Dogecoin DOGE

Dogecoin

15:21:23
0,1682
% 1,2456
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri24.270.232.267 $
24S Değişim %% 1,2456
Dolaşan Arz144.331.706.384 $

1 Dogecoin Kaç Dolar Hesapla

DogecoinDOGE - Dogecoin
Dolar USD - Dolar
1 DOGE =
0,1682 $

Bu ay Dogecoin Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Dogecoin Nedir? Geleceği ve Yorumları

Doge Coin Yorum & Grafik - Dogecoin Kaç TL - Doge USD

Dogecoin Nedir?

Dogecoin (DOGE), eşler arası, açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Bir altcoin ve neredeyse alaycı bir mem parası olarak kabul edilir. Aralık 2013'te piyasaya sürülen Dogecoin, logosu olarak bir Shiba Inu köpeği görüntüsüne sahiptir.

Görünüşe göre bir şaka olarak yaratılmış olsa da, Dogecoin'in blok zinciri hala değerlidir. Temel teknolojisi Litecoin'den türetilmiştir. Bir scrypt algoritması kullanan Dogecoin'in dikkat çeken özellikleri, düşük fiyatı ve sınırsız arzıdır.

Dogecoin bir tür şaka gibi başladı, ancak oluşturulduktan sonra bir takipçi kazandı. 2017 yılının sonlarında, birçok madeni paranın değerini önemli ölçüde artıran kripto para birimi balonuna katılıyordu. 1 2018'deki balonun patlamasından sonra, Dogecoin değerinin çoğunu kaybetti, ancak hala onu ticaret yapan ve Twitter ve Reddit'teki içerik için bahşiş vermek için kullanan bir çekirdek destekçisine sahip.

Kullanıcılar dijital para borsalarında Dogecoin alıp satabilir. Dogecoin'lerini bir borsada veya bir Dogecoin cüzdanında saklamayı tercih edebilirler.

Dogecoin Tarihi

Adobe Inc.'in Avustralya, Sidney ofisinde ürün müdürü olan Jackson Palmer, kripto para birimlerini çevreleyen yutturmacayı hicvetmenin bir yolu olarak 2013 yılında Dogecoin'i yarattı. Palmer, gelişmekte olan teknolojinin "şüpheci-analitik" bir gözlemcisi olarak tanımlandı ve yeni kripto para girişimiyle ilgili ilk tweet'leri şaka gibi yapıldı. Ancak sosyal medyada olumlu tepkiler aldıktan sonra dogecoin.com alan adını satın aldı.

Bu arada, Portland, Oregon'da, IBM'de dijital bir para birimi oluşturmak isteyen ancak çabalarını ilerletme konusunda sorun yaşayan bir yazılım geliştiricisi olan Billy Markus, Dogecoin vızıltısını keşfetti. Markus, yazılımı gerçek bir Dogecoin'in arkasında oluşturmak için izin almak için Palmer'a ulaştı.

Markus, Dogecoin'in kodunu, kendisi Litecoin'den türetilen Luckycoin'e dayandırdı ve başlangıçta blok madenciliği için rastgele bir ödül kullandı, ancak bu Mart 2014'te statik bir ödül olarak değiştirildi. Dogecoin, Litecoin'in scrypt teknolojisini kullanır ve bir İş Kanıtıdır ( PoW) madeni para.

Palmer ve Markus parayı 6 Aralık 2013'te piyasaya sürdü. İki hafta sonra 19 Aralık'ta Dogecoin'in değeri, belki de Çin'in bankalarının kripto para birimine yatırım yapmasını yasaklaması nedeniyle %300 arttı.

Dogecoin, logosunda Shibu Inu (Japon köpeği) bulunan Bitcoin'in "eğlenceli" bir versiyonu olarak kendini pazarladı. Dogecoin'in sıradan sunumu, gelişen kripto topluluğunun havasına uyuyordu. Şifreleme teknolojisi ve sınırsız arzı, Bitcoin'in daha hızlı, daha uyarlanabilir ve tüketici dostu bir versiyonu için bir argümandı.

Dogecoin "enflasyonist bir madeni para" iken, Bitcoin gibi kripto para birimleri deflasyonist çünkü yaratılacak madeni para sayısında bir tavan var. Her dört yılda bir, madencilik ödülleri yoluyla dolaşıma giren Bitcoin miktarı yarıya indirilir ve tüm paralar serbest bırakılıncaya kadar enflasyon oranı da onunla birlikte yarıya indirilir.

