Maker MKR

Maker

05:09:24
1.281,4006
% -1,6875
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

1.272,2110 - 1.289,8977

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)1.005.577 $
Piyasa Değeri1.252.736.965 $
24S Değişim %% -1,6875
Dolaşan Arz977.631 $

1 Maker Kaç Dolar Hesapla

MakerMKR - Maker
Dolar USD - Dolar
1 MKR =
1.281,4006 $

Bu ay Maker Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Maker Nedir? Geleceği ve Yorumları

Maker | MKR Coin Grafik ve Yorum - Maker Coin Fiyat

Maker Coin Nedir?

2015 yılından itibaren MakerDAO, Bitcoin'de bazı sınırlamaları tanıyan Rune Christensen tarafından başlatıldı. Bitcoin'in maksimum arza sahip olduğunu ve spekülasyon için kullanıldığını gördü, sonuç olarak Bitcoin fiyatı fiat para birimi gibi bir değişim aracı olamayacak kadar değişken olabilir. Böylece Christensen, günlük kullanımımız için istikrar ve düşük dalgalanma sunan stablecoin üretebilecek bir finansal sistem başlattı.

Stabilcoin, Dai veya Sai belirteci MakerDAO tarafından tasarlanmış ve oluşturulmuştur ve teminat için yalnızca bir tür kripto para birimi kullandığı için Dai Stablecoin Sistemi olarak adlandırılmıştır. Token, piyasaya sürüldükten sonra Tek Teminat anlamına gelen Sai olarak da adlandırıldı ve Maker Governance, çeşitli teminatlı kripto para birimi türlerini desteklemek için jetonu geliştirmek ve yükseltmek için bir politika önerdi. Bu başlatma, Maker Protokolü olarak da bilinen Çoklu Teminat Dai Sistemini (MCD) beraberinde getirir.

Dai, diğer sabit paralardan farklıdır, çünkü kripto para birimleri Dai'yi oluşturmadan önce Maker protokolünde desteklenir. USDC ve USDT'den farklı olarak, ABD doları, ihraççının doğrulanması zor olan politikalarına bağlı olarak farklı oranlarda rezervde tutulurken, Dai, kullanıcıların süreçleri doğrulamasını sağlayan on-chain ile yönetilir.

MKR Sahipleri, iyileştirmeler için MakerDAO ağına ve tüm Maker Protokolüne yönelik politikalarda oy kullanabilecek ve değişiklikler önerebilecek.

Maker'ın arkasında kim var? 

MakerDAO, 2015 yılında Danimarka'nın Sealand kentinden bir girişimci olan Rune Christensen tarafından başlatıldı.

Christensen, Kopenhag Üniversitesi'nden biyokimya derecesi ile mezun oldu ve Kopenhag İşletme Okulu'nda uluslararası işletme okudu. MakerDAO'dan önce Try China uluslararası işe alım şirketini kurdu ve yönetti.

Maker'ın amacı nedir?

Maker, iyileştirmeler için MakerDAO ağına ve tüm Maker Protokolüne yönelik politikalarda değişiklik yapmak amacıyla oluşturuldu, örneğin:

Marker Protocol Vault içinde teminat olarak kullanılan kripto para miktarını ayarlayın

