Verge XVG

Verge

03:07:24
0,0034
% 0,598
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

0,0034 - 0,0034

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)16.555.000.000 $
Piyasa Değeri55.382.986 $
24S Değişim %% 0,598
Dolaşan Arz16.521.398.788 $

1 Verge Kaç Dolar Hesapla

VergeXVG - Verge
Dolar USD - Dolar
1 XVG =
0,0034 $

Bu ay Verge Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Verge Nedir? Geleceği ve Yorumları

Verge Coin Nedir? Kaç Dolar? Geleceği, Yorum, Grafik ve Haberler

Modern dünyanın dijital doğası, kuruluşların ve bireylerin her hareketimizi takip edebilecekleri anlamına gelir. Verge, bunu değiştirmek için blockchain teknolojisini kullanıyor ve kullanıcıların gerçekten anonim ödemeler yapmasına izin veriyor.

Ağ, Dogecoin'den bir çatal olarak başladı, ancak o zamandan beri kendi blok zincirine ve kripto para birimine dönüştü. Verge, IP adreslerini karıştırarak, kullanıcıları için uygun ve özel işlemler sağladığını iddia ediyor.

Florida'dan 43 yaşındaki Justin Valo tarafından kurulmuş olmasına rağmen, Verge bir gönüllüler topluluğu tarafından yürütülen açık kaynaklı bir projedir. Ademi merkeziyetçiliğin faydaları vardır, ancak güçlü liderlik eksikliği bir projenin ilerlemesini engelleyebilir. Verge, özel madeni para olmak için güçlü bir yön duygusuna sahip mi?

Verge (XVG) nedir?

Bitcoin ve eter de dahil olmak üzere kripto para birimleri, işlemlerde tam bir anonimlik sunmadıkları için bazı kullanıcılardan tepki gördü. Verge buna bir çözüm sunan ilk gizlilik coinlerinden biriydi. Dogecoin'in bir çatalı olduğu ve kullanıcılarına anonimlik sağladığı için 2014 yılında DogeCoinDark adı altında oluşturuldu. Proje, 2016 yılında Verge olarak yeniden adlandırıldı.

Verge, konumu ve İnternet Protokol adresini (IP adresi) bulanıklaştırarak tamamen anonim işlemler sağlayan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. IP adresi, belirli bir bilgisayar veya bilgisayar ağıyla ilişkilendirilen ve kullanıcıların cihazın çevrimiçi etkinliklerini izlemesini mümkün kılan bir numaradır. Birçok kripto para birimi, bitcoin de dahil olmak üzere işlemlerden IP adresleri bulmayı mümkün kılar. Ancak Verge bu verileri anonim hale getirdi.

Mahremiyetin yanı sıra, Verge için temel bir ilke, ademi merkeziyetçiliktir. Proje, Valo tarafından etraftaki diğer madeni paraların hiçbirinin işlevsel veya yeterince özel olmadığına karar verdikten sonra oluşturuldu. Ancak Verge geleneksel bir şirket yapısına sahip değil. Bunun yerine, gönüllü topluluğu tarafından yürütülen tamamen açık kaynaklı bir projedir. Bu gönüllüler, tamamen özel ve merkezi olmayan bir kripto para birimi oluşturma fikriyle motive oluyor.

Verge nasıl çalışır?

Verge'nin gerçekten merkezi olmayan, özel ve erişilebilir bir kripto para birimi hedeflerine uyguladığı teknoloji aracılığıyla ulaşılıyor. Ağ, Onion Router'ın (TOR) mevcut yazılımı aracılığıyla kullanıcılarının kimliğini korur.

TOR, TOR ağındaki birden çok farklı cihaza gönderilen bir "paket" içindeki bilgileri şifreleyerek kullanıcıların IP'sini bulanıklaştırır. Son hedefine ulaştığında, cihaz bilgilerin şifresini çözebilecek ancak orijinal IP adresini belirleyemeyecek. TOR, Verge'in tüm cüzdanlarına entegre edilmiştir, yani işlemlerin kaynağını veya hedefini belirleyebilecek tek bir nokta yoktur.

