Yeni İsrail Şekeli ILS

Yeni İsrail Şekeli

11:00:34
8,7451
% -0,0001
* Piyasaların kapalı olduğu gün ve saatlerde veri akışı bulunmamaktadır.

1 Yeni İsrail Şekeli Kaç Türk Lirası Hesapla

Yeni İsrail ŞekeliILS - Yeni İsrail Şekeli
TRY TRY - Türk Lirası
1 ILS =
8,7451 TRY

Bu ay Yeni İsrail Şekeli Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Yeni İsrail Şekeli Nedir? Geleceği ve Yorumları

1 Şekel Kaç TL? İsrail Para Birimi & 1 TL Kaç Şekel? 1 ₪ Kaç TL?

Yeni İsrail Şekel Nedir?

İsrail Devleti'nin para birimi Yeni İsrail Şekeli (NIS) veya kısaca şekeldir (İbranice'de shkalim veya İngilizce'de şekel olarak çoğullaştırılmıştır). 

Her şekelde 100 agorot (tekil agora) vardır. Banknotlar 20, 50, 100 ve 200 NIS cinsindendir; madeni paralar NIS10, NIS5, NIS2 NIS1 ve 50 ve 10 agorot cinsindendir.

İsrail para birimi, yaygın olarak Şekel olarak adlandırılan “Yeni İsrail Şekeli” olarak adlandırılır ve ayrıca Batı Şeria ve Gazze Şeridi'nin Filistin topraklarında yasal ödeme aracı olarak kullanılır. 

Kısaltmalar hem NIS hem de ILS'dir. Para birimi simgesi ₪ 'dir ve genellikle sayıdan sonra görünür. Örneğin 20₪, 50₪, 100₪ ve 200₪. Çoğu zaman İngilizce olarak da 20 NIS, 50 NIS, 100 NIS ve 200 NIS göreceksiniz.

Bazıları İsrail'e giderken yanlarında Şekel getirmeyi tercih ediyor, ancak burada ülkede çok daha iyi bir döviz kuru elde edeceksiniz. Başlıca turistik bölgelerde - Tel Aviv, Kudüs, Netanya, Hayfa ve Eilat - birçok para alışverişi yeri var. Şekel ile döviz bozdurmak için pasaportunuzun olduğundan emin olun. Bu, evinizde veya havaalanında alışveriş yapmaktan daha ucuz olacaktır.

İsrail'e nakit, seyahat çeki, kredi kartı veya İsrail Devleti tahvili olarak sınırsız miktarda yerli ve yabancı para getirilebilir. Her türlü döviz havalimanlarında, bankalarda, postanelerde, otellerin çoğunda veya büyük şehirlerdeki lisanslı döviz bürolarında değiştirilebilir. Seyahat çeklerini değiştirirken pasaport gereklidir. 

Oranlar bir yerden bir yere değişir ve bankalar komisyon alır. Bazı turistik yerler, özellikle de Kudüs Eski Şehri'ndeki bazı turistik yerler, dolar cinsinden ödeme aldığından, zorunlu olmamakla birlikte, küçük bir miktar ABD doları taşımanız önerilir. 

Uluslararası kredi kartı sahipleri, kredi kartlarını kabul eden bankalarda yerel veya yabancı para cinsinden para çekebilirler. Çoğu bankanın dışında Otomatik Vezne Makineleri bulunmaktadır.

1 Yeni İsrail Şekeli Kaç TL?

1 Yeni İsrail Şekeli fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 8,7451 TL'dir.

1 Şekel Kaç TL? İsrail Para Birimi & 1 TL Kaç Şekel? 1 ₪ Kaç TL? | Finansmix

Yeni İsrail Şekeli Yorum

Güncel Yeni İsrail Şekeli yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Yeni İsrail Şekeli yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Yeni İsrail Şekeli yükselir mi? Yeni İsrail Şekeli düşer mi? Yeni İsrail Şekeli ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Yeni İsrail Şekeli Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.