Bitcoin Diamond BCD

Bitcoin Diamond

04:40:38
0,0000
% 0,0000
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

-

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri0 $
24S Değişim %% 0
Dolaşan Arz0 $

1 Bitcoin Diamond Kaç Dolar Hesapla

Bitcoin DiamondBCD - Bitcoin Diamond
Dolar USD - Dolar
1 BCD =
0,0000 $

Bu ay Bitcoin Diamond Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Bitcoin Diamond Nedir? Geleceği ve Yorumları

Bitcoin Diamond Fiyatı - BCD Coin Grafik ve Yorumları

Bitcoin Diamond Nedir?

Bitcoin şu anda dünyanın en popüler ve değerli kripto para birimidir. Bitcoin Cash, Bitcoin Gold ve Bitcoin Diamond gibi belirli amaçlar için tasarlanmış birkaç türev madeni paraya sahiptir.

Bitcoin Diamond, üçünün daha az bilinenidir ve birçoğunun varlığından bile haberi yoktur. Peki, Bitcoin Diamond tam olarak nedir, neden yaratıldı ve Bitcoin ile en popüler hard forku olan Bitcoin Cash'den farkı nedir?

Bitcoin Diamond, Kasım 2017'de meydana gelen bir Bitcoin hard fork'udur. Hard fork , yeni bir protokolün oluşturulduğu bir blok zincirinde bir bölünmeyi içerir. Orijinal blok zinciri kalır, ancak şimdi yeni bir blok zinciri var. Hard fork blok zinciri orijinali ile bazı benzerlikleri paylaşacaktır, ancak hard fork'un bütün amacı bu olduğu için her zaman yeni özellikler ve değişiklikler vardır.

Team Evey ve Team 007 isimlerini kullanan iki Bitcoin madencisi, Bitcoin Core protokolünün eksik olduğunu gördükleri için bu hard fork’a öncülük ettiler. Bitcoin Core, Bitcoin ağını bağlamak için en yaygın kullanılan yazılımdır ve Bitcoin'in orijinal blok zinciri protokolünün arkasındadır. Evey ve 007'nin Bitcoin protokolünde bulduğu ana sorun, kullanıcılara hızlı işlem sunamamasıydı. Bunun da ötesinde, Bitcoin'in kullanıcı gizlilik seviyeleri ve ölçeklenebilirlik sınırlamaları iki madenci için tatmin edici değildi.

Geliştiriciler, Bitcoin Diamond'ın web sitesinde BCD'nin "bir kredi kartından daha iyi, nakitten daha iyi, fiattan daha iyi" olduğunu iddia ediyor . Ama bunu böyle yapacak hangi özelliklere sahip?

Daha Hızlı İşlemler

İlk olarak, Bitcoin Diamond, Bitcoin'den daha hızlı kullanılır. Bitcoin ağı her saniye yalnızca bir avuç işlemi işleyebilir, bu da sürekli olarak onay bekleyen bekleyen bir işlem birikimi olduğu anlamına gelir. Öte yandan, Bitcoin Diamond saniyede çok daha etkileyici 100 işlem gerçekleştirebilir, bu da ağı çok daha az tıkalı hale getirir ve kullanıcı rahatlığını artırır.

Bu, Bitcoin'e kıyasla Bitcoin Diamond blok zincirindeki blok boyutundaki bir artışla mümkün olmuştur. Bitcoin ağındaki bloklar sadece 1 MB boyutundadır, ancak Bitcoin Diamond'ın geliştiricileri 8 MB'a kadar bir blok boyutu elde etmişlerdir, bu da çok daha düşük işlem sürelerinin önünü açmaktadır. BCD blok zincirindeki daha hızlı işlemler, Yıldırım Ağı olarak bilinen ikinci katman ödeme protokolü ile de mümkün olmaktadır.

Bu özelliklerin tümü, daha hızlı işlemlerin yanı sıra artırılmış ölçeklenebilirlik sunmak için bir araya geliyor, çünkü azaltılmış blok zinciri tıkanıklığı, daha fazla kullanıcının herhangi bir zamanda verimli bir şekilde kullanmasına izin veriyor.

