Kusama KSM

Kusama

09:02:54
29,9211
% 3,6953
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri253.434.489 $
24S Değişim %% 3,6953
Dolaşan Arz8.470.098 $

1 Kusama Kaç Dolar Hesapla

KusamaKSM - Kusama
Dolar USD - Dolar
1 KSM =
29,9211 $

Bu ay Kusama Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Kusama Nedir? Geleceği ve Yorumları

Kusama Coin Kaç Dolar? Geleceği & Yorumları ve Grafiği

Kusama Coin Nedir?

Blockchain'e yeni gelen Polkadot'a aşina olanlar, Polkadot için bir tür 'kanarya ağı' olan selefi Kusama'nın daha az farkında olabilirler: zincir içi yönetişim, parachain teknolojisi, fikir birliği ve diğer yönler için bir kanıtlama zemini görevi gören deneysel bir ağ. Polkadot ekosistemini oluşturacak.

Web3 hareketine sıkı sıkıya bağlı olan Kusama, Polkadot'un KSM kripto para birimi tarafından desteklenen gerçekten ölçeklenebilir, özelleştirilebilir, yüksek verimli bir blok zinciri teklifi vizyonunun temellerini attı.

Kusama (KSM) nedir, Kusama platformunun kilit yönleri nelerdir ve önümüzdeki yıllar için ne tür KSM fiyat tahminini yönetebiliriz? Hadi bulalım.

Kusama blok zinciri: Temel özellikler

Kusama, blok zincirinde DApp'ler oluşturan geliştiriciler için yüksek özelleştirilebilirlik ve ölçeklenebilirlik sunar. Bu nasıl elde edilir? Cevap, DApp'leri dağıtmanın yeni bir yolu olan parachain teknolojisinde yatmaktadır. Parachains, kendisini barındıran blok zincirinin ilkelerine (Ethereum'un çalışma şekli) uyması gereken katı bir akıllı sözleşme kullanmak yerine , esasen bir geliştiricinin kendi tokenomik, fikir birliği ve yönetişimiyle kendi mini blok zincirini oluşturmasına izin verir. 

Bir Kusama parachain, uygun gördüğü şekilde çalışma özgürlüğü verilmiş daha büyük bir şirketin yan kuruluşu olarak düşünülebilir. Öte yandan Ethereum, üzerine inşa edilen DApp'lerin nasıl çalışmasına izin verildiğini sürekli olarak dikte ederek mikro yönetim eğilimindedir. Teknik olarak hala Kusama şemsiyesi altında olmasına rağmen, parachainler otonom olarak çalışırlar.

Ayrıca, 'köprüleme' yoluyla bu parazincirler birbirleriyle konuşabilir ve etkileşime girebilir. Veya yukarıdaki benzetmeyi kullanmak için, her bir yan kuruluş bilgi, kaynak ve para ticareti yapabilir.

Kusama ağı, yazım sırasında 995 doğrulayıcıdan oluşan aday bir hisse kanıtı (NPoS) ağı olan Röle Zinciri aracılığıyla güvence altına alınmıştır. Şu anda, dolaşımdaki KSM madeni paralarının %68'i NPoS doğrulayıcılarına bağlı.

Bu parachain ekosistemine bir uyarı var. Teknik incelemeye göre , Kusama, herhangi bir zamanda maksimum 100 para zincirinin çalışabileceğini tahmin ediyor. Ağustos 2021'de Kusama, öncelikle merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden oluşan ilk para zincirlerini duyurdu.

KSM tokenomikleri: Önemli rakamlar

Şu anda dolaşımda 8,47 milyon KSM var ve fiyatı 67,21 dolar ve piyasa değeri 569 milyon dolardan fazla. Son 24 saatlik 60 milyon dolarlık işlem hacmi, piyasa değerinin %10,7'sini oluşturdu. KSM, kripto listelerinde 76. sırada yer alıyor.

KSM yılda %10 oranında şişiyor. Bir blog gönderisine göre , işlem ücretleri ve stake ödüllerinin bir yüzdesi, KSM sahiplerinin yönetim tekliflerine dayalı dağıtım için hazineye gidiyor. Polkascan bize 532.680 KSM'nin hazinede tutulduğunu gösteriyor; toplam değeri 35.85 milyon dolar.

KSM ilk olarak Polkadot'un DOT parası sahipleri için 1:1 oranında bir airdrop yoluyla dağıtıldı. 

Likidite tutan başlıca borsalar arasında Binance, Kraken, Crypto.com, Huobi ve KuCoin yer alıyor.

Son fiyat hareketi

8 Kasım’da 520 doların ardından KSM, kripto piyasasının soğuma dönemine girdiği 2021’in geri kalanında düşüş eğilimiyle karşılaştı. KSM'nin 31 Ocak'ta 228,6 dolara ve daha da aşağı 154,5 dolara düştüğü 10 Ocak'ta müteakip düşükler gözlemlendi.

Şubat ayının başlarındaki artışa rağmen, KSM hala 2022 yılının ilk yarısında düşük performans göstererek trend çizgilerinin altında 166.92$'dan işlem gördü. Bununla birlikte, 2 Nisan'a kadar token, bu yıl şimdiye kadar kaydedilen en yüksek fiyat olan 205.67$'dan işlem görüyordu. 

7 Haziran itibariyle kripto para piyasasındaki daha geniş çaplı düşüşlere paralel olarak, token 67.21 dolardan işlem görüyordu.

Kusama Coin Geleceği

WalletInvestor’ın KSM fiyat tahmininde daha az iyimser fiyat hedefleri görebiliriz, bu da tokenin herhangi bir iyileşme beklentisi olmadan 8.31 dolara düşeceğini gösteriyor.

Gov.Capital'in KSM fiyat tahmini çok yükseliş gösteriyor ve 12 aylık hedef 652.77 dolar ve beş yıllık hedef 4.530,43 dolar. Bu fiyat noktasına başarılı bir şekilde ulaşmak, bugünün yatırımcıları için 67 kat getiri sağlayacaktır.

PricePrediction'ın 2022 için Kusama fiyat tahmini, Temmuz'da ortalama 78,38 $ ve Aralık'ta 90,85 $'lık bir ortalama değer öngören oldukça yükseliş önerisinde bulunuyor. Site, 2023 için yıllık ortalama 133,28 dolar ve 2024 için 201,31  dolar tahmin ediyor. 2025 için Kusama fiyat tahmini 295,35 dolar. 

DigitalCoin tarafından verilen KSM fiyat tahmini hedefleri bu yıl Temmuz için 92.48 dolar ve Aralık için 92.97 dolar. Site, 2023 için yıllık ortalama 98.61 dolar, 2024 için 104.53 dolar ve 2025 için 131.51 dolar tahmin ediyor. 2030 için Kusama fiyat tahmini  311,41 dolar. Tahminci tarafından kullanılan 26 metrikten 13'ünün çoğunluğu bir satış stratejisine işaret ediyor. Üçü satın almayı önerir ve 10'u tarafsız kalır.

Çevrimiçi tahmincilerin Kusama fiyat tahmini tahminlerinin, ayrıntılı durum tespitinin yerine kullanılmaması gerektiğini unutmayın. Bir yatırım yapmadan önce projeyi ve uzun vadeli potansiyeli okuduğunuzdan emin olun.

Kusama için sırada ne var?

Soru şu ki, Polkadot daha yaygın olarak benimsendikçe Kusama'nın bir geleceği var mı? Kusama, Ocak ayındaki altı da dahil olmak üzere yeni parachainleri almaya devam ediyor. Bununla birlikte, KSM'ye yatırım yapmayı düşünen herkes, Kusama ağının uzun vadeli uygulanabilirliğini değerlendirmek için geliştiricilerin sosyal medya ve resmi bloglar aracılığıyla önümüzdeki aylarda neler söylediğine bakmak akıllıca olacaktır.

1 Kusama (KSM) Kaç Dolar?

1 Kusama fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 29,9211 USD'dır.

Canlı Kusama Coin fiyatı ve teknik analizlerini inceleyip, canlı Kusama Coin fiyat grafiği için takipte kalın. Kusama Coin değeri Finansmix.com'da!

Kusama Yorum

Güncel Kusama yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Kusama yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Kusama yükselir mi? Kusama düşer mi? Kusama ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Kusama Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.