Cosmos ATOM

Cosmos

18:54:55
9,5662
% -0,7217
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

9,3754 - 9,6175

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri2.376.741.704 $
24S Değişim %% -0,7217
Dolaşan Arz248.453.201 $

1 Cosmos Kaç Dolar Hesapla

CosmosATOM - Cosmos
Dolar USD - Dolar
1 ATOM =
9,5662 $

Bu ay Cosmos Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Cosmos Nedir? Geleceği ve Yorumları

Cosmos Coin Nedir? Yorum & Geleceği | Kaç Dolar?

Şu anda, bir blok zinciri kendi evreni gibi hareket etme eğilimindedir ve ağının dışındaki dünyayla iletişim kurmanın neredeyse hiçbir yolu yoktur - zaten üçüncü taraf yardımı olmadan.

Sonuç olarak, çeşitli farklı blok zincirlerinin destekçileri arasında çekişme, kabilecilik ve maksimalizm norm haline geldi. Ama hepsini birleştirecek tek bir blok zinciri olabilir mi? "Blockchain'lerin İnterneti" olan Cosmos'u keşfederken bir geziye çıkın.

Cosmos Coin Nedir?

 • Kozmos'un kısa bir tarihi
 • Nisan 2017 - İlk Cosmos token satışının ilk 29 dakikasında 17 milyon dolar toplandı.
 • Aralık 2018 - Cosmos ağını ilk kez geniş çapta test eden Game of Stakes piyasaya sürüldü.
 • Mart 2019 - Cosmos resmi ana ağı başlatıldı.
 • Kasım 2019 - Kava laboratuvarları, ana ağını başlatmak için Cosmos SDK kullanılarak oluşturulan ilk projelerden biri oldu.
 • Şubat 2020 - Cosmos ekibi bölündü ve kurucu Jae Kwon CEO olarak görevinden ayrıldı.
 • Eylül 2020 - Cosmos, Cosmos ekosistemine anonim kimlik bilgileri getirmek için Nym ile ortak oldu.
 • Şubat 2021 - Cosmos, Blok Zincirler Arası İletişim (IBC) protokolünün ilk genel sürümünü içeren Stargate'i başlattı.

Ekosistemin ATOM adı verilen kendi parası veya Cosmos jetonu vardır. Şu anda 237.928.231 birim kripto para dolaşımda. Jeton 2017'de sunuldu ve Cosmos ICO, 30 dakikada 17,3 milyon dolar topladı. Jetonların yüzde onu sistemin geliştiricileri tarafından tutuldu ve geri kalanı yatırımcılar tarafından satın alındı.

Bitcoin

gibi Cosmos kripto madenciliği yapılamaz. Jeton oluşturmak için PoS algoritmasını kullanıyoruz. Bir kullanıcı ne kadar çok işlem yaparsa, gelecekte bir işlem doğrulama düğümü olma olasılığı o kadar artar. Bir kullanıcı ne kadar çok jeton elde ederse, zincirde bir test halkası olmak için o kadar fazla fırsat olur. İşlemlerin onaylanması için sistemdeki katılımcılar bir ödül alır. Ayrıca, bazı tokenler başka bir doğrulama düğümüne devredilebilir ve karşılığında bonustan pay alabilir.

Doğrulama düğümü sahte bir işlemi onaylarsa, ağ bunu otomatik olarak sistemden kaldırır. Bu durumda bakiye 21 gün boyunca değişmeden kalır. Bu süre zarfında, tüm jetonların yasallığı kontrol edilir ve hileli olarak çıkarılan madeni paralar imha edilir. Çünkü 2019 yılında denge sağlanırken bir hacker saldırısı meydana geldi. Dolandırıcı kullanıcılar, tokenlerini geri çekmeyi başardı ve yıkımdan kaçındı.

ATOM ticareti, EXMO kripto para borsasında mevcuttur. ATOM'u BTC , EXM ve fiat para birimleriyle ( dolar , euro ) takas etme fırsatı sunuyoruz .

Cosmos Ağı Ne Yapmaya Çalışıyor?

