Ripple XRP

Ripple

14:33:54
0,5268
% -1,2952
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)100.000.000.000 $
Piyasa Değeri23.918.993.182 $
24S Değişim %% -1,2952
Dolaşan Arz45.404.028.640 $

1 Ripple Kaç Dolar Hesapla

RippleXRP - Ripple
Dolar USD - Dolar
1 XRP =
0,5268 $

Bu ay Ripple Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Ripple Nedir? Geleceği ve Yorumları

1 XRP Coin Kaç Dolar? Son Dakika Ripple Haber ve Yorumlar.

XRP (Ripple) Coin Nedir?

XRP, ödemeler için oluşturulmuş dijital bir varlıktır. İşlemleri 3-5 saniyede sonuçlandırabilen açık kaynaklı, izinsiz ve merkezi olmayan bir blok zinciri teknolojisi olan XRP Defterindeki yerel dijital varlıktır.

XRP, geleneksel anlamda madencilik yapılamadığı veya doğrulanamadığı için merkezi ve özel bir blok zinciridir. İşlemleri yalnızca bankalar veya belirli kuruluşlar doğrulayabilir, bu nedenle hesabı kontrol eden ve jetonu serbest bırakan yalnızca bazı insan grupları vardır.

Mayıs 2015'te Ripple, Jed McCaleb'in 96 milyon XRP değerindeki hesabını dondurmuştu ve bu, Ripple'ın görünüşte herhangi bir hesabı kontrol etme yeteneğine sahip olduğunu ve sonunda bir davaya yol açtığını belirtti.

Ripple'ın transfer konsepti diğer kripto para birimlerinden farklıdır çünkü bir Ripple işlemi olduğunda bu işlemde ücret olarak belirli bir miktar XRP yakılır.

Ripple'ın arkasında kim var?

2012'de Ripple Labs, Inc.'in kurucusu Jed McCaleb, XRP tokenini yarattı ve 2014'te ayrıldı. Chris Larsen şu anda Ripple'ın yönetim kurulu için icra başkanı konumunda bulunuyor.

Başlangıçta, token Opencoin olarak adlandırıldı ve 2015 yılında Ripple olarak yeniden adlandırıldı.

Ripple'ın amacı nedir?

XRP, sistemi merkezi olmayan ağda çalıştıran bir genel muhasebe defterinde uluslararası ödemeler için oluşturuldu. Ripple'ın transfer konsepti diğer kripto para birimlerinden farklıdır çünkü bir Ripple işlemi olduğunda bu işlemde ücret olarak belirli bir miktar XRP yakılır.

 • Öngörüler:
 • Ripplenet , bankalar arasında kurumsal ödeme sağlayıcılarından oluşan bir ağdır.
 • Santander (Finansal hizmetler şirketi)
 • Axis Bank (Özel bankacılık şirketi)
 • Yes Bank (Özel bankacılık şirketi)
 • Westpac (Özel bankacılık şirketi)
 • Birlik Kredisi
 • NBAD (Abu Dabi Ulusal Bankası)
 • UBS (yatırım bankacılığı şirketi)
 • İş Kanıtı ve Hisse Kanıtı olmaması nedeniyle Ripple işlemleri hızlıdır. Bankalar ve bazı kuruluşlar, işlemi doğrulayarak diğer geleneksel kripto para ödeme yöntemlerine kıyasla daha hızlı hale getirir. 
 • Ripplenet veya Ripple İşlem Protokolü (RTXP), bankalar, devlet kurumları ve birkaç şirket dahil olmak üzere birden fazla kurum arasında ağa katılmak ve ağa katılmak ve işlem yapmak için köprü kuran ağ tabanlı bir ağ geçididir.
 • Riskler:
 • XRP merkezileştirildiğinden, işlem potansiyel olarak belirli bir varlık tarafından hesabın dondurulması (kişisel cüzdan), dünya çapında işlemlerin duraklatılması veya kapatılması gibi farklı şekillerde kontrol edilir ve müdahale edilir.  
 • XRP'nin herhangi bir doğrulayıcısı yoktur ve yalnızca tokenin güvenilirliğini etkileyen bankalar veya bazı belirli kuruluşlar tarafından doğrulanabilir.
 • Ripple hizmetleri yalnızca devlet kurumları, kurumlar ve büyük şirketler gibi B2B'yi destekler.

