Steem STEEM

Steem

20:15:55
0,2020
% 4,3099
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri94.294.098 $
24S Değişim %% 4,3099
Dolaşan Arz466.882.998 $

1 Steem Kaç Dolar Hesapla

SteemSTEEM - Steem
Dolar USD - Dolar
1 STEEM =
0,2020 $

Bu ay Steem Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Steem Nedir? Geleceği ve Yorumları

Steem Coin Nedir? Kaç Dolar? Geleceği, Yorum, Grafik ve Haberler

Sosyal medya içeriğiniz için kripto parayla ödeme alabilseydiniz ne olurdu? Steem, kullanıcıları platformlarında yayınladıkları için ödüllendirmek için blockchain teknolojisini sosyal medya ile birleştiriyor. Ancak düşmanca bir devralma olarak görülenden sonra kullanıcı tabanını koruyabilir mi?

Sosyal medya, Facebook ve Twitter gibi teknoloji devlerinin büyük karlar elde etmesiyle modern günlük yaşamın baskın bir yönü haline geldi. Steem, sosyal medya uygulamaları için merkezi olmayan bir platform oluşturarak kullanıcıların içeriklerinin ve verilerinin kontrolünü geri almalarını sağlamak amacıyla Amerikalı Ned Scott ve Dan Larimer tarafından oluşturuldu.

2016'da piyasaya sürülmesinden bu yana, Reddit, YouTube ve SoundCloud'a alternatifler de dahil olmak üzere Steem'de yüzlerce uygulama oluşturuldu. Ancak düşmanca bir devralmanın ardından çok sayıda Steem topluluğu platformdan ayrıldı. Steem, bir zamanlar hareketli bir sosyal medya topluluğunu kurtarıp eski haline getirebilir mi?

Steem Coin Nedir?

Sosyal medya hayat değiştirebileceği kadar, troller, ırkçılık ve diğer rahatsız edici yorumlar gibi sorunlarla dolu. Steem bu sorunlarla yüzleşmek için doğdu. Kurucular, sosyal medya platformlarını işleten şirketlerin diğer insanların içeriğinden milyarlarca dolar kazandığını, yaratıcıların ise hiçbir şey kazanmadığını fark etti. Steem bunu değiştirmek için blockchain teknolojisini kullanıyor. Kullanıcıların gönderilerinden, videolarından ve müziklerinden kripto para birimi ödülleri kazanmalarını sağlar.

Steem kavramı bundan çok daha fazlasıdır. Geliştiricilere sosyal medya uygulamaları oluşturabilecekleri bir platform sağlayan bir blok zinciridir. Steem, ücretsiz ve hızlı işlemler kullanıyor ve web sitesinde “sosyal uygulamaları geniş ölçekte işleyebilen tek blok zinciri” olduğunu belirtiyor. Blok zinciri ayrıca uygulama oluşturmayı kolaylaştırmak için "güçlü araçlardan oluşan eksiksiz bir ekosisteme" sahiptir.

Steem ayrıca kullanıcı tabanı aracılığıyla geliştiricileri de cezbetmektedir. Steem'de bir uygulama oluşturmak, geliştiricilere bir milyon kullanıcısına erişim sağlar. Steem ağında bir video paylaşım platformundan müzik odaklı bir sosyal medya sitesine kadar 324'ten fazla uygulama var.

Steem'in diğer odak noktası, bir ödül özelliği aracılığıyla yüksek kullanıcı deneyimi sağlamaktır. Bir Steem uygulamasına yapılan her katkı, bir ödül havuzundan blok zincirinin yerel kripto para birimi olan STEEM kazanmak için aynı fırsata sahiptir. Kullanıcılar birbirlerine artı oy verebilir. İçerik oluşturucular, oyların sayısına bağlı olarak ödül havuzunun bir kısmını alır. Bu, belirli bir içerik parçasının topluluğa sağladığı değer ne kadar yüksek olursa, içerik oluşturucuların o kadar fazla kazanacağı ilkesini yaratır.

Ödül sistemi liyakata dayalıdır – oylama gücü, kullanıcının topluluk katılımıyla bağlantılıdır. Kullanıcılar STEEM'i bir SP'nin bir oy olduğu Steem Power'a (SP) dönüştürebilir. En çok SP'ye sahip olanlar, hangi içeriğin başarılı olduğu konusunda daha yüksek söz hakkına sahiptir. Kullanıcılar ağa daha fazla STEEM yatırımı yapmaya teşvik ediliyor – yeni STEEM'in yaklaşık %90'ı halihazırda çok fazla SP'ye sahip kullanıcılara gidiyor.

Steemit nedir ve nasıl çalışır?

