Polygon MATIC

Polygon

14:27:53
0,7400
% 2,3041
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)10.000.000.000 $
Piyasa Değeri7.331.615.208 $
24S Değişim %% 2,3041
Dolaşan Arz9.906.958.426 $

1 Polygon Kaç Dolar Hesapla

PolygonMATIC - Polygon
Dolar USD - Dolar
1 MATIC =
0,7400 $

Bu ay Polygon Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Polygon Nedir? Geleceği ve Yorumları

Polygon Coin Kaç Dolar? Geleceği & Yorumları ve Grafiği

Poligon (Matic) Coin Nedir? 

Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay platformdur.

Poligon, yeni, sınırsız ekonomiye ve topluma katılmak için temel bileşenleri ve araçları sağlar. Temel bileşeni, çoklu uygulama türleri oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK'dır.

Geliştiriciler, Polygon aracılığıyla, ihtiyaçlarına göre uyarlanmış özniteliklerle önceden ayarlanmış blok zinciri ağlarını başlatabilir.

Polygon, birlikte çalışabilir blok zincirlerini başlatmak ve Ethereum'u tam teşekküllü bir çok zincirli sisteme (aka Blok Zincirlerinin İnterneti) etkin bir şekilde dönüştürmek için oluşturulmuş bir platform olacak şekilde tasarlanmıştır.

Poligon, var olmaya devam edecek ve stake etme, sistemi güvence altına alma ve yönetişimi sağlamada giderek daha önemli bir rol oynayacak olan MATIC tokeni etrafında toplanmıştır.

Polygon'un yerel belirteci olan MATIC, Ethereum blok zincirinde çalışan bir ERC-20 belirtecidir. Belirteçler, Polygon'daki ödeme hizmetleri için ve Polygon ekosisteminde faaliyet gösteren kullanıcılar arasında bir ödeme para birimi olarak kullanılır. Polygon yan zincirlerindeki işlem ücretleri de MATIC jetonlarında ödenir.

Polygon'un arkasında kim var?

Polygon, iki deneyimli blockchain geliştiricisi ve bir iş danışmanı olan Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun tarafından ortaklaşa kuruldu. Polygon ekibi, Ethereum ekosistemine büyük katkıda bulundu. Ekip, Plasma MVP, WalletConnect protokolü ve Ethereum'da yaygın olarak kullanılan Dagger olay bildirim motorunu uygulamak için çalıştı.

Poligonun amacı nedir? 

Proje , Ethereum ana zincirinden geçen Proof-of-Stake kontrol noktaları üzerine inşa edilmiş Plazma çerçevesinin özelleştirilmiş bir versiyonunu kullanarak ölçeklenebilirliğin ve anında blok zinciri işlemlerinin karmaşıklığını azaltmaya odaklanıyor. 

 • Öngörüler:
 • Yeni bir yan zincir çözümü kullanarak, verimliliği, zayıf kullanıcı deneyimi (yüksek hız ve gecikmeli işlemler) ve topluluk yönetişimi eksikliği dahil olmak üzere Ethereum'un bazı önemli sınırlamalarını ele almaya çalışıyor.
 • Geliştiriciler iyimser toplama zincirleri, ZK toplama zincirleri, bağımsız zincirler veya geliştiricilerin kendileri tarafından ihtiyaç duyulan diğer herhangi bir altyapı türünü oluşturabilir, böylece geliştiricilerin daha spesifik işlevselliğe sahip bağımsız blok zincirleri oluşturabilmeleri için artan sayıda modüle izin verir.
 • Polygon'un birlikte çalışabilir blok zincirleri çoklu zincir sistemi, Ethereum'un güvenliği, canlı ekosistemi ve açıklığı avantajları ile Polkadot, Cosmos, Avalanche vb. gibi diğerlerine benzer.
 • Plazma Çerçevesi ve hisse kanıtı blok zinciri mimarisi, Polygon tarafından iyi bir şekilde birleştirilir ve kullanılır. Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından önerildiği gibi Plazma çerçevesi, ölçeklenebilir ve özerk akıllı sözleşmelerin kolay yürütülmesine izin verir.
 • Polygon, tek bir yan zincirde saniyede 65.000'e kadar işleme ve iki saniyeden daha kısa olan saygın bir blok onay süresine sahiptir. Çerçeve ayrıca, tek bir temel blok zincirinde küresel olarak mevcut merkezi olmayan finansal uygulamaların oluşturulmasına izin verir.
 • Riskler:
 • Polygon'un düşük işlem ücretleri olmasına ve sahiplerinin bahis ödüllerini ölçeklendirmesine izin vermesine rağmen, Piyasa Değeri ve toplam kilitli değer oranı yüksektir ve varlıklarının aşırı değerlenmesi olasılığını yaratır.
 • Polygon, iki ölçeklendirme çözümü olarak Matic Plasma ve Matic POS Zincirlerini sunar. Bunun dışında, Polygon Framework, geliştiricilere başlamak için yeterli belge sağlayan SDK aracılığıyla kullanılabilir. ZK Rollups, Optimistic Rollups, Validum Chains, Sidechains, Enterprise Chains gibi diğer ölçeklendirme çözümleri geliştirme aşamasındadır.
 • Ethereum, yerleşim katmanı olarak ekosistemin merkez üssü olduğu için Ethereum'a bağımlıdır.
 • Matik plazma zincirleri çok yönlü değildir ve sınırlı seçenekler için kullanılabilir. POS Zincirleri, Matic Plasma'ya kıyasla esneklik ve harika bir kullanıcı deneyimi sağladığı için daha yaygın olarak kullanılmaktadır.
 • Haberler ve Güncellemeler:
 • Polygon, kendi kendini Katman 2 ölçeklendirme çözümü olarak tanımlıyor; bu, projenin yakın zamanda mevcut temel blok zinciri katmanını yükseltmeye çalışmadığı anlamına geliyor. Proje, ölçeklenebilirlik ve anında blok zinciri işlemlerinin karmaşıklığını azaltmaya odaklanıyor.
 • Polygon şu anda yalnızca Ethereum temel zincirini desteklerken, ağ, topluluk önerileri ve fikir birliğine dayanarak ek temel zincirler için desteği genişletmeyi amaçlıyor. Bu, Polygon'u birlikte çalışabilir, merkezi olmayan bir Katman 2 blok zinciri platformu haline getirecektir.
 • Polygon, DeFi birlikte çalışabilirliğini ve benimsenmesini teşvik etmek için merkezi bir otoritenin elinde değil, yönetişim sorumluluklarını dağıtılmış bir ağ üzerinde yayan, merkezi olmayan özerk bir organizasyon olan bir DAO kurmayı planladı.
 • Diğer L2 ölçekleme çözümleriyle karşılaştırıldığında, Polygon o kadar iyi bir ücret ödeyemedi. Şimdi, ağın geliri haftadan haftaya %60,92 artmasına rağmen, en son katılım ve para kazanma rakamları pek çekici görünmüyor.

