Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. TOASO

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.

09:15:02
300,00
% 4,62
* Piyasaların kapalı olduğu gün ve saatlerde veri akışı bulunmamaktadır.

Fiyat İstatistikleri

Günlük Hacim (TL)2.312.693.376,7500 TRY
Günlük Hacim (Lot)7.940.731,0000 TRY

1 Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Kaç Türk Lirası Hesapla

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.TOASO - Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.
TRY TRY - Türk Lirası
1 TOASO =
300,00 TRY

Bu ay Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Nedir? Geleceği ve Yorumları

Tofaş Hisse Senedi -TOASO Hisse Yorum & Analiz ve Fiyatı

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.

Tofaş'ın temelleri 1968 yılında koç Topluluğu’nun kurucusu olan merhum Vehbi Koç tarafından ilerici vizyonuyla temelleri atılmıştır. Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. 1971 yılında koç holding ve İtalyan fiat ortaklığında kurulmuştur. Genel merkezi İstanbul'da olup üretim faaliyetlerini Bursa'da yapmaktadır.

10,000’den fazla çalışanı bulunmakta olup 450 bin üretim kapasitesine sahiptir. Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. ilk üretimini murat 124 projesiyle başladı. Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. fiat’ın üretimiyle kalmayıp Opel, DS, Peugeot, Citroen ve Vauxhall markaların üretimini de yapmaktadır. Murat 124 üretiminden sonra 1976 Murat 131 daha sonra Şahin, Kartal, Doğan modellerinin üretimi yapılmaya başlandı. 

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.  Hisseleri

Günümüzde 80 ülkeye ihracat yapmıştır. Türkiyede’de birçok insan fiat sayesinde araç sahibi olmuştur.1994 yılında Tofaş AR-GE kurulmuştur. Küresel otomotiv üretimi projesiyle ürün geliştirme yetkinliğine sahip AR-GE merkezinde üretiminden başlayıp bütün süreçlerine kadar kendisi yürütüp dünya çapında önemli tedarikçi zinciri oluşturmuştur.

Böylelikle Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlamıştır. Koç Holding ile FCA Italy SPA'nın eşit hissedar olduğu Tofaş'ın halka açık olan hisseleri, Borsa İstanbul BİST 30 ve BİST 100 endekslerinde işlem görmektedir. 

1 Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Kaç TL?

1 Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 300,0000 TL'dir.

TOASO hisse senedi fiyatı, yorumları ve TOASO borsa analizi için uzman adres Finansmix.com! Tofaş hisse senedinin anlık grafiği için tıklayın!

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Yorum

Güncel Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. yükselir mi? Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. düşer mi? Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.