Daha Düşük İşlem Ücretleri

Daha hızlı işlemlerin yanı sıra Bitcoin Diamond, Bitcoin'den daha düşük işlem ücretleri sunar . İşlem ücretleri kripto meraklıları arasında her zaman bir çekişme noktası olmuştur, çünkü platformlar kâr elde etmelerini gerektirir, ancak bazen sinir bozucu derecede yüksek olabilir, öyle ki kârınızın büyük bir kısmını kaybedebilirsiniz. Dolayısıyla Bitcoin Diamond'ın daha düşük işlem ücretleri sunması, özellikle düzenli olarak işlem yapan kullanıcılar için büyük bir artı.

Bunlar, Bitcoin Diamond'ın geliştiricilerinin ve destekçilerinin nakit ve kart gibi geleneksel ödeme yöntemlerine sağlam bir alternatif olduğuna inanmalarının iki ana nedenidir. Ancak Bitcoin Diamond'ın özelliklerinin bittiği yer burası değil.

Mahremiyet

BCD blok zinciri, tüm işlemlerin ve cüzdan bakiyelerinin tamamen anonim tutulduğu ve her kullanıcının yüksek düzeyde gizliliği korumasını sağlayan gizliliğe net bir şekilde odaklanır.

Bununla birlikte, Bitcoin Diamond'ın geliştiricileri kısa süre önce BCD protokolüne bazılarının hayal kırıklığı yaratacağını düşündüğü herhangi bir ekstra gizlilik özelliği eklememeye karar verdi.

Maden Yapmak Daha Kolay

Bitcoin Diamond ile ilgili bir başka harika şey de, madenciliğin Bitcoin'den daha kolay olmasıdır. BCD madenciliği yapmak için bir GPU veya ASIC teçhizatı kullanabilirsiniz, böylece ya nakit para harcayabilir ya da daha uygun fiyatlı donanımları tercih edebilirsiniz. Orijinal Bitcoin blok zinciriyle ilgili büyük bir sorun, madenciliğin karmaşıklığı ve maliyetinin, yerini çoğunlukla profesyonel madencilerden oluşan bir madencilik topluluğuna bırakması ve yeni gelenlerin başlamasını çok zor hale getirmesidir.

Bitcoin Diamond bazı faydalı özellikler sunsa da, Bitcoin Cash veya BCH olarak bilinen başka bir Bitcoin hard forku benzer bir ışık altında tasarlandı . Peki, BCH ve BCD herhangi bir şekilde farklı mı?

Bitcoin Diamond ve Bitcoin Cash Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar

Her ikisi de daha hızlı işlemler, daha düşük ücretler ve artırılmış ölçeklenebilirlik (blok boyutundaki artışla mümkün olmuştur) sunduğundan Bitcoin Diamond, Bitcoin Cash'e kesinlikle Bitcoin'in kendisinden daha benzer. Dahası, Bitcoin Cash'in lansmanı, Ağustos 2017'de Bitcoin Diamond'ın piyasaya sürülmesinden birkaç ay önce geldi. Ve tahmin edebileceğiniz gibi, her ikisi de Bitcoin'in sert çatalları olduğu için her iki madeni para da iş kanıtı mekanizmasını kullanıyor.

Bitcoin Diamond ve Bitcoin Cash çok benzer görünüyor, peki onları tam olarak ayıran nedir?

İlk olarak, Bitcoin Cash, Bitcoin Diamond'dan çok daha popüler. Bitcoin Cash, en yaygın kullanılan Bitcoin hard fork'udur ve değeri, şu anda 330 $ civarında olan tüm BTC hard fork'ları arasında en yüksek olanıdır. Bitcoin Diamond'ın yaklaşık yarım dolarlık değeriyle karşılaştırıldığında, bu iki madeni paranın değer olarak büyük ölçüde farklılık gösterdiğini söylemek güvenli.

