Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. TUPRS

Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.

10:20:29
189,10
% 4,59
* Piyasaların kapalı olduğu gün ve saatlerde veri akışı bulunmamaktadır.

Fiyat İstatistikleri

Günlük Hacim (TL)10.278.341.316,0000 TRY
Günlük Hacim (Lot)55.457.790,0000 TRY

1 Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. Kaç Türk Lirası Hesapla

Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.TUPRS - Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.
TRY TRY - Türk Lirası
1 TUPRS =
189,10 TRY

Bu ay Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. Nedir? Geleceği ve Yorumları

Tüpraş & TUPRS Hisse Senedi Yorumları & Grafiği ve Fiyatı

TÜPRAŞ Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.

20 Mayıs1983 yılında Kamu İktisadi Teşebbüsleri kararıyla Türkiye Petrol Kurumu adıyla kuruldu. Aynı kararla TÜPRAŞ, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. Türkiye Petrol Kurumuna bağlı kamu teşebbüsü olarak faaliyet hayatına başladı. Ancak bir sene sonra yine Kamu İktisadi Teşebbüsleri kararıyla Türkiye Petrol Kurumunun varlığına son verildi. Kurumun yerine geçen Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığına bağlı kamu iktisadi teşekkülü olarak faaliyetine devam etti.

Ülkenin en güçlü şirketlerinden birisi olan TÜPRAŞ, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. 16 Kasım 1983 yılında bağlı bulunduğu ortaklıktan ayrılarak Enerji Bakanlığına bağlı yarı - özel kurum olarak faaliyetine başladı. Akaryakıt ürünleri, jet yakıtı, gaz yağı, LPG, motor yağı gibi petrol türevlerinin üretimini yapmaktadır.

TÜPRAŞ Türkiye Petrol Rafinerileri Anonim Şirketi Sektörde Öncü

Petrol sektöründe çevreyi ve insan sağlığını önceleyen TÜPRAŞ, Türkiye Petrol Rafinerileri Anonim Şirketi yenilikçi yapısıyla her zaman ülke genelinde ve dünyada adından başarıyla söz ettirmeyi amaçlamaktadır. 2006 yılında özelleştirilerek Koç Holding'e devredilmiştir. Bugün şirketin genel merkezi İstanbul'dadır. Borsada TUPRS isimli hisse senediyle işlem yapmaktadır. Şirketin ortaklarının payı şu şekildedir; Enerji Yatırımları A.Ş. %51, Koç Holding %77, Aygaz %20, Opet %3, %49'u ise Halka açıktır.

1 Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. Kaç TL?

1 Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 189,1000 TL'dir.

TUPRS hisse senedi fiyatı, yorumları ve TUPRS borsa analizi için uzman adres Finansmix.com! Tüpraş hisse senedinin anlık grafiği için tıklayın!

Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. Yorum

Güncel Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. yükselir mi? Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. düşer mi? Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Tüpraş, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.