Verge, çift anahtarlı “gizli adres” teknolojisi ile kullanıcılarına ekstra bir koruma katmanı sağlayabilir. Bu, kullanıcıların aynı adrese yönlendirilmiş olsalar bile farklı adreslere birden fazla ödeme göndermelerine olanak tanır. Gizli adresler, işlem geçmişini daha da özel ve belirsiz hale getirir.

Verge ağına, farklı blok zincirleri arasında eşler arası ticarete izin veren Atomik Takaslar da uygulandı. Bu, geleneksel merkezi borsalara olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve bunun yerine Verge kullanıcılarının işlemlerini kontrol etmelerine olanak tanır. Verge web sitesinde şunları söyledi: “Atomic Swaps yeteneğini etkinleştirerek Verge, merkezi olmayan bir geleceğe doğru proaktif bir adım atıyor.”

Madencilik eşiği madeni parası (XVG)

Verge, ağ üzerinde yeni bloklar oluşturmak için çalışma kanıtı (POW) protokolünü kullanır. POW, madencilerin karmaşık matematik problemlerini çözmesini sağlayarak blokları doğrular: algoritmayı çözen ilk bilgisayar, Verge'in yerel para birimi olan verge'de (XVG) bir ödül alır. Bu, Bitcoin ile aynı protokol olmasına rağmen, Verge “çoklu algoritma madenciliği” olduğu için daha erişilebilir.

Çoklu algoritma madenciliği, birden çok farklı matematiksel problemi destekler. Verge durumunda beş varyasyon kullanır. Bu, madenciliği daha erişilebilir hale getirmek için tasarlanmıştır, çünkü farklı ekipman türleri para birimini çıkarabilir.

Verge (XVG) de işlem hızlarını tehlikeye atmadı. Bir işlemin işlenmesi ve doğrulanması yaklaşık beş saniye sürer. İşlem hızı, bir işlemin tamamlanması 10 dakika sürebilen Bitcoin'den çok daha hızlıdır .

Verge madeni para ne için kullanılır?

Verge coin, ağın özel işlemleri için kullanılan gemidir. Kripto para birimi, günlük kullanım için uygun özel ödemelere izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Bu hedefe ulaşmak için kasıtlı olarak 16.55 milyarlık yüksek bir XVG madeni para arzı belirledi.

Bitcoin gibi yüksek piyasa değerine ve düşük maksimum arza sahip kripto para birimleri, müşterilerin günlük ürünler için mikroskobik miktarlarda ödeme yapmasına neden olur. Örneğin, yazarken 3 dolarlık bir fincan kahve 0,000057BTC'ye mal olurken, 150XVG'ye mal olur. Verge'in yaklaşımını günlük tüketici açısından anlamak çok daha kolaydır.

Kripto para biriminin çoğu, yazı yazarken dolaşımda olan 16.49 milyar XVG ile zaten çıkarıldı. Bitcoin gibi, Verge de XVG madencilik ödüllerini %50 azaltan yarıya iniyor. Her 500.000 blokta bir Verge yarılanması gerçekleşir.

XVG madeni para için değişken bir fiyat geçmişi oldu. 25 Ekim 2014'te 0,000007 dolardan piyasaya sürülmesine rağmen, dört yıl sonra ilk büyük fiyat artışını gördü. Verge kripto para birimi 23 Aralık 2017'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,30$'a ulaştı. Ancak Ocak ayının sonunda 0,10$'ın altına düştü.

Sonraki yıllarda düşmeye devam ederek 0,001 doların altına düştü. Düşüş eğilimi sonsuza kadar sürmedi ve bu yıl eşik madeni para kazandı. Mart ayında tırmanmaya başladı ve 6 Mayıs'ta 0,68 dolarda zirve yaptı. Ancak fiyat o zamandan beri çok şey kaybetti ve 7 Aralık itibariyle 0,02 dolar seviyesinde geziniyor.

