Factom FCT

Factom

03:43:07
0,0000
% 0,0000
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

-

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri0 $
24S Değişim %% 0
Dolaşan Arz0 $

1 Factom Kaç Dolar Hesapla

FactomFCT - Factom
Dolar USD - Dolar
1 FCT =
0,0000 $

Bu ay Factom Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Factom Nedir? Geleceği ve Yorumları

Factom Coin Fiyatı ve Grafiği - Factom Coin Yorumları

Factom Coin Nedir?

Factom coin, kurumsal düzeyde bir blok zinciri katmanıdır. Bağımsız düğümlerin Factom protokolü aracılığıyla Bitcoin ile iletişim kurmasını sağlayan bir çapraz zincir çözümü görevi görür. Tüm kayıtları blok zincirinde depolamak yerine, şifreli, değişmez bir dizin görevi görür. Factoid'ler (FCT), Factom blok zinciri tarafından kullanılan yerel kripto para birimi paralarıdır.

Gayrimenkul, hukuk, teknoloji ve sağlık gibi sektörlerin verileri düzenli olarak depolaması ve aktarması gerekir ve belgelenmiş bir sahiplik zinciri önemlidir. Kayıt tutma önemlidir ve büyük kuruluşlarda kapsamlı belgeler olmadan kimin neyi ne zaman bir belgeye yaptığını takip etmek zordur.

Bu endüstriler parmaklarını blok zinciri teknolojisine daldırdığında, ölçeklenebilirlik sorunları hızla bulundu. Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen blok zincir ağları vahşi doğada darboğaz yaptı ve işlem hızı ve maliyeti ile ilgili sorunlar yardımcı olmadı.

Ancak hala blok zinciri teknolojisini benimsemek isteyen endüstriler var ve Factom, Bitcoin blok zincirinin kendisini kullanarak şişkinlik ve ölçeklenebilirlik sorunlarını gidermek için 2014 yılında Austin, Teksas'ta kuruldu.

O zamandan beri, ekip (kurucu ortak ve CEO Paul Snow tarafından yönetiliyor), Kasım 2016'da projeye 500.000 $ hibe veren Bill ve Melinda Gates Vakfı ve ABD İç Güvenlik Bakanlığı (DHS) gibi büyük ortaklar kazandı. Haziran 2018'de 200.000 $ daha projelendirin.

Factom, bulut benzeri bir blok zinciri depolama çözümüne askeri düzeyde, uçtan uca şifreleme getiriyor. Bitcoin blok zincirine kayıtları kriptografik olarak hash ederken, kendi sunucularında bireysel erişim seviyelerini, sistem izlemeyi ve diğer kurumsal araçları destekler.

Uzun lafın kısası, teknolojinin temel sorunlarına zarif bir çözüm. Ve Equator (Altisource'un bir iş birimi) gibi şirketler, Factom'un Harmony Blockchain-as-a-Service (BaaS) platformunu zaten kullanıyor.

Bu girişime odaklanma, kripto para birimi endüstrisinin çoğu düşerken 2018'in sonlarında FCT fiyatlarının yükselmesine yardımcı oldu. Ancak kalabalık ve rekabetçi bir kripto pazarında ayakta kalmak yeterli olacak mı?

Kurucu ortak ve CTO, 2017'de Wanchain'i oluşturan Wanglu Tech'i kurmak için Temmuz 2016'da Factom'dan ayrıldı. Farklı projeler farklı pazarlara odaklanırken, kurumsal ve tüketici satın alma için etkin bir şekilde rekabet ediyorlar. Ancak her iki projenin de farklı hedefleri var, bu nedenle doğrudan rakip değiller.

Ağ tarafından kullanılan tescilli kripto para birimi olan Factoids'in (FCT) kripto piyasası etkisini analiz ederek Factom projesini keşfetmeye başlayacağız.

FCT Token Kripto Para Birimi Özeti

FCT, 8 Ocak 2018'de 75.64 dolardan şimdiye kadarki en yüksek işlem fiyatına ulaştı ve bir OG kripto olduğu için, kripto öncesi ve sonrası balonu nasıl karşılaştırdığını görmek için birkaç yılımız var. 2015'te 1 ABD Doları civarında başladı ve şu anda 2019'da sabit bir 10 ABD Doları aralığına ulaşıyor. Bu artış, ağın benimsenmesinin (yavaş da olsa) projenin ilk on yılında istikrarlı bir şekilde arttığının bir işaretidir.

Factoid arzı sınırsızdır ve madenciliği yapılamaz. Her ay yaklaşık 73.000 FCT'lik sabit bir oran serbest bırakılır. FCT, diğer düğümler (Denetim Sunucuları ve Takipçi Sunucuları olarak adlandırılır) ve blok zinciri arasında iletişim kanalı görevi gören Federe Sunucular tarafından kazanılır.

Factom'un ICO token ön satışı, çoğu ICO izleme veritabanından önce 31 Mart 2015'te yapıldı. 24 saat içinde 2.278 BTC (o zamanlar yaklaşık 1,1 milyon dolar değerinde) karşılığında bir milyondan fazla token satıldı.  