Polygon (Matic) Coin Yorum

Polygon, kurumsal işletmeler arasında güven ve güvenilirlik kazanmıştır. Polygon (MATIC) fiyat tahminimize göre, öngörülen büyümesi, ICO patlaması ve kripto hype balonu sırasında görülenlere benzer şekilde aşırı yükseklere ulaşacak şekilde ayarlandı. MATIC uzun zamandır uygulama geliştiriciler için her derde deva olmuştur ve sanal para transferleri ve dağıtılmış finans gibi gerçek dünya sorunlarına yönelik çözümler MATIC ile bir temel bulmuştur.

Çeşitli uzmanlardan alınan Poligon (MATIC) fiyat tahmini, hiçbir şekilde rakiplerinden daha iyi performans göstermesini engellemez. Polygon destek bölgesi topluluğu, buna rağmen kendisi için daha yüksek kriterler belirledi. MATIC jeton fiyat hedefleri, bu platformu son derece etkileşimli ve basit bulan tüm kripto para yatırımcılarının beklentilerini aşacaktır.

Madenciliği yapılamayan bir token olarak, MATIC'in şu anki fiyatı, kripto piyasası değeri 5,140,492,951 ABD doları ile 0,6461 ABD doları seviyesinde bulunuyor ve onu küresel kripto para birimi sıralamasında 17. sıraya yerleştiriyor. Şu anda tedarikte mevcut olan 7.96B MATIC jetonları bulunmaktadır. Polygon'un tüm zamanların en yüksek fiyatı 2.92$ ve 24 saatlik işlem hacmi 370.270.602,19$.

Poligon fiyatı, son 24 saat içinde 0,59$'lık en düşük fiyat seviyesini ve 0,64$'lık en yüksek fiyat seviyesini işaretledi. Tüm zamanların en yükseği, tüm zamanların en yüksek seviyesi ve Poligon fiyat tahminleri gibi faktörler sürekli değişmeye devam ediyor ve fiyatın nereye ulaşacağı tahmincilerin kararına bağlı.

Polygon (Matic) Coin Geleceği

2022'nin başından bu yana, MATIC fiyatı önemli bir düzeltmeyle karşı karşıya kaldı; Yine de, Polygon kripto, tüm kripto pazarının çöktüğü Mayıs ayına kadar 1,27 dolarlık güçlü desteğini sürdürdü. MATIC fiyat tahminlerine göre muazzam bir potansiyele sahip, ancak büyük kilometre taşlarına henüz ulaşılmadı. Fiyat hareketi ile birlikte belirtilen farklı fiyat hedefleri olacaktır.

Tüm kripto para birimlerinin doğasında var olan bir özellik olmasına rağmen, oynaklık çoğu tüccarın seçimine üstün gelir. Pandemi fiat para birimlerinin köklerini sarsa da, MATIC gibi kripto para birimleri dünyayı şaşırttı ve krize rağmen kazanımlar gösterdi. Bu nedenle, oynaklık, Polygon kripto ticaretinin son derece önemli bir yönünü temsil eder.

