Ürdün Dinarı JOD

Ürdün Dinarı

01:05:23
45,8961
% 0,0004
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

1 Ürdün Dinarı Kaç Türk Lirası Hesapla

Ürdün DinarıJOD - Ürdün Dinarı
TRY TRY - Türk Lirası
1 JOD =
45,8961 TRY

Bu ay Ürdün Dinarı Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Ürdün Dinarı Nedir? Geleceği ve Yorumları

1 Ürdün Dinarı Kaç TL? JOD/TRY Ne Kadar? | Finansmix

Ürdün Dinarı (JOD) Nedir?

Ürdün dinarı (JOD), Ürdün'ün ulusal para birimidir ve kısaltması veya para birimi simgesi JOD ile gösterilir. Dinarın daha küçük mezhepleri veya alt birimleri vardır. Özellikle bir dinar, 10 dirhem, 100 kırş ve 1.000 fils'e eşittir. Dinar İsrail'in Batı Şeria'da da dolaşımda.

Dinar, Temmuz 1950'de Ürdün'ün resmi para birimi oldu. 1927'den beri İngiliz Filistin Mandası'nda ve İngiliz himayesindeki Ürdün Emirliği'nde dolaşan bir para birimi olan Filistin poundunun yerini aldı. Bağımsızlıktan sonra, ülke Ürdün Para Kurulu'nu kurdu. para basmak ve dolaşıma sokmak.

Ürdün Merkez Bankası (CBJ) üretim ve para politikasını 1959'da devraldı. Çıkarılan dinarların üzerinde ülkenin resmi adı olan Ürdün Haşimi Krallığı yazılıdır. CBJ tarafından ihraç edilen mevcut dördüncü banknot serisinin değeri 1, 5, 10, 20 ve 50 dinardır. 1 Dinar madeni paraları 1992 yılına kadar Arapça iken daha sonra İngilizceye çevrilmiştir. Dinar, 1995'ten beri ABD dolarına sabitlenmiştir.

Ürdün Dinarı Güçlü mü?

Evet, Ürdün dinarı güçlü bir para birimi çünkü ekonomisinin gücünden ziyade ABD dolarına bağlı.

Ürdün Dinarı Neden Bu Kadar Pahalı?

Ürdün dinarı pahalıdır çünkü para birimi USD'ye sabitlenmiştir. Ülke döviz kurlarını sabit tutar ve bu nedenle para birimi arz ve talepteki değişikliklerden dolayı dalgalanmaz. Aksine, hükümetin para biriminin değerini kısıtlayan sıkı bir para politikası vardır.

JOD Neden USD'ye Karşı Sabitlendi?

Ürdün'ün para birimini USD'ye sabitlemesinin başlıca nedeni, herhangi bir ülkenin bunu yapmasıyla aynı nedendir: finansal istikrar. USD, en istikrarlı ve yaygın olarak dolaşıma giren para birimlerinden biridir. Bu nedenle, değeri çılgınca dalgalanmaz. Ürdün, para birimini USD'ye sabitleyerek para birimini ve finansal sistemini dengeler. İstikrarlı bir para birimine ve finansal sisteme sahip olmak, bir ülkenin ekonomisini ve vatandaşlarının yaşam kalitesini artıran daha fazla yatırım çeker.

JOD Döviz Kurunu Nasıl Hesaplarsınız?

JOD döviz kurunu herhangi bir para birimine göre XE.com gibi bir para birimi dönüştürücü kullanarak hesaplayabilirsiniz. JOD'nin USD'ye döviz kuru sabittir ve bu nedenle aynı kalır. Bir USD, 0.709 JOD'a eşittir.

1 Ürdün Dinarı Kaç TL?

1 Ürdün Dinarı fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 45,8961 TL'dir.

1 Ürdün Dinarı Kaç TL? JOD/TRY Ne Kadar? Ürdün Dinarı Neden Değerli? | Finansmix

Ürdün Dinarı Yorum

Güncel Ürdün Dinarı yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Ürdün Dinarı yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Ürdün Dinarı yükselir mi? Ürdün Dinarı düşer mi? Ürdün Dinarı ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Ürdün Dinarı Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.