Son Haberler

Blockchain tabanlı bir seyahat rezervasyon platformu olan Travala.com, 9 Ağustos'ta kullanıcıların XVG'yi bir ödeme aracı olarak kullanabileceğini duyurdu. Kullanıcılar artık Travala.com'un herhangi bir oteli ve etkinliği için gizlilik kripto para birimiyle ödeme yapabilir. Seyahat ürünleri için ödeme yapmak, kullanıcı bilgilerini girmek ve XVG ödeme seçeneğini seçmek kadar basittir.

Travala.com'un CEO'su Juan Otero bir basın açıklamasında şunları söyledi : “Kitlesel kripto para birimini benimseme konusundaki taahhüdümüzü sürdürürken, kripto topluluğunun büyümesini savunmak ve yeni bir kullanım örneği getirmek için Verge ile ortak olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. XVG'ye. Ekip, işleriyle ilgili vizyonlarıyla beni etkiledi ve kripto topluluğunda dalgalar yarattıklarını göreceğimizden şüphem yok.”

Ağın birçok ortaklığı güvence altına alması ve yerel para biriminin içinde hala bir can olduğunu kanıtlaması ile Verge için hareketli bir yıl oldu. Verge enerjiyi 2022'ye kadar tutabilir mi?

Verge, kullanıcılara rahat ve özel işlemler sağlamak için 2014 yılında kuruldu. Dogecoin'den bir çatal olarak başladı ancak daha sonra 2016'da yeniden markalaştı. Gizlilik ağı, kullanıcıların konumlarını ve IP adreslerini korumak için Onion Router (TOR) ve gizli adresler dahil olmak üzere blok zincirine teknoloji uyguladı. Yerel kripto para birimi olan verge (XVG), bu işlemler için özel olarak tasarlanmıştır.

2018'deki kripto para piyasası çöküşünden sonra, verge herhangi bir ilerleme kaydetmek için mücadele etti. Ancak bu yıl, önemli kazanımlar elde ettiği için farklıydı. Uç bir fiyat tahmini sunan uzmanlar bunun devam etmesini bekliyor mu? İlk olarak, madeni paranın şu ana kadar nasıl performans gösterdiğine bakalım.

Verge'in fiyat geçmişi

Verge , 25 Ekim 2014'te 0,000007 dolardan piyasaya sürüldü ve uzun süredir pek çoğunun duymadığı belirsiz bir madeni paraydı. Verge madeni paranın önemli bir fiyat hareketi görmesi üç yıl aldı. Gizlilik madeni parası, “BlackPaper” olarak adlandırdığı beyaz kağıdını yayınladığı Haziran 2017'de tırmanmaya başladı. Bu, projelerin özel, merkezi olmayan ödemeleri etkinleştirme hedefini ve bunu başarma planını vurguladı. Belge, ağdaki işlemlerin izlenemez olmasını ve kullanıcıların IP adreslerini ifşa etmemesini sağlamak için TOR ve ikili anahtar gizli adreslerinin kullanıldığını ortaya çıkardı. 6 Haziran 2017 itibariyle, XVG 0,006 dolara tırmanmıştı.

Madeni para yılın geri kalanında momentumunu sürdürmeyi başardı ve 23 Aralık'a kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,30 dolara ulaştı. Verge, önümüzdeki birkaç hafta içinde düzeltme yaptı, ancak Ocak ayı başlarında 0.10 doların üzerinde kaldı. TOR ve gizli adresleri entegre eden cüzdanını 1 Ocak 2018'de güncelledi.

XVG, Ocak ayının ilk yarısında 0,10 $ bariyerinin üzerinde kaldı, ancak ayın sonunda 0,006 $'a düştü. Bu düşüş eğilimi, gizlilik madeni parasıyla kaldı ve 17 Mart'ta 0,002 dolara düştü.

