TrueUSD TUSD

TrueUSD

14:20:23
1,0001
% 0,0712
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri509.748.139 $
24S Değişim %% 0,0712
Dolaşan Arz509.701.467 $

1 TrueUSD Kaç Dolar Hesapla

TrueUSDTUSD - TrueUSD
Dolar USD - Dolar
1 TUSD =
1,0001 $

Bu ay TrueUSD Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
TrueUSD Nedir? Geleceği ve Yorumları

TrueUSD Coin Nedir? Kaç Dolar? Geleceği, Yorum, Grafik ve Haberler

Çökmüş stabilcoin TerraUSD (UST) aslında geliştiricileri tarafından terk edildi ve gençleştirilmiş bir LUNA jetonlu yeni bir Terra blok zinciri piyasaya sürüldü.

TerraUSD (UST) Nedir?

'TerraUSD (UST) nedir?' sorusunu yanıtlamak bu değişiklikten sonra biraz daha zorlaştı. Orijinal blok zinciri artık Terra Classic olarak adlandırılıyor, jetonu LUNA Classic olarak yeniden adlandırıldı ve şimdi LUNC koduyla işlem görüyor. 

Peki bu şimdi bir TerraUSD fiyat tahmini için ne anlama geliyor ? İlk olarak, TerraUSD, TerraClassicUSD olarak yeniden markalandı, ancak birçok kişi ve site bu erken aşamada hala TerraUSD olarak adlandırıyor. UST'nin yeni bir sürümünü başlatma planı olmadığından, isimleri birbirinin yerine kullanacağız. 

UST'nin değerinin sadece birkaç sente düşmesiyle, kripto para dünyası, sabit paraların aslında mutlaka istikrarlı olmadığını öğrendi.

24 Mayıs 2022'de, ilgili LUNA kripto para birimindeki yatırımcılar, yeni bir Terra blok zinciri kurma teklifleri lehinde oy kullandı. Sistemin arkasındaki organizasyon olan Luna Foundation Guard, aslında orijinal blok zincirini ve buna bağlı olarak UST'yi terk edecek. Topluluk tarafından kontrol edildiğinden, dolarla pariteye döndürmek amacıyla teminat altına alınacak ve rezervlerle desteklenecektir.

Ancak bu hareketin UST üzerinde umulduğu gibi pek bir etkisi olmadı. 17 Haziran'ın erken saatlerinde sadece 0,006911 dolar değerinde tüm zamanların en düşük serisinin ilkini gördü.

TerraUSD fiyat tahmininin her zaman 1 dolarda kalması gerekirken, Terra blok zinciri resmi olarak geçici olarak durdurulduktan ve UST ayrıştırıldıktan sonra, madalyonun yeni adı altında geleceği kasvetli görünüyor.

UST'nin yapmak istediği şey

UST, her zaman ve sonsuza kadar bir dolar değerinde olacak şekilde tasarlanmıştır. Stabilcoinlerin arkasındaki fikir, birçok kripto para biriminin inanılmaz oynaklığını ele almaktır. Fiyatların yükselme veya düşme şekli, aksi takdirde kripto para birimleri fikrini beğenebilecek birçok potansiyel yatırımcıyı erteler.

Stabilcoinlerin arkasındaki fikir bir uzlaşma bulmaktır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu madeni paralar, bir kripto para birimiyle ilişkili gizlilik, düşük maliyet ve hız ile geleneksel bir itibari para biriminin istikrarına sahiptir (veya sahip olması gerekir).

UST stablecoin'i ABD dolarına sabitlendi, bu da ideal olarak her zaman 1 dolar değerinde olması gerektiği anlamına geliyor. 2025 için bir TerraUSD fiyat tahmini istiyorsanız, 1$ olması gerekirdi. Ne yazık ki, UST'ye (şimdi USTC) bağlı parası olan kişiler için, 6 Temmuz 2022 itibariyle, varlıklarının değerinin %94'ünden fazlasını kaybetmişlerdir. 

UST ve LUNA

Terra, aslında, TerraUSD kripto para birimini oluşturmak ve stabilize etmek için sabit para TerraUSD (UST) ve LUNA'yı kullanan çift jetonlu bir sisteme sahipti. UST'ler, LUNA yakılarak basıldı ve ayrıca LUNA ile takas edilebilirdi.

Örneğin, UST değeri 1 doların üzerine çıkarsa, LUNA'nın eşdeğer değeri yakılır, bu da daha fazla UST basar ve onu daha az değerli hale getirir. Oysa UST fiyatı 1 doların altına düşerse, UST madeni paraları LUNA ile takas edilerek UST daha değerli hale getirildi.

UST ayrıştırıldığında, bunu Anchor Protocol para piyasasından bir dizi çekilme izledi, bu da madeni paranın fiyatında ciddi bir düşüşe ve dolayısıyla LUNA'nın çökmesine yol açtı. 13 Mayıs 2022'de Terra blok zincirindeki üretim durduruldu ve o günün ilerleyen saatlerinde yeniden başlasa da TerraUSD'nin geleceği kasvetli görünüyordu.

