Monero XMR

Monero

14:33:23
140,2776
% 2,1558
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri2.586.422.703 $
24S Değişim %% 2,1558
Dolaşan Arz18.437.889 $

1 Monero Kaç Dolar Hesapla

MoneroXMR - Monero
Dolar USD - Dolar
1 XMR =
140,2776 $

Bu ay Monero Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Monero Nedir? Geleceği ve Yorumları

Monero Coin Nedir? Geleceği, Yorum ve Grafik. XMR Kaç Dolar?

Gizliliklerine değer veren tüketiciler için nihai kripto para birimi olarak tanımlanmıştır. Monero ( XMR ), blok zincirindeki işlemlerin belirli kullanıcılara veya herhangi birinin gerçek dünya kimliğine bağlanamayacağını söylüyor. 

Bu, sansüre maruz kalan insanlar için faydalı olsa da, eleştirmenler, kriptonun suç faaliyeti ve terör finansmanı için kullanılmasına da olanak tanıdığını savunuyor.

Bu yazımızda bu coinin aslında ne işe yaradığını anlatacağız ve size bir monero fiyat tahmini vereceğiz.

Monero Coin Nedir?

Tanıtımımızdan da anlamış olabileceğiniz gibi, monero kripto para birimi, sözde bir gizlilik madeni parasıdır. Bitcoin'in ilk günlerinde birçok kişi tüm kripto para birimlerinin anonim olduğunu varsayıyordu, ancak bu mutlaka böyle değil.

Evet, BTC adresleri ve işlemleri bir kişinin hesabına bağlı değildir, ancak borsaların ve cüzdanların kullanımı birinin kimliğini tehlikeye atabilir. Ayrıca, Bitcoin blok zincirindeki tüm işlemler herkes tarafından izlenebildiğinden, belirli bir adresin sahibinin maskesini düşürmek için biraz dedektif çalışması yeterli olabilir.

Monero ticareti farklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Merkezi olmadığı için, kripto para biriminin arkasındaki ekip, madeni paralarınızın güvenliğini üçüncü bir tarafa emanet etmeniz gerekmediğini iddia ediyor. Gizleme teknikleri ayrıca, bir işlemin kökenini, değerini ve nereye doğru gittiğini kamuoyundan gizlemek için kullanılır. Kullanıcı grupları, işlemleri doğrulamaya dahil olur ve bunu, kişisel olarak kimin sorumlu olduğunu belirlemek hesaplama açısından imkansız olacak şekilde yaparlar.

Bunu bankanızdan standart bir mektup almak gibi düşünün, belki de faiz oranlarındaki bir değişikliği size bildiriyor: Size bir banka çalışanı tarafından gönderildiğini biliyorsunuz, ancak belirli bir kişinin kim olduğunu bilmenin hiçbir yolu yok.

Monero Coin Yorum

The Zero to Monero First Edition: Özel bir dijital para birimine ilişkin teknik bir kılavuz, ilk olarak Haziran 2018'de yayınlandı ve 91 sayfa uzunluğundadır.

Teknik inceleme, Monero'nun diğer kripto para birimlerinden ayırt edici özelliklerini özetliyor: “Açıkçası, açık bir blok zinciri, kullanıcılarının tam işlem geçmişlerini sanal olarak yayınladığı için, herhangi bir temel gizlilik anlayışına meydan okuyor. Gizlilik eksikliğini gidermek için, Bitcoin gibi kripto para birimleri kullanıcıları, geçici ara adresleri kullanarak işlemleri gizleyebilir. Bununla birlikte, uygun araçlarla akışları analiz etmek ve büyük ölçüde gerçek göndericileri alıcılara bağlamak mümkündür.

Buna karşılık, kripto para birimi Monero (Moe-neh-row), blok zincirinde fon almak için yalnızca tek kullanımlık adresleri saklayarak ve her işlemde fonların dağılımını halka imzalarıyla doğrulayarak gizlilik sorununu çözmeye çalışır. Bu yöntemlerle alıcıları birbirine bağlamanın veya fonların kaynağını izlemenin etkili bir yolu yok.”

Teknik inceleme şöyle devam ediyor: “Monero blok zincirindeki işlem miktarları, kriptografik yapıların arkasına gizlenerek para birimi akışlarını opak hale getiriyor. Sonuç, yüksek düzeyde gizliliğe sahip bir kripto para birimidir.”

2019 yılında, çok uluslu Mali Eylem Görev Gücü (FATF), hem gönderenin hem de alıcının ayrıntılarının 1.000 doların üzerindeki tüm kripto transferleri için kayıt altında tutulması gerektiği anlamına gelen bir “seyahat kuralı” için bastırdı.