Verge, Nisan 2018'in başlarında ağında büyük bir saldırıya uğradı. Saldırgan, madencilik algoritmalarından birinde, bir kerede 20m XVG'nin çıkarıldığını gören bir kusurdan yararlandı. Buna karşılık proje, istismarı düzeltmek için bir hard fork yayınladı.

Garip bir şekilde, eşiğin fiyatı önemli ölçüde etkilenmedi. XVG, Amerikalı kurucusu Justin Valo, kuruluşun bugüne kadar kripto endüstrisindeki en büyük ortaklıklardan biri üzerinde çalıştığını söylediğinde aslında tırmanmaya başlamıştı. Kripto para, potansiyel ortaklığı kapatmak için 4,7 milyon dolarlık XVG talebini tweetlediğinde, bu anormallik devam etti. Verge coin'in fiyatı, duyurudan bir gün önce 16 Nisan'da 0.09 dolarda zirve yaptı.  

Ertesi gün Verge, gizemli ortaklığın XVG'yi bir ödeme şekli olarak kabul edecek olan PornHub ile olduğunu açıkladı. Verge, duyuru etrafında heyecan yaratmak için elinden geleni yaptı ancak fiyat bunu yansıtmadı. XVG, 18 Nisan'da 0.06$'a düşmüştü ve bu düşüş eğilimi yıl boyunca devam etti. 1 Ocak 2019'da 0.007 dolara düştü.

Verge coin, ağdaki kodu güncellediği için o yıl Mayıs ayında bazı kazançlar elde etti. 23 Mayıs'ta 0,01 dolarda zirve yaptı, ancak daha sonra ayın sonunda 0,009 dolara düştü.

Verge için bir dönüm noktası

Önümüzdeki 12 ay, herhangi bir ilerleme kaydetmek için mücadele ettiği için verge madeni para için olaysız geçti. Haziran 2020'deki yeni bir ortaklık, kullanıcılara kendi verilerinin kontrolünü vermek için evrensel ödemeler ve ödül ekosistemi MobiePay ile bir araya geldiğinden gizlilik madeni parası için bir dönüm noktası oldu.

Verge'nin pazarlama stratejisti olan soyadı olmayan Alex, Verge Currency News'te şunları söyledi : “MobiePay, kitlesel benimsemeye öncülük etmek için gereken bir araçtır, dijital para misyonerlerine yalnızca işletmelere kaydoldukları için ödüller vermekle kalmaz, aynı zamanda kaydolmaları için açık teşvikler sunar. ! Bu, günlük yaşam için dijital işlemler vizyonumuzla tam olarak uyumludur.”

XVG, o ay % 61'lik bir fiyat artışı gördü ve 16 Haziran'da 0.009$'a ulaştı. Fiyat yılın geri kalanına göre biraz düştü, ancak sınır kripto para birimi 2021'de ciddi kazançlar elde etmeye başladı.

Verge, bu yıl Ocak ayında blok zincirinde yarıya inmek üzere 0,01 dolarlık engeli tekrar kırdı. 26 Ocak'ta, bock başına madencilik ödüllerinin miktarı 200 XVG'den 100 XVG'ye düştü.

Ağ, işletmeler ve müşteriler arasındaki işlemler için tasarlanmış bir platform başlatarak önümüzdeki aya doğru ivme kazanmaya devam etti. Platform, Micro Merchant olarak adlandırıldı ve işletmelerin XVG'nin doğrudan ödemesini almalarını sağlıyor. Müşteriler, mobil cüzdandan doğrudan işletmelere verge coin transfer edebilirler.

Verge coin, iş platformunun piyasaya sürülmesinden birkaç gün sonra, 11 Şubat'ta 0,02 doları geçti. Toparlanmaya devam etti ve 6 Mayıs'ta 0.06 dolarda zirve yaptı. Bunu bir düzeltme izledi, böylece 22 Mayıs'a kadar 0,02 dolara geri düştü.

Ağustos ve Eylül, Verge ağı için yoğun aylar olduğunu kanıtladı. 9 Ağustos'ta blockchain tabanlı bir seyahat rezervasyon platformu Travala.com, kullanıcıların artık XVG ile tatil için ödeme yapabileceklerini açıkladı.