Ocak 2014'te Dogecoin topluluğu, Jamaikalı bobsled takımının Soçi Kış Olimpiyat oyunlarına yaptığı geziyi finanse etmek için yaklaşık 30.000 $ değerinde 27 milyon Dogecoin bağışladı. O yılın Mart ayında, Dogecoin topluluğu Kenya'da bir kuyu inşa etmek için 11.000 dolar değerinde Dogecoin ve NASCAR sürücüsü Josh Wise'a sponsor olmak için 55.000 dolar değerinde Dogecoin bağışladı.

Dogecoin'i nasıl satın alabilirim?

Birçok kripto para borsasından birinde hesap açarak Dogecoin satın alabilirsiniz. Dogecoin işlemlerini destekleyen borsalardan bazıları Coinbase, Binance ve Kraken'dir. Kripto ticaretini mümkün kılan geleneksel bir aracı kurum olan Robinhood, Dogecoin'i de destekliyor.

Dogecoin'i nerede harcayabilirim?

Dogecoin'inizi kabul etmeyi seçen herhangi bir tüccarda harcayabilirsiniz. Elon Musk'ın SpaceX'i ve Dallas Mavericks dahil olmak üzere en yüksek profillerden bazıları ile birçok farklı işletme türü DOGE'yi kabul ediyor. Birçok Dogecoin sahibi, Reddit ve diğer sosyal medya platformlarında içerik oluşturuculara bahşiş vermek için DOGE'lerini kullanır.

Dogecoin güvenli mi?

Dogecoin, tıpkı Bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi blok zinciri teknolojisini kullanır. Blockchain teknolojisinin hacklenmesi imkansız olmasa da son derece zor olarak kabul edilir. En büyük piyasa değerine ve en geniş benimseme oranına sahip kripto para birimleri arasında yer alan Dogecoin, nispeten güvenlidir.

Dogecoin Fiyat Tahmini: Uzman Görüşü

GOV Capital'in DOGE tahminine göre, fiyat bir yılda 0.162 dolar civarında olacak. Önümüzdeki beş yıl içinde ise fiyat 0,867 dolara ulaşacak.

Digital Coin Price'ın Dogecoin fiyat tahminine göre DOGE, 2022'nin sonunda 0,0845 USD, 2025'te 0,13 USD ve 2030'da 0,29 USD'den işlem görebilir.

Price Prediction'ın analizine göre Dogecoin uzun vadede karlı bir yatırım olacak. Dogecoin fiyat tahminine göre, madeni para 2025 yılına kadar 0,37 dolara ve 2030 yılına kadar 2,42 dolara ulaşacak.

Trading Beasts'in fiyat tahminine göre, madalyonun minimum fiyatı 2023'ün sonunda 0,0830920 dolar civarında olacak ve maksimum fiyat 0,1221941 dolar olabilir.

Doge Yorum

Piyasalar hiçbir anlam ifade etmediğinde, temeller artık önemli görünmediğinde, kuralların yeniden yazıldığı ve hatta pencereden atıldığı ortaya çıkıyor. Yeni bir yenilik dalgasına yol açacak yaratıcı yıkım aşamasında olabiliriz. Ve bu dalgada, yeni varlık türleri portföylerde saygın bir yere sahip olabilir.

Bu arada, mevcut fiyat mantığının sınırsız doğası rahatsız edici ve yaratıcı yıkımın geçişte yakalananlar için kısır olabileceğini hatırlatıyor. Belirsizlik güven için iyi değildir ve güven eksikliği ilerleme için iyi değildir. Tüm kripto para birimlerinin aksine Dogecoin değeri de piyasa değerinin yüksek ve düşük seviyelerine, yani fiyat dalgalanmalarına karşı duyarlıydı.

Dogecoin'in teknik analizine göre, volatilite bagajında ​​da gelebilir, bu nedenle yatırımınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Kripto para birimi fiyat tahminini okumanız ve dikkatli olmanız gerekir. Kripto para piyasasındaki fırtına ve kasırgaların geçmişine rağmen, adil bir Dogecoin geleceği var. Anında destek seviyesi için kısa vadeli tahmin 0,051 ABD dolarıdır; kritik destek seviyesi 0,03 dolar iken, acil ve kritik direnç seviyeleri için değerler sırasıyla 0,121 ve 0,166 dolar.

