Aurora AOA

Aurora

05:00:34
0,0000
% 0,0000
* Verilerimiz 30 saniyede bir güncellenmektedir.

Gün Aralığı

-

Fiyat İstatistikleri

Hacim(24s)0 $
Piyasa Değeri0 $
24S Değişim %% 0
Dolaşan Arz0 $

1 Aurora Kaç Dolar Hesapla

AuroraAOA - Aurora
Dolar USD - Dolar
1 AOA =
0,0000 $

Bu ay Aurora Düşer mi? Yükselir mi?

Sonuçları görmek için oy verin!
Aurora Nedir? Geleceği ve Yorumları

Canlı Aurora Coin Grafik - Aurora Coin Hangi Borsada?

Aurora Coin Nedir?

Auroracoin (AUR), İzlanda'da geliştirilen eşler arası bir kripto para birimiydi. 2014 yılında Baldur Friggjar Óðinsson adlı takma adlı bir yaratıcı tarafından başlatıldı. Auroracoin, yerel ekonomide sınır ötesi transferler için bir mekanizma olarak hizmet etmeyi amaçlıyordu. Ne yazık ki, kripto para biriminin değeri Mart 2014'te piyasaya sürüldükten hemen sonra düştü ve “başarısız bir deney” olarak kabul edildi.

Ancak Auroracoin, işlevlerinin kapsamını günlük işlemleri içerecek şekilde genişleten bir grup geliştirici tarafından 2015 yılında yeniden canlandırıldı. 2015 yılında kurulan Auroracoin Vakfı tarafından yönetildi. Aurora'nın piyasa fiyatı, yaklaşık 1,5 milyon dolarlık toplam piyasa değeri ile 0.10 dolar civarında gezinme eğilimindedir.

2009 yılına gelindiğinde, İzlanda ekonomisi 2008 mali krizinden sonra iflas etmişti . Sermaye çıkışını engellemek için hükümet, vatandaşlarının ülke dışına döviz çekmesini engelleyen kontroller başlattı. Yaratılışının federal hükümet tarafından banka kurtarmalarına bir tepki olduğu düşünülen Bitcoin gibi, Auroracoin de kendisini hükümet kontrolündeki para birimlerine bir alternatif olarak konumlandırdı.

İzlanda vatandaşları, mali krizden sonraki beş yıl içinde kazandıkları tüm dövizleri İzlanda Merkez Bankası'na devretmek zorunda kaldılar. Auroracoin'in yaratıcıları, insanların uluslararası ticarete girme veya yurtdışındaki işletmelere yatırım yapma konusunda tamamen özgür olmadığına inanıyordu. Madeni paranın yaratıcıları, hükümet kısıtlamalarının genel etkisinin yerel ekonomiyi felce uğrattığını düşünüyorlardı.

Auroracoin, Scrypt (telaffuz edilen ess-crypt) algoritmasına dayanmaktadır ve esasen popüler kripto para birimi Litecoin'in bir klonudur . Jetonlarının yarısı önceden çıkarıldı ve üç aşamada İzlanda vatandaşlarına dağıtıldı. Mart 2014'teki ilk aşamada, İzlanda'nın her vatandaşı 31.8 AUR aldı. İkinci aşamada dağıtılan miktar 318 jetona, üçüncü aşamada ise ikiye katlanarak 636 jetona ulaştı. Madeni paraların kalan %50'si yok edildi. İzlanda'nın ulusal kimlik sistemi ücretsiz airdrop yapmak için kullanıldı.

Airdrop öncesinde, kripto paraların vatandaşlar arasında dağıtımını kolaylaştırmak için ulusal kimlik sisteminin dahil olduğu söylentisi, tokenin devlet destekli olduğu izlenimini verdi ve değeri önemli ölçüde artırdı. Bazıları bunu erken başarısız bir airdrop deneyi olarak nitelendirirken, diğerleri Auroracoin'i "pompalama ve boşaltmanın erken bir örneği olarak sıfırladı.

Bununla birlikte, birçok jeton alıcısı jetonlarını nakde çevirdi ve airdrop'u takip eden haftalarda fiyatta büyük bir düşüşe neden oldu. Auroracoin, ister başarısız bir deney, isterse bir kripto dolandırıcılığına dair uyarıcı bir hikaye olsun, yatırımcılardan ve genel halktan momentumunu ve ilgisini kaybetmiş görünüyor.

