EOS EOS

EOS

10:12:23
0,8200
% 1,6348
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri923.442.047 $
24S Değişim %% 1,6348
Dolaşan Arz1.126.185.166 $

1 EOS Kaç Dolar Hesapla

EOSEOS - EOS
Dolar USD - Dolar
1 EOS =
0,8200 $

Bu ay EOS Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
EOS Nedir? Geleceği ve Yorumları

EOS Coin Nedir? Geleceği, Yorum, Grafik ve Haber | Finansmix

EOS Coin Nedir?

EOS madeni parası, kendisini merkezi olmayan bir işletim sistemi olarak konumlandıran bir tür blok zincir teknolojisi olan EOSIO ağının yerel simgesidir. Pratikte bu, blok zinciri geliştiricilerine merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak ve ölçeklendirmek için gerekli araçlar ve hizmetler seti sağlamak anlamına gelir.

Ağın ilk teknik incelemesi 2017'de yayınlandı ve ekip , 4 milyar dolardan fazla yatırım sağlayan bir yıl boyunca ICO yürüttü . EOSIO'nun şu anda tüm blok zinciri sistemlerinin en büyük piyasa kapaklarından birine sahip olmasıyla, kripto tarihindeki en büyük kitle fonlaması etkinliklerinden biridir.

EOS nasıl çalışır?

EOS, işlemleri süper hızlı ve ücretsiz olarak işleyebilen ve akıllı sözleşmeleri destekleyebilen merkezi olmayan bir blok zinciri oluşturmayı hedefliyor .

EOS, bulut depolama, kullanıcı kimlik doğrulama ve sunucu barındırma gibi kullanıma hazır hizmetler sağlayarak bir işletim sistemi olarak işlev görmeye çalışır. Bunun, dApp'lerin geliştirilmesini inanılmaz derecede basit ve akıcı hale getirmesi gerekiyor. EOS blok zincirini ve kaynaklarını kullanmak için geliştiricilerin EOS jetonlarına sahip olmaları gerekir - EOS'u kullanmak için gerçekten ödeme yapmaları gerekmez, yalnızca erişim elde etmek için bir miktar jeton tutmaları gerekir.

Bazı açılardan EOS, Ethereum'a benzer. Her ikisi de akıllı sözleşmeler kullanılarak oluşturulan dApp'leri barındırabilir. Ancak temel farklılıklardan biri, EOS'un saniyede binlerce işlemi işlemek için inşa edilmiş olması ve Ethereum'un saniyede cimri bir şekilde 15 işlem gerçekleştirebilmesidir. EOS bunu mümkün kılar çünkü Ethereum'un üzerine fazladan bir katman ekleyerek ölçeklenebilirlik sorunlarını çözer. Ancak bu aynı zamanda EOS piyasa değerinin kalıcı olarak Ethereum'a bağlı olduğu anlamına gelir.

EOS'un temel faydaları nelerdir ?

Ölçeklenebilirlik : Daha önce de belirtildiği gibi, EOS, endüstriyel ölçekli dApp'lerin geliştirilmesi için tasarlanmaktadır. Mevcut blok zincirlerle elde edilebileceklerden çok daha ölçeklenebilir ve kullanıcı dostudur (arayüz geliştirme ve kendi kendini tanımlayan arayüzler için bir web araç seti ile birlikte gelir).

Herkes için ücretsiz : Platform, geliştiricilerin blok zinciri kullanıcıları için ücretsiz erişim sağlayan dApp'ler oluşturmasını sağlamayı ve platformun avantajlarını herkese açmayı hedefliyor.

Hizmet belirteci : Yerel belirteç EOS bir yardımcı belirteçtir, yani sahiplerine tüm hisseyle orantılı olarak blok zincirinde hem bant genişliği hem de depolama sağlar (örneğin, EOS belirteçlerinin %1'ini tutmak, %1'e kadar kullanımına izin verir). blok zincirinin bant genişliği).

Gaz sorununu çözer : EOS, yüksek BitShares ve Graphene verimini Ethereum'un şaşırtıcı akıllı sözleşme yetenekleriyle birleştirir ve gaz fiyatı sorununu çözer. Kısacası, ücretsiz, daha hızlı ve diğer tüm Ethereum tabanlı blok zincirlerinden daha ölçeklenebilir.