Bununla birlikte, geçen yıl boyunca dijital para birimleri büyük bir oynaklık aşamasına tanık oldu ve Dogecoin de bir istisna değil. Genel kripto para piyasa değeri, Dogecoin'in piyasa değeri de dahil olmak üzere önemli bir değişikliğe işaret etti. Ancak, Dogecoin fiyatındaki dalgalanmaların kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat tahminlerine bağlı olarak etkilenebileceğini bilmemiz önemlidir.

Geçen yıl boyunca, Dogecoin fiyat hareketi, piyasa değeri ile birlikte ciddi değişikliklere işaret etti. Geçen yılın fiyat eğilimine göre, DOGE fiyatı, önemli bir yükseliş rallisinin ardından büyük bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Ancak, son Dogecoin fiyat dalgalanmaları, büyük bir satışın ortasında yatırımcıları ve tüccarları şaşırttı.

Aslında Dogecoin fiyat tahmini medyanın şüphesiydi. Dogecoin belirteçleri tarafından toplanan büyük ilgi, öncelikle değişiminden kaynaklanmaktadır. Dogecoin fiyat tahminleri, yeni yatırımcıları Dogecoin yatırımından uzun vadeli kazanç aramaya teşvik etti. En son Dogecoin haberlerine ve tweet'lerine göre, DOGE fiyat tahminleri değişken bir eğilim gösteriyor.

Dogecoin fiyat tahminine göre, bu yıl için beklenen maksimum fiyat 0,09 dolar civarında. Beklenen minimum fiyat 0.02 dolar civarında. Uzun vadeli perspektife bakarsak, uzun vadeli fiyat tahminimize göre, DOGE'nin gelecekteki fiyatının önümüzdeki on yılda önceki ATH'si olan 0,73 ABD doları civarında olacağı tahmin ediliyor.

Elon Musk, DOGE'nin fiyatını artırmaya yardımcı olmaya devam etti. Dogecoin'in fiyatı son birkaç gün içinde hafif bir büyüme gördü. Elon Musk'ın Dogecoin'i mallar için bir ödeme olarak kabul etmesi ve kurumsal olarak benimsenmesi konusundaki sürekli desteği, madeni para için faydalı oldu.

Mayıs 2021'de Dogecoin'in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7376 $'a ulaştı. Sürekli ünlü desteği ve ayrıca eToro'da listelenmesi nedeniyle, önümüzdeki aylarda fiyat açısından önemli bir büyümeye devam etmesi bekleniyor. Elon Musk'ın tweet'i, Dogecoin ile Tesla Merchandise satın alınabileceğini açıklıyor. Ayrıca Tesla resmi web sitesine göre Cyberwhistle, Giga Texas Belt Toka ve Cyberquad for Kids satın almak için Dogecoin kullanılabilir.

Dogecoin haberine göre AMC, 19 Mart 2022'den itibaren Dogecoin gibi meme jetonlarında ödeme kabul etmeye başladı ve Dallas Maverick'in sahibi Mark Cuban, biletler ve ürünler için DOGE jetonlarını kabul ediyor. Meme parası, Elon Musk'ın destekleyici jestlerinden sonra sosyal medyada ilgi gördü.

Elon Musk'ın tokenin ürün için aktif bir ödeme modu olarak kabul edildiğini belirten tweeti, Dogecoin'in fiyatına olumlu bir ivme kazandırdı ve piyasa Dogecoin fiyat tahminlerini olumlu etkiledi. Ayrıca, DOGE'yi diğer madeni paralara tercih etmesinin nedeni sorulduğunda, Twitter üzerinden “DOGE'nin köpekleri ve memeleri varken diğerlerinin yok” yanıtını verdi. Ayrıca, Ukrayna hükümeti şimdi Rus işgali sırasında Dogecoin bağışlarını kabul etmeye karar verdi.

Son zamanlarda, Keith Johnson, Elon Musk'ı Dogecoin piramit şeması iddiasıyla suçladı ve 16 Haziran'da ona 258 Milyar Dolarlık dava açtı. “Musk, dünyanın en zengin adamı olarak kaidesini Dogecoin Piramit Planını kâr, teşhir için kullanmak ve manipüle etmek için kullandı. ve eğlence.”

