Theta Network THETA

Theta Network

19:04:25
0,7718
% 1,956
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

0,7461 - 0,7770

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)1.000.000.000 $
Piyasa Değeri771.813.509 $
24S Değişim %% 1,956
Dolaşan Arz1.000.000.000 $

1 Theta Network Kaç Dolar Hesapla

Theta NetworkTHETA - Theta Network
Dolar USD - Dolar
1 THETA =
0,7718 $

Bu ay Theta Network Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Theta Network Nedir? Geleceği ve Yorumları

Theta Network Coin Nedir? Kaç Dolar? Geleceği, Yorum, Grafik ve Haber

THETA madeni para, kripto para birimi dünyasında sıcak bir konu haline geldi, bu da THETA madeni para haberleriyle ilgilenebileceğiniz ve ona ne olacağını öğrenebileceğiniz anlamına geliyor.

2022 ve sonrası için THETA coin fiyat tahmini yapabilir miyiz? Bir bakalım…

THETA Coin Nedir?

Koronavirüs pandemisinin başlangıcında – ve bununla bağlantılı olarak sokağa çıkma yasağıyla birlikte – müzik konserlerinin ve spor etkinliklerinin canlı akışları son derece popüler hale geldi, ancak düşük kaliteli akış, izleyiciler ve içerik oluşturucular için sorunlu olduğunu kanıtladı.

İçerik oluşturucular yüksek kaliteyi hedefler, ancak mevcut teknoloji, insanların ulaşmak istediklerine tam olarak ayak uyduramaz. Bu, özellikle insanlar bir akışı izlemek için para ödediğinde ve düşük görüntü kalitesi ve ara belleğe alma sorunu yaşadığında bir sorun olabilir.

2017 yılında, daha iyiye doğru değişiklik yapabilecek yeni bir sistem oluşturuldu. Sanal gerçeklik canlı akış teknolojisinde bir geçmişe sahip bir işadamı olan Jieyi Long ve çevrimiçi reklamcılık ve mobil oyun şirketleri kuran bir girişimci olan Mitch Liu,  akışı iyileştirmek için blok zinciri kullanan Theta Network'ü kurmak için güçlerini birleştirdi.

Buradaki fikir, coğrafi olarak bağlantılı operatör ağları - içerik dağıtım ağları (CDN'ler) - çoğu canlı olan çevrimiçi video akışı içeriği sunmaktır. Ancak CDN'ler coğrafi konumları tarafından kısıtlandığından, daha yüksek kaliteli akışlara ayak uyduramazlar.

Theta Network, video akışına yardımcı olmak için yedek bant genişliğini ve diğer kaynakları sunan dünya çapında bir kullanıcı grubu oluşturur. Teoride, daha fazla bant genişliği, daha az ara belleğe alma ile yüksek kaliteli akışlar anlamına gelir.

Geliştiriciler, telif hakkı dağıtımı ve kitle fonlaması için uygulamalar gibi blok zincirinin üzerinde merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için Theta Network'ü kullanabilir. Teta, videoları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen çevrimiçi içerik oluşturucular arasında popüler hale geliyor - nasıl izlendikleri, kaliteleri ve onlar için nasıl ödeme aldıkları.

Theta blok zinciri arka planda çalışarak bir konsensüs mekanizması oluşturmaya ve ödülleri ödemeye yardımcı olur. İki yerel para birimine sahiptir: Edge Düğümlerine ödül ödemek için kullanılan teta yakıtı (TFUEL) ve 2019'da yayına giren THETA madeni para.

2018'de şirket, mevcut 1 milyar THETA jetonunun %30'unun özel satışını gerçekleştirdi. Bu, yaklaşık 20 milyon dolar topladı ve teta jetonuna ilgi yaratmaya başladı. Gerçekten bir token olan THETA madeni para, insanların oy hakları üzerinde hak talebinde bulunmasına ve işlemleri doğrulamasına olanak tanır.

THETA fiyatına bakarken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, sınırlı arzıdır. Jeton madenciliği yapamazsınız - birisinin onu satmasını beklemelisiniz.

Theta Coin Yorum

Teknik incelemeye göre: “Theta Ağı ve protokolü, video akışı endüstrisinin bugün karşılaştığı çeşitli zorlukları çözüyor. İlk olarak, Theta blok zincirindeki belirteçler, bireysel kullanıcıları gereksiz bilgi işlem ve bant genişliği kaynaklarını önbelleğe alma veya video akışları için aktarma düğümleri olarak paylaşmaya teşvik etmek için bir teşvik olarak kullanılır. Bu, akış iletiminin kalitesini iyileştirir ve özellikle yüksek çözünürlüklü yüksek bit hızlı 4K, 8K ve yeni nesil akışlar için geleneksel içerik teslimi ardışık düzenlerinin ana darboğazı olan 'son mil' teslim sorununu çözer.

“İkincisi, yeterli ağ yoğunluğuyla, izleyicilerin çoğu, eşleme önbelleğe alma düğümlerinden akışları çekecek ve video platformlarının içerik dağıtım ağı (CDN) maliyetlerini önemli ölçüde azaltmasına izin verecek. Daha da önemlisi, Theta Network, tokenleri son kullanıcı teşvik mekanizması olarak sunarak, video platformlarının izleyici katılımını derinleştirmesine, artan gelirler sağlamasına ve içeriklerini ve görüntüleme deneyimlerini rakiplerinden farklılaştırmasına olanak tanıyor.”

