ChainLink LINK

ChainLink

04:05:52
15,2860
% -1,4896
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)1.000.000.000 $
Piyasa Değeri8.974.417.429 $
24S Değişim %% -1,4896
Dolaşan Arz587.099.970 $

1 ChainLink Kaç Dolar Hesapla

ChainLinkLINK - ChainLink
Dolar USD - Dolar
1 LINK =
15,2860 $

Bu ay ChainLink Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
ChainLink Nedir? Geleceği ve Yorumları

ChainLink Coin Nedir? Analiz, Yorum ve Geleceği | Finansmix

ChainLink Coin Nedir?

Kripto para birimi ve blok zincir teknolojisi, belirsizliğin karanlık gölgelerinden ana akım bir kitlenin görüşüne geldi. Yeni kripto varlık türlerinin evrimi ve kripto alanındaki DeFi ve NFT gibi sürekli gelişmeler, kriptonun itibarını güçlendirdi. Öte yandan Chainlink adı da blockchain uygulamaları için anahtar bileşenlerden biri olarak ortak bir giriş haline geldi.

Merkezi olmayan oracle ağı, son zamanlarda büyük ilgi gördü ve her yeni başlayanı özel vurgularına doğru çekti. Aşağıdaki tartışma, temelleri hakkında bilgilerle gerçek dünyadaki farklı Chainlink kullanımları ve uygulamaları hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur. Böyle bir platform oluşturmanın temel nedenleri hakkında net bir izlenim edinebilirsiniz. 

Blockchain ve Akıllı Sözleşmelerin Potansiyeli

Blok zincirleri ve akıllı sözleşmeler, bilgi aktarımının, finansal işlemlerin ve anlaşmaların yürütülmesinin çehresini sonsuza dek değiştirdi. Chainlink hakkındaki bir tartışmada neden blockchain ve akıllı sözleşmelerin değerine baktığınızı ve bunun merkezi olmayan oracle platformunu anlamanıza nasıl yardımcı olacağını merak ediyor olabilirsiniz. 

Blok zinciri, temel olarak, hesaplama görevlerini ve veri depolamayı tek bir paylaşılan dijital defterde gerçekleştirerek karşı taraf risklerini ortadan kaldıran merkezi olmayan bir bilgisayar ağıdır. Öte yandan blockchain, akıllı sözleşmelerin yardımıyla kripto para birimlerinin ötesinde birçok uygulamaya hizmet edebilir. Bununla birlikte, akıllı sözleşmeler, karşı taraf riskini blok zinciri uygulamalarına geri getirmekten sorumludur.

Chainlink Geliştirme Nedenleri

Akıllı sözleşmeler, komutları yürütmek için verilere ihtiyaç duyar ve blok zinciri ağlarının yalıtılmış yapısı nedeniyle harici verileri getiremez. Sonuç olarak, geliştiriciler, harici verilerden yararlanabilen akıllı sözleşmeler oluşturmada sorunlarla karşılaşırlar. Bu şekilde gördüğünüzde oldukça basit görünse de, geliştiriciler için kaybedecek daha çok şey var. Varlık fiyatlarından, IoT sensörlerinden, kurumsal sistemlerden ve birçok gerçek dünya veri setinden gelen bilgileri kullanamazlar. 

Bu nedenle, akıllı sözleşmeler, harici kaynaklardan veri girdileri elde etmek için yardımcı yazılım bileşenleri olan oracle'lara bağlı olmalıdır. Chainlink blok zinciri bu durumda nasıl herhangi bir uygunluk gösteriyor ? Akıllı sözleşme geliştiricileri, blok zinciri ile eşit düzeyde güvenlik ve güvenilirlik özelliklerine sahip oracle'lar geliştirmelidir. Ek olarak, merkezi bir oracle, akıllı sözleşmedeki veri girişlerinden yalnızca kendisi sorumluysa, akıllı sözleşme üzerinde merkezi kontrol elde edebilir.   

Şimdi, Chainlink gibi merkezi olmayan oracle'ların kripto ekosistemi için neden günün ihtiyacı olduğunu açıkça fark edebilirsiniz. Popüler merkezi olmayan oracle platformu hakkında neyin bu kadar özel olduğunu öğrenelim. 

Chainlink'in tanımı, muhtemelen temellerini anlamanız gereken ilk şeydir. Daha önce de belirtildiği gibi, akıllı sözleşmeler arasında daha iyi bağlantı kurmayı kolaylaştıran merkezi olmayan bir oracle hizmetidir. Akıllı sözleşmeler, güvenilir veri akışlarına, ödemelere, API'lere ve çok çeşitli diğer kaynaklara sorunsuz erişim için merkezi olmayan oracle hizmetinden yararlanabilir. 

Platformu zincir dışı ve zincir üstü sistemler arasında bir aracı olarak düşünebilirsiniz. Akıllı sözleşmeler, zincir dışı kaynaklara erişebilir ve harici performans kanıtı olmadan sözleşmeleri yürütmenin yanı sıra gerçek dünyadaki olaylara zamanında yanıt verebilir. Ekosisteminin birincil bileşenleri arasında Chainlink kripto para birimi, LINK belirteci ve blok zinciri, yani LINK ağı bulunur. 

Birçoğunuz LINK merkezi olmayan oracle ağının uzmanlığını merak ediyor olabilirsiniz. Merkezi olmayan bir oracle kavramı, temel olarak akıllı sözleşmeler oluşturmadaki en belirgin sorunu, yani merkezi oracle'ları çözer. Chainlink'in mimarisine ve çalışmasına genel bir bakış, merkezi olmayan oracle'ın akıllı sözleşmelere nasıl fayda sağladığına daha fazla ışık tutabilir. 

Chainlink'in Mimarisi

LINK merkezi olmayan oracle ağıyla ilgili herhangi bir tartışmanın temel yönlerinden biri, mimarisine atıfta bulunacaktır. Chainlink blok zinciri, akıllı sözleşmeler için gereken verileri elde etmek için farklı düğümlerden yararlanır. Bununla birlikte, düğümler, verilerin akıllı sözleşmeye iletilmesinden önce belirli bir fikir birliğine varır. Sonuç olarak, akıllı sözleşmenin tek bir merkezi kehanete bağlı olması gerekmez. 

LINK merkezi olmayan oracle ağıyla ilgili herhangi bir tartışmanın temel yönlerinden biri, mimarisine atıfta bulunacaktır. Chainlink blok zinciri, akıllı sözleşmeler için gereken verileri elde etmek için farklı düğümlerden yararlanır. Bununla birlikte, düğümler, verilerin akıllı sözleşmeye iletilmesinden önce belirli bir fikir birliğine varır. Sonuç olarak, akıllı sözleşmenin tek bir merkezi kehanete bağlı olması gerekmez. 

Ayrıca Chainlink düğümleri, verileri bir veya birden çok kez alma yeteneğine sahiptir. Merkezi olmayan oracle, ademi merkeziyetçilik güvencesini nasıl sunar ? Cevabı, LINK oracle hizmetinin bileşenlerine daha derine dalarak bulabilirsiniz. Chainlink'teki iki önemli bileşen, zincir içi ve zincir dışı bileşenlerdir.

ChainLink Coin Analiz

2021'in etkileyici boğa koşuları boyunca dikkatlerin çoğu daha büyük kripto para birimleri üzerinde olsa da, ChainLink fiyat tahminine hala çok fazla ilgi var. Ve bu altcoinin temelini oluşturan teknolojiyi incelediğinizde nedenini görmeye başlayabilirsiniz.

Chainlink fiyat analizi, bu dijital varlığın 2021 boyunca büyük bir ivme kazandığını gösteriyor. 2021 başladığında, LINK 11,46 dolar değerindeydi ve o yılın Mayıs başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52,88 dolara ulaştığında, birçok ChainLink fiyat tahmini, sadece başlangıç. Bununla birlikte, 1 Haziran 2022'de yazı yazılırken, kripto para kabaca 7.58 dolardan işlem görüyordu. 

Peki şimdi ne olacak? Zincir bağlantı yükselecek mi? Bu makalede, bu projenin ardındaki bazı temelleri inceliyoruz ve bir ChainLink fiyat tahmini ve bu dijital varlığın değerinin nereye gideceğini tahmin etmeye çalışıyoruz.

ChainLink Coin Yorum

Chainlink'in fiyatı için sırada ne olduğunu değerlendirirken kendi araştırmanızı yapmanız önemlidir. Geçen yılın başlarında rekor seviyelere çıkma dürtüsü, LINK'in genellikle keşfedilmemiş sularda olduğu anlamına geliyor - ve kaçınılmaz olarak, altcoin'in performansı, bitcoin ve eter dahil olmak üzere daha büyük kripto para birimlerinin iniş çıkışlarından etkilenebilir.

2022 için Chainlink fiyat tahminleri, bunun sadece Ethereum ağına yönelik değil, blockchain-agnostik bir platform olduğu gerçeğiyle de teşvik ediliyor. Projenin ayrıca daha fazla ölçeklenebilirlik, daha düşük ücretler ve diğer ağlarla iletişim kurma yeteneği sunması nedeniyle genellikle “Ethereum katili” olarak adlandırılan Polkadot ile yakın bağları var.

Chainlink fiyat beslemeleri artık Substrate çerçevesi aracılığıyla mevcut olup, bu teknolojiyi geliştiricilerin ve dApp'lerin (merkezi olmayan uygulamalar) daha geniş bir kesitine daha da açmaktadır.

ChainLink Coin Geleceği

Peki, 2022 ve sonrasında ChainLink değeri ne olacak?

LongForecast'in ChainLink fiyat tahminine göre, ChainLink fiyatı Haziran 2022'de 6,52 ile 9,79 dolar arasında olacak ve muhtemelen ayı 7,01 dolardan kapatacak. Site, yıl boyunca bir düşüş trendi öngörüyor, ancak 2022'nin sonunda 3,60 ila 4,46 dolar arasında bir değer öneriyor.  2025 için ChainLink fiyat tahmini, yaklaşık üç yıl sonra, 5,28 ila 6,76 dolar arasında.

DigitalCoinPrice, 2022 için LINK'in Temmuz ayında 11.05$'a geri döneceğini ve LINK'in yıl sonuna kadar 11.23$ değerinde olacağını tahmineden birDaha sonra site, 2023'te 10.84$, 2024'te 10.97$ ve 2025'te 14.30$'lık bir ortalama değer önererek, yıldan yıla genel bir yükseliş trendi öngörüyor. Sitenin  2030 için ChainLink fiyat tahmini 34.10$. 

Tabii ki, bunlar sadece tahminler ve onları oluşturan algoritmalar, bir altcoin'in fiyatını nihai olarak bildiren haberleri ve endüstri gelişmelerini tahmin edemez. Her zaman kendi araştırmanızı yapmayı ve en son bilgileri hesaba katmayı unutmayın.

Kısa vadede, Chainlink'in en önemli önceliklerinden biri, Dogecoin gibiler tarafından itildikten sonra, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimine yeniden girmek olacak.  Şu anda yazı yazarken (1 Haziran 2022) 27 numarada oturuyor.

ChainLink Coin Haberleri

Finansmix olarak güncel ChainLink haberleri paylaşıyoruz.

1 ChainLink (LINK) Kaç Dolar?

1 ChainLink fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 15,2860 USD'dır.

Canlı ChainLink fiyatı ve teknik analizlerini inceleyip, canlı LINK fiyat grafiği için takipte kalın. ChainLink değeri ve yorumları Finansmix.com'da!

ChainLink Yorum

Güncel ChainLink yorumları ile siz de diğer üyelerimizin ChainLink yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. ChainLink yükselir mi? ChainLink düşer mi? ChainLink ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık ChainLink Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.