Proje, kurucuların blok zinciri geliştirmeyi kolaylaştırmak için bir SDK platformu oluşturmasıyla 2014 yılında başladı. Merkezi olmayan bir ekosistem, bağımsız zincirlerin sorunsuz bir şekilde birbirine uymasını sağladı. Dağıtılmış kayıt teknolojisi kullanılarak oluşturulan bir uygulama veya intranet böyle bir zincir olarak kabul edilebilir.

Zincirler bölgelere ayrılmıştır ancak göbekler aracılığıyla birbirine bağlıdır. Bu tür merkezler, işlemlerin yasallığını doğrulamak için düğümlerdir. Aynı düğümler, farklı Blockchain'ler arasında uyumluluk sağlar. Düğümler çalışmaları için ATOM belirteçleri şeklinde bir ödül alır.

Bu tür her ağın benzersiz bir yazılım yığını ve özerk yönetimi vardır. Bu yaklaşım, kullanıcıların yeni Proof-of-Stake şeması üzerinde çalışan Blockchain'leri klasik Proof-of-Work zincirleriyle bağlamasına olanak tanır.

Kozmos Temel Değeri

Sistem, Blockchain'in aşağıdakilerle karakterize edilen "gelişmiş bir modelini" sunar:

Ölçeklenebilirlik;

birlikte çalışabilirlik;

Kullanılabilirlik;

Kesinlik.

Ek olarak sistem, kodlayıcılara müşteri ihtiyaçlarına göre yeni projeleri uygulamak için bir dizi hazır araç önerir. Bu uygulamaların her biri diğerleriyle uyumlu olacak ancak bağımsız bir yönetime sahip olacaktır.

Klasik dağıtılmış kayıt defterinin ölçeklenebilirlik sorunu, işlemleri doğrulamak için yavaş mekanizmadır. Ağda ne kadar çok kullanıcı olursa, işlemler o kadar zaman alıcı ve pahalı hale gelir. Bu sorunu çözmek için Cosmos'un kurucuları Tendermint Core'u yarattı. Bu konsensüs mekanizmasının bir saniye kilitlenme süresi vardır ve saniyede 10.000 işlem işleme kapasitesine sahiptir.

Tendermint, çalıştıkları her bilgisayarda aynı işlemleri aynı sırayla kaydeder. Eşler arası bir ağ protokolü olarak işlev görür. İkinci bileşen, uygulama zinciri arabirimidir (ABCI). İşlemlerin herhangi bir programlama dilinde anlaşılır olmasını sağlar. Zincirleri kontrol etmek için çoklu göbekler (merkezler), genel ademi merkeziyetçiliği de güçlendirir.

Cosmos (ATOM) Nasıl Bahis Yapılır?

 • Cosmos projesinin başlatılmasının ardından ATOM jetonları, bazı kripto para borsalarının ticaret çiftlerine düştü. Orada, çeşitli kripto borsaları nedeniyle diğer madeni paralar veya fiat para birimleri için satın alınabilirler. ATOM sahipleri, işlemlerin onaylanmasına katılabilir ve bununla ilgili ödüller kazanabilir. Süreç aşağıdaki gibidir:
 • Jetonları bir kullanıcıdan diğerine aktarırken, sistem A zincirinde istenen miktarda jeton bloke eder.
 • İkinci kullanıcı, belirli bir miktarın bloke edildiğine ve jetonların gerçek olduğuna dair kanıt alır.
 • Sistem doğrulayıcıları rastgele seçer; Bu düğümlerin üçte ikisi işlemi onaylamak için gereklidir.
 • B Zinciri, önceki koşul karşılanırsa jetonları kabul eder.
 • Jetonlar A zincirinden B zincirine aktarılır.
 • Doğrulama düğümleri çalışmaları için bir ödül alır. Jeton sayısındaki artışla, aynı düğümlerin gelecekteki işlemleri kontrol etmek için sistem tarafından tekrar seçilme olasılığı da artar.

Sistemde iki tür jeton vardır:

ATOM, kripto para birimi olarak kullanılan birincil belirteçtir.