Aurora Coin Geleceği & Yorum

Auroracoin (AUR) ve Aurora (AOA) iki farklı madeni paradır. AUR minimum işlem hacmine sahiptir; AOA'nın bir miktar ticaret hacmi vardır ancak değeri AUR'dan çok daha düşüktür. 

İyi yatırımlar olup olmadıkları yatırım hedeflerinize, piyasa görünümünüze ve risk toleransınıza bağlıdır. AUR veya AOA satın almadan önce bir finansal danışmanla konuşmak en iyisidir.

Aşağıda, popüler tahmin platformlarından Aurora (AOA) için en güvenilir fiyat tahminlerini topladık.

2022 için Aurora Fiyat Tahmini

2022'nin geri kalanı için Aurora fiyat tahminlerine gelince, farklı görüşler var. PricePrediction.net 0,000334 ABD Dolarına gerileme bekliyor ve WalletInvestor yıl sonuna kadar ~0,0000085 ABD Doları ile yankılanıyor. Örneğin TradingBeast'ten diğer uzmanlar, Aurora'nın Aralık ayındaki 0,000601 $'ı işaret ederek gelecekteki fiyatı konusunda daha hevesli.

Potansiyel Yatırım Getirisi: -1%

2023 için Aurora Fiyat Tahmini

Aurora 2023 için fiyat tahminlerinde, PricePrediction.net kripto paranın fiyatının Aralık ayına kadar 0,000467 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor. Aurora'nın geleceğini tahmin eden TradingBeast, Aurora fiyatının o zamana kadar ~0,000803$'a ulaşacağını söyleyerek daha fazla büyüme bekliyor. Aksine, WalletInvestor, Aurora fiyatlarının düşeceğini tahmin etmeye devam ediyor ve 2023'te yaklaşık 0.000055 dolar fiyat veriyor.

Potansiyel Yatırım Getirisi: %29

2024 için Aurora Fiyat Tahmini

2024 için Aurora fiyat tahminleri hala ağırlıklı olarak olumlu, bazı analistler 0.000653-0.000937 $ aralığında (PricePrediction.net, TradingBeast) fiyatlar vaat ederken, WalletInvestor farklı bir görüş alıyor ve fiyatın Aralık 2024'te 0,0000019 $'a ulaşma olasılığını belirtiyor.

Potansiyel Yatırım Getirisi: %57

2025 için Aurora Fiyat Tahmini

PricePrediction.net, 2025 Aurora fiyat tahmini için yalnızca iyimserliğe sahiptir ve Aurora'yı 2025'in sonunda 0,00093 ABD doları olarak değerlendirir. TradingBeast, olumlu bir tahminle aynı fikirdedir ve aynı dönem için 0,001043 ABD doları öngörür. Öte yandan, WalletInvestor ekibi daha karamsar - bu yılın Aralık ayı için Aurora fiyat tahminleri sadece 0.00004 dolar.

Potansiyel Yatırım Getirisi: %93

2030 için Aurora Fiyat Tahmini

2030 için uzun vadeli Aurora fiyat tahminlerinden bahsetmişken, uzmanlar iki kutuplu görüş sunuyor. TradingBeast, Aurora fiyatının daha da artacağı ve on yılın sonunda sonunda 0,00193 dolara ulaşacağı görüşünü ifade ediyor. PricePrediction.net'in Aurora için fiyat tahmini, 0,006$'a yükselen bir trend projeksiyonu ile yankılanıyor. Buna rağmen, WalletInvestor'ın vizyonu o kadar olumlu değil ve 0,000005 dolara düşüş vaat ediyor.

Potansiyel Yatırım Getirisi: %673

Aurora Coin Hangi Borsada?

Auroracoin'i yine de birkaç merkezi olmayan borsada satın alabilirsiniz. YoBit, ISX ve FreiExchange listesi AUR.

1 Aurora (AOA) Kaç Dolar?

1 Aurora fiyatı ne kadar diye baktığımızda, anlık olarak 0,0000 USD'dır.

Canlı Aurora fiyatı ve teknik analizlerini inceleyip, anlık AOA fiyat grafiği için takipte kalın. Aurora değeri ve yorumları Finansmix.com'da!

Aurora Yorum

Güncel Aurora yorumları ile siz de diğer üyelerimizin Aurora yorumlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayfada anlık olarak yorumlaşabilirisiniz. Aurora yükselir mi? Aurora düşer mi? Aurora ne olur, son dakika yorumları bu sayfada.

Anlık Aurora Yorumları (0)

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İlk yorumu yazan siz olun.