Stacks STX

Stacks

02:44:23
2,8985
% -3,7839
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)1.818.000.000 $
Piyasa Değeri4.212.180.461 $
24S Değişim %% -3,7839
Dolaşan Arz1.453.203.858 $

1 Stacks Kaç Dolar Hesapla

StacksSTX - Stacks
Dolar USD - Dolar
1 STX =
2,8985 $

Bu ay Stacks Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Stacks Nedir? Geleceği ve Yorumları

Stack Coin Kaç Dolar? Geleceği & Yorumları ve Grafiği

Bitcoin blok zinciri, kripto para birimiyle ilgilenmeyen insanlar arasında bile ünlüdür. Ancak, yapamadığı bazı şeyler var. Stacks blok zinciri ve beraberindeki kripto para birimi Stacks (STX) bunu çözmeyi amaçlıyor.

Peki Stacks (STX) nedir? Stacks nasıl çalışır? Stacks ne için kullanılır? Stacks fiyat tahmini nedir ? Hadi bir bakalım.

Stacks Coin Nedir?

Bitcoin, orijinal ve en büyük kripto para birimi blok zinciridir. Aslında, BTC olmayan kripto paraların hepsinin birlikte altcoin olarak sınıflandırılması, Bitcoin'in bir bütün olarak kripto ile ne kadar eş anlamlı hale geldiğinin bir işaretidir.

Bununla birlikte, Bitcoin blok zinciri şüphesiz güçlü olsa da, bazı dezavantajları vardır. En büyük rakibi Ethereum, Bitcoin'in yapamadığı geliştiricilerin ilgisini çeken şeyler yapıyor. Örneğin, akıllı sözleşmelere dayalı programlar - belirli koşullar karşılandığında otomatik olarak çalışan bilgisayar programları - Ethereum'da çalıştırılabilir, ancak Bitcoin'de çalıştırılamaz. Benzer şekilde, Ethereum, Bitcoin'in desteklemediği merkezi olmayan uygulamaları (dApps) destekler. 

Stacks, tüm bunları değiştirmeyi hedefliyor. Bitcoin blok zincirine bağlanan ve insanların dApps ve akıllı sözleşmeler gibi özellikleri Bitcoin üzerinde etkin bir şekilde kullanmalarına olanak sağlayan bir blok zinciridir. İşlemler Stacks üzerinde gerçekleştirilir ve Bitcoin üzerinde sonlandırılır, yani kullanıcılar teorik olarak yeni blok zincirinin hızını ve eskisinin gücünü kullanabilir.

Stacks blok zincirinin şu anda kullanımda olan versiyonu, 2018'den beri var olan başka bir blok zincirinin yerini alarak 2020'nin sonlarında çıktı.

STX, Stacks'ın yerel belirtecidir. Teknik incelemenin dediği gibi: “Stacks madencileri, yeni basılmış Stacksı çıkarmak için Bitcoin (BTC) kullanıyor. Stacks sahipleri, Bitcoin kazanmak için STX'lerini fikir birliği içinde kilitleyebilir, bu da STX'i yerel olarak BTC'de fiyatlandırılan ve BTC kazancı sağlayan benzersiz bir kripto varlığı haline getirir."

Bunun da ötesinde, STX akıllı sözleşmelere güç sağlamak için de kullanılıyor. Sonuç olarak, iki tür STX kullanıcısı vardır. STX madencileri işlemleri doğrular ve blok zincirine blok eklerken, STX kullanıcıları ağda bir düğüm çalıştırmak için Stacks paralarını yaklaşık iki haftalık bir ödül döngüsü için kilitleyerek stake eder. Daha sonra Bitcoin'de ücretli ödüller alırlar. 

İki blok zinciri arasındaki bilgi transferinin çalışması için Stacks, transfer kanıtı konsensüs mekanizması adı verilen bir şey kullanır. Bu, aslında insanların yeni STX basmak için BTC ile ödeme yaptığı anlamına gelir.

Stacks, Pakistanlı-Amerikalı bir bilgisayar bilimcisi olan Muneeb Ali ve New York merkezli bir yazılım mühendisi olan Ryan Shea tarafından 2013 yılında kuruldu, ancak bildiğimiz şekliyle blockchain 2018'de başladı. 