Başlangıçta dolaşımda bir milyar LUNA madeni para sınırı vardı; bu sayı aşılırsa LUNA yanmıştır. Bununla birlikte, CoinMarketCap'e göre, depegging sonrasında LUNA (şimdi LUNC) sayısı çarpıcı bir şekilde arttı ve dolaşımdaki arz 6 Temmuz itibariyle 6,5 trilyonun biraz üzerinde kaldı .

28 Mayıs 2022'den itibaren LUNA, orijinal blok zincirinin yerel jetonu Terra Classic (LUNC) olarak yeniden markalandırılarak yeni bir blok zinciri üzerinde faaliyet gösterdi. Bu arada, UST, dolara yeniden bağlanması amacıyla teminatlandırılacak ve rezervlerle desteklenecektir. 

Ne yanlış gitti

Sorun işaretleri, TerraUSD'nin bir gecede 0,68 dolar civarına düştüğü 10 Mayıs 2022'de başladı. Fiyattaki bu düşüş, Luna'nın piyasa değerinin UST'lerinkinden daha düşük olmasına neden oldu ve bu da potansiyel olarak Luna Foundation Guard'ın TerraUSD'nin fiyatını destekleyemediğini gösterdi.

Haber, Luna Foundation Guard'ın, stabilcoini dolara sabit tutmak amacıyla profesyonel piyasa yapıcılara etkin bir şekilde 1,5 milyon dolarlık Bitcoin ödünç vereceğini açıklamasının ardından geldi. Bu duyuru, Bitcoin'in kendisinin değeri 10 ayın en düşük seviyesine düşmeden önce geldi.

Dalış, UST 0.2998 $'a düştüğü için 11 Mayıs'ta devam etti. Para biriminin kurucu ortağı Do Kwon, Luna Vakfı'nın madeni parayı yeniden sabitlemek amacıyla TerraUSD arzını keseceğini duyurduğunda, TerraUSD yükselişle günü 0,8011 dolardan kapattı. Ancak çöküş devam etti ve 20 Mayıs 2022'ye kadar 0.0613 $'a düştü. Birkaç gün sonra, 25 Mayıs'ta kripto para ani bir yükselişle 0,3221 $'a yükseldi, ancak kısa süre sonra tekrar 0,07 $'ın biraz altına düştü.

LUNA'nın yeni versiyonuyla ilgili haberler, UST'nin ertesi sabah erken saatlerde 0,10 doları geçmesine neden oldu, ancak 27 Mayıs'a kadar 0,042 dolar değerindeydi. O sabah Luna Foundation Guard, yeni blok zincirinin ertesi gün yayına gireceğini tweetledi, ancak bunun UST fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olmadı. 28 Mayıs'ta yeni derinliklere inerek 0,01846 dolara ulaştı.

1 Haziran saat 07:30 BST'de (UTC+1) sadece 0,01822$ değerindeydi ve ertesi gün tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,01454$'a düştüğünde işler daha da kötüleşti. 7 Haziran'ın erken saatlerinde daha da kötüleşti ve 0.01451 dolara düştü, ardından BST 08:00 civarında 0.01557 dolara çıktı. Ertesi günün sabahı, 09:45 itibariyle 0,012 dolar civarında durmadan önce, bu sefer 0,01196 dolar olan bir başka rekor düşük daha vardı.

9 Haziran'ın erken saatlerinde başka bir düşük seviyeye düştü ve senti geçerek 0,009257 dolara ulaştı. 10 Haziran'da, düşüşe devam etmeden önce 0.01199 dolar değerindeydi. 17 Haziran'ın erken saatlerinde, 0,006911$'da bir dizi rekor düşük seviyenin en son noktasına ulaştı ve o gün 10:05 BST'ye kadar yaklaşık 0,0074$'dan işlem gördü. Bir düşüş daha oldu ve 18 Haziran'da tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,006218$'a ulaştı.

Ancak ondan sonraki hafta içinde çok yavaş bir toparlanma başladı ve 24 Haziran saat 14:45 BST (UTC+1) itibariyle yaklaşık 0.0166$ değerindeydi. Biçime yavaş dönüş devam etti ve 29 Haziran'da 0.08966$'lık zirveye ulaştı ve 30 Haziran 2022'de BST 14:20'de (UTC+1) tekrar 0.051$'dan işlem gördü. 6 Temmuz, 0.052 dolar civarındaydı.

TerraUSD fiyat tahmini

UST'yi çevreleyen mevcut belirsizlikle birlikte, herhangi bir TerraUSD madeni para fiyat tahmini yapmak muhtemelen bir aptalın işi. Stabilcoin olduğu zamanlarda olması gerektiği gibi, kesinlikle artık sonsuza kadar 1 dolar değerinde değil.