Travala.com'un CEO'su Juan Otero bir basın açıklamasında şunları söyledi : “Kitlesel kripto para birimini benimseme konusundaki taahhüdümüzü sürdürürken, kripto topluluğunun büyümesini savunmak ve yeni bir kullanım örneği getirmek için Verge ile ortak olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. XVG'ye."

5 Eylül itibariyle, XVG 0.03$'a tırmanmıştı. Verge, o ayın ilerleyen saatlerinde kripto para birimi için başka bir gerçek dünya kullanım durumu ortaya çıkardı. Eşler arası bir kripto para birimi işlem uygulaması olan Binance Pay, artık kripto para birimini desteklediğini duyurdu. Bu, kullanıcıların hem birbirlerine hem de Binance Pay kullanan tüccarlara XVG göndermesine olanak tanır.

İki gün sonra, hem Tokocrypto hem de Kriptomat borsaları sınır kripto para birimini desteklediklerini açıkladığından, XVG için birkaç yeni liste vardı.

Madeni para Ekim ayında fazla değer kaybetmedi ve 12 Kasım'da 0,034 dolara yükseldi. O zamandan beri, fiyat 0.03 $ işaretinin altına düştü. Yazma sırasında, 0,02 dolarda geziniyor.

Verge fiyat tahmini

XVG fiyat tahmini için görüşler karışık. CoinQuora , madalyonun bu yıl gördüğü ve hızla düzeltmelerin izlediği birçok yükseliş hareketine işaret ediyor. Bu ayın başında fiyatın aşağı çekilmeye başladığı görüldü. CoinQuora şunları söyledi: “XVG'nin yükselişten ziyade düşüşe geçme şansı olduğunu söyleyebiliriz.”

Analiz sitesi, kilit direnç seviyeleri olarak 0,055 dolar ve 0,068 doları vurguluyor. Verge coin bu hedeflere ulaşamazsa, “ayılar üstünlük kazanabilir ve Verge'i kendi bölgelerine sürükleyebilir”.

Bununla birlikte, CoinQuora'nın 2022 için eşik fiyat tahmini iyimser. Gizlilik madeni parasının yılın ilk yarısında 1,80 dolara kadar yarışacağını tahmin ediyor. Yükselişin yavaşlaması bekleniyor, ancak büyük bir düşüş beklenmiyor. Bu tırmanışın devam etmesini bekliyor ve 2025 için Verge fiyat tahmini, gizlilik madeni parasının 5.75 dolara ulaşması.

WalletInvestor'ın eşiğindeki kripto fiyat tahmini, bunun "harika" bir uzun vadeli yatırım olduğunu söylüyor. Ancak kripto paranın 1 dolarlık bariyeri kıracağını düşünmüyor. Gizlilik madeni parasının bu yılın sonuna kadar 0,05 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor ve 2022 için eşik madeni para fiyat tahmini, XVG'nin Aralık ayına kadar 0,08 dolara ulaşacağını söylüyor. Kademeli artış eğiliminin devam etmesi bekleniyor ve 2025 için XVG fiyat tahmini 0,10 dolar civarında.

Benzer bir tahmin PricePrediction tarafından sunulmaktadır . Sınır fiyat tahmini, madeni paranın gelecek yıl 0,03 ABD Dolarına ve 2025'te 0,09 ABD Dolarına ulaşmasını bekliyor. Sabit bir artış bekleniyor ve 2030 için sınır fiyat tahmini 0,57 ABD Doları.

1 Verge (XVG) Kaç Dolar?

1 Verge fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,0034 USD'dır.

Canlı Verge grafiği ve yorumları geçmiş verileri ile burada. Canlı XVG fiyatı için bizi takip edin ve Verge piyasa değerine hemen erişin.

Verge Yorum

Güncel Verge yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Verge yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Verge yükselir mi? Verge düşer mi? Verge ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Verge Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.