Klaytn KLAY

Klaytn

19:15:55
0,1646
% -4,0288
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

0,1619 - 0,1684

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri510.088.231 $
24S Değişim %% -4,0288
Dolaşan Arz3.099.675.569 $

1 Klaytn Kaç Dolar Hesapla

KlaytnKLAY - Klaytn
Dolar USD - Dolar
1 KLAY =
0,1646 $

Bu ay Klaytn Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Klaytn Nedir? Geleceği ve Yorumları

Klaytn Coin Kaç Dolar? Geleceği & Yorumları ve Grafiği

Klaytn Coin Nedir?

Karmaşık web adresleri, anlaşılmaz ara yüzler, kuruluş karşıtı başlangıçlar ve opak teknoloji. Bunlar, kriptoyu düşündüklerinde insanların aklına gelebilecek düşüncelerden bazıları – ve Klaytn bunu değiştirmeye çalışıyor.

Blok zincirinin faydalarının eski işletmelere sorunsuz bir şekilde eklenebileceği geleceğin platformu olma hedefiyle Klaytn, ana akımı sıkı bir şekilde hedefliyor. Küçük işletmelerden büyük şirketlere kadar, Kore'nin en büyük teknoloji şirketlerinden Kakao'nun bir yan kuruluşu olan GroundX tarafından geliştirilen Klaytn , blockchain teknolojisinin alımını hızlandıracağı iddia edilen birkaç temel özelliğe sahip.

Ama proje yasal mı? Madeni paranın değeri spekülasyona mı yoksa gerçek faydaya mı dayanıyor? Ve en önemlisi, en son Klaytn fiyat tahmini nedir?

Bazı tahminlere girmeden önce, şirkete hızlı bir genel bakışa bakalım.

Klaytn'in  temel özellikleri

Klaytn, web sitesine göre , hem yönetimde merkezi olmayan hem de yüksek düzeyde ölçeklenebilir olan optimum bir tasarım oluşturmak için en iyi özel blok zincirlerini ve en iyi kamu blok zincirlerini birleştirir.

Platform, resmi literatüre göre, BApp'lerin blok zinciri uygulamalarının gelişmesi için en uygun ortamı yaratan çeşitli özellikler geliştirerek kendisini farklılaştırdı. Bunlar, düşük gecikmeli ağ yanıt hızı ve sağlam işlem hacmini içerir.

Kullanıcı deneyiminin sağlam bir şekilde dikkate alınması, aynı zamanda tekliflerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Okunabilir hesap adlarından, kullanıcıların verileri üzerinde daha fazla kontrole sahip oldukları özel anahtarlara kadar, kripto, platformunun kullanılabilirliğini uzun vadeli başarısı için kilit bir unsur olarak önceliklendiriyor gibi görünüyor.

Klaytn'ın kurucusu kim?

Klaytn blok zincirinin arkasındaki şirket olan GroundX, Jaesun Han tarafından kuruldu.

Han, Kore İleri Enstitüsü'nden bilgisayar bilimi ve elektrik mühendisliği alanında doktora derecesine sahiptir. Mezun olduktan sonra, Kore'de bir bulut bilişim girişimi olan NexR'yi geliştirmeden ve yönetmeden önce KAIST için araştırmacı olarak çalıştı. 2011'de Han, bir bulut hizmeti destek şirketi olan KT cloudware'de baş teknoloji sorumlusu oldu ve 2014'te Güney Kore'de teknoloji odaklı bir yatırım şirketi olan FuturePlay Inc'in kurucu ortağı oldu.

Ancak bu bilgi, 2022 için bir Klaytn fiyat tahminini nasıl etkiler? Veya 2030 için bir Klaytn fiyat tahmini mi?

Klaytn madeni para fiyat tahminine derinlemesine dalmadan önce, KLAY'in geçmiş performansına bir göz atalım.

KLAY'ın geçmiş performansı

Önemli oynaklığa rağmen, madeni para lansmanından bu yana iyi performans gösterdi.