Haberler ve Güncellemeler:

Flare Networks, başlangıçta XRP ve Litecoin (LTC) ve ardından Bitcoin ile akıllı sözleşme işlevselliği ve merkezi olmayan finansa (DeFi) erişim sağlayan yeni, ölçeklenebilir ve güvenli bir blok zinciri ağı olmayı hedefliyor. Flare, bu yılın başlarında, Spark jetonunun 2021'in 2. çeyreğinde XRP sahiplerine hava yoluyla bırakılacağını duyurdu.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple ve iki yöneticiyi 1,3 Milyar dolarlık kayıt dışı dijital varlık menkul kıymet teklifi yürütmekle suçluyor. Bu dava, XRP fiyatında büyük bir düşüşe neden oldu ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bazı borsalar, XRP ticaretini askıya aldı ve jetonu platformlarından kaldırdı.

XRP (Ripple) Coin Yorum

Tüm kripto varlıklarının geleceği çok belirsiz. Bununla birlikte, tahminimiz kripto para birimlerinin en gerçekçi gelecek değerlerini vermeye çalışıyor. XRP'nin tüm bu yıllar boyunca tarihi yolunu nasıl geçtiğini görmek şaşırtıcı. XRP madeni para, kripto piyasasına 0,0058 $ gibi yetersiz bir giriş yaptı ve birkaç ay boyunca aynı şekilde trollemeye devam etti. Ardından, Ripple ağının 2017 yılında Tokyo-Mitsubishi bankasıyla el ele verdiği haberi yayıldı ve ardından bu tarihi platform için yolculuğu tamamen değiştirdi.

Aralık 2017'nin sonu, XRP fiyatı için zorlu bir yolculuk olduBitcoin ve halihazırda kurulmuş diğer kripto para birimleri onu biraz aşağı çekti. Bununla birlikte, Şubat 2018 sonrası piyasalar, XRP yeniden ortaya çıktı ve fiyat, piyasa değeri ve proaktif piyasa duyarlılığı açısından tutarlılık gösterdi.

Tarihsel fiyat hareketine ve geçen yılın XRP fiyat tahminine bakarsak, para birimi Ocak 2020'de 0.25 $ piyasa değerinde ve 9.206.907.569 $ piyasa değeriyle işlem görüyordu. Daha sonra, Ripple madeni para hafif bir ivme kaydetti. Ve XRP fiyatı 0,25 doların üzerindeki direncine ulaştı. Mart 2020'nin başına kadar, Ripple'ın fiyatı, başlangıç ​​fiyat performansından önemli ölçüde arttı ve 0,35 dolar civarında seyretti. Ancak, devam etmedi ve bundan sonra çeyreğin sonunda, yani Mart ayında düşmeye başladı ve fiyatı 0.15 dolara düştü.

Şaşırtıcı bir şekilde, Nisan 2020'de Ripple fiyatı, dünya çapında bir pandemi salgınına rağmen konumunu yeniden kazandı ve rekor fiyatlar gösterdi. Ripple, tüm 2020 boyunca istikrarlı bir şekilde iyi performans gösterdi ve çoğunlukla Mart ayından Kasım ayına kadar yatay ticaret kaydetti. Ancak XRP, Ağustos ayında iki kez 0,312 dolarlık direnci kırmaya çalıştı ancak başarısız oldu. Ancak 21 Kasım'da fiyat bir boğa koşusu gördü ve 0,32 dolardan 0,69 dolara yükseldi.

2021 yılı, 2020'deki ani fiyat artışı nedeniyle ticaret hacminde önemli bir artış gördü. Şamdanların uzunluğu da arttı, bu da tüccarın madeni paraya olan ilgisini gösterdi. 2021'in ilk çeyreğinin bitiminden sonra, kripto para başka bir boğa koşusu gördü ve fiyat sadece 10 gün içinde 0,59 dolardan 1,8 dolara yükseldi. Ancak kripto para 2 dolarlık direnci kıramadı ve 0,5 dolardan destek aldı.