Fotonlar, sistemdeki işlemler için komisyon ödemeye yarayan paralardır. Cosmos çok para birimli bir sistem olduğundan, bu yöntem düzenli dönüşümlerden kaçınır.

İşlemleri kontrol ettikten sonra, düğümler herhangi bir oranda her iki token biçimiyle bir ödül alır.

Cosmos Coin Analiz & Yorum

Mayıs 2021 bir miktar büyüme gördü, ardından düşüş ve çöküş geldi. Madeni para, 7 Mayıs'ta aylık en yüksek 32.14 $'a ulaşmak için 30 $ işaretini kırdı, ancak kısa süre sonra geri düştü ve 19 Mayıs 2021'de 23.49 $'da duruyordu.

Ardından, 19 Mayıs'taki büyük kripto günü çöküşünde piyasa sert bir şekilde düştü ve ATOM saatler içinde yarım saatten fazla bir düşüşle 9,87 dolara düştü. Ardından bir miktar toparlanma oldu ve günü 13,94 dolardan kapattı. Ayın geri kalanı kasvetli kaldı ve kozmos Mayıs ayını neredeyse %50 düşüşle 13.99 dolardan kapattı. 

Haziran ve Temmuz 2021 de benzer şekilde kötüydü ve durgunluk kripto para yatırımcıları için bir sorundu. Haziran 12 $'da kapandı, %14'lük bir kayıp, madeni paranın o ay bazı noktalarda 10 $'ın altına düştüğü gerçeğini maskelerken, Temmuz'da aşağı yukarı yerinde kök saldığını ve 12.15 $'dan kapandığını gördü. 

Ağustos 2021'de kripto piyasası toparlanmaya başladı ve kozmos da bunun bir parçasıydı. 19 Ağustos'ta 20.39 dolara ulaştığında üç ay içinde ilk kez 20 doları kırdı ve ayı cesaret verici ve etkileyici bir aylık artışla 22.87 dolardan kapatmak için düşmeden önce 31 Ağustos 2021'de 26.17 dolardan %88 aylık en yüksek seviyeye ulaştı .

Eylül 2021, önceki dönemin sorunlarının görünüşte bir kenara atıldığı bir aydı. 30 $ işareti, bu sefer sürdürülebilir görünen bir şekilde 10 Eylül'de düşerken, kripto para birimi 20 Eylül'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44,70 $'a ulaşmadan önce 18 Eylül'de 40 $'ın üzerine çıktı. Kaçınılmaz olarak bu seviyeden bir geri çekilme oldu, ancak 36.21 $ 'lık ayın kapanışı hala %58'den fazla bir aylık artıştı. 

Ekim 2021'de fiyat tutarlı ve cesaret vericiydi, 26 Ekim'de 43.22$ ve kapanış fiyatı 37.26$ ile ay boyunca 30$'ın üzerinde kaldı. Kasım, yine de, bazı sorunların geliştiğini gördü. 4 Kasım'da aylık en yüksek seviye 39.22$'dı ve fiyat oradan yavaş yavaş düşerek 30 Kasım'da 29$ civarında kaldı ve 14 Aralık 2021'de 21.21$'a gerileyerek Ağustos'tan bu yana en düşük seviye oldu.

Bununla birlikte, önemli bir toparlanma oldu ve madeni para 16 Aralık 2021'de 43.61 $'a ulaştı ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece 1.09 $ düştü.

Madeni para yılı 32.47 dolardan kapattı ve o zamandan beri genel bir düşüş eğiliminde. İlk aşamalarda kritik güvenlik açıklarından muzdarip olan Evmos zincirinin 9 Mart 2022'de başarısız bir lansmanı gerçekleşti. Zincirin Ethereum ve Cosmos arasındaki işlemlere izin vermesi gerekiyordu, ancak piyasa başarısız lansmana iyi yanıt vermedi ve kozmosun (ATOM) değeri düştü. 