Herhangi bir kriptoya para yatırmanın en iyi ipucu, kripto paranın fiyatında bir miktar düzeltme beklemektir. MATIC madeni para tahminine göre, uzun vadeli destek seviyesinin yakınında işlem gördüğü için MATIC satın almak için en iyi zaman değil. Yatırımcılar bir miktar fiyat artışı bekleyebilir ve ardından herhangi bir yatırım kararı alabilir.

Diğer büyük kripto devleri sosyal medyada hype alıyor gibi görünse de, Polygon (MATIC) istikrarlı bir şekilde olumlu bir görünüm gösterebilir. 2025 yılı, MATIC için çıkış yılı olabilir ve fiyat tahminlerinin minimum 1,5 dolar olacağı kesin.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, önümüzdeki yıllar için MATIC fiyat tahminini keşfedelim.

Poligon (MATIC) Fiyat Tahmini 2022

Devasa dApp benimsemesi ve çoklu teknolojik yükseltmeler, MATIC fiyatlarının genel büyümesini sağladı. Ortaklıklar ve ittifaklar, ağın ölçeklenebilirliğini saniyede 65.000 işleme zorlayacak. Polygon'un (MATIC) şu anki fiyatı 0,6461 dolar civarında işlem görüyor. Polygon fiyat tahmini 2022'ye göre, madeni para fiyatı son piyasa çöküşünden sonra toparlanmaya çalışabilir.

Fiyat tahmini verilerimizle, yatırımcılar daha iyi yatırım kararları alabilecekler. 

MATIC Fiyat Tahmini 2023

MATIC jeton fiyat tahmini 2023'e göre, Poligon'un fiyatı puslu günlerden payını alabilir. Değer sakin bir şekilde 1,00 $'da seyredebilir veya maksimum 0,8 $'a düşebilir, düşmüyor ama 2023'ün ilk yarısında istikrarlı bir şekilde oynuyor. Bundan sonra, 2023 Poligon kripto fiyat tahminimiz, değeri 1,03 $'da bulmanın abartı olmayacağını gösteriyor.

MATIC'in gelecekteki performansı oldukça agresifti ve çok umut verici bir yola yol açtı. Belirteç, özellikle ittifaklar için, sıçramalar ve sınırlar içinde büyüyebilir. Yeni Ortaklıklar, MATIC'i ilgi odağı haline getirerek, onu iyi bir yatırım seçeneği ve sosyal olarak saygın bir kripto para birimi olarak merkez sahne haline getirecektir.

Bu süreçte, her geçen saniyede daha fazla işlem gerçekleştirilecek ve bu, MATIC jeton fiyatının kripto rakipleri için zorlu bir meydan okuma olduğunu kanıtlayabilir. Polygon (MATIC) fiyat tahminine göre, madeni para 2022 yılına göre daha iyi durumda olacak.

MATIC Fiyat Tahmini 2024

Tahmin verilerine dayanarak, Poligon fiyat tahminleri, madalyonun 2024 yılına ortalama 0,9 $ fiyatla başlayacağını öngörüyor. 2024'ün ilk yarısına kadar fiyat 1,05 dolara ulaşabilir. Maksimum Poligon (MATIC) fiyatı, 2024'ün sonunda 1,07 dolar civarında olacak ve minimum fiyat seviyesi 0,9 dolar olacak.

Poligon Fiyat Tahmini 2025

2025 yılında çokgen (MATIC) fiyatı 2.3$ olacaktır. Fiyat için minimum tahmin 1.05$ civarında ve MATIC'in maksimum tahmini fiyatı 2.03$'dır. MATIC fiyat tahminimiz, MATIC'in ortalama fiyatının 2025'in ortalarına kadar 1.5$ civarında olabileceği ihtimalini ortaya koyuyor. Madeni para daha fazla yatırımcıyı cezbederse, Polygon kripto fiyatı yıl sonuna kadar 2,5 dolara ulaşabilir.

MATIC Coin Fiyat Tahmini 2026

Poligon, üzerine inşa edilmiş sayısız projeyle süper popülerdir; Gelişmelerin devam ettiği göz önüne alındığında, MATIC fiyatının 3.0 $ işaretine yükseldiğini ve onu tüm zamanların en yüksek seviyesi haline getirdiğini ve uzun vadede artmaya devam edeceğini görebiliriz. MATIC'e para yatırmaya değecek. 2026'nın sonunda Polygon'un minimum tahmini fiyatı 1.8 dolar civarında olacak.

1 Polygon (MATIC) Kaç Dolar?

1 Polygon fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,7400 USD'dır.

Canlı Polygon fiyatı ve teknik analizlerini inceleyip, canlı Polygon fiyat grafiği için takipte kalın. Polygon değeri Finansmix.com'da!

Polygon Yorum

Güncel Polygon yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Polygon yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Polygon yükselir mi? Polygon düşer mi? Polygon ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Polygon Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.