Ek olarak, Bitcoin Cash, Bitcoin Diamond'ın maksimum blok boyutunun dört katı olan 32 MB'a kadar blok boyutuyla Bitcoin Diamond'dan bile daha ölçeklenebilir .

Bitcoin Diamond gibi Bitcoin Cash'in de madenciliği daha kolaydır ve acemiler ve yeni başlayanlar için son derece rekabetçi Bitcoin madenciliği alanından daha açık bir alandır. Bununla birlikte, Bitcoin Cash yalnızca bir ASIC teçhizatı kullanılarak başarılı bir şekilde çıkarılabilir, oysa Bitcoin Diamond madencileri genellikle satın alınması daha ucuz olan bir GPU kullanma seçeneğine sahiptir .

Şu anda, Bitcoin Diamond, sürekli azalan bir madeni para değeri ve işlem hacmi ile o kadar iyi durumda görünmüyor. Dolayısıyla, Bitcoin Cash, piyasada çok daha fazlasını yakalamış gibi görünen, daha geniş çapta başarılı bir madeni para gibi görünüyor. Ancak bu, Bitcoin Diamond'ın sektörde geleceği olmadığı anlamına gelmez. Çoğu kriptoda olduğu gibi, bunun nereye varacağı bilinmez.

Bitcoin Cash, Bitcoin Diamond'ı Gölgede Bırakmış Olabilir

Bitcoin Diamond kesinlikle bazı yararlı özellikler sunsa da, Bitcoin Cash'in elde ettiği popülerlik ve başarı onu bir şekilde gölgede bırakmış olabilir. Ancak kripto endüstrisi hakkında kesin olarak bildiğimiz bir şey varsa, o da tahmin edilemez olduğudur, bu nedenle Bitcoin Diamond'ın gelecekte geri sıçraması ve piyasada daha sağlam bir zemin kazanması için hala bir şans var.

Bitcoin Diamond Teknik Analiz

Kripto para piyasasında çok sayıda coin bulunmaktadır. Bu madeni paralara yatırım yapmadan önce, daha fazla ayrıntı almalı ve gelecekte fiyatlar yükselecek mi yoksa düşecek mi? Bu onların kar elde etmelerine yardımcı olabilir.

Benzer şekilde, Bitcoin Diamond kripto para birimi Ocak 2021'de fiyatını yükselterek bir miktar hacim artışı görmeye başladı. Yüksek hacimde bu tür Bitcoin Diamond fiyat hareketi de Şubat 2021'in ikinci haftasında gözlendi. Ardından Nisan 2021'de, birkaç ay içinde günlerde, BCD fiyatı, fiyatını iki katından fazla artırdı. Ancak bu, kendini sürdüren bir kırılma değildi ve Nisan 2021'in geri kalanı için fiyat düşüş yolculuğunu sürdürdü.

Bitcoin Diamond için en yüksek fiyat ve oynak dönem, fiyatın sadece birkaç gün içinde 11 dolara yükseldiği Mayıs 2021'de gerçekleşti. Bu fiyat artışını hayal etmek çılgıncaydı. Sadece birkaç gün içinde yatırım getirisi %300'ün üzerindeydi. Ancak, fiyatın gökyüzüne yükselmesi kadar hızlı, Bitcoin Diamond fiyatı düştü ve önümüzdeki birkaç gün içinde çöktü, tüm getirileri sildi ve sonunda 50 günlük basit hareketli ortalamaya ulaştı.

BCD için en fazla birikim geçen yıl Ocak, Şubat, Nisan ve Mayıs aylarında gözlendi. Birikim/Dağıtım göstergesi şu anda yükselişte, Bitcoin Diamond (BCD) fiyatındaki bu eğilimi doğrulamak için yoğun hacim tabanlı dağılım görebiliriz.