İlk Steem uygulaması Steemit'e bakarak sistemin nasıl çalıştığı hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Steem'in kurucu ortağı Ned Scott, FourWeekMBA'ya şunları söyledi : "Steemit, bireylerin içerik yayınlamak ve oylamak için bir topluluk tarafından ödüllendirildiği bir yer olarak doğdu."

Steemit'in Reddit'e çarpıcı bir benzerliği var - adı bile benzer. Tek önemli fark, Steemit platformunda yapılan her şeyin, bir yorum, gönderi veya oy olsun, bir blok zincirine kaydedilmesidir. Verileri kaydeden merkezi bir veritabanı veya otorite yoktur. 

STEEM coin platformda nasıl çalışır? Kullanıcılar, topluluğun ilginç bulduğu ve olumlu oy kullandığı içerik oluşturarak bunu kazanabilir. STEEM ödüllerinin kapıldığı yarışmalarda başarılı olarak içerik ve zorluklarda yer alabilirler. Toplulukla etkileşim kurmak için zamanları yoksa, Steemit kullanıcıları günlük STEEM ödemesi karşılığında Steem Power'larını kiralayabilirler.

STEEM madeni para ne için kullanılır?

STEEM kripto para birimiyle ödüllendirilenler yalnızca içerik oluşturucular değildir. Ağ, işlemleri doğrulayan kullanıcılara jeton havuzunun bir kısmını verir. Her Steemit hesabı, Steem blok zincirinde yeni bloklar oluşturan bir Linux sunucusu kurarak bir 'tanık' olabilir. Steem, kullanıcıların bir sonraki bloğu doğrulamak için 'tanığa' oy verdiği, yetkilendirilmiş bir hisse kanıtı protokolü kullanır. Steem blok zinciri, her üç saniyede bir yeni bir blok üretmek için bir 'tanık' planlar. %90'ı içerik oluşturuculara gitse de, kalan %10'luk kısım 'tanıklara' gidiyor.

Her üç saniyede bir oluşturulan yeni bir blok ve 2016 yılında mayınlı olan genesis bloğu ile, artık dolaşımda oldukça az sayıda STEEM madeni para var. 3 Aralık itibariyle, dolaşımdaki 393 milyon STEEM arzı var.

STEEM'in fiyat geçmişinde birkaç ani artış oldu . STEEM madeni parası 19 Nisan 2016'da 0,76 dolardan piyasaya sürüldü. İlk rallisini birkaç ay sonra STEEM kripto para birimi 19 Temmuz'da 4,28 $'a ulaştığında gördü. Önümüzdeki aylarda düştü ve 3 Ocak 2018'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.57 $'a kadar bir daha yakınına gelmedi.

STEEM madeni para ivmesini devam ettiremedi ve fiyatı 2018'de 1 $ işaretinin altına düştü. O zamandan beri 1 $ bariyerini kırmak için mücadele etti ve 6 Aralık itibariyle 0,4309 $'da oturuyordu.

STEEM Coin Geleceği

Bir STEEM madeni para fiyat tahminiyle ilgili tahminciler arasındaki görüşler karışık.

PricePrediction.net kademeli bir yükseliş eğilimi tahmin ediyor: yazının yazıldığı sırada, STEEM fiyat tahmini 2022, maksimum 0,30 dolar. Bunun 2025'te ortalama 0,83 dolara tırmanacağını tahmin ediyor ve 2030 için STEEM fiyat tahmini 5,83 dolara önemli bir artış gösteriyor.

TradingBeasts'in STEEM  fiyat tahmini o kadar iyimser değil, küçük bir büyüme öngörüyor. STEEM'in gelecek yılın sonuna kadar 0,50$'a ulaşmasını öngörüyor. Site, üç yıl içinde  tokenin 0,48 dolar değerinde olacağını tahmin ediyor. Sağlanan en uzak STEEM fiyat tahmini, Aralık 2025'te 0,53 dolarlık bir değer öngörüyor.

WalletInvestor'ın STEEM kripto fiyat tahmini, bunun “çok iyi” bir yatırım olduğunu söylüyor ve tokenin bir yıl içinde 0,38 dolar değerinde olacağını tahmin ediyor. TradingBeasts'in aksine, WalletInvestor  bu eğilimin devam etmesini bekliyor ve STEEM fiyat tahmini 2025 , tokenin yılı 0,79 dolardan kapatması yönünde.

1 Steem (STEEM) Kaç Dolar?

1 Steem fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,2020 USD'dır.

Canlı Steem fiyatı ve teknik analizlerini inceleyip, anlık Steem fiyat grafiği için takipte kalın. Steem değeri ve yorumları Finansmix.com'da!

Steem Yorum

Güncel Steem yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Steem yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Steem yükselir mi? Steem düşer mi? Steem ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Steem Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.