Celo CELO

Celo

20:14:25
0,5877
% 2,1948
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)1.000.000.000 $
Piyasa Değeri318.741.494 $
24S Değişim %% 2,1948
Dolaşan Arz542.396.781 $

1 Celo Kaç Dolar Hesapla

CeloCELO - Celo
Dolar USD - Dolar
1 CELO =
0,5877 $

Bu ay Celo Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Celo Nedir? Geleceği ve Yorumları

Celo Coin Nedir? Geleceği, Yorumları ve Haberleri | Finansmix

Celo Coin Nedir?

Celo, telefon numaralarını ortak anahtarlar olarak kullanarak ve yerel bir sabit değerli jeton yayınlayarak kripto varlığın benimsenmesinin (kullanıcı deneyimi ve oynaklık) önündeki bazı engelleri ele almayı amaçlayan bir blok zinciri protokolüdür. Ağ, akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesini destekler. İlk uygulaması Celo Wallet, cep telefonları merkezli bir sosyal ödeme sistemi olmayı amaçlıyor. 

Celo, iki ana kripto varlığa sahiptir: Celo ve Celo Doları. Celo (CELO), protokolün yerel varlığıdır. Kullanıcıların ağ konsensüsüne katılmalarına (Proof-of-Stake sistemi aracılığıyla) zincir üstü işlemler için ödeme yapmalarına ve yönetişim kararlarına oy vermelerine olanak tanıyan bir yardımcı program olarak hizmet eder. Celo Doları (cUSD), ABD Dolarını takip eden istikrarlı bir varlıktır.

2025 yılına kadar yedi milyardan fazla akıllı telefon abonesi olacak, ancak şu anda 0.1 milyardan az kripto para kullanıcısı var. Celo Vakfı'na göre, kullanılabilirlik ve fiyat istikrarı, kripto para birimini benimsemenin ana engelleyicilerinden ikisi olmaya devam ediyor. Celo'nun mobil öncelikli yaklaşımı bu açığı kapatmayı amaçlıyor.

Benimseme için temel teknoloji yenilikleri şunları içerir:

Hızlı ve hafif işlemler (hızlı cep telefonu senkronizasyonu için optimize edilmiş blok başlıkları).

Telefon numaralarına para birimi gönderme yeteneği (telefon numaralarının karmalarını ortak anahtarlara eşleyen hafif kimlik protokolü - cep telefonu olan herkesin dünyadaki herhangi birine dijital para göndermesini ve almasını kolaylaştırır)

İşlem ücretlerinin otomatik olarak düşülmesi ve sabit para birimlerinde gaz ödeme seçeneği (0,01 $'a kadar düşük).

İstikrar, şeffaflık ve denetlenebilirlik sağlamaya yardımcı olmak için merkezi olmayan bir rezervle desteklenen cUSD ile başlayan stabil madeni paralar. Celo, 2017 yılında kuruldu.

Celo protokolü, uygulamaların ABD Doları gibi 'fiat' para birimlerine sabitlenmiş olanlar da dahil olmak üzere bir kripto para ailesi ile işlem yapmasına ve bunlar üzerinde hesaplama yapmasına izin veren açık, dağıtılmış bir kriptografik protokoldür. Celo Cüzdan uygulaması yayınlandığında, son kullanıcıların Celo protokolündeki yeniliklerden yararlanarak hesapları yönetmelerine ve güvenli ve basit bir şekilde ödeme yapmalarına olanak tanıyacak.

  • Ağın bazı teknolojik özellikleri şunları içerir:
  • Stabil Değerli Para Birimleri: Celo, ABD doları gibi 'fiat' para birimlerine sabitlenmiş birden fazla ERC20 benzeri istikrarlı para birimi için yerel destek içerir.
  • Telefon Numaralarına Bağlı Hesaplar: Celo, cüzdan kullanıcılarının mevcut bağlantılarıyla ödeme göndermesine ve almasına olanak tanıyan güvenli bir merkezi olmayan telefon numaraları eşlemesi sağlar.
  • Herhangi Bir Para Biriminde İşlem Ücretleri: Kullanıcılar, farklı para birimlerindeki bakiyeleri yönetmek zorunda kalmamak için işlem ücretlerini sabit para birimlerinde ödeyebilir.
  • Yavaş Bağlantılarda Bile Anında Senkronizasyon: Celo, yüksek gecikme süresi, düşük bant genişliği veya yüksek maliyetli veri tarifeleriyle cüzdan kullanıcılarını desteklemek için tasarlanmıştır. Celo, alınan bir başlığa güvenilmeden önce her bir başlığı kontrol etme ihtiyacını ortadan kaldırır. Ağ ayrıca performansı iyileştirmeye yardımcı olmak için zk-SNARK'lar aracılığıyla BLS imza toplamasını ve kısa ve öz sıfır bilgi kanıtlarını kullanır.
  • Programlanabilir (Tam EVM Uyumluluğu): Celo, halihazırda yaygın olarak benimsenen, geliştiricilerin aşina olduğu ve güçlü araç desteğine sahip Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu programlanabilir bir akıllı sözleşme platformu içerir.
  • Kişisel Saklama: Kullanıcılar, fonlarına ve hesap anahtarlarına erişime ve tam denetime sahiptir ve ödeme yapmak için üçüncü taraflara bağımlı olmaları gerekmez.

