Internet Computer ICP

Internet Computer

14:32:23
12,6141
% -3,7187
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri5.853.711.502 $
24S Değişim %% -3,7187
Dolaşan Arz464.062.703 $

1 Internet Computer Kaç Dolar Hesapla

Internet ComputerICP - Internet Computer
Dolar USD - Dolar
1 ICP =
12,6141 $

Bu ay Internet Computer Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Internet Computer Nedir? Geleceği ve Yorumları

ICP Coin Nedir? Kaç Dolar? Geleceği, Yorum, Grafik ve Haberler

İnternete hükmeden teknoloji devlerinden bıkan Dominic Williams kendi ağını oluşturmaya karar verdi: İnternet Computer (ICP), internete benzer merkezi olmayan bir platformdur, ancak önemli bir farkla, birkaç büyük şirket tarafından istila edilmez.

İnsanların verilerinin tek bir yerde saklanması yerine, İnternet Computer, ağın binlerce bilgisayar tarafından çalıştırılmasını sağlamak için blok zinciri teknolojisini kullanır. Ayrıca, platformda oluşturulan uygulamaları veya web sitelerini daha şeffaf ve açık kaynak olmaya teşvik ediyor.

En iyi internet şirketlerini çevreleyen tartışmalar, World Wide Web'in kullanıcılarının çoğunun acı hissetmesine neden oldu. Bununla birlikte, daha az tartışmalı alternatifler eksiktir. İnternet Bilgisayar bu boşluğu doldurmaya çalışıyor, ancak herkesin tamamen yeni bir internete geçmesini sağlamak kolay bir iş değil.

İnternet Computer (ICP) Nedir?

2008 ekonomik krizinden sonra, gücü merkezi otoritelerden değiştirmek için blok zincir teknolojisi oluşturuldu. Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto para birimleri  , kullanıcılarına bir banka veya ödeme işlemcisi yerine paraları üzerinde tam kontrol sağladı. İnternet Bilgisayar aynı kavramı alıp internete uyguluyor. Kontrolü Amazon, Google ve Facebook gibi teknoloji devlerinden alarak geliştiricilere ve kullanıcılara güç vermek istiyor.

Dominic Williams, İnternet Computerın arkasındaki kurucudur. Merkezi olmayan internet ağını kuluçkaya yatıran ve başlatan kar amacı gütmeyen bir araştırma şirketi olan DFINITY Vakfı'nı kurdu.

İnternet Computerın web'i yeniden icat etmesi için platform, nasıl çalıştığının yapısını bozuyor. Şu anda kullandığımız merkezi internette, bir web sitesi, bir kullanıcının cihazı ile şirketin sunucuları arasında veri aktararak çalışır. Örneğin, Netflix'i izlemek için sunucularından dizüstü Computernıza veya televizyonunuza veri gönderilmesi gerekir.

İnternet Computer bu merkezi veri sunucularını ağından kaldırır. Bunun yerine ağ, düğüm adını verdiği binlerce bilgisayarda çalıştırılır. Verileri birkaç merkezi konumda saklanmaz, bunun yerine blok zinciri teknolojisi sayesinde her yerdedir. İşlemleri yöneten merkezi bankalardan uzaklaşan bitcoin gibi, İnternet Computer verileri kontrol eden merkezi sunuculardan uzaklaşıyor.

Yeni bir internet gerekli mi?

İnternet Computerın, 1983'te kuruluşundan bu yana inanılmaz bir ilerleme kaydettiği web'i yeniden icat etmesi, sezgisel görünebilir. Ancak İnternet Computer, tekerleği yeniden icat etmeye çalışmıyor. Merkezi olmayan bir internet ihtiyacının arkasında anlamlı bir neden var.

İnternette birkaç şirketin hakimiyeti, sorunlarla dolu bir platforma yol açtı. Yanlış bilgi, propaganda ve gizlilik ihlalleri, reklam teknolojisi endüstrisi patlarken norm haline geldi.

