ve yatırımcılar için alakalı hale getiriyor. O zaman fiyat manifoldunda artacaktır.

1 Tezos (XTZ) Kaç Dolar?

1 Tezos fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 1,0800 USD'dır.

Tezos XTZ Con Nedir? Fiyat, Grafik, Yorumları ve Geleceği. Tezos Son Dakika Haberleri, XTZ Kimin? Tezos Coin 1 Yıllık Grafik Verisi.

Tezos Yorum

Güncel Tezos yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Tezos yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Tezos yükselir mi? Tezos düşer mi? Tezos ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Tezos Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.