Siacoin SC

Siacoin

07:08:23
0,0073
% 3,7491
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri420.393.914 $
24S Değişim %% 3,7491
Dolaşan Arz57.245.130.239 $

1 Siacoin Kaç Dolar Hesapla

SiacoinSC - Siacoin
Dolar USD - Dolar
1 SC =
0,0073 $

Bu ay Siacoin Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Siacoin Nedir? Geleceği ve Yorumları

Siacoin Nedir? Kaç Dolar? Geleceği, Yorum, Grafik ve Haberler

Siacoin Nedir?

Dropbox ve Google Drive, çevrimiçi veri depolamanın evdeki isimleri haline geldi. Bir blockchain alternatifi olan Sia ve onun Siacoin kripto para birimi bu merkezi hizmetlere yetişebilir mi?

Sia, kullanıcıların kullanılmayan alanlarını kiralayabilecekleri bulut depolama için güvenli bir pazar yeri görevi görür. Blok zinciri, mal sahipleri ve kiracılar arasındaki anlaşmaları düzenlemek için akıllı sözleşmeler kullanır. Ayrıca, ödemeler için kullanılan yerel bir kripto para birimi olan Siacoin'e (SC) sahiptir.

Giderek daha fazla veri kullanan teknoloji odaklı bir toplumda, veri depolamaya merkezi olmayan bir alternatif için talep olabilir. Siacoin, blok zincirinde bir sonraki büyük güncellemeyi yayınlamaya hazırlanırken bu talebi karşılamayı umuyor.

SC, daha geniş kripto çöküşüne karşı savunmasız olduğunu kanıtladıktan sonra kısa süre önce toparlanmaya başladı. Son yedi günlük dönemde madeni paranın %10 artmasıyla birlikte, birçok tahminci umutlu görünümler verdi. 

Siacoin teknik incelemesinden

Sia: Basit Merkezi Olmayan Depolama teknik incelemesi  29 Kasım 2014'te yayınlandı ve sekiz sayfa uzunluğundadır. 

Teknik incelemede şunlar  belirtiliyor: “Sia, hem P2P hem de kurumsal düzeyde mevcut depolama çözümleriyle rekabet etmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir bulut depolama platformudur.

“Sia'daki eşler, merkezi bir sağlayıcıdan depolama alanı kiralamak yerine birbirlerinden depolama alanı kiralıyor. Sia'nın kendisi, yalnızca taraflar arasında oluşturulan ve düzenlemelerinin şartlarını tanımlayan depolama sözleşmelerini saklar. Bu amaçla Bitcoin'e benzer bir blok zinciri kullanılır.

“Bir sözleşme oluşturarak, bir depolama sağlayıcısı (ana bilgisayar olarak da bilinir), bir müşterinin verilerini saklamayı ve sözleşme sona erene kadar depolamaya devam ettiklerinin kanıtını periyodik olarak göndermeyi kabul eder. Ev sahibi, sunduğu her kanıt için tazmin edilir ve bir kanıtı kaçırdığı için cezalandırılır. Bu kanıtlar herkese açık olarak doğrulanabilir olduğundan (ve blok zincirinde herkese açık olduğundan), depolama sözleşmelerini otomatik olarak uygulamak için ağ konsensüsü kullanılabilir. Daha da önemlisi, bu, müşterilerin depolama kanıtlarını kişisel olarak doğrulamasına gerek olmadığı anlamına gelir; basitçe dosyalarını yükleyebilir ve gerisini ağın halletmesine izin verebilirler.”

Siacoin Yorum

Siacoin, Ağustos 2015'te 0,0004 dolardan piyasaya sürüldü ve ilk iki yıl boyunca çok fazla fiyat hareketi görmedi. Sia, 'Oğlak' başlıklı bir güncelleme yayınladığında, madeni para ilk artışını 2017 yazında gördü.

Sia blok zincirindeki 1.3 sürümü olan bu güncelleme, veri geri yüklemesini çok daha kolay hale getirdi. Bir ana bilgisayar çevrimdışı olursa veya üzerinde depolanan verileri kaybederse, Sia sistemi yeni bir ana bilgisayar seçer ve verilerin şifrelenmiş parçalarını kullanarak dosyaları geri yükleyebilir. Bu yeni güncelleme, kiracıların artık verilerinin yedek kopyalarını tutmalarına gerek olmadığı anlamına geliyor.

Sia ayrıca bir blog yazısında  Siacoin madenciliği için tasarlanan donanımın peşin satışlardan 4 milyon dolar gelir getirdiğini açıkladı. Sia'nın ana şirketi Nebulous'un bir yan kuruluşu olan Obelisk, özellikle Siacoin madenciliği için tasarlandı. Gönderi ayrıca, kârların Sia'nın büyümesini ve gelişimini finanse edeceğini belirtti.

Siacoin, bu dönemde bir fiyat artışı gördü ve 30 Nisan 2017'de 0,001 dolardan 22 Haziran'da 0,019 dolara yükseldi. Daha sonra Siacoin, Eylül ayında daha da düşmeden önce Temmuz ayında 0,01 doların altına düştü, ancak bu hala başlangıç ​​fiyatının 100 katı olmasına rağmen.

Yardımcı program tokeni, yükseliş eğilimine başladığı Aralık ayına kadar bu fiyat civarında kaldı. Siacoin'in 1 Aralık 2017'deki fiyatı 0,006 dolardı ve ay sonunda 0,03 dolara tırmanmıştı. Fiyat yükselişini sürdürdü ve 6 Ocak 2018'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.11 dolara ulaştı.

Ocak 2018, Sia'nın yeni bir marka ve web sitesi başlattığını gördü ve blok zincirin herhangi bir alternatifin en uygun fiyatlı ve en güvenli olduğu konusundaki temel mesaja odaklandı. Blog gönderisi şöyle dedi: " Bu  yeni site, misyonumuzu ve hedeflerimizi açıklamak ve kullanıcılarımıza ürünümüzde başarılı olmak için ihtiyaç duyacakları bilgileri almak konusunda çok daha iyi bir iş çıkarıyor."

Buna rağmen, Siacoin Ocak 2018 sona erdiğinde 0,03 ABD dolarına düştü ve şirketin fon topladığını açıklamasına rağmen Şubat ayında 0,02 ABD dolarına düştü.

Sia'nın tokenize edilmiş menkul kıymet tekliflerinden topladığı fonların sonuçlarını açıkladığı o yılın Nisan ayında kamu hizmeti belirteci başka bir zirve gördü. Fonlar Nisan ayı sonunda kapandı ve 231'i satılarak 1,5 milyon dolar yükseldi. Siacoin'in fiyatı 1 Nisan 2018'de 0,01 dolardan ay sonunda 0,02 dolara yükseldi. Daha sonra, fiyat geri düştü ve yıl sonuna kadar düşmeye devam etti, ardından sonraki iki yıl için çok az hareket oldu.

Aralık 2018'de, bir kripto donanım cüzdanı olan Ledger Nano S için resmi Sia uygulaması yayınlandı. Haberi duyuran Sia blog gönderisine göre, Siacoin'i depolamak için en güvenli yer haline geldi, ancak bir ralliye neden olmadı.

Sadece 2021'in başında fiyat bir kez daha yükselmeye başladı. Yılın ilk birkaç ayında, Sia blok zinciri bir hard fork'u başarıyla tamamladı. Sia'dan kripto ödülleri kazanmak için Obelisk olmayan madencilik donanımı kullanılıyordu ve bu da Nebulous yan kuruluşunun donanımının değerini azaltıyordu. Sert çatalın bir nedeni, algoritmayı Dikilitaş olmayan madencileri devre dışı bırakacak şekilde değiştirmekti. Bu başarıldı ve Siacoin fiyatı 9 Şubat 2021'de 0,01 dolara ulaştı.

Sert çatalın bir başka nedeni de, Sia'yı başlangıçta Nebulous olarak adlandırılan ancak Nisan 2021'de Skynet adını almak için yeniden markalaşan ana şirketinden ayırmaktı. Sia Foundation artık Skynet'ten bağımsız olarak çalışan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Vakıf işlem ücretleri ile finanse edilmektedir.

Ana şirket, Sia için ikinci bir katman protokolü de dahil olmak üzere Skynet ile farklı bir yön aldı. Protokol,  uygulamaları çevrimiçi tutmak için merkezi bir organizasyon gerektirmeyen bir eşler arası internet alternatifi oluşturuyor.

Yeniden markalama tamamlandıktan sonra fiyat zirve yaptı ve 17 Nisan 2021'de 0,05 dolardan kapandı. 29 Kasım 2021'de kapanış fiyatı 0,026 doların biraz altında olan Kasım ortasından sonlarına doğru biraz düşüş eğiliminde kısmen toparlanmadan önce düştü. ardından tekrar hafifçe düşerek 2 Aralık 2021'de gün içi işlemlerde 0,024$'ın üzerine çıkarak zirve yaptı. 

Madeni para genel bir düşüş trendinde devam etti ve 24 Ocak 2022'de yedi ayın en düşük seviyesi olan 0,008 dolara düştü.

Ancak, o zamandan beri madeni para küçük bir ralli yaşadı. Sia, kullanıcıların Siacoin ile ağ gelirini paylaşmak için kullanılan diğer yerel tokeni Siafund arasında kolayca geçiş yapmalarını sağlayan Embarcadero adlı yeni bir araç yayınladı. Bir blog gönderisinde şunları yazdı : "Artık, temiz, kullanıcı dostu bir kullanıcı arayüzü kullanarak ve paranızı asla riske atmadan, istekli herhangi bir karşı tarafla Sia'nın yerel para birimleri arasında güvenle ticaret yapabilirsiniz."

Sia ayrıca, kullanıcı arayüzünün yazılımının bir sonraki sürümü için neler beklenebileceğine dair bir fikir verdiğini söyledi. Gönderi şu şekilde sonuçlandı: "Bu, tamamen Vakıf bünyesinde geliştirilen Sia yazılımının ilk sürümüdür ve bunu toplulukla paylaşmaktan heyecan duyuyoruz."

Kripto para birimi daha sonra 0.01 dolara ulaştığı için büyük bir engeli aştı. Ancak veriye dayalı Siacoin  , zayıflık belirtileri gösteriyor.

Gösterge tablosunda yeni bir kullanıcı arayüzü güncellemesine rağmen  , kripto para birimi o zamandan beri düştü. Yazma sırasında, dramatik bir şekilde 0,003 dolara düştü. Ancak kısa vadeye bakıldığında, SC yükselmeye başlıyor ve son yedi günlük dönemde %10 arttı.

Siacoin Coin Geleceği

Uzun vadeli tahminci fikir birliği, değerinin önümüzdeki beş yıl içinde kademeli olarak artması beklenen yardımcı program belirteci konusunda oldukça iyimser. CoinQuora'nın 2025 için uzun vadeli tahmini 0,80 dolar.

WalletInvestor, Siacoin'in “müthiş uzun vadeli bir yatırım” olduğunu iddia ediyor. 2022 için Siacoin fiyat tahmini , SC'nin bir yılda 0,008 doları kırdığını görürken, SC'nin beş yıl içinde 0,02 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

DigitalCoinPrice , madeni paranın 2022'de ortalama 0,005 dolar değerinde olacağını öne sürüyor. 2025 için Siacoin fiyat tahmini 0,007 dolar, 2030 için ortalama SC fiyatı ise 0,01 dolar.

Gov.capital, bir yıl içinde 0,013 ABD Doları ve beş yıl içinde 0,08 ABD Doları tutarında bir SC madeni para fiyat tahminine sahiptir.

Son olarak, PricePrediction.net'in 2030 için   Siacoin fiyat tahmini  , madeni paranın sağlam kalacağını ve 2022'de 0,006 dolardan önümüzdeki on yıl içinde maksimum 0,12 dolara çıkacağını söylüyor.

1 Siacoin (SC) Kaç Dolar?

1 Siacoin fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,0073 USD'dır.

Canlı Siacoin grafiği her saniye güncellenen veriler ile burada. SC analizi ve yorumlarına katılmak için ve Siacoin değerini görmek için hemen tıklayın.

Siacoin Yorum

Güncel Siacoin yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Siacoin yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Siacoin yükselir mi? Siacoin düşer mi? Siacoin ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Siacoin Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.