Litecoin LTC

Litecoin

10:04:53
84,1197
% 1,7717
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)84.000.000 $
Piyasa Değeri6.270.414.709 $
24S Değişim %% 1,7717
Dolaşan Arz74.541.581 $

1 Litecoin Kaç Dolar Hesapla

LitecoinLTC - Litecoin
Dolar USD - Dolar
1 LTC =
84,1197 $

Bu ay Litecoin Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Litecoin Nedir? Geleceği ve Yorumları

Litecoin Nedir? Grafik, Geleceği, Yorum Anlık Değeri Kaç Dolar?

Litecoin Nedir?

Kripto para birimi, Bitcoin (BTC) protokolüne dayalı olarak oluşturulmuştur , ancak kullanılan karma algoritma, sabit başlık, blok işlem süreleri ve diğer birkaç faktör açısından farklılık gösterir. Litecoin sadece 2,5 dakikalık bir blok süresine ve son derece düşük işlem ücretlerine sahiptir, bu da onu mikro işlemler ve satış noktası ödemeleri için uygun hale getirir.

Litecoin, 7 Ekim 2011'de GitHub'da açık kaynaklı bir istemci aracılığıyla piyasaya sürüldü ve Litecoin Ağı beş gün sonra 13 Ekim 2011'de yayına girdi. O zamandan beri, tüccarlar arasında hem kullanımda hem de kabulde patlama oldu ve sayıları arttı. varlığının çoğu için piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi arasında.

Çoğu iş kanıtı ( POW ) kripto para birimi gibi, dolaşımdaki Litecoin miktarı, her yeni çıkarılan blokla kademeli olarak artar.

Blockchain tabanlı bir kripto para birimi olan Litecoin, inanılmaz derecede güçlü kriptografik savunmalarla güvence altına alınmıştır ve bu da kırılmayı neredeyse imkansız hale getirir.

Litecoin'in arkasında kim var?

Litecoin, 2011 yılında eski bir Google çalışanı olan ve Coinbase'de mühendislik direktörü olan Charlie Lee tarafından oluşturuldu. Dört yıl sonra, yalnızca Litecoin'e odaklanmaya karar verdi.

“Chocobo” olarak bilinen Charlie Lee, Google için eski bir yazılım mühendisi olan erken bir Bitcoin madencisi ve bilgisayar bilimcisidir. Ayrıca Charlie Lee, diğer girişimlere geçmeden önce 2015 ve 2017 yılları arasında Coinbase'de mühendislik direktörü rolünü üstlendi.

Litecoin'in amacı nedir?

Lee başlangıçta Bitcoin'den daha hafif bir token yaratmayı amaçlamıştı. LTC, blok zincirinde halka açık defterleri kullanan eşler arası bir belirteçtir ve ayrıca diğer projelerle birlikte kullanılabilen açık kaynaklıdır.

 • Öngörüler:
 • Litecoin, iş kanıtı (POW) olan aynı fikir birliği mekanizmasını kullandığı için tıpkı Bitcoin gibi çıkarılabilir. Aradaki fark, Bitcoin'in SHA-256 kullanması ve Litecoin'in daha hızlı işlem gücü sağlayan iş kanıtı algoritmasında Scrypt kullanması, bu iki jetonun madencilik gücünü büyük ölçüde farklı hale getirmesidir. 
 • Litecoin, bir bloğu işlemek için Bitcoin'den daha kısa bir teslim süresi gerektirdiğinden daha fazla işlem hacmini işleyebilir ve çift harcama sorununu azaltır.
 • Litecoin, blok zinciri ve yıldırım ağlarında blok boyutu sınırını artırmak için Ayrılmış Tanık'ı (SegWit) benimsedi. Ayrıca, işlemin maliyeti neredeyse sıfırdır ve ödeme çok hızlıdır, bu nedenle daha birçok mağaza Litecoin'i kabul etmeye başlamıştır.
 • Madenciler blok başına 12,5 LTC ödüllendirilir ve Litecoin de Bitcoin gibi her dört yılda bir yarıya indirilir.
 • Litecoin'i geliştiren kuruluş olan Litecoin Vakfı, MeconCash adlı Güney Koreli bir girişimle, kullanıcıların Güney Kore genelinde 13.000'den fazla ATM'de Litecoin'i kazanmalarını sağlayan bir ortak girişim duyurdu. Litecoin, M.Pay aracılığıyla MeconCash'te de mevcuttur.
 • Riskler:
 • Litecoin, hızlı işlem süreci açısından Bitcoin'den farklı olsa da, bugünlerde Litecoin'den daha fazla işlemi verimli bir şekilde destekleyebilen ve daha fazla fayda sağlayan birçok yeni jeton var. Bu nedenle Litecoin, yatırımcının ilgisini korumak için sistemini, yeniliğini ve yeni özelliklerini sürekli olarak geliştirmelidir.
 • Charlie, çıkar çatışması nedeniyle ve gelecekte bu tür sorunlardan kaçınmak için tüm Litecoin'ini sattı. Ancak bazı yatırımcılar bunun tokenin güvenilirliğini etkileyebileceğini görebilir.
 • Haberler ve Güncellemeler:
 • Litecoin, hisse senedi ve tahvillere benzer şekilde borsada bir tahvil gibi halka açık olarak alınıp satılan bir finansal ürün olan İsviçre'nin Borsada İşlem Gören Ürününde (ETP) listelenecektir. Şirket şu anda Bitcoin ve Ethereum'u desteklerken, Litecoin yakında Avrupa genelinde kurumsal ve perakende yatırımcılar için satışa sunulacak. Litecoin, SIX Swiss Exchange'de her birimin 0.20 LTC ile yedeklendiği “LITE” ürünü altında listelenecektir.
 • Litecoin, son derece özel bir para birimi veya varlık isteyenler için alternatif bir protokol olan MimbleWimble Testnet'i başlattı. Ayrıca, bu protokol diğer kripto projelerine de uyarlanabilir.

Litecoin Yorum

Litecoin'in ilk aşaması, kitleler tarafından pek kabul görmese de, LTC'nin bu güveni inşa etmesi ve bunun için çalışması zaman aldı. Kuşkusuz, bir lider olarak ortaya çıktı ve bugün yayınlandığı tarihte 65.55 $ fiyatla ayakta duruyor. 

Birçok kripto uzmanının Litecoin tahmini, LTC'nin piyasa değeri için muazzam bir potansiyele sahip olduğunu ve yatırımcıları bu dijital varlık için aşağıdaki gibi parlak önerilerde bulunmaya teşvik ettiğini düşünüyor:

Litecoin Geleceği

Şimdi gelelim Litecoin geleceği hakkındaki görüşlere.

Litecoin Fiyat Tahmini 2022

LTC/USD fiyatının yükseliş eğilimi 2020'nin sonlarında başladı ve yatırımcılar için oldukça kârlıydı. Ancak 2022'nin başı pek kârlı geçmedi. Geçen yıl ile 2022 arasında bir yerde Litecoin fiyatında bir düşüş görülebilir. 14 Kasım 2021'de orta vadeli en yüksek 278$'ı oluşturduktan sonra fiyat keskin bir şekilde düştü. LTC, 2022'nin ilk yarısı için büyük iniş ve çıkışlar olmadan yatay işlem görüyor. İlk yarı için 90 ila 150 dolar fiyat aralığında hareket etti.

Litecoin Fiyat Tahmini 2023

Litecoin tahminlerine göre, geçmişte LTC fiyatının ne kadar iyi performans gösterdiği göz önüne alındığında, mevcut fiyatın +%50'si olan bir yıl içinde ortalama 100$'lık bir fiyat göstereceği tahmin ediliyor. 2023 yılı için Litecoin fiyat tahmini, LTC'nin maksimum 110$'a ulaşacağını ve beklenen minimum fiyatın 85$ olabileceğini ortaya koyuyor.

Litecoin Fiyat Tahmini 2024

Geçmiş verileri değerlendiren Litecoin tahmini, fiyatın madeni para başına en az 90 dolar olduğunu tahmin ediyor . Litecoin ve diğer kripto para birimlerinin son zamanlarda giderek daha fazla insan tarafından kabul görmesi göz önüne alındığında, havuza yatırım yapmak uzun vadede iyi bir yatırım olabilir . LTC fiyat tahminine göre, ortalama fiyat ve maksimum fiyat sırasıyla 105$ ve 125$ civarında olabilir.

Litecoin Fiyat Tahmini 2025

“2025 yılında Litecoin ne kadar eder?” sorusunu yanıtlamaya çalışırsak. CryptoNewsZ'ye göre, Litecoin'in fiyatı 2025 yılı için 115 ile 150 dolar arasında dalgalanabilir. Sektör senaryolarında, piyasa pozisyonlarında, ekonomik aşımlarda, politika yeniden yapılandırmasında veya madeni paranın performansını borsada barındırması için başka herhangi bir politik nedende bazı önemli değişiklikler olabilir. . Ancak LTC'nin esnek ve tutarlı olduğu bilinmektedir. Küresel ekonominin fiyat hareketi üzerinde kendi etkisi olabilir, ancak şu ana kadar bir yıllık Litecoin tahmini iyimser görünüyor.

Bazı uzmanlar ayrıca, LTC'nin 2025'teki desteğinin 95$ civarında olacağını yansıtan fiyat düzeltmesinin de bu dönemde etkili olabileceğini tahmin ediyor. Bölgeye özgü değişiklikler ayrıca LTC'nin fiyatını ve piyasa değerini de etkiliyor. Örneğin, Singapur'daki yeni bir alışveriş merkezi, Bitcoin ve Litecoin kabul eden bir ATM kurdu.

Dolayısıyla fütüristik hedeflerine ulaşırken, LTC hakkında garanti edilebilecek bir şey, yıldızların bu varlık için parlak olmasıdır. Tüm küresel işlem sayfasında devrim yaratan LTC, bu ekosistemde kayda değer bir ayak izi bırakma yolculuğuna çıkıyor. LTC fiyat tahmini 2025'e göre, konumunu teyit eden ve istikrar gösteren bir rekor kırmak için yarışıyor gibi görünüyor.

Litecoin Fiyat Tahmini 2026

Bu yıl, Bitcoin fiyatındaki muazzam bir artışla birlikte büyük olaylardan önce geldiği için, Litecoin fiyat hareketini kesinlikle minimum 115$'da performans göstermeye devam etmeye iten bir yükseliş eğilimi olmalı. Yıl bitmeden, LTC'nin fiyatının 160 dolar civarında olacağını söyleyebiliriz, bu da tüccarlar ve bireysel yatırımcılar için paralarını LTC kedisine dökmek için iyi bir cazibe olmalı.

1 Litecoin (LTC) Kaç Dolar?

1 Litecoin fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 84,1197 USD'dır.

Litecoin Coin Nedir? Kaç Dolar? Geleceği, Yorum, Grafik ve Son Dakika Haberleri.

Litecoin Yorum

Güncel Litecoin yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Litecoin yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Litecoin yükselir mi? Litecoin düşer mi? Litecoin ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Litecoin Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.