Ancak, o zamandan beri madeni para çok fazla ivme kazandı. Özellikle, 6 Nisan 2022'de varlık yöneticisi Greyscale Investments, kripto fonlarının üç ayda bir yeniden dengelendiğini duyurdu. Gri Tonlamalı Akıllı Sözleşme Platformu Ex-Ethereum Fonunu çeşitlendirirken, cosmos (ATOM) eklendi, ancak projeden başka hiçbir kripto çıkarılmadı. 

2022 ve 2023 boyunca aşamalı olarak piyasaya sürülmesi beklenen Rho yükseltmesi, CosmWasm'ı hub'a ekliyor . Bunun, bu yıl Ağustos ayında bir aşamada geliştiriciler ve kullanıcılar için zincirler arası güvenliği ve kullanım kolaylığını iyileştirmesi bekleniyor.

Zincirdeki sayısız gelişmeye rağmen, uzun süren ayı piyasası, madeni parayı düşüş trendinde tuttu. 4 Mayıs 2022 tarihinde yazı yazılırken, madeni para yaklaşık 18.18 dolardan işlem görüyordu, bu da fiyatta önemli bir geri çekilmeydi. 

Bu arada, insanlar ATOM jeton fiyatı için ne öngörüyor? Tahminlerin genellikle yanlış olduğunu ve genellikle bir algoritma tarafından yapılan daha uzun vadeli kripto tahminleri söz konusu olduğunda, bunların her an değişebileceğini akılda tutmakta fayda var.

Cosmos Coin Geleceği

İlk olarak, WalletInvestor'ın 2022 için  bir kozmos fiyat tahmini var ve bu da kripto paranın Ağustos ayında 20 doları kıracağını gösteriyor. Ayrıca, bir yıl içinde yaklaşık 35,55 dolara ulaşacağını söylerken, site, madeni paranın beş yıl içinde 104,37 dolara ulaşması gerektiğini söylüyor.

PricePrediction.net, 2022'de maksimum fiyatın 44,67 dolar olması gerektiğini, bundan bir yıl sonra ise ortalama 58,86 dolar civarında olması gerektiğini söylüyor. Sitenin 2024 için tahmini 87,18 dolar, 12 ay sonra ise yaklaşık 120,67 dolar olacağını söylüyor. 2026'da kozmosun ortalama fiyatının 171,94 dolar olacağını düşünüyor ve ertesi yıl PricePrediction.net bunun 254,68 dolar civarında olacağını öne sürüyor.

Site, 2028'de ortalama fiyatın 359,42 dolar olacağı ve ATOM'un bir sonraki yıl 542,88 dolara yükselmesi bekleniyor. 2030 için kozmos fiyat tahmini , madeni paranın ortalama 773,73 dolara ulaştığını görüyor .

Gov.capital, bir yıl içinde yaklaşık 52,36 $ değerinde olması gerektiğini öne süren bir kozmos madeni para fiyat tahmini yapıyor. Sitenin 2025 için kozmos fiyat tahmini , o yılın Mayıs ayında 150 doları aşması gerektiğini gösteriyor. Site, beş yıl içinde madeni paranın 295.30 dolara ulaşabileceğini öne sürüyor.

Son olarak, DigitalCoinPrice  ayrıca çok yüksek kısa vadeli bir duygu öngörüyor ve madeni paranın Haziran ayında 24,21 dolara ulaşabileceğini ve %30'un üzerinde bir yükselişi temsil edebileceğini öne sürüyor. 2025'te madeni paranın ortalama 36,30 dolar değerinde olabileceğini öne sürüyor; ve 2030'da madeni para ortalama 84,36 dolar değerinde olabilir.

1 Cosmos (ATOM) Kaç Dolar?

1 Cosmos fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 9,5662 USD'dır.

Canlı Cosmos grafiği ve yorumları geçmiş verileri ile burada. ATOM fiyatı için bizi takip edin ve Cosmos piyasa değerine hemen erişin.

Cosmos Yorum

Güncel Cosmos yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Cosmos yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Cosmos yükselir mi? Cosmos düşer mi? Cosmos ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Cosmos Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.