Madeni para, Nisan 2021'deki boğa koşusunun sona ermesinden bu yana 0,5 ila 1,4 dolar arasında işlem görüyor. Şu anda, madeni para 0,8084 dolardan işlem görüyor. Anlık direnç 0,89 ABD dolarına yerleştirilir ve kritik direnç 0,99 ABD dolarıdır. Madeni para bu seviyeleri kırabilirse, 1.09 $ ve 1.24 $ seviyelerinde büyük dirençle karşılaşacak.

Öte yandan, acil ve önemli destek sırasıyla 0,69 dolar ve 0,59 dolar olarak belirlendi. Bitcoin, ETH, Solana, BNB vb. gibi en üst sıradaki kripto para birimleri ile rekabet etmek için hala zorlu bir mücadele veriyor. Ve geçen yılın XRP fiyat tahminine göre, Ripple kripto para birimi konumunu yönetmeye devam edebilir ve fiyatı şu an için değişebilir. Kısa vadeli ve bu yüzden iyi bir yatırım seçeneği.

XRP (Ripple) Coin Geleceği

XRP Fiyat Tahmini 2022

Ripple fiyat tahmini , bazı büyük yatırımlardan destek aldı. Kripto piyasasıyla ortaklıkların ve etkinliklerin sayısı, birçoğunun para birimine inandığını gösteriyor. Son XRP fiyat tahminlerine ve fiyat hareketine göre, Bitcoin ve ETH gibi diğer büyük madeni paraların aksine yıl sonuna kadar muazzam bir iyileşmeye işaret edebilir ve 1,84 doları geçebilir.

Ripple Fiyat Tahmini 2023

Uzun vadeli tahminimize ve fiyat grafiğimize göre , madeni para yükseliş trendini sürdürecek. Ancak, yükseliş trendinin yavaş bir büyüme oranına sahip olması bekleniyor. Planlarında birçok ilerleme ve ortaklık olabileceğinden, Ripple fiyatı 2023 yılında iyileşme kaydedebilir. XRP fiyat tahminine göre, Ripple fiyatı 1,5 dolar civarında bir yere ulaşabilir.

Ripple Fiyat Tahmini 2024

Kısa ve uzun vadeli teknik analizimize ve Ripple fiyat tahminimize göre, XRP kripto para birimi fiyatı 2024'te 1,98 dolar civarında olabilir. XRP, çoğu itibari para biriminin yerini alacak şekilde inşa edildi ve XRP'nin benimsenmesi gerçekleşirse, o zaman madeni para bir boğa koşusunu yansıtabilir. XRP fiyatı uzun vadede fırlayabilir.

Ripple Fiyat Tahmini 2025

Ripple fiyat tahminine göre, XRP fiyatı oldukça iyimser olabilir ve işlem aralığında 2-2,5 dolar civarında net kazançlar kaydedebilir. Ancak, en uygulanabilir fikir, bu fiyat seviyelerinin bir orta noktasını beklemektir. Kitlesel benimseme, uygun fiyatlı ve kullanışlı bir dijital varlık olarak XRP fiyat tahmininin geleceğini tetikleyebilir .

Ripple Fiyat Tahmini 2026

Tahminimize göre, Ripple (XRP) fiyatı 2,6 $ rakamına dokunabilir. 5 yıllık bir yatırımla gelirin +%200 civarında olması bekleniyor. XRP'nin fiyatı , önümüzdeki 5 yıl boyunca uzun vadede minimum ortalama 2,4 dolar olarak ortaya çıkabilir. Bununla, satın alma fırsatı artacak!

XRP Mahkemesi Ne Zaman?

07 Haziran 2022 XRP mahkemesi görülecek.

Ripple XRP Davası Sonucu

Davayı yakından takip eden savunma avukatı James K. Filan, Ripple’ın küçük bir zafer kazandığını bildirdi. Gelişmeye göre, mahkeme SEC’in yazılı yasal argüman itirazını mühürleme talebini reddetti.

1 Ripple (XRP) Kaç Dolar?

1 Ripple fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,5268 USD'dır.

1 XRP Coin Kaç Dolar? Son Dakika XRP Haberleri ve Yorumları. XRP davası ne zaman? Ripple XRP davası sonucu ne Oldu?

Ripple Yorum

Güncel Ripple yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Ripple yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Ripple yükselir mi? Ripple düşer mi? Ripple ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Ripple Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.