Celo Nasıl Çalışır?

Teknik açıdan Celo, Ethereum'un Go uygulaması kullanılarak oluşturulmuştur ve bir Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs algoritmasından yararlanır. İşlemleri doğrulamaya ve ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olan doğrulayıcılar ve düğümler vardır. 

Ancak Celo, mobil öncelikli kullanıcı tabanına odaklandığı sürece, ağır ve pahalı doğrulayıcıları çalıştırmak sorunludur. Ethereum nihayet bir PoS ağına geçtiğinde, bir Ethereum düğümünü çalıştırmanın finansal engeli 32 ether veya baskı  sırasında ~ 6.344 dolar olacaktır. 

Okuyucular ayrıca şu anda vahşi ortamda çalışan başarılı PoS ağlarının örnekleri için Algorand ,  Tezos ve Cosmos'a başvurmalıdır .

Şu anda kullanıcılara 20.000 dolardan fazla ekipmana, aylık 2.100 dolardan fazla ücrete ve rekabetçi bir Cosmos doğrulayıcısını çalıştırmak için 10.000 ATOM ( ~ 25.000 ABD Doları ) jetonluk bir hisseye mal oluyor . Reinsberg'e göre, bir Celo doğrulayıcısını çalıştırmanın maliyeti daha düşüktür.

Celo Coin Yorum

Celer Network'ün geçmiş fiyat hareketlerini göz önünde bulundurarak 2021'den itibaren Celer Network yukarı yönlü yolculuğuna başladı. Her ne kadar önemli ölçüde oynaklık mevcut olsa da; Yine de, Celer Network kripto meraklıları için iyi bir salıncak seçeneğiydi, oysa Aralık 2021 çoğu altcoin için olumsuz duygular tarafından yönlendirildi.

Celer Network fiyatı 0.06678$ oranında ve 24 saatlik işlem hacmi 61.422.066,44$ olarak kaydedildi. Mevcut piyasa değeri, dolaşımdaki arzı 6.839.393.957 CELR ile 456.724.353.36$'dır. Tüm zamanların en yüksek seviyesi, Eylül 2021'de olan 0.1987 $ ve tüm zamanların en düşük seviyesi 0.001014 $ oldu.

Başlangıçta yatay bir hareket olmasına rağmen, Celer Network 30 Mart 2021'de 0,0393 dolardan orta vadeli en yüksek seviyesine ulaştı. Celer Network günlük grafikte yuvarlak bir dip yarattı; Daha sonra, CELR fiyat değişikliği 0.19 dolara yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan CELR tokeni acımasız bir düşüşe tanık olduktan sonra, ortalama işlem fiyatı sürekli olarak daha düşük seviyelere ulaştı. Nihayetinde Celer Network (CELR) şu ana kadar çöküşten kurtulamadı.

Sonuç olarak, Celer Network (CELR) 20 EMA, 50 EMA ve 200 EMA'nın altına yerleşti. Küçük artışlara rağmen, CELR fiyatı ağır bir düşüş sergiliyor.

Celer Network'ün mevcut fiyatı 0.0581 dolardan destek aldı ve bu seviyeden sıçramaya çalışıyor. Bunun altındaki herhangi bir kayma 0,044 ABD dolarından destek isteyebilir ve ana destek 0,031 ABD dolarına yerleştirilir.

