Tether USDT

Tether

22:14:55
1,0003
% 0,017
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri113.725.070.766 $
24S Değişim %% 0,017
Dolaşan Arz113.696.229.621 $

1 Tether Kaç Dolar Hesapla

TetherUSDT - Tether
Dolar USD - Dolar
1 USDT =
1,0003 $

Bu ay Tether Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Tether Nedir? Geleceği ve Yorumları

Tether Coin (USDT) Nedir? Grafik, Yorum, Geleceği ve Ne Kadar?

Tether Coin Nedir?

USDT, Hong Kong merkezli bir şirket olan Tether tarafından çıkarılan ABD dolarının fiyatını yansıtan bir stabil coindir (istikrarlı değerli kripto para birimi). Tokenin USD'ye sabitlenmesi, rezervlerde, yani dolaşımdaki USDT sayısına eşit bir miktar dolar tutularak elde edilir.

İlk olarak Temmuz 2014'te, Omni platformunun kullanımı yoluyla Bitcoin'in blok zincirinin üzerine inşa edilmiş ikinci katman bir kripto para birimi olan Realcoin olarak piyasaya sürüldü. Daha sonra USTether olarak yeniden adlandırıldı ve ardından son olarak USDT olarak değiştirildi. Bitcoin'lere ek olarak, USDT daha sonra Ethereum, EOS, Tron, Algorand ve OMG blok zinciri üzerinde çalışacak şekilde güncellendi.

USDT'nin kendi blok zinciri yoktur - bunun yerine, diğer kripto para birimlerinin blok zincirlerinin (Bitcoin, Ethereum, EOS, Tron, Algorand, Bitcoin Cash ve OMG) üzerinde ikinci bir katman belirteci olarak çalışır ve ilgili karma algoritmaları tarafından güvence altına alınır. Bununla birlikte, USDT şu anda Zipmex'te yalnızca Ethereum zinciri (ERC-20) mevcuttur.

Tether, USD'nin yedekte tutulduğunu ve USDT'nin her zaman profesyoneller tarafından periyodik denetimlerden geçtiğini ortaya koyuyor. Kullanıcılar bilgiye kolayca erişebilir ve blok zincirinde meydana gelen tüm işlemleri doğrulayabilir.

Tether'in arkasında kim var?

USDT - veya o zamanlar bilindiği gibi Realcoin - 2014 yılında Brock Pierce, Reeve Collins ve Craig Sellars tarafından piyasaya sürüldü. Şirket daha sonra 2015 yılında 'Tether' olarak yeniden adlandırıldı. 

Tether'in amacı nedir?

USDT'nin belirtilen amacı, kullanıcılar arasında güvenilir bir üçüncü taraf aracı olmadan gönderilebilen kripto para birimlerinin sınırsız yapısını ABD dolarının istikrarlı değeri ile birleştirmektir.

Öngörüler:

Tether'in iyi bir üne sahip olmasına ve istikrarlı bir madeni para olarak tasvir edilmesine rağmen, son zamanlarda ortaya çıkan bir başka taraf daha var. 31 Mart 2021'de varlıklarının %4'ünden azının gerçek nakitte olduğunu açıkladılar. Geri kalanı kredilerde, tahvillerde, değerli metallerde ve diğer jetonlarda.


Riskler:

  • USDT'nin oynaklığı yedeklenen varlığa göre değişir, bu nedenle para biriminin değer kaybetmesi USDT'nin fiyatını buna göre doğrudan etkiler. 
  • Doğrulama ve varlık süreçlerinin yedeklenmesinin şeffaf olmaması nedeniyle tokenin güvenilirliği tartışmalıdır (Rezervlerindeki ABD doları sayısı, dolaşımdaki USDT madeni paralarının sayısıyla eşleşmeyebilir). Bir hukuk firması tarafından yaptırılsa da aslında kanuna göre fiili bir denetim gerektirir.
Haberler ve Güncellemeler:


  • Ticaret lisansları ve vizeler sunan tam entegre bir BAE kuruluşu olan Kiklabb, hizmetler için bir ödeme şekli olarak BTC, ETH ve USDT'yi kabul eden bir politika yayınladı.
  • Tether, Tron'dan Ethereum blok zincirine 1 milyar USDT daha taşımaya hazırlanıyor. Bu, 1 milyar USDT'nin daha önce Tron'dan Ethereum'a taşındığı için ikinci büyük stablecoin takası. 
  • USDT'nin yanlış Defi adresi gönderdiği ve Tether'in tüccardan kanıtları doğrulamasını talep ederek durumu kurtardığı bir vaka var. Tether daha sonra akıllı sözleşmedeki işlevlerden birini kullanarak yanlış adresi kara listeye aldı ve Tether bu iki adres arasındaki belirli USDT'yi askıya alabilir ve hatta kaldırabilir. Bu işlev yalnızca USDT'de Ethereum ve Tron blok zincirinde mevcuttur.

Tether Coin Yorum

Tether'in USDT jetonu, Mayıs 2022'nin başlarında 95 sente kısa bir düşüşün ardından ABD doları ile paritesini korudu.