Lansmanından kısa bir süre sonra, KLAY jeton fiyatı 13 Nisan 2020'de 0,08733 $'dan 24 Ağustos 2020'de 0,8229 $'a yükseldi. Ancak daha sonra fiyat 3 Kasım 2020'de 0,4267 $'a düştü. Ertesi yıl, KLAY jeton fiyatı süpürüldükçe patladı 22 Şubat 2021'de 1.8388 $'dan 15 Mart'ta 3.3461 $'a yükseldi ve 30 Mart'ta tekrar 4.2452 $'a yükseldi.

KLAY madeni para fiyatı kısa süre sonra dirençle karşılaştı ve 24 Nisan'da 1,9865 $'a düştü. Nisan ayının sonunda bir miktar toparlanmaya rağmen, KLAY 22 Haziran'da tekrar 0.07919$'a düştü. Kripto para, önemli volatiliteye rağmen sonraki aylarda bir miktar toparlandı ve 9 Ekim'de 1,9026 $'a ulaştı. KLAY fiyatı o zamandan beri hafifçe düştü ve 13 Ocak 2022 itibariyle 1,42 dolarda kaldı.

Tanımlanmamış bir maksimum KLAY madeni para arzı ve mevcut dolaşımdaki 2,6 milyar arz var.

3.694 milyar dolarlık piyasa değeri ile KLAY madeni parası şu anda CoinGecko'da 47. sırada. Madeni para, 13 Ocak 2022'de yazı yazılırken geçen yıl %158 arttı.

Ancak bu bilgi bir KLAY fiyat tahminini nasıl etkiler?

Bakalım uzmanlar ne düşünüyor.

Klaytn Coin Geleceği

Tahminlere bakarken, fiyatın hangi yönde hareket edebileceğinin bir göstergesi olarak yardımcı olabileceklerini, ancak mutlak değil olasılıklar olarak görülmesi gerektiğini hatırlamak önemlidir. Bu, özellikle uzun vadeli tahminlere bakıldığında geçerlidir, çünkü bunlar bazen tamamen yanlış olabilir. Bunun nedeni, kripto piyasasının doğasında var olan oynaklığın yanı sıra gelecekteki fiyatları etkileyebilecek birçok bilinmeyendir.

Bunu akılda tutarak, bazı Klaytn fiyat tahminlerine bakalım. WalletInvestor , KLAY'in bir yıl içinde 1.725$'a ve beş yıl içinde 3.248$'a yükselebileceğini düşünüyor.

Gov.capital, 2023 için Klaytn fiyat tahminini 6.246$ olarak tahmin ediyor. Platform ayrıca beş yıl için 45.236$'lık bir KLAY fiyat tahmini tutuyor.

DigitalCoinPrice ayrıca madeni paranın değerinin arttığını ancak diğer tahminler kadar dramatik olmadığını görüyor. Platform , Klaytn'in 2024'te 2,40 dolara çıkmadan önce 2023'te 2,23 dolar değerinde olabileceğini düşünüyor. Web sitesinin 2025 için Klaytn fiyat tahmini 2,92 dolar.

Son düşünceler

Klaytn, ikna edici bir teklifi olan köklü bir şirket gibi görünüyor. Etkileyici bir dizi ortaklık edinmiş olmasına rağmen, Kakao dışında başka hiçbir büyük şirketin  Klaytn teknolojisini kullanmaya başladığını açıklamadığını belirtmek önemlidir.

Aynı amaca sahip diğer kripto paralara benzer şekilde KLAY parasının ana akım toplum için herhangi bir gerçek faydası olup olmadığı tamamen bilinmiyor.

1 Klaytn (KLAY) Kaç Dolar?

1 Klaytn fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,1646 USD'dır.

Canlı Klaytn Coin fiyatı ve teknik analizlerini inceleyip, canlı Klaytn Coin fiyat grafiği için takipte kalın. Klaytn Coin değeri Finansmix.com'da!

Klaytn Yorum

Güncel Klaytn yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Klaytn yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Klaytn yükselir mi? Klaytn düşer mi? Klaytn ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Klaytn Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.