IOST IOST

IOST

02:28:22
0,0100
% -1,6421
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri212.250.854 $
24S Değişim %% -1,6421
Dolaşan Arz21.315.000.000 $

1 IOST Kaç Dolar Hesapla

IOSTIOST - IOST
Dolar USD - Dolar
1 IOST =
0,0100 $

Bu ay IOST Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
IOST Nedir? Geleceği ve Yorumları

IOST Coin Nedir? Kaç Dolar? Geleceği, Yorum, Grafik ve Haberler

IOST Coin Nedir?

Ocak 2018'de geliştirilen Iost, web sitesine göre “merkezi olmayan bir ekonominin güvenlik ve ölçeklenebilirlik ihtiyaçlarını karşılayan çevrimiçi hizmetler için temel mimari” olma misyonuna sahip “ultra hızlı, ölçeklenebilir ve güvenli bir blok zinciri ağıdır”.

IOST, ekosistemin yerel belirtecidir. Kullanıcılar IOST'yi stake edebilir ve takas edebilir ve tüm işlemler ve komisyon ücretleri için değişim aracı olarak hizmet eder. Kayıp, 'inanılırlık kanıtı' ( PoB ) fikir birliği algoritmasına dayanmaktadır.

Iost, saniyede 100.000 işlemi gerçekleştirebildiğini ve sistemin yaygın blok zinciri benimsemesi için gerekli olan yüksek trafik hacmini kaldırabildiğini belirtiyor. Web sitesine göre, Iost blok zinciri, Ethereum'da 15 ila 17 saniye ile karşılaştırıldığında, blok başına 0,5 saniyede işlem yapma kapasitesine sahiptir.

Web3 ve toplam ademi merkeziyetçiliğin vaatleri henüz kayda değer bir şekilde gerçekleşmemiş olsa da, IOST çok daha fazla verimlilik sunarak kendisini bu yeni geleceğin sisteminin bel kemiği olarak konumlandırmaya çalışıyor. Ekosistem, en iyi ortaklıkları güvence altına almayı ve kendisini izlenmesi gereken önemli bir kripto para olarak kurmayı başardı.

Iost ekosistemi, hızla olgunlaşan kripto varlık endüstrisinde önde olmak için NFT alanı da dahil olmak üzere birçok proje geliştirmesi üretti.

Ancak bu, IOST fiyat tahminini nasıl etkiler ? Madeni paranın geleceğini çözmeye çalışmadan önce, onu kimin kurduğuna hızlıca bir göz atalım.

Iost'un kurucuları

Iost'un kurucu ortakları ve kilit yöneticileri arasında Jimmy Zhong, Terrence Wang, TianCheng Li ve Ray Xiao yer alıyor. Çoğu, Iost'u kurmadan önce bilgisayar bilimi veya mühendisliğinde dereceleri olan başarılı girişimcilerdi.

Zhong, Dora da dahil olmak üzere IOST'ye başlamadan önce Çin ve ABD'de birkaç başka teknoloji girişimini başarıyla başlattı. Bir bilgisayar bilimcisi olan Wang, daha önce Uber için bir yazılım mühendisi olarak çalıştı. Minnesota Üniversitesi ve Princeton'dan dereceleri var.

Li matematik ve bilgisayar bilimi okudu. Iost'u kurmadan önce Goldman Sachs'ta yatırım bankacılığı ortağı ve Mobike'da veri bilimcisi olarak çalıştı. Dora'nın kurucularından biri olan Xiao, bilgisayar bilimi ve ekonomi okudu.

Iost teknik incelemeden

Teknik inceleme, “yatay ölçeklenebilirlik ve yüksek işlem hacmi sağlamak için tasarlanmış yenilikçi ve güvenli bir blok zinciri paradigması olan Hizmetlerin İnterneti”ni önermektedir.

Belgede şunlar belirtiliyor: “Kripto para piyasasındaki son heyecana rağmen, altta yatan blok zincir teknolojisi hala erken bir aşamada ve kitlesel kabulden uzak. Mevcut blok zinciri teknolojileriyle ilgili iyi bilinen sorunlardan biri ölçeklenebilirliktir. Büyük hacimli işlemleri hızlı bir şekilde işleme yeteneği olmadan, Facebook, Amazon ve dijital varlık borsaları gibi yoğun kullanım hizmetlerinin blok zincirine yerleştirilmesi neredeyse imkansız.”

Iost, "saniyede 100.000'e kadar güvenli işlemi işleyebilen yeni bir parçalama mimarisi ve fikir birliği mekanizması" uygulamayı hedefliyor.

Geçmiş performans

Geriye dönüp bakmak, bir IOST kripto fiyat tahmini için birkaç ipucu verir, ancak IOST madeni para fiyatı Ocak 2018'deki lansmanından hemen sonra yükseldi . 18 Ocak 2018'de 0,03748 dolardan fiyat, 0.1268 dolarlık rekor bir kapanışa yükseldi. Madeni para daha sonra Şubat başında 0,02922 dolara düştü.

2018, 2019 ve 2020'nin geri kalanında piyasa IOST hakkında düşüş eğilimini sürdürdü. IOST, 2021'de tekrar yükselmeye başladı ve 15 Nisan 2021'de 0.08002$'a ulaştı. 22 Haziran 2021'de 0.0161$'a düşmesine rağmen, fiyat üç ay sonra önemli ölçüde arttı ve 0.0798$'a ulaştı. 9 Eylül 2021'de.

IOST kripto para birimi yılın sonuna doğru daha da düştü ve 1 Ocak 2022'de 0.0313 dolardan açıldı. Ocak ayının sonundan, kripto para Mart ortasına kadar 0,02 ile 0,03 dolar arasında yatay işlem gördü. Jeton, 31 Mart'ta dört ayın en yüksek değeri olan 0.05401 $ ile buluştu.

12 Nisan'da IOST Vakfı, EVM (Ethereum Sanal Makinesi) geliştiricilerini ekosistemine çekmek isteyen 100 milyon dolarlık bir teşvik fonu duyurdu. Daha yakın zamanda ekip, Twitter'da algoritmik stablecoin'lerini piyasaya sürmeye hazır olduklarını duyurdu:

Bununla birlikte, keşfedilen çok sayıda zorluk vardı : “Oracle fiyat beslemelerinin doğruluğunu teyit etmek”, “fiyat istikrarını sağlamak ve deflasyonist maliyetlerle başa çıkmak için kıtlığı kontrol etmek” ve “kısa vadeli fiyat oynaklığını azaltmak için kısa vadeli bir fiyat arbitraj modeli oluşturmak”. ”. Terra Luna'nın başarısızlığı ve UST stablecoin'lerinin de-pegging'inin kaldırılması da dahil olmak üzere son zamanlardaki daha geniş piyasa faaliyetleri ve ayrıca aşırı harmanlamanın finansal geçerliliği, herhangi bir stablecoin'in piyasaya sürülmesi için meşru bir tehdit oluşturdu.

IOST, 2021 boyunca önemli bir oynaklık yaşadı ve Nisan ve Eylül aylarında 0,078 dolar civarında en yüksek seviyeleri gördü, ancak token henüz Ocak 2017'de elde edilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.1365 dolar civarında işlem görmedi. Önemli düşüş trendleri ve çoklu ağ krizleri, Şimdiye kadar 2022 döneminde düşük performans gösteren birçok kriptoyla sonuçlandı. 

17 Haziran'da, yazı yazılırken token 0.01338 dolardan işlem görüyordu. 18,59 milyar jetonluk dolaşım arzı ve maksimum 90 milyar jetonluk arz ile mevcut piyasa değeri 246 milyon dolar civarındadır ve bu metriğe göre 102. en büyük kripto paradır.

Iost Coin Geleceği

Peki, bu rakamlar 2022 ve sonrası için IOST madeni para fiyat tahminini nasıl etkiler?

Tahminlere bakarken, fiyatın hangi yönde hareket edebileceğinin bir göstergesi olarak yardımcı olabileceklerini, ancak mutlak değil olasılıklar olarak görülmesi gerektiğini hatırlamak önemlidir. Bu, özellikle uzun vadeli tahminlere bakıldığında geçerlidir, çünkü bunlar bazen tamamen yanlış olabilir. Bunun nedeni, kripto piyasasının doğal oynaklığının yanı sıra gelecekteki fiyatları etkileyebilecek birçok bilinmeyendir.

DigitalCoinPrice, 2022 için bir IOST fiyat tahmini yapıyor ve IOST'nin Temmuz ayında 0.0177 $ değerinde olabileceğini ve %30'un üzerinde bir artışı temsil edebileceğini öne sürüyor. Site, yıldan yıla genel bir yükseliş eğilimi gösteriyor ve jeton 2023'te ortalama 0,0189 dolar ve 2024'te 0,0198 dolar değerinde olmalı.

Web sitesinin 2025 için IOST fiyat tahmini, yıl için ortalama 0.0253 dolar. 2026'da madeni paranın 0.0247 dolar değerinde olabileceğini düşünüyor ve 2027'de site ortalama 0.0033 dolar değerinde bir değer öneriyor. 2030 için IOST fiyat tahmini 0.0608 dolar.

WalletInvestor, IOST'nin "uzun vadeli (bir yıllık) kötü bir yatırım" olduğunu ve bir yıl içinde 0,0082$ değerinde olacağını düşünüyor.

Gov.capital, önemli ölçüde daha iyimser bir IOST kripto fiyat tahmininde, IOST fiyatının bir yılda 0,0366 dolar ve beş yıl içinde 0,183 dolar olabileceğini tahmin ediyor.

Son düşünceler

Iost ağı, benzersiz sunumu, etkileyici ekibi ve iddialı misyonuyla açıkça etkileyicidir. Web3'e geçiş gerçekleşirse, Iost belki de yeni merkezi olmayan sistemin bel kemiği olabilir. Ama şu anda, bunların hepsi spekülasyon.

1 IOST (IOST) Kaç Dolar?

1 IOST fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,0100 USD'dır.

Canlı IOST grafiği ve yorumları geçmiş verileri ile burada. Canlı IOST fiyatı için bizi takip edin ve IOST piyasa değerine hemen erişin.

IOST Yorum

Güncel IOST yorumları ile siz de diğer üyelerimizin IOST yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. IOST yükselir mi? IOST düşer mi? IOST ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık IOST Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.