EOS'un arkasındaki ekip

EOS, kullanıcıları içerik paylaşımı için ödüllendiren bir sosyal blok zinciri olan Steem'i ve blok zincirinden ayrılmadan kripto para ticareti için merkezi olmayan, eşler arası bir değişim platformu olan BitShares'i hayata geçiren adam Dan Larrimer'in beynidir .

Block.one , EOS yazılımının bakımını yapan şirkettir. Hong Kong, Blacksburg, Virginia ve Los Angeles'ta bulunan kilit ofisleri ile dünyanın birçok ülkesinde çalışanları ve danışmanları sayar. EOS yazılımı, açık kaynaklı bir MIT yazılım lisansı altında yayınlanır ve Block.one , EOS tokenlerinin % 10'una sahiptir .

EOS nedir? Giriş özeti ve gelecekteki potansiyel

Birçok şirket , ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için Ethereum'dan EOSIO ağına geçiş yaptı. Ethereum blok zincirinde uygulanan birçok yan zincir çözümünden biri olan EOSIO , çok yönlü, kullanıma hazır bir seçenek olarak öne çıkıyor. Yerel hizmet belirteci olan EOS, madencilik yapılmaz, bant genişliği ve depolama gibi kaynaklar için takas edilir ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılır. Bu nedenle EOSIO'daki tüm işlemler ücretsizdir.

EOS ICO, ağa ünlü benzeri bir statü verirken, proje adil bir eleştiri payını aldı, bazı şüpheciler yazılımın “blok zinciri” durumunu bile sorguladılar (EOS destekçileri güçlü bir cevapla geri döndüler).

EOS Coin Yorum

EOS topluluğu için düz bir seyir olmadı. 2017'de piyasaya sürüldüğünde başlangıçta bir Ethereum katili olarak lanse edilen EOS'un 4 milyar dolarlık ilk madeni para teklifi (ICO), o sırada şimdiye kadarki en büyüğü olarak manşetlere taşındı.

İyi davranışı rekabetçi madencilik gücüne göre ödüllendiren yenilikçi bir fikir birliği algoritması ile daha iyi enerji verimliliği vaat eden yüksek EOS fiyat tahminleri, Nisan 2018'de 20 doları aştığında meyvelerini verdi. Ancak bu rakamın sürdürülemez olduğu ortaya çıktı ve kısa Mayıs çalışması dışında 2021'de EOS, şimdiye kadar 5 $ işaretinin oldukça altında kaldı. Bununla birlikte, tabandan EOS topluluğunun özverisi, kripto paranın uzun süredir devam eden bir ayı piyasasında sebat etmesine yardımcı oldu. 

Kasım 2021'de EOS , hayırsever ve eski çocuk film yıldızı Brock Pierce'ın girişim fonu Helios'tan 200 milyon dolar değerinde bir EOS token transferi yoluyla risk sermayesi desteği aldığını duyurdu . Pierce, Block.one'un kurucu ortağıydı ve aynı zamanda stabilcoin Tether'in kurucularından biriydi.

Ancak tartışmalar Block.one'un peşini bırakmadı. EOS Network Foundation'ın (ENF) topluluk tarafından seçilen lideri Yves La Rose, tokeni ana şirketinden başarıyla elden çıkardı. “EOS imajını temizleyecekse Block.one'un gölgesinden kurtulmak çok önemli” dedi . Rose, EOS'u "başarısızlık" olarak nitelendirdi. 

Pek çok EOS yatırımcısı, 8 Aralık'taki güçlü bir rallinin ardından, EOS topluluğunun Block.one'a token verilmesini durdurmak için oy kullandığı haberiyle çıkış yapma şansını yakaladı. 

La Rose şunları ekledi: “Süper çoğunluklu bir fikir birliği sayesinde, EOS ağı geleceğini kendi ellerine aldı. Bu, EOS için yeni bir dönem başlatıyor ve bir topluluğun kendileriyle uyuşmayan kurumsal çıkarlara karşı durmasını sağlamak için blok zincirinin gücünü vurguluyor.”

22 Ocak 2022'de EOS yaratıcısı Dan Larimer, geçen yıl Block.one'dan ayrıldıktan sonra EOS projesine geri döndü. Ağın yeni kullanıcıları, Larimer'in Mandel yükseltmesi ve hard fork'u, doğrulayıcıların bu yıl içinde benimsemesi halinde EOS kod tabanının kontrolünü ENF'ye vereceğinden, bir EOS rönesansını ateşlemeyi umuyor.