THETA fiyat geçmişi

THETA fiyatı, varlığının ilk birkaç yılında 0,10 dolar civarında kaldı, ancak 2020'de işler hareketlenmeye başladı. Mayıs 2020'de 0,20 dolar sınırını aştı, Aralık başında 0,70 doları gördü ve 22 Aralık'ta ilk kez 1 doları geçti.

Ve sonra fiyat yükseldi. 5 Ocak 2021'de 2.13$'a ve 14 Şubat'ta 3.19$'a ulaştı. Şubat sonunda, 3,10 doların biraz altında kaldı. Mart ayında daha da yükseldi ve ayı %293'ten fazla bir artışla 12.21$'da kapattı. THETA, 16 Nisan 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 15.08 $'a ulaştı.

THETA madeni para daha sonra 19 Mayıs 2021 kripto para çöküşü sırasında büyük kayıplar yaşadı. 3 Haziran itibariyle, 2021'in başlangıcında olduğundan çok daha fazla olan 8.93 $ değerindeydi, ancak yine de birkaç ayın tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşmanın bir yolu yok. Eylül 2021'in sonlarında 4.75$'a düştü. 

THETA Ekim ayı sonunda 8.35$'a ulaştı ve bir kez daha yukarı yönlü bir trende girdi. Bununla birlikte, birçok kripto para birimi Aralık ve Yeni Yıl boyunca mücadele etti ve 24 Ocak 2022'ye kadar token neredeyse 12 ayın en düşük fiyatı olan 2,59 dolardan işlem görüyordu. 

23 Şubat 2022'de madeni para 2,94 dolardan işlem görüyordu, ancak ertesi gün Rusya Ukrayna'yı işgal ettiğinde fiyat 2,28 dolara düştü. Bundan sonra, 14 Mart'ta bir hard fork yapılacağına dair haberlerle desteklenerek bir miktar toparlanmayı başardı . 11 Mart'ta 2,93 dolar civarındaydı. Mart sonunda fiyat yükseldi ve 1 Nisan'da 4,38$'a ulaştı. Ancak bundan sonra tekrar aşağı kaydı ve 8 Nisan'da yaklaşık 3.45$'dan işlem görüyordu.

Çin'in kripto yasağı, madeni paranın 11 Nisan'da 2,96 $'a düştüğünü gördü, ancak 21 Nisan'da 3,52 $'a ulaştığı için bir miktar toparlanma oldu. Ardından piyasa yavaşladı ve 4 Mayıs 2022'de yaklaşık 2,35 dolar değerindeydi. Düşüş, UST'nin depegging ve LUNA'nın çöküşünün ardından piyasadaki kargaşa tarafından daha da şiddetlendi ve 17 Mayıs'a kadar 1,38 $ değerindeydi.

Yine de gerileme sona ermedi: 27 Mayıs'ta 1,07 dolara düştü, ancak 31 Mayıs'ta 1,33 dolarda duran bir toparlanma yaptı. 17 Haziran'a kadar, Celsius kripto kredi platformundaki para çekme işlemlerinin iptal edilmesinin ardından tekrar 1,19 dolardan işlem gördü. Ertesi gün daha da kötüleşti ve 1,06 dolara düştü, ancak daha sonra 25 Haziran'da 1,54 dolara bir toparlanma oldu. Ayın sonunda 1,16 dolara düştü, ancak Temmuz başında bir miktar toparlanma görüldü ve 7 Temmuz 2022'de yaklaşık 1,25 dolar değerindeydi.

Tarih böyle, peki ya gelecek? Kartlarda bir toparlanma olabilir mi? THETA 2022'de hangi fiyata ulaşacak?

THETA Coin Geleceği

Geleceğe bakıldığında, WalletInvestor  oldukça kasvetli görünen bir THETA fiyat tahminine sahip ve Temmuz 2023'e kadar 0,263 dolardan işlem görecek.

CryptoGround, bir yılda yaklaşık 3,21 ABD Doları ve beş yıl içinde yaklaşık 17,47 ABD Doları değerinde bir THETA değeri önerir. 

TradingBeasts, 2022'deki  THETA fiyatının, 2023'ü 1,19 ile 1,20 dolar arasında bir yerde kapatmadan önce, yıl sonunda 1,35 dolar civarında olabileceğini söylüyor. O zamandan bir yıl sonra 1,84 doların hemen altında işlem görebilirken, 2025'in sonunda 2,22 dolar değerinde olabilir.

Son olarak, PricePrediction.net THETA'nın 2025'te 5.61$'a ve 2030'da 39.23$'a yükselmeden önce 2022'de 1.81$'a ulaşabileceğini öne sürüyor. Bundan sonraki yıl THETA fiyat tahmini 56.44$'dan işlem görüyor.

Herhangi bir iyi THETA madeni para incelemesi, tüm piyasa koşullarını temsil etmedikleri için fiyat tahminlerinin genellikle yanlış olduğunu söyleyecektir. Kripto para birimlerinin oldukça değişken olduğunu unutmayın. Yatırımların değeri hem düşebilir hem de yükselebilir ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamalısınız. 

1 Theta Network (THETA) Kaç Dolar?

1 Theta Network fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,7718 USD'dır.

Theta Network Coin Nedir? Kaç Dolar? Geleceği, Yorum, Grafik ve Haberleri Finansmix'te.

Theta Network Yorum

Güncel Theta Network yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Theta Network yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Theta Network yükselir mi? Theta Network düşer mi? Theta Network ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Theta Network Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.