Tasfiye oranı ve borç tavanı gibi risk parametrelerini ayarlayın

Oasis Hub gibi Maker topluluğunun ürününü başlatın

Maker Protokollerini Yükselt

 • Öngörüler:
 • Yapımcı, geleneksel finans sektöründe karşılaşılan birden çok sorunu düzeltmeye çalışır. Platform, bu görevi gerçekleştirmek için benzersiz bir özel teknoloji seçkisini birleştirir.
 • Maker'ın düzeltmeye çalıştığı ana sorunlardan biri şeffaflıktır. Ağ, herhangi bir tarafa güvenme ihtiyacını ortadan kaldırmak için akıllı sözleşmeler kullanır. 
 • MKR'nin temel işlevi, DAI'nin dolara sabitlenmesini sağlamaktır. Bu ikili kripto stratejisi, oynaklığı önlemeye yardımcı olur ve kullanıcılara projenin esnekliği açısından daha fazla güvenlik sağlar.
 • Maker, artan popülaritesini görmeye devam ediyor çünkü pazara birçok fayda sağlıyor. Bu benzersiz belirteç, Maker ekosisteminde birden çok amaca hizmet eder. Bu işlevler, bu belirtecin genel kullanılabilirliğine katkıda bulunur. MKR'ye sahip olduğunuzda elde ettiğiniz başlıca avantajlardan bazıları şunlardır.
 • Riskler:
 • MKR ve Dai yalnızca Ethereum blok zincirinde kullanılabilir ve desteklenebilir.
 • MKR fiyatı Dai'nin talebine bağlı olarak dalgalanmaktadır.
 • Protokoldeki bilgi akışı sürecinde akıllı sözleşmedeki hatalar.
 • Sistemi doğrudan etkileyen piyasanın şiddetli panik durumu sırasında teminatlar arasındaki dengelenme riski. Mart 2021'de, Ethereum'un 24 saat içinde %30'a hızlı düşüşü, Ethereum teminatında 4 milyon dolarlık bir borca ​​neden olmuştu.
 • Haberler ve Güncellemeler:
 • Anında bir kripto ödeme sistemi olan NOWPayments, Dai'yi ödemeler ve işlemler için belirteçlerden biri olarak kabul eder.
 • Blockchain üzerinde Game Cards koleksiyonunun yaratıcısı Splinterlands, oyunlarda ürün kartları satın almak için Dai'yi kullanan MakerDAO ile işbirliği yapıyor. MakerDAO, kazananın Dai'yi kazanan bir ödül olarak alacağı Kart Turnuvası ödülünün de sponsorudur.
 • Hırvatistan'dan bir online ödeme uygulaması olan Paycek, Dai'yi yiyecek, müze ve sergi biletleri gibi çeşitli hizmetlerin ödemesinde kullanılabilecek finansal işlemler için başlattı ve Hırvatistan'da bir deneme başlattı.

Maker Coin Yorum

Maker, uzun zamandır uygulama geliştiricileri için her derde deva olmuştur. Para transferleri ve dağıtılmış finans gibi gerçek dünya sorunlarına yönelik çözümler Maker'da bulundu. Maker'ın şu anki fiyatı, 1.989.439.805,88 $ piyasa değeri ile 2.034,96 $, mevcut işlem hacmi 51.091.158,33 $ ve dolaşımdaki arz 977.631 MKR'dir.

Maker fiyatının son bir aydaki ivmesine bakarsak, fiyatta toparlanma oldu ama yine düşüş gözlemlendi. Ancak şu anda Maker (MKR) tokeni fiyat toparlanmasını başlattı ve şu anda 2.039.36$ civarında işlem görüyor. 

Maker Coin Geleceği

Sıra Maker Coin geleceği hakkındaki görüşlerde.

Maker Fiyat Tahmini 2022

Ortaklıklar, ittifaklar ve topluluk finansmanı ile piyasa, oldukça iyimser ama şüphesiz uygulanabilir olan 2.890.59 $ seviyesine ulaşarak, Maker'a geri döner.

Maker Fiyat Tahmini 2023

Hükümetteki herhangi bir değişiklikle. Politikalar ve düzenlemeler, Maker'ın da kripto pazarındaki puslu günlerden payına düşeni alabilir. Maker fiyatı sakin bir şekilde 2.699.59 $'dan hareket etmeli veya maksimum 3.271.05 $'a ulaşmalıdır, bu da düşüşü değil, tutarlı oynamasını sağlar.

Maker Fiyat Tahmini 2024

Maker fiyat tahmini, kripto para piyasasında geçen yıl gerçekten takla attı ve trendi yılın başından sonuna kadar tamamen değiştirdi. Maker (MKR) fiyatı boyunca tarihi bir yolculuk yaptı. Tüm söylenenler ve yapılanlar, Maker'ın eğilimi oldukça agresifti ve çok iyimser bir yola yol açtı. Maker fiyatı, 3.810.08 $ civarında yükselerek sıçramalar ve sınırlar içinde büyüyebilir.

Maker Fiyat Tahmini 2025

Yeni Ortaklıklar, Maker'ı ilgi odağı haline getirerek, onu yatırımlar için merkez sahne ve sosyal olarak saygın bir kripto para birimi haline getirecekti. Bu süreçte, Maker fiyatı 4.549.20 doların üzerine çıkabileceğinden, diğer kripto para birimleri için zorlu bir meydan okuma olabilecek her geçen saniyede daha fazla işlem gerçekleştirilecek.

Maker Fiyat Tahmini 2026

Ağ, üzerine inşa edilen çok sayıda projeyle son derece popüler, gelişmelerin devam etmesi ve Maker fiyatının Aralık 2026'ya kadar 4.243,27 dolara ulaşması.

1 Maker (MKR) Kaç Dolar?

1 Maker fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 1.281,4006 USD'dır.

Canlı Maker fiyatı ve teknik analizlerini inceleyip, canlı MKR fiyat grafiği için takipte kalın. Mkr Coin Grafik ve yorumları Finansmix.com'da!

Maker Yorum

Güncel Maker yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Maker yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Maker yükselir mi? Maker düşer mi? Maker ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Maker Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.