 2022'nin ilk çeyreğinde EOS ekosisteminde pek çok gelişme yaşandı. Pomelo ve tanıma hibeleri aracılığıyla sağlanan fonlar ve  Wallet+ Blue Paper'ın yayınlanması, EOS meraklıları için cesaret verici haberler verdi. Ve 11 Nisan'da, EOS.IO protokol tabanlı blok zincirlerinden (EOS, Telos, WAX ve UX Networkdistinct) oluşan bir koalisyon, çekirdek geliştirme 2022 için yıllık 8 milyon dolarlık birleşik bir bütçe taahhüt etti. 

EOS Coin Geleceği

CoinPriceForecast'in 2022 için EOS fiyat tahmini, 1,11 dolarlık düşüş eğilimi gösteren bir yıl sonu değeri gösteriyor. Site, 2030 için yıl sonuna doğru 2,45$'lık bir EOS fiyat tahmini yapacak kadar ileri gidiyor 

DigitalCoinPrice tarafından tahmin edildiği şekliyle 2025 için EOS fiyat tahmini , 2030 yılına kadar 5,76 dolara genel bir yükselişin ardından 2,41 dolar seviyesinde bulunuyor. Kısa vadede site, kripto paranın Temmuz ayına kadar yaklaşık 32'lik bir yükselişi temsil ederek 1,65 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor. %.

Bununla birlikte, yazının yazıldığı sırada, site tarafından yayınlanan 26 göstergenin bir bileşimine göre, şu an için 15'i satmayı önerirken, 11'i beklemeyi söylerken hiçbiri satın almayı önermemektedir. 

WalletInvestor , bir yıllık 0.98 $ fiyat noktası öngörerek uzun vadeli düşüş tahmini veriyor ve madalyonun önemli bir iyileşme sağlayacağını varsaymıyor.

EOS iyi bir yatırım mı?

Olabilir. 2021'de iyi performans göstermesine rağmen token, ICO fiyatının altında işlem görüyor. Bununla birlikte, daha geniş resme bakıldığında mevcut performans ezici. Ticaret hacimleri 2018'de 4 milyar doları buluyordu ve kaydedilen en yüksek fiyatlar 20 doları aştı.

Mevcut piyasa faaliyeti ve yeni yönetim göz önüne alındığında, EOS bir fiyat artışı potansiyeline sahiptir, ancak belirtecin gelecekteki performansının hem protokolün kendisi hem de daha geniş kripto piyasası ile ilgili iyileştirilmiş duyarlılığa bağlı olacağını unutmayın. 

EOS yükselecek mi?

Potansiyel olarak. EOS ile büyüme için biraz alan var ve tahminciler arasındaki fikir birliği, olabileceği yönünde. Yüksek beklentilere karşı düşük performans göstermesine rağmen, mütevazı artışlar kaydedildi ve EOS fiyat tahmini, bu eğilimin devam edeceği yönünde.

Bununla birlikte, kripto para birimleri oldukça değişkendir ve fiyatlar hem düşebilir hem de yükselebilir. Kendi araştırmanızı yapmanız ve asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmanız gerekecek.

EOS'a yatırım yapmalı mıyım?

Bu senin karar vermen için. Yatırım yapma kararınız, riske karşı tutumunuza, bu piyasadaki uzmanlığınıza, yatırım portföyünüzün dağılımına ve para kaybetme konusunda ne kadar rahat olduğunuza bağlıdır. 

Bu analiz yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmaya karar vermeden önce kendi analizinizi yapmanız önemlidir. Kaybetmeyi göze alamayacağınız bir parayı asla yatırmamalısınız.

1 EOS (EOS) Kaç Dolar?

1 EOS fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,8200 USD'dır.

EOS Coin Nedir? Geleceği, Yorum, Grafik ve Son Dakika Haberleri. EOS Coin Neden Yükselmiyor? EOS Coin Fiyat Tahmini.

EOS Yorum

Güncel EOS yorumları ile siz de diğer üyelerimizin EOS yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. EOS yükselir mi? EOS düşer mi? EOS ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık EOS Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.