Bununla birlikte, USTC'nin hala bir stabilcoin olması gerekiyor ve stablecoin'ler için tahminler tahmin algoritmalarının kaprislerine avlanabileceğinden, gerçekten bilmemiz gereken tek şey - bunun 2022 için bir TerraUSD fiyat tahmini mi, bir UST fiyat tahmini mi? 2025, hatta 2030 için bir TerraUSD fiyat tahmini – madeni paranın o zamana kadar 1 dolara ulaşması gerektiğidir. Bazı sitelere göre bu pek olası görünmüyor.

Örneğin, CryptoPredictions, 2022'nin  sonunda 0.059 doların biraz altında olacağını ve Aralık 2026'ya kadar 0.061 dolara ulaşacağını savunuyor.

Bu arada Gov.capital, USTC'nin nihayetinde kaybolacağını ve 10 Ağustos 2022'ye kadar ölçülmeye bile değmeyecek bir fiyata düşeceğini öne sürüyor. Bununla birlikte, site ayrıca 6 Temmuz 2023'e kadar 1 doların üzerinde bir toparlanma olacağını gösteriyor.

Öte yandan, genellikle en yükselişli kripto tahmin sitelerinden biri olan CoinArbitrageBot, USTC'nin bu yıl 0,10 doların biraz üzerine çıkacağını, ancak en azından 2025'e kadar orada kalacağını söylüyor.

Son olarak, WalletInvestor ayrıca kripto paranın daha da zayıflayacağına inanıyor ve Temmuz 2023'te 0,000435 dolara düşeceğini öne sürüyor. 

Son noktalar

UST, 2020 yılında Terra blok zinciri ve kripto para borsası Bittrex tarafından başlatıldı. UST ve Terra'nın LUNA madeni parası arasında güçlü bir bağlantı vardı. Terra, bir hisse kanıtı  (PoS) modeli altında çalışır; bu, insanların halihazırda sahip oldukları LUNA jeton miktarına göre ödeme aldıkları anlamına gelir.

Yine de 28 Mayıs 2022'de Terra sahipleri tarafından yapılan bir oylamanın ardından LUNA yeni bir zincirde yeniden başlatıldı, UST algoritmasından çıkarıldı ve rezervlerle teminat altına alındı, çünkü eski LUNA LUNC olarak yeniden adlandırıldı ve UST'yi sabitleme sorumluluğundan kaldırıldı . 

Blockchain, 2018 yılında her ikisi de Güney Kore'den Daniel Shin ve Do Kwon tarafından kuruldu. 4 Mayıs 2022'de kripto paranın piyasa değeri neredeyse 19 milyar dolardı. 27 Mayıs sabahı, piyasa değeri 476 milyon dolar civarındaydı ve bu ölçüme göre 86. en büyük kripto paraydı.

17 Haziran'a kadar, yaklaşık 76 milyon dolarlık bir piyasa değeri vardı ve bu da onu 270. en büyük kripto haline getirdi. Stabilcoinler açısından, Tether, USD Coin, Binance USD, DAI, TrueUSD, Pax Dollar, Pax Gold, Tether Gold (altın fiyatına dayalı iki stabilcoin), USDD (yakın zamanda piyasaya sürülen algoritmik stablecoin) arkasında 15. oldu. TRON blok zinciri), Fei USD, Gemini Dolar, Frax, USDX Kava ve Euro fiat para birimine bağlı bir sabit para olan Stasis Euro. 

Bir hafta sonra, işler biraz daha iyiye gidiyor gibi görünüyordu. Piyasa değeri 170 milyon doların biraz altına yükseldi ve 142. en büyük kripto para olarak kaldı. Artık Tether, USD Coin, Binance USD, DAI, TrueUSD, USDD, Pax Dollar, Pax Gold, Fei USD ve Gemini Dollar'ın ardından en büyük 11. stablecoin oldu.

30 Haziran 2022'de, fiyatta gerileme olsa da, iki haftalık bir mini kurtarma işleminden sonra, TerraUSD yaklaşık 514 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahipti ve onu Tether'in ardından 73. en büyük kripto para ve en büyük 10. sabit para haline getirdi. USD Coin, Binance USD, DAI, TrueUSD, Pax Dollar, Neutrino, USDD ve Pax Gold.

Bağlam olarak, 26 Mayıs'ta UST'nin piyasa değeri 1 milyar doların biraz üzerindeydi ve toplamda 50. en büyük kripto para ve en büyük beşinci sabit paraydı.

Hem konumunu hem de stabil coin olarak tanımını sürdürüp sürdüremeyeceği, yazı yazılırken havada asılı duruyor.

1 TrueUSD (TUSD) Kaç Dolar?

1 TrueUSD fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 1,0001 USD'dır.

Canlı TUSD fiyatı ve detaylı analizleri burada. TrueUSD uzman grafik ve yorumlarını inceleyin. TUSD piyasa değerini görmek için sayfamızı ziyaret edin.

TrueUSD Yorum

Güncel TrueUSD yorumları ile siz de diğer üyelerimizin TrueUSD yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. TrueUSD yükselir mi? TrueUSD düşer mi? TrueUSD ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık TrueUSD Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.