Stacks 2.0 teknik incelemesinden: Bitcoin ve mantığı

Stacks 2.0 teknik incelemesi taslağı Aralık 2020'de yayınlandı. Belgeye göre Stacks, uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri değiştirmeden Bitcoin'e getiriyor. Buradaki fikir, “merkezi olmayan uygulamalar ve kullanım örnekleri, sonunda, bağlantısız ağlar yerine en güçlü ve en yaygın kullanılan blok zinciri ağı olan Bitcoin üzerine kurulacak”.

Belge şöyle devam ediyor: “İnternetin ilk günlerinde birbiriyle rekabet eden birkaç protokol vardı. TCP/IP kazanan standart olarak ortaya çıktı ve diğer her şey bunun üzerine inşa edildi. Bitcoin, kripto için bu standarttır”. 

Stacks Coin Yorum

Geçmişteki performans, gelecekteki sonuçların bir göstergesi olmasa da, bir madeni paranın geçmişte nasıl davrandığını bilmek, herhangi bir Stacks fiyat tahminini anlamamıza ve bağlamsallaştırmamıza yardımcı olabilir.

STX, 2019'da açık piyasada piyasaya sürüldü ve o yıl 28 Ekim'de 0,2308 dolardan işlem görmeye başladı. Ancak bir düşüş oldu ve yılı 0,9511 dolardan kapattı. Sonraki yıl zirvelerden ve düşüşlerden biriydi, ancak sona doğru bir boğa koşusu STX'in 2020'yi 0,3962 dolardan kapattığını gördü.

2021'in ilk aylarında kripto piyasasında ciddi bir yükseliş aktivitesi görüldü ve STX heyecana kapıldı. Token, 24 Şubat 2021'de 1$'ı ve gün içi en yüksek seviyesi olan 2.82$'ın o dönem için rekor bir fiyatı temsil ettiği 5 Nisan'da 2$ bariyerini aştı. Ancak işler uzun sürmedi ve 19 Mayıs 2021'de kripto para piyasası çöktüğünde ve Haziran ayında 1 doların altına düşene kadar kripto paranın aşağı doğru gitmesine neden olduğunda Stacks'ın fiyatı zaten düşüşteydi.

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında STX sürekli olarak 1 doların üzerinde işlem görürken bir miktar toparlanma oldu, ancak 9 Ekim 2021'e kadar 2 doların üzerine çıkmadı. Bu, kripto pazarında daha fazla yükseliş davranışı zamanıydı ve yine STX dahil oldu. Bu büyümenin doruk noktası, Stacks'ın 16 Kasım 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.61$'a ulaşmasıyla geldi.

Daha sonra piyasa, birçok müstakbel yatırımcı için bir sorun olan Covid-19'un Omicron varyantını çevreleyen belirsizlikle birlikte bir çöküşe girdi. Bununla birlikte, yıl sonunda STX, 2020'nin sonundan yaklaşık %450'lik bir artışı temsil eden saygın bir rakam olan 2.17 dolardan işlem görüyordu.

Ocak 2022, fiyatın bir miktar toparlanma yapmadan önce biraz düştüğünü gördü ve 17 Ocak'a kadar Stacks, 2,08 dolar civarında işlem görüyordu. Şubat ayı da agresif bir düşüş trendi başlattı ve ayın sonunda kripto para 1,16 doların en düşük seviyelerinde işlem görüyordu. Madeni para, 7 Mart 2022'de sekiz ayın en düşük seviyesi olan 1.04$'a düştü.

Ancak 10 Mart 2022'de kripto para borsası Okcoin, Bitcoin Odyssey'i piyasaya sürdü. Risk sermayesi firmaları arasındaki yıl boyu süren taahhüt, Bitcoin'in benimsenmesini hızlandıran ürünlere 165 milyon dolar dağıtmayı amaçlıyor ve bu da madalyonun fırlamasına neden oldu. Piyasa genelinde bir düşüş trendini yakalayan Stacks, 31 Mart 2022'yi 1,44 dolardan kapatmayı başardı.