Bollinger Band analizi, BCD için en yüksek volatil dönemin, BCD fiyatının %300'den fazla arttığı ve RSI göstergesinin aşırı alım sinyali oluşturmasına neden olduğu geçen Nisan ve Mayıs aylarında olduğunu gösteriyor. RSI göstergesi, piyasaya kısa devre yapmak için güvenilir olabilirdi, ancak herhangi bir yatırım aracından en fazla getiriyi elde etmekten bahsederken çıkış stratejisi her zaman önemlidir. Bu nedenle, piyasadan uzak durmak ve gelecekteki büyüme fırsatlarını görmek için Bitcoin Diamond fiyatını izlemeye devam etmek iyi bir fikir olabilir.

Bitcoin Diamond Geleceği

BCD'nin fiyat tahmini, tahmine dayalı veri modelleme algoritmalarıyla birleştirilmiş geçmiş verilere dayanmaktadır. Lütfen bu tahminlerin yatırım tavsiyesi olarak değil, sadece öneri olarak yorumlanması gerektiğini unutmayın. Herhangi bir şeyin fiyatını mükemmel bir şekilde tahmin etmek imkansızdır ve herhangi bir tahmini körü körüne takip etmek, yatırdığınız tüm parayı kaybetme riskine yol açar. İşte geçmiş fiyat hesaplama ve analizine dayalı verilerimiz.

Bitcoin Diamond Fiyat Tahmini 2022

Bugün Bitcoin Diamond fiyatı 0,475 dolar. Bir yıllık tahmine göre, Bitcoin Diamond fiyatının minimum 0,58 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin ediliyor. Bitcoin Diamond fiyatı maksimum 0,67 $ seviyesine ulaşabilir. Yıl boyunca ortalama fiyat 0,62 dolar civarında olacak. Bitcoin Diamond tahmini, diğer kriptoya kıyasla muhafazakar.

Bitcoin Diamond Fiyat Tahmini 2023

Tahminimize göre 2023 yılında Bitcoin Diamond BCD fiyatının minimum 0,63 dolar, maksimum fiyatı 0,78 dolar olması bekleniyor. Yıl boyunca ortalama işlem fiyatının 0,69 dolar civarında olması bekleniyor.

Bitcoin Diamond Fiyat Tahmini 2024

Veriler ve Bitcoin Diamond fiyat tahmin modellerine göre Bitcoin Diamond BCD fiyatının minimum seviyesi 0,58 dolar olacak. 2024 yılı boyunca ortalama işlem fiyatı yaklaşık 0,68 dolar ile maksimum fiyat 0,85 dolar olacak. Bu Bitcoin Diamond tahmini, kısa vadede ihtiyatlı.

Bitcoin Diamond Fiyat Tahmini 2025

2025 yılı teknik analiz ve tahminlerine göre minimum Bitcoin Diamond (BCD) fiyatı 0,82 dolar, maksimum fiyat seviyesi ise 1,01 dolar olacak. 2025'te ortalama fiyat 0.90 dolar olacak. Bu muhafazakar Bitcoin Diamond tahmini, volatilite nedeniyle Bitcoin Diamond fiyatında da bir düşüş olacağını gösteriyor.

Bitcoin Diamond Fiyat Tahmini 2026

Bitcoin Diamond fiyat tahmin modelleri, BCD tokeninin minimum fiyatının 0,77 $ ve maksimum fiyatın 0,89 $ olacağını ve 2026 yılında 0,84 $ ortalama fiyatı koruyacağını gösteriyor. Bitcoin Diamond tahmini orta vadede muhafazakar. Bununla birlikte, bu kripto parayı yatırım için elinde tutmayı planlayan yatırımcılar için iyi bir yatırım olabilir.

1 Bitcoin Diamond (BCD) Kaç Dolar?

1 Bitcoin Diamond fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,0000 USD'dır.

Canlı Bitcoin Diamond fiyatı ve detaylı analizleri ile BCD grafik ve yorumları burada! Bitcoin Diamond piyasa değerini görmek için sayfamızı ziyaret edin.

Bitcoin Diamond Yorum

Güncel Bitcoin Diamond yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Bitcoin Diamond yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Bitcoin Diamond yükselir mi? Bitcoin Diamond düşer mi? Bitcoin Diamond ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Bitcoin Diamond Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.