Diğer tarafta, bir sonraki direnç 0,087 dolara yerleştirildi. Bir sıçrama, CELR Ağı fiyatını 0,102 dolara çıkarabilir; bunun üzerinde, boğalar momentum arayabilir. Celer Network jeton fiyatının bir sonraki engelle 0.142 $ değerinde karşılaşması bekleniyor. Bu, Celer Network için mevcut ivme dikkate alındığında bir zorluktur ve kısa vadede mümkün değildir.

Teknik analize kısaca değinecek olursak, Celer Network değeri günlük grafikte temkinli bir şekilde aşağıda ve en yüksek fiyatına kıyasla azalan bir negatif momentum ortaya koyuyor. Teknik göstergelere ve grafik modellerine bakıldığında grafikte doğrulayıcı bir eğilim yönü yoktur. Teknik göstergelerden bazıları hala güçlü bir düşüş gösteriyor ve bazıları yükseliş trendine dönmek için çok çalışıyor.

Trend teyidi için en az üç veya dört trend göstergesi tam yönü doğrulamalı veya grafikte net bir yükseliş mum çubuğu oluşumu olmalıdır. İkisi de şu ana kadar olmadı. Madeni para, mevcut işlem seansı için zayıf bir yeşil mum oluşturdu, ancak modeller ve gösterge, sonraki bir veya daha fazla işlem seansı için kırmızı bir mum oluşturacağını belirtiyor. Bir giriş yapmak için net bir ara veya gösterge onayı gereklidir. Bu nedenle, uzun vadeli bir yatırım için yüksek riskten kaçınmak için Celer Network'ün fiyatının ana direnç seviyesini veya 200 EMA'sını geçmesi gerekir.

Celo Coin Geleceği

Peki; Celo Coin Geleceği Ne Olacak?

Celer Network'ün mevcut fiyatı 2022'de 0,09149 USD'dir. İlk çeyrekte Celer Network 0,0964 USD'ye ulaşacak ve ardından 0,116 USD'yi aşacaktır. 2022'nin ikinci yarısında Celer Network, minimum 0,0819 $ fiyat seviyesinde ve 0,0931 $ maksimum fiyat seviyesinde işlem görebilir. Ortalama fiyat seviyesi 0.0890 dolar olarak tahmin ediliyor.

Celer Network Fiyat Tahmini 2023

Celer Network (CELR) fiyat tahmini 0,12 dolardan bir başlangıç ​​bekliyordu. 2023'te boğaların yolculuğu devralacağına dair bir tahmin var. 0.11 $ maksimum ortalama fiyat öngörülüyor. Tıpkı bir önceki yıl olduğu gibi, Aralık 2023'te bir düşüş olabilir ve Celer Network fiyat tahminimize göre CELR'nin dokunabileceği minimum değer 0.0882 $ 'dır.

CELR Token Fiyat Tahmini 2024

2024 için CELR madeni para tahmininin 0,274 dolardan başlaması bekleniyor. İlk çeyrekte, yükseliş CELR fiyat hareketleri 0,32001 $'a ulaşabilir. Celer Network fiyat tahminleri, yıl sonuna kadar 0,373 ABD dolarına doğru bir artış öngörüyor - ortalama fiyat seviyesi 0,3021 ABD doları olan kademeli pirinç.

Celer Network Fiyat Tahmini 2025

CELR fiyat tahmini 2025, 0.16 dolardan iyimser bir başlangıç ​​öngörüyor. Beklenen maksimum fiyat 0,14 USD ve Celer Network tahminine göre ortalama fiyat 0,13 USD'dir. Beklenen minimum fiyat değeri 0,11 ABD dolarıdır.

Celer Network Fiyat Tahmini 2026

Geçmiş piyasa verilerine göre, beklenen minimum fiyat değeri 0.11 $ civarında olabilir ve ortalama işlem fiyatı 0.12 $ olabilir. Celer Network tahminimize göre, Celer Network'ün fiyatı, piyasa değeri verilerinde müteakip bir artışla 0.13 $ işaretini bile geçebilir. Özetle, CELR, Celer Network fiyat tahminimize göre karlı bir yatırım ve portföye gelecekteki fiyat seviyelerinden yeni bir ekleme olarak kabul edilebilir.

1 Celo (CELO) Kaç Dolar?

1 Celo fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,5877 USD'dır.

Canlı Celo Coin fiyatı ve teknik analizlerini inceleyip, canlı Celo Coin fiyat grafiği için takipte kalın. Celo Coin değeri Finansmix.com'da!

Celo Yorum

Güncel Celo yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Celo yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Celo yükselir mi? Celo düşer mi? Celo ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Celo Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.