Bu özel mevzuat parçası, ana satış noktası olarak gizliliğe dayanan Monero için tehlikeli görünse de, durum böyle değildi. ComplyFirst web sitesinde belirtildiği gibi:

“Olağan koşullarda, gönderenin aracısı, kendi Müşterini Tanı süreci aracılığıyla gönderen (yani müşterisi) hakkında gerekli bilgileri zaten bilecektir ve göndericinin, işlemin yürütülmesi için bir ön koşul olarak tüm diğer gerekli işlem ve lehtar bilgilerini sağlamasını isteyebilir. işlem. Özellikle, seyahat kuralı yalnızca birden fazla düzenlenmiş aracıyı içeren işlemler için geçerlidir, bu nedenle bir gönderenin seyahat kuralı bilgilerini bir alıcının barındırılmayan XMR cüzdanına iletmek için (örneğin) bir değişim gerekli değildir. Gönderici ve alıcı aracıların hizmet vermeden önce ilgili müşterileri üzerinde Müşterinizi Tanıyın uygulaması gerektiğinden, XMR'nin gizliliği koruyan doğası bu nedenle seyahat kuralına uyumu engellemez.”

Başka bir deyişle, kripto ticareti yapan insanlar bir seferde sadece bir şey yaptıkları sürece, monero hala seyahat kuralına uyuyor.

En iyi hukuk firması Mishcon de Reya, şirketin web sitesinde şöyle diyor:

“Genişletilmiş seyahat kuralı, sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) veya finans kurumu içermeyen sanal varlıkların eşler arası transferlerini, yani tezgah üstü (OTC) alım satımları kapsamaz.”

Mischon de Reya, bu işlemleri kılavuzdan çıkarmanın "kasıtlı" olduğunu, çünkü FATF'ye göre kara para aklamayı önleme (AML) ve terörle mücadele finansmanı (CTF) yükümlülüklerini "aracılar arasındaki aracılara" yerleştirmeyi amaçladığını söylüyor. bireyler ve finansal sistem”. 

Mischon de Reya ekliyor:

“Barındırılmayan cüzdanların (yani, bir VASP'den bağımsız olarak tutulan cüzdanların) kripto varlıklar kullanılarak yürütülen yasa dışı faaliyetlerin çoğundan sorumlu olduğuna inanıldığı için, bu ihmalin seyahat kuralının AML/CTF etkinliğini zayıflatıp azaltmadığı görülecektir.”

Halihazırda, seyahat kuralı, gelecekteki monero fiyat tahminlerinde pek bir rol oynuyor gibi görünmüyor, ancak yakın gelecekte daha fazla düzenleyici değişiklik olup olmadığını görmek için göz kulak olmak önemlidir.

Gelecekteki bir monero fiyat noktasını belirlemek için, piyasaya sürülmesinden bu yana geçen yıllardaki performansına bakmak faydalı olabilir. Geçmiş performansın gelecekteki sonuçları göstermediğini hatırlamak önemlidir, ancak mevcut aktiviteyi bağlama oturtmaya yardımcı olur.

Diğer kripto para birimleri gibi, XMR'de de başlangıçta küçük bir hareket oldu. CoinMarketCap'e göre, Ocak 2017'nin başında 13 dolar civarında işlem görürken monero satın alan ve yıl sonuna kadar elinde tutanlar, paranın 20 Aralık'ta 476,40 dolara ulaştığını göreceklerdi.

Ancak daha sonra soğudu ve aşağı yönlü bir seyir izledi. Ocak ve Şubat 2019'a kadar 42 ila 55 dolar arasında işlem görüyordu. 10 Şubat 2020'ye kadar 84.82 dolara tırmanmıştı, ancak  Covid-19 salgını 17 Mart'ta 35.37 dolara düştüğünü gördü. Ardından yılın geri kalanında istikrarlı bir şekilde yükseldi ve 2020'yi 156,57 dolardan tamamladı.

2021'in ilk birkaç ayı kripto için bir patlama zamanıydı ve monero heyecana kapıldı. 25 Şubatta 197.55$'a düşmeden önce 17 Şubat'ta 271$'a ulaştı. Mart ayında, 7 Mayıs'ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 517.62$'a ulaşmadan önce, yavaş ve istikrarlı bir büyüme yaşandı. 

2021 Mayıs ayının sonundaki çöküş, monero'nun fiyatını düşürdü ve 19 Mayıs'ta bir noktada 200 doların altına düştü. 20 Temmuz'da 183,10 dolara düştü ve sonraki iki ay boyunca zirve yaptı ve dibe vurdu. 6 Ekim itibariyle, 286,57 $ civarında işlem görüyordu ve 275,14 $ değerinde olduğu 14 Kasım'a kadar bu işaret civarında sabit kaldı.

Madeni para başka bir genel düşüş trendi başlattı ve 18 Aralık 2021'e kadar madeni paranın değeri 181.17 dolardı. 1 Ocak 2022'de madeni para 250,21 $ ile beş haftanın en yüksek seviyesine ulaştı ve madeni para şu anda kısa vadeli Basit Hareketli Ortalamalara göre genel bir yükseliş trendinde.

Ancak, daha az olumlu haberlerde, Monero ağı %51 saldırısına karşı savunmasız görünüyor. Bir birey veya grup, kontrolü ele geçirmek için bir blok zincirine yeni bir işlem bloğu ekleyerek, ödül madenciliği için kullanılan bilgi işlem gücünün yarısından fazlasının kontrolünü ele geçirirse, işlemlerde fonları iki kez harcamalarına izin verir. Bu durumda, monero ödemeleri güvenilmez olarak kabul edilecektir. 

9 Mart 2022'de piyasalarda genel bir kripto dalgalanması,  Başkan Biden'ın kripto yürütme emrinin erken yayınlanmasına atfedilebilir, ancak Monero için artan aktivite, Rus-Ukrayna ihtilafından kaynaklanan küresel düzenleyici endişeler ve yaptırımlardaki artışa bağlanabilir.. Uluslararası tüccarlar, varlıklarının ele geçirilmesini veya dondurulmasını önlemek için gizlilik odaklı protokollere doğru itilebilir.

2022 yılının ilk çeyreğinin sonuna doğru, kripto piyasaları kısacık bir toparlanma belirtileri gösteriyordu. Bununla birlikte, Mayıs ayında, XMR'nin değeri 12 Mayıs'ta 119.30 $'a kadar düştü. Ancak o zamandan beri bazı kazançlar elde edildi ve 6 Haziran 2022 itibariyle token 193.52 dolardan işlem görüyordu.

Monero Coin Geleceği

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, 2022 için monero fiyat tahminlerine bakmanın zamanı geldi. Bakalım bazı tahminciler neler söylemiş.

TradingBeasts, para tahminleri konusunda temkinli bir yaklaşım benimsedi. 2022 için parasal fiyat tahmini, Temmuz ayında ortalama 180,33 dolar değerinde olduğunu gösteriyor. Yayıncı, kripto paranın kabaca aynı değerde kalacağını ve Aralık ayında 180.42 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Site, bu genel düşüş eğiliminin, madeni paranın 113,95 $ değerinde olacağı Mayıs 2025'e kadar süreceğine inanıyor. Bununla birlikte, bu fiyat noktasından madeni para, o yılın Aralık ayında 162.76 $ 'a kadar çıkarak bir geri dönüş yapmalı. 

Bu arada, WalletInvestor, fiyatın bir yıl içinde 260,51 dolara ve ardından beş yıl içinde 592,42 dolara ulaşması gerektiğini söyleyen bir XMR fiyat tahminine sahip. Site, madalyonun Aralık 2023'te 300 doları kıracağına inanıyor. Site,  2025 için bir monero fiyat tahmini yapıyor ve bu da madalyonun Nisan ayında 400 doları geçeceğini gösteriyor.

DigitalCoinPrice, kripto paranın bu yıl Temmuz ayında 287,36 dolara ulaşacağını öne sürüyor. Tahminci, 2023'te 291,76 ABD Doları, 2024'te 293,66 ABD Doları ve 2025'te 374,40 ABD Doları değerinde bir ortalama değer önermektedir. XMR'nin 2026'da 335,15 ABD Doları gibi daha düşük bir değerde işlem göreceğini, ancak daha sonra genel bir yıllık artış eğilimini sürdüreceğini ve bunun bir monero fiyatına yol açacağını düşünüyor. 2030 için 892,35 dolar tahmini.

Monero Coin Nereden Alınır?

Bir 'gizlilik parası' olarak doğası gereği, monero bazı borsalarda listelenmez. Monero satın almak için Coinbase ve Kraken dahil olmak üzere çok çeşitli borsalardan alabilirsiniz. Sadece önce kendi araştırmanızı yapmayı unutmayın ve asla kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmayın.

Ticaret yapma kararınız, riske karşı tutumunuza, bu piyasadaki uzmanlığınıza, yatırım portföyünüzün dağılımına ve para kaybetme konusunda ne kadar rahat hissettiğinize bağlıdır.

Monero İyi Bir Yatırım mı?

Olabilir. Monero, Mayıs 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, dikkatli olmanız gerektiğini söyledi. Kripto para birimleri oldukça değişken olabilir ve fiyatlar hem düşebilir hem de yükselebilir. Kendi araştırmanızı yapmanız gerekecek ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamalısınız.

1 Monero (XMR) Kaç Dolar?

1 Monero fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 140,2776 USD'dır.

Monero Coin Nedir? Geleceği, Yorum ve Grafik. Monero Fiyat Kaç Dolar? Hangi Ülkenin ve Nereden Alınır?

Monero Yorum

Güncel Monero yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Monero yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Monero yükselir mi? Monero düşer mi? Monero ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Monero Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.