Ancak fiyat artışı sürdürülebilir olmadı ve bu noktadan sonra hızlı bir düşüş yaşandı. Son birkaç ayda bir dizi sürekli kayıplara ek olarak, en popüler kripto para birimi olan Bitcoin, birçok analistin artık bir kripto kışı olduğunu onayladığı için, Kasım ayının ortasındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana değerinin %70'inden fazlasını kaybetti. 14 Temmuz 2022 itibariyle, STX tokeni şu anda sekiz ay önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %90 düşüşle 0,36 dolardan işlem görüyor. Platform için yeni bir madencilik modeli önerildi ve OkCoin, Bitcoin Odyssey Fund'ı yayınladı. 165 milyon dolarlık fon, Stacks ve Bitcoin üzerinde dApp'lerin geliştirilmesi için kullanılacak, ancak STX rallisine yardımcı olacak mı?

Şu anda, dolaşımda maksimum 1,82 milyar olan 1,32 milyar Stacks madeni parası var. Kriptonun piyasa değeri 478 milyon dolar civarındadır ve bu metriğe göre 72. en büyük kripto para birimidir. Stacks jeton fiyat tahmini yapabilir miyiz?

Stacks Coin Geleceği

2022 için bir Stacks fiyat tahminine baktığımızda, özellikle uzun vadeli tahminlerin genellikle yanlış olduğunu unutmayın. Özellikle uzun vadeli kripto tahminleri genellikle çok kısa sürede değişebilen algoritmalar kullanılarak yapılır.

DigitalCoinPrice, Stacksın bu yıl Ağustos ayında 0,54 dolar değerinde olması gerektiğini, ancak Aralık ayında 0,49 dolara düşmesi gerektiğini söylüyor. Site, 2023'te ortalama 0,52 dolar, 2024'te ise 0,55 dolara hafifçe yükseleceğini tahmin ediyor. 

Site, 2025 için 0.70$'lık bir Stacks fiyat tahmini yaparken, 2026'da 0.66$'a düşmesi gerektiğini öne sürüyor. Yine de bir toparlanma olacak ve site, 2027'de 0,85 dolarlık bir Stacks hedef fiyatına bakacağımıza inanıyor . Tokenin 2030'da 1,67 dolara ulaşmasıyla büyümenin devam edeceğini söylüyor.

PricePrediction.net, Stacks'ın 2022'de maksimum 0,73 ABD doları fiyatla işlem yapacağını öngörüyor. Site, 2023'te 0,92 ABD doları, 2024'te 1,32 ABD doları ve 2025'te 2,03 ABD doları ortalama fiyat öneriyor. Daha da ileri giderek, site 2030 için bir Stacks fiyat tahmini veriyor ve bu1,67$'a ulaşmadan önce 13,40$ civarında işlem görüyor.

Son olarak, WalletInvestor'ın bir STX fiyat tahmini var, bu da tokenin 12 ay içinde herhangi bir iyileşme umudu olmadan 0,04$'a düşeceğini söylüyor.

Stacks kavramı

Bitirmeden önce, not etmemiz gereken birkaç şey var. İlk olarak, Stacks'ın ilginç bir konsepti var. Bitcoin üzerinde geleneksel olarak Ethereum'un beğenileriyle ilişkilendirilen şeyler yapabilme fikri başarılı olabilir. Ancak, aynı şeyi yaparak başka bir ağ veya blok zincirinin ortaya çıkmasının ve sonunda kullanıcıları Stacksdan uzaklaştırmasının tamamen mümkün olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

İkincisi, enerji yoğun iş kanıtı modelini kullanan Bitcoin gibi blok zincirlerin çevresel etkisi hakkında çok fazla endişe var. Ethereum, nispeten daha yeşil bir hisse kanıtı konsensüs mekanizmasına geçerse, kullanıcıları Bitcoin'den alabilir ve Bitcoin'in çalışmasını gerektiren Stacksın beğenilerini yüksek ve kuru bırakabilir.

1 Stacks (STX) Kaç Dolar?

1 Stacks fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 2,8985 USD'dır.

Canlı Stacks fiyatı ve teknik analizlerini inceleyip, canlı Stacks fiyat grafiği için takipte kalın. Stacks değeri Finansmix.com'da!

Stacks Yorum

Güncel Stacks yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Stacks yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Stacks yükselir mi? Stacks düşer mi? Stacks ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Stacks Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.