Tüm bunların ortasında Elon Musk, parayı desteklemeye devam ediyor. Bu açıktır çünkü 19 Haziran 2022'de şu yorumu yapmıştır: "I will keep supporting Dogecoin"

Fiyat cephesinde, bir yıllık Dogecoin tahminine göre, kripto pazarındaki son büyük satış nedeniyle DOGE'nin kısa vadeli ortalama fiyatının bu yılın sonuna kadar 0,05 doları geçmesi bekleniyor.

Dogecoin fiyatının kaybettiği momentumunu geri kazanması ve 0.1212 $ direnç seviyesine yönelmesi bekleniyor. 2022 için Dogecoin fiyat tahminine göre, Dogecoin fiyatı yıl sonuna kadar 0,07 doları geçebilir. 2022 için öngörülen yüksek seviye 0,09 dolar civarında olabilir ve olumsuz yönde, düşük seviye 0,02 dolar civarında olabilir. Bir yıllık fiyat, 2022 öngörümüze göre öngörülmüştür.

Dogecoin Tahmini 2023

Piyasa duyarlılığına ve uzmanların görüşlerine göre, Dogecoin fiyatı kademeli bir artış kaydedebilir. Ve 2023'ün ortalarında, DOGE 0.1 $ sınırını geçebilecekti. 2023 için öngörülen yüksek değer 0,2 dolardan fazla olabilir; olumsuz yönde, düşük seviye 0,06 dolar civarında olabilir.Dogecoin Tahminleri 2024

2024 için DOGE fiyat tahminine göre, fiyat 2024'ün sonunda 0,4 doları geçebilir. Tahminimize göre, 2024 için öngörülen maksimum fiyat 0,45 dolar civarında olabilir; olumsuz yönde, düşük seviye 0,08 dolar civarında olabilir. Tahmin edilen gelecekteki sonuçlar, uzun vadeli kazanç potansiyelini mutlaka yansıtmaz.

Dogecoin Fiyat Tahmini 2025

Dogecoin 2025 fiyat tahminimize göre, kripto para yukarı yönde 0,6 dolarlık fiyat işaretine dokunabilirken, aşağı yönde 0,2 dolara düşebilir. DOGE fiyat tahminimize göre, döviz fiyatı 2025'in sonunda 0,4 dolar civarında işlem görebilir.

Dogecoin Fiyat Tahmini 2026

Derin öğrenmeye dayalı özel bir algoritma, yatırımınız için DOGE'nin gelecek için iyi bir portföy ilavesi olup olmayacağına karar vermemize yardımcı olan güçlü öngörüler de sağlar. Bu tahminler, hacim değişiklikleri, fiyat değişiklikleri, piyasa döngüleri ve benzer para birimleri gibi çeşitli değişkenleri hesaba katar. Uzun vadeli Dogecoin fiyat tahminimize göre, DOGE/USD'nin gelecekteki fiyat artışının 2026 civarında 0.35 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki 5 yıl için tahmin edilen maksimum fiyat 0,78 ABD dolarıdır.

Mevcut eğilime göre, ortalama Dogecoin fiyatının 1 doları geçmesi birkaç yıl alacak gibi görünüyor. Ayrıca, daha iyi bir ödeme yöntemi planlamanıza olanak tanıyan Dogecoin'e tekrar tekrar eklenen bazı yeni özellikler de olabilir. Bu tür duyurular, bir kripto para biriminin değerinde bir artışa yol açma eğilimindedir.

Satış senaryosu göz önüne alındığında, Dogecoin piyasasında çok sayıda zirve ve dip ile ani değişiklikler bekleyebilirsiniz. Orta ve uzun vadeli bir fiyat analizinde Dogecoin, diğer birçok kripto para birimi gibi karışık bir eğilim içinde. Aralıklı taşlı yollarla, tüccarlar için ana gösterge, Dogecoin'in çok aktif bir oyuncu olduğudur.

Bununla birlikte, Dogecoin fiyat artışına bahis oynamaları için yeni başlayanlar ve deneyimli tüccarlar için iyi bir fırsattır. Dogecoin'in yaratıcısı Bay Palmer bile, Dogecoin'in başarısını yönlendiren güçlerle ilgili endişesini yukarıda alıntılanan ifadesine göre dile getirdi. Ocak ayında, Dogecoin teknik olarak sağlam olsa da, tüccarların gerekli özeni göstermediğini gösterdiğini savundu.

2030 için uzman fiyat tahmini, Dogecoin'in gelecekteki fiyatının yıl sonuna kadar 0.90 $ bariyerini 0.88 ila 0.99 $'a ulaşacağını tahmin ediyor. Matt Wallace'ın tweet'i, “Dogecoin'in 1,69 dolara çıkması kaçınılmaz!” diyor. DOGE'yi umut verici bir geleceğe yönlendiriyor. Dogecoin fiyat tahmini 2030, dijital para birimi gelecekteki yatırımlar için oldukça güçlü temeller gösterdiğinden kesinlikle umut verici görünüyor.

Ortaklıklar ve işbirlikleri, perakende zincirlerine daha fazla değer katacak ve kripto para biriminin benimsenmesi ve tahminlerinin iyileştirilmesine yol açacaktır. Önümüzdeki on yıl için olumlu Dogecoin fiyat tahminleri, DOGE için ortalama fiyatın 1 $ işaretine ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Dogecoin hiç 1 doları vuracak mı?

Mevcut eğilime ve geçmiş performansın analizine göre, Dogecoin fiyatının 2035 yılının sonundan önce 1 dolara ulaşması biraz daha uzun sürecek gibi görünüyor.

Dogecoin'e yatırım yapmaya değer mi?

Evet, Dogecoin, Elon Musk'ın tweet'lerinin Mark Cuban'ın DOGE/USD fiyatını ve desteğini etkilemesinin ardından son dönemdeki iyimserliğe göre uzun vadeli en iyi yatırım seçeneklerinden biri. En son Dogecoin haberleri, Dogecoin kripto para biriminin yükselişine katkının çoğunlukla Elon Musk'ın niş üzerindeki etkisinden kaynaklandığını gösteriyor.

2030'da Dogecoin'in değeri ne olacak?

Büyük tahminlere göre 2030 yılı Dogecoin için en iyisi olacak. Ayrıca, şu anda 2030 için Dogecoin tahmini hakkında bir şey söylemek için çok erken, ancak son trende göre, kesinlikle 0,88 ila 0,92 dolar arasında ulaşacak gibi görünüyor.

Dogecoin nereden satın alınır?

Dogecoin satın almak için Dogecoin cüzdanları, PayPal, Binance, Coinbase, Gemini gibi kripto para borsaları ve daha pek çok seçeneğiniz var.

2025'te Dogecoin'in değeri ne kadar?

2025 için Dogecoin tahmini, gelecekteki DOGE fiyatının 0,6 dolara kadar çıkacağını ve Dogecoin için iyimser bir gelecek önerdiğini ortaya koyuyor. 2025'te Dogecoin'in 0,40 dolar civarında olması bekleniyor. Herhangi bir çakışmayla karşılaşmazsa 0,55 doları geçme potansiyeline sahiptir. CryptoNewsZ'nin Dogecoin fiyat tahmini, DOGE fiyatının uzun vadede pozitif ivme kaydedeceğini gösteriyor.

Dogecoin'in geleceği nedir?

Dogecoin tahmini, Dogecoin'in fiyatının bir yıl içinde 0,09 dolara kadar çıkabileceğini ve 2025 yılına kadar 0,6 dolara yükselebileceğini gösteriyor.

Dogecoin çökecek mi?

Numara! Dogecoin kripto para birimi, mevcut fiyat hareketlerine ve analizlere göre çökmez! Tahminimiz, madeni paranın değerinin alımlar ve düşüşler arasında artmaya devam edeceğini gösteriyor. Büyüme hızı yavaş olabilir, ancak uzun vadede kesinlikle yatırımcılara ve tüccarlara kar getirecektir.

1 Dogecoin (DOGE) Kaç Dolar?

1 Dogecoin fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,1682 USD'dır.

Canlı Dogecoin fiyatı ve teknik analizlerini inceleyip, canlı DOGE fiyat grafiği için takipte kalın. Dogecoin değeri ve yorumları Finansmix.com'da!

Dogecoin Yorum

Güncel Dogecoin yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Dogecoin yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Dogecoin yükselir mi? Dogecoin düşer mi? Dogecoin ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Dogecoin Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.