FCT, Factoid platformunda Giriş Kredisi (EC) satın almak için kullanılır. EC'ler sistemden ayrılamazlar ve Girişler için ödeme yapmak ve Otorite düğümlerine oy vermek için kullanılırlar (daha fazlası aşağıda). FCT, başka bir kripto para birimiyle satın alınmış olsa bile, EC satın alındığında yakılır. Bu durumda kripto, yakılabilmesi için açık piyasada EC satın almak için kullanılır.

Factoidler, Poloniex, Bittrex, Upbit, Livecoin ve Bit-Z dahil olmak üzere şu ana kadar çeşitli kripto para borsalarında işlem görüyor. Günlük olarak yaklaşık 200.000 $ değerinde FCT işlem görmektedir ve BTC, bugüne kadarki tek işlem çiftidir.

Factom'un masaüstü platformları için kullanılabilen kendi Kurumsal Cüzdanı vardır. Ayrıca Ledger Nano S ve Eden tarafından da destekleniyor.

Factom Hakkında

Factom, çeşitli daha küçük, 10 KB dosyaların bir araya getirilmesiyle bir Giriş Bloğunun oluşturulduğu mevcut BitTorrent teknolojisine çok benzer şekilde çalışır. Her Giriş dosyasının özetlerini içeren bu Giriş Blokları, daha sonra kendileri hashlenir ve Dizin Bloklarına indekslenir.

Dizin Blokları, Bitcoin'in blok zincirine sabitlenir, bu nedenle Bitcoin madenciliği yapılırken her 10 dakikada bir 10 blok oluşturulur. Bu, her blok için gereken veri miktarını en aza indiren etkili bir yan zincir çözümü oluşturur. Bir bakıma, bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz bu şekilde çalışır. Grafik kullanıcı arayüzünde seçtiğiniz simge, yalnızca orijinal, çok daha büyük dosyaya giden bir bağlantıdır.

Doğrulama ve diğer ağ işlemleri, bir dizi düğüm tarafından yapılır. Üç tür düğüm vardır:

Federe Sunucular – Federe Sunucular, Factom blok zincirini çalıştırır ve veri yazma, işleme ve doğrulama karşılığında FCT alır. Bu sunucular, blok zincirini doğrulamak ve yazmak için Denetim ve Takipçi Sunucularından veri toplar. Seyirci, planlanmış ping'ler aracılığıyla düzenli olarak alınır ve yanıt vermeyen sunucular kaldırılır. Ardından, mevcut Denetim Sunucuları arasından yeni bir Federasyon Sunucusu seçmek için bir oylama yapılır.

Denetim Sunucuları – Bir Federasyon Sunucusu düşürüldüğünde, Denetim Sunucusu olur. Bu düğümler, Federe Sunucular ile aynı işi gerçekleştirir, ancak blok işleme ödüllerini almazlar. Onları bir sahne oyununda yedek oyuncu veya basketbolda yedek oyuncu olarak düşünün. Aidatlarınızı ödemeniz ve gerçek oyunda oynamaya değer olduğunuzu kanıtlamanız gerekecek.

Takipçi Sunucuları – Takipçi sunucuları, işlem isteklerini Federasyon Sunucusuna iletir. Harici düğümlerin blok zincirine veri beslemesi için katılım giriş noktası görevi görürler.

Bu üç parça, Factom blok zincirini oluşturur ve çapraz zincir birlikte çalışabilirliğini sağlar. Bitcoin'den daha şık, daha hızlı bir çözüm. Ekip, önde gelen merkezi olmayan, açık kaynaklı veri bütünlüğü protokolü olmak için bu teknolojiden yararlanmaya odaklanmıştır.

Özet

Factom, ABD hükümeti ve Bill ve Melinda Gates Vakfı'nı içeren ortaklıkları için çok fazla vızıltıya sahip. Ekip, hukuk, devlet, emlak, finans ve daha fazlasıyla ilgili kullanım durumlarında veri bütünlüğü teknolojisini etkin bir şekilde doğruladı.

Factom, hem eski hem de blok zinciri tabanlı platformlarla birlikte çalışabilirliği sağlamak için karmaları endeksleyen güvenli ve güvenilir bir akıllı sözleşme ağı sağlar.

Factoids (FCT) ve Entry Credits (EC), Factoid platformundaki işlemleri belirtmek için kullanılan tescilli kripto para birimleridir.

Factom, gerçek dünyadaki kullanımlara yanıt olarak protokolünü yükseltmeye devam ediyor ve yıllarca çalışmasını sağlayacak yüksek profilli yatırımlara sahip.

Bu parçalar yerinde olduğunda, Factom blok zinciri endüstrisinde saygıdeğer ancak güçlü bir güçtür. B2B odağı ve etkili ortaklıklarla başarılı bir şekilde uygulanması, ilerlemek için büyük olasılıkla kendi lehine çalışacaktır.

1 Factom (FCT) Kaç Dolar?

1 Factom fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,0000 USD'dır.

Canlı Factom Coin fiyatı, piyasa hacmi ve işlemlerine hızlı erişin. Factom grafiği için Finansmix.com'u ziyaret edin. Güncel Factom analiz ve yorumları burada!

Factom Yorum

Güncel Factom yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Factom yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Factom yükselir mi? Factom düşer mi? Factom ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Factom Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.