Geçen yıl, sosyal medya şirketleri hala bu sorunlarla verimli bir şekilde başa çıkmadıklarını gösterdi. Eskiden Facebook olarak bilinen Meta'dan sızdırılmış raporlar, The Wall Street Journal tarafından Meta'nın platformlarını rahatsız eden birden fazla sorun olduğunu bildirdi. Instagram'ın zihinsel sağlık üzerinde zararlı bir etkisi olduğu bildirildi ve Facebook, örneğin aşı karşıtı yanlış bilgilerle doluydu.

İnternet Computer bunu kökten değiştirmek istiyor. Kontrole sahip birkaç şirket yerine, açık kaynak kodlu ve şeffaf web sitelerine sahip bir internet yaratmak istiyor. Geliştiriciler, daha merkezi olmayan bir şekilde web siteleri ve uygulamalar oluşturabilecek, barındırabilecek ve sunabilecekler. Bu, daha az skandal ve tartışmalı bir platformla sonuçlanabilir.

İnternet Computer nasıl çalışır?

Mevcut internetteki kullanıcılar, her cihaz için benzersiz bir numara olan internet protokolleri (IP) adresleri aracılığıyla yönetilir. Veriler size bu şekilde ulaşabilir ve Netflix size Stranger Things için videoyu ve başka bir kişiye Spiderman için video verilerini göndermeyi nasıl bilir.

Internet Computer, blockchain ağı için yeni bir numara tanıttı. Buna İnternet Bilgisayar Protokolü (ICP) adını verdi. ICP'leri kullanarak, ağ her yazılım için özel bir sunucuya ihtiyaç duymaz, bunun yerine farklı bilgisayarlar arasında hareket edebilir.

ICP bir şifreleme protokolüdür ve bağımsız sağlayıcılar ve merkezler tarafından işletilen düğümler tarafından çalıştırılır. İnternet Computer Mayıs 2021'de piyasaya sürüldüğünde, 48 merkez ve 1.300 bağımsız düğüm ağı destekledi. Bu, yıl sonuna kadar 123 merkeze ve 4.300 düğüme ulaştı. İnternet Computer bu sayıların binleri ve milyonları artırmaya devam edeceğini umuyor.

Bu kurulum, İnternet Computerın web hızında çalışabilen, verileri verimli bir şekilde işleyebilen ve güçlü yazılım geliştirme araçları sağlayan bir blok zinciri oluşturmasına izin verdi.

Geliştiriciler, İnternet Computerın ağını oluşturmaya başladı bile. 2020'de ağ, CanCan adlı TikTok benzeri bir uygulama ve LinkedUp adlı bir LinkedIn kopyası gösterdi. Uygulamalar herkese açık değil, bunun yerine İnternet Computerın nasıl kullanılabileceğini gösterdiler.

İnternet Bilgisayar parası ne için kullanılır?

ICP aynı zamanda yerel İnternet Computer kripto para biriminin adıdır. Ağı güçlendirmek ve kullanıcıları merkezi olmayan vizyonuna katılmaya teşvik etmek için tasarlanmış bir yardımcı program simgesidir. İnternet Computer geçen Mayıs ayında piyasaya sürüldüğünde 469.213.710 ICP jetonu basıldı ve kullanıcılara her ödüllendirildiğinde yeni jetonlar oluşturuldu.

İnternet Computer (ICP), ağın nasıl ölçeklenmesi gerektiği, düğümler için gereken güncellemeler ve protokolün çerçevesi gibi ağın çalıştırılması söz konusu olduğunda birçok kararla karşı karşıyadır. Merkezi olmayan kalmak için, İnternet Computer, topluluğunun bu kararlar üzerinde oy kullanmasına izin verir. Kripto para birimini elinde tutan herkes, ICP jetonunu stake ederek katılabilir.

Kullanıcılar, bu kararlarda oy vererek İnternet Computer kripto para birimi ile ödüllendirilir. Bilgisayarlarını bir İnternet Computer düğümü olarak kullanan ağ ana bilgisayarları da ICP kazanabilir.