27 Mayıs Cuma günü 08:45 BST (UTC +1) itibariyle, stabilcoin 0,9991 £ seviyesinde işlem görüyordu. Tether'in USDT jetonu, ABD dolarına sabitlenecek şekilde tasarlanmıştır, yani sürekli olarak 1 $ değerini koruması gerekir.

Stabilcoinlerin tanım gereği, istikrarlı olmaları gerektiği düşünüldüğünde, dünyanın üçüncü en büyük kripto para birimi olan tether, 12 Mayıs Perşembe günü 95 sente ani bir düşüşle herkesi korkuttu.

Çöküş, dolara sabitlenmiş başka bir stabilcoin olan terraUSD'nin önceki gün %99'dan fazla düşmesinin ardından geldi. 12 Mayıs saat 06:30 BST (UTC +1) civarında, tether 99 sentin altına düştü ve iki saat içinde 0,9508 sterline düştü.

Madeni para bir saat içinde 0.9867 dolara tırmandı ve 24 saatlik 173 milyar doları aşan ticaret hacminin ardından 16:00 BST (UTC +1) itibariyle 0.9953 dolardı.

Ertesi sabah, ABD doları ile tam pariteye geri dönerken ve çıpasını geri kazanırken 0.998 dolar değerindeydi. 13 Mayıs öğleden sonra 0,999 dolar değerindeydi ve dolar ile eşleşmeye can sıkıcı bir şekilde yakındı. 25 Mayıs'a kadar tam pariteye ulaşmamış olsa da, hala bu seviye civarında kaldı ve etkin bir şekilde sabitlendi. 

Bununla birlikte, The Guardian tarafından kazanın başlangıcından bu yana 10 milyar dolarlık madeni paranın geri çekildiğini bildirmesinin ardından, piyasa değeri 6 Mayıs'ta yaklaşık 83 milyar dolardan 23 Mayıs'ta 73,2 milyar dolara düştüğü için USDT'yi çevreleyen başka endişeler de  vardı..

26 Mayıs'ta, piyasa değeri, tether sabitlenmesinin kaldırılmasından bu yana rakip stabilcoin USDC'de 1 milyon dolar veya daha fazla olan cüzdan sayısının 1 milyon dolar veya USDT'yi geçtiği haberlerinin ardından 73,2 milyar doların biraz altına düştü. Bununla birlikte,  Tether'in Meksika pezosuna bağlı yeni bir stablecoin olan MXNT'yi piyasaya sürdüğü duyurusunun ardından, madeni para yeniden 73,2 milyar dolara yeniden yerleşti.

İlk düşüş, Tether'in stabilcoini yeniden sabitlemek için blok zincirler arasında hareket eden bir "zincir takası" gerçekleştirdiğini duyurmasını istedi.

Tether Coin Geleceği

Peki tüm bu heyecandan sonra hala  fiyat tahmini yapmak mümkün mü?

Teorik olarak USDT'nin fiyatı asla değişmemelidir. Var olan her birim, yedekte tutulan geleneksel para birimi tarafından tamamen desteklenmektedir. Stabilcoin, neredeyse tutarlı bir şekilde, bitcoin ve eterin arkasında dünyanın üçüncü en büyük kripto para birimi olmayı başardı. Aynı zamanda sabit paralar söz konusu olduğunda tartışmasız pazar lideridir ve gemini doları ve DAI gibi rakiplerinin çok önündedir.

2021'de madeni paraya yatırım yapan insan sayısının ve tether'in genel piyasa değerinin patladığını gördük. O zamandan beri ipin boyutu üç kattan fazla arttı ve 1 Ocak 2021'de 21 milyar dolardan 23 Mayıs 2022'de 73 milyar doların üzerine çıktı.

12 Mayıs'taki ani düşüş, madeni para için nadir görülen bir yalpalama. 20 Ocak'ta, Rusya'nın kripto para birimleri üzerinde potansiyel bir yasaklama haberinin ardından Tether, piyasa liderlerinin bitcoin, eter ve solana'nın milyarlarca değer kaybettiğini gören bir piyasa “ kan banyosuna ” dayanan tek kripto para oldu. Ertesi gün, Tether'in yeni modern, mobil uyumlu web sitesinin lansmanı, USDT işlem hacminin iki katından fazla olduğunu gördü ve piyasanın geri kalanı zarar etmeye devam etti. 

24 Şubat'ta Rusya, Ukrayna'yı işgal etmeye başladı. Rusya merkez bankası, itibari para biriminin yükselen enflasyonuna karşı acil bir önlem olarak Pazartesi günü kilit faiz oranlarını %9,5'ten %20'ye iki katına çıkardı. Dolar yükselirken, tether, Rus rublesi karşısında beş gün boyunca %30'dan fazla bir artışa tanık oldu.

1 Tether (USDT) Kaç Dolar?

1 Tether fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 1,0003 USD'dır.

Tether Coin (USDT) Nedir? Grafik, Yorum, Geleceği ve Ne Kadar? Tether Coin Kısaltması Nedir? Tether Coin Kimin?

Tether Yorum

Güncel Tether yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Tether yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Tether yükselir mi? Tether düşer mi? Tether ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Tether Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.