10 Mayıs 2021'de piyasaya sürülen tokenin fiyatı 24 saat içinde 750.73 dolara fırlamıştı. İnternet Computer kripto para birimi yüksek değerlemeyi koruyamadı ve sonraki aylarda fiyatı önemli ölçüde düştü.

Aralık ayına kadar, ICP madeni para 50 doların altına düştü. Ancak yükseliş rallisi görmeye başlıyor. Yazma sırasında, ICP son yedi gün içinde %50 kazandı ve 36.89 dolar civarında seyrediyor.

İnternet Bilgisayar incelemesi

Bununla birlikte, ağ hakkında bazı endişeler var. Merkezi olmayan bir internet, kimsenin doğrudan sorumlu olmayacağı, herkes için ücretsiz bir platformla sonuçlanabilir. Yasadışı veya rahatsız edici içeriğin kaldırılması birdenbire karanlık bir alana dönüşür. DFINITY mühendislik müdürü Stanley Jones, MIT Technology Review'a bunun endişe verici olduğunu, ancak içeriği kaldırmanın da Facebook ile özellikle kolay olmadığını söyledi. Dedi ki: “'Hey, bu videoları kaldırır mısın?' diyorsunuz. Hayır diyorlar. Bu biraz Zuckerberg'in o gün nasıl hissettiğine bağlı."

İnternet Computerın karşı karşıya olduğu başka bir sorun daha var: Böyle bir şeyi ilk deneyen o değil. Solid, geliştiricilere merkezi olmayan sosyal uygulamalar oluşturmaları için araçlar sağlayan bir blok zinciridir. Bugün kullandığımız dünya çapındaki ağın mucidi Sir Tim Berners-Lee tarafından yönetiliyor. Solid, blok zincirini beş yıldan fazla bir süredir geliştiriyor ve kendisi için bir isim yapmak için mücadele ediyor.

Internet Computer, ana ağını Mayıs ayında yayınladığında, SA Shares , ICP'yi , dünya çapında istikrarlı bir şekilde benimseneceğini öngören, çok değerli sürdürülebilir bir proje olarak tanımladı. Özellikle yerel token değerinin çoğunu kaybettiği için bunu henüz göremiyoruz.

CoinBureau'dan da büyük umutlar vardı ve ana ağın "interneti yeniden başlatabileceği" ve ağların gelişmesi için gereken yenilikleri boğanları durdurabileceği iddiaları vardı.

İnternet Computerın incelemelerinin çoğu, mevcut internet sistemimizin birçok sorunla boğuştuğuna ve ICP'nin buna bir çözüm sunduğuna işaret ediyor. Sorun şu ki, her organizasyonun ve bireyin DFINITY'nin yeni internetine geçtiğini hayal etmek zor.

Bununla birlikte, bitcoin bir şeyi kanıtlamışsa, merkezi olmayan çözümler isteyenlerin oldukça büyük bir nişi var.

Internet Computer Yorum

ICP Haziran ayında 75 dolara düştükten sonra düşmeye devam etti, ancak daha yavaş bir hızda. Ağustos ayının başında 30 dolar seviyesinde destek kazanmaya başladı ve düşüşü durdurdu. O ay kısa bir süreliğine yükseliş eğilimi gördü ve 6 Eylül'de 84.75 dolara ulaştı.

İnternet Bilgisayar bu fiyatı sürdürememiş ve sonunda düşüş trendini sürdürmüştür. CoinGecko'ya göre ICP, 2021'in geri kalanı için düşüş gösterdi ve 20 Aralık'a kadar tüm zamanların en düşük seviyesi olan 21.04 $'a ulaştı.

Yeni yıl, ICP için yeni bir sayfa oldu. 1 Ocak 2022'de 25.36 dolardan beş gün sonra 36.55 dolara yükseldi. Bu, İnternet Bilgisayarı ve Ethereum arasındaki birlikte çalışabilirliği geliştirmek için tasarlanmış bir işlev olan Terabithia köprüsünün piyasaya sürülmesinden sonra geldi.

Terabithia, İnternet Bilgisayarının ölçeklenmesi için bir sonraki adım olabilir. Bu köprü, akıllı sözleşmelerin iki blok zinciri arasında çalışmasına izin verir, yani hem Ethereum hem de İnternet Bilgisayarında işlev gören varlıklar oluşturulabilir. Örneğin, İnternet Bilgisayarı blok zincirinde ERC-20 belirteçleri bulunabilir.

Ancak heyecan uzun sürmedi. ICP'nin fiyatı 6 Ocak'ta 30$ işaretinin altına düzeltildi ve genel düşüş trendinde devam etti. Şubat ayının sonunda, 15 dolar seviyesine düştü. Daha sonra, kripto para birimi Kraken borsasında listelendiğinden Mart ayında hafif bir ralli gördü. ICP, 28 Mart'ta 23.46 dolarda bu artış zirvesini gördü.

Ancak jeton 30 Haziran 2022 itibariyle 5,10 dolar ve önceki yedi günde %9 düşüşle bu fiyatı sürdüremedi.

Internet Computer Geleceği

ICP'nin son fiyat düzeltmesinden sonra işler umutlu görünmüyor.

WalletInvestor'ın ICP jeton fiyat tahmini, bunun kötü bir uzun vadeli yatırım olduğunu söylüyor. Madeni paranın dramatik bir şekilde düşmesini ve bir yıl içinde 0.16 dolara düşmesini bekliyor. Site, madalyonun 2024'te 1 ile 2 dolar arasında dalgalanarak sonunda tekrar toparlanacağını tahmin ediyor. WalletInvestor'ın  2025 için ICP fiyat tahmini daha kötü ve yıl sonuna kadar 0,80 dolara düşmesi bekleniyor.

Ancak, PricePrediction.net'in en son tahminleri, ICP'nin son düşüşünden etkilenmemiş görünüyor. İnternet Bilgisayarı fiyat tahmini, önümüzdeki on yılda 100 doları aşacak istikrarlı bir artış bekliyor. 2022 için ICP fiyat tahmini, 2025'te 31,14 dolara yarışacak olan 9,86 dolarlık ortalama bir fiyata ulaşmaktır. 2030 için ICP fiyat tahmini 181,28 dolar.

İddialı olmasa da, başka iyimser ICP fiyat tahminleri de var. DigitalCoinPrice , İnternet Bilgisayarı için 2022'de 6.62 dolardan 2025'te 9.77 dolara sabit bir fiyat artışı bekliyor. En uzak ICP fiyat tahmini, kripto para biriminin 2030'da 23.28 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor.

TradingBeasts ICP kripto fiyat tahmini, madeni paranın 2024 yılına kadar 15 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor. Aralık 2025 sonu için İnternet Bilgisayarı fiyat tahmini 20 dolara yakın .

Bu arada CryptoNewsZ  şunları söyledi: “2022 için, yıl sonunda fiyatın neredeyse iki katına çıkacağı bir yükseliş eğilimi bekleniyor.”

İnternet Bilgisayarı, geçen Mayıs ayındaki fiyat dalgalanmaları onu özellikle değişken bir kripto para birimi haline getirmesiyle kesinlikle zorlu bir geçmişe sahip. Bu iyimser hedeflere ulaşmaya başlamak için ICP'nin işini bitirmesi gerekiyor.

1 Internet Computer (ICP) Kaç Dolar?

1 Internet Computer fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 12,6141 USD'dır.

Internet Computer (ICP) Coin Nedir? Geleceği Ne Olacak? Grafik Verileri iel anlık ICP Coin yorumları.

Internet Computer Yorum

Güncel Internet Computer yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Internet Computer yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Internet Computer yükselir mi? Internet Computer düşer